Укласти договір


Постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до вимог Правил постачання природног газу, та після включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у відповідному розрахунковому періоді в порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи. Постачальник не має права реєструвати споживача у власному Реєстрі споживачів постачальника у розрахунковому періоді, не погодженому зі споживачем.

Постачання природного газу споживачу здійснюється за договором постачання природного газу, за яким постачальник зобов'язаний поставити споживачу природний газ у необхідних для споживача об’ємах (обсягах), а споживач зобов'язаний своєчасно оплачувати постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені договором.

 Договір постачання природного газу

Укладення договору постачання природного газу здійснюється з урахуванням таких вимог:

 • споживач має право укласти договір постачання природного газу з будь-яким постачальником за умови відсутності простроченої заборгованості за поставлений природний газ перед діючим постачальником;
 • договір постачання природного газу не укладається в разі закупівлі природного газу постачальником на власні потреби з власного обсягу природного газу;
 • договір постачання природного газу укладається на весь очікуваний обсяг споживання природного газу в розрахунковому періоді, необхідний споживачу, або по його точці комерційного обліку, якій присвоєно окремий EIC-код.

Для укладення договору постачання природного газу споживач має надати постачальнику такі документи:

 1. заяву про укладення договору, в якій зазначити свій персональний ЕІС-код та очікувані об’єми (обсяги) споживання природного газу на період дії договору;
 2. належним чином завірену копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт споживача;
 3. копії документів на право укладання договору, які посвідчують статус юридичної особи чи фізичної особи - підприємця та уповноваженої особи на підписання договору, та копію документа про взяття на облік у контролюючих органах;
 4. довідку (акт звірки розрахунків) про відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений газ перед діючим постачальником за поставлений природний газ, підписану діючим постачальником (за його наявності).

Ціни на природний газ

Відповідно до п.4 розділу I Правил постачання природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП № 2496 від 30.09.2015 р., постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем.

Таким чином, визначення ціни постачання природного газу здійснюється з урахуванням індивідуальних потреб кожного окремого споживача, обсягів та режиму постачання, а також рівня цін, які діють на ринку природного газу.

Спосіб та умови оплати за використаний природний газ

Оплата вартості за замовлені обсяги газу здійснюється споживачем виключно грошовими коштами шляхом перерахування їх на рахунок постачальника. Розрахунки споживача за поставлений природний газ здійснюються за розрахунковий період відповідно до умов договору постачання природного газу.

Місячна вартість газу визначається як добуток загальної вартості 1000 м3 природного газу помноженої на кількість фактично переданих обсягів газу у відповідному місяці.

Порядок вирішення спорів між Постачальником та Споживачем

Спірні питання між Споживачем і Постачальником щодо постачання природного газу, оплати послуг Постачальника, відшкодування збитків тощо вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку.

Постачальник зобов'язаний розглянути всі скарги, отримані від споживачів, та протягом одного місяця повідомити про результати їх розгляду Споживача.

У випадку виникнення будь-яких спірних питань звертайтеся за адресою: 43026, м. Луцьк, вул. Яремчука Назарія, 11а:

 • з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00, обідня перерва з 12:30 до 13:15,
 • п’ятниця з 08:00 до 15.45, обідня перерва з 12:30 до 13:15,
 • вихідні дні : субота, неділя ;
 • за телефоном (0332) 78-05-11,
 • за електронною адресою [email protected]

Особа, відповідальна за врегулювання спорів, - директор Гентіш Оксана Любомирівна.

Споживач та Постачальник не обмежуються в праві звернутися до НКРЕКП чи його територіальних підрозділів за відповідними роз’ясненнями щодо застосування правовідносин на ринку природного газу.