- 20 січня
- 17 січня
- 9 січня
- 8 січня
- 6 січня
- 2 січня
- 24 грудня
- 23 грудня
- 20 грудня
- 13 грудня
- 10 грудня
- 9 грудня
- 5 грудня
- 4 грудня
- 28 листопада
- 22 листопада
- 15 листопада
- 14 листопада
- 6 листопада
- 29 жовтня
- 28 жовтня
- 25 жовтня
- 24 жовтня
- 22 жовтня
- 21 жовтня
- 17 жовтня
- 16 жовтня
- 14 жовтня
- 8 жовтня
- 7 жовтня
- 3 жовтня
- 2 жовтня
- 26 вересня
- 25 вересня
- 23 вересня
- 18 вересня
- 16 вересня
- 13 вересня
- 5 вересня
- 24 серпня
- 16 серпня
- 2 серпня
- 31 липня
- 30 липня
- 25 липня
- 23 липня
- 17 липня
- 11 липня
- 2 липня
- 26 червня
- 20 червня
- 19 червня
- 13 червня
- 10 червня
- 4 червня
- 3 червня
- 1 червня
- 31 травня
- 28 травня
- 27 травня
- 23 травня
- 22 травня
- 20 травня
- 17 травня
- 14 травня
- 13 травня
- 8 травня
- 7 травня
- 2 травня
- 1 травня
- 29 квітня
- 27 квітня
- 25 квітня
- 24 квітня
- 3 квітня
- 1 квітня
- 28 березня
- 27 березня
- 23 березня
- 22 березня
- 18 березня
- 15 березня
- 14 березня
- 11 березня
- 8 березня
- 5 березня
- 27 лютого
- 26 лютого
- 23 лютого
- 22 лютого
- 14 лютого
- 13 лютого
- 8 лютого
- 1 лютого
-
Уряд впровадив фіксований пільговий тариф на електроопалення. Кого це стосується?
20 січня 2025рТариф на електроенергію для тих, хто користується лише електропаленням або хто проживає у негазифікованих багатоквартирних будинках — змінився. Уряд покращив умови диференційованого тарифу на нинішній осінньо-зимовий період. Тепер пільговий тариф 2,64 грн гарантований за обсяг 2000 кВт∙год в місяць, незалежно від загального споживання. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну Постанову у п'ятницю, 17 січня. Вона набирає чинності з 1 лютого 2025 р.
2,64 грн/кВт∙год за перші 2000 кВт незалежно від загального обсягу споживання
Диференційовані тарифи на електроенергію передбачені на цей опалювальний сезон для двох категорій побутових споживачів. Для тих, у кого узаконені електроопалювальні установки без іншого виду опалення та для мешканців негазифікованих багатоквартирних будинків, в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання.
«Діяв такий принцип: до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт∙год, понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт∙год. Якщо споживання перевищувало норму хоча б на 1 кВт, то застосовувався звичайний тариф на весь обсяг.
Період дії диференційованих тарифів не змінився. Йдеться про опалювальний сезон по 30 квітня включно.
Нагадаємо, є затверджена процедура підтвердження факту відсутності газифікації багатоквартирних будинків та існує алгоритм дій для підтвердження обладнання житлового будинку електроопалювальною установкою. Якщо побутовий споживач хоче зафіксувати для себе диференційовані тарифи на час опалювального сезону, то про це варто подбати.
1,32 грн в період з 23:00 до 7:00 на перші 2000 кВт∙год
Крім того, застосовуються також коефіцієнти зонного обліку за періодами часу. Якщо у цих споживачів, хто користується лише електропаленням або проживає у негазифікованих багатоквартирних будинках, встановлено двозонний лічильник, то діє також і «нічний тариф». Він застосовується до встановленої фіксованої ціни на перші 2000 кВт∙год.
«Варто уважно підходити до розрахунків. Група Tolk як відповідальний постачальник електроенергії завжди на боці наших клієнтів, тому і пояснюємо усі тарифи. До прикладу, той побутовий споживач, у кого двозонний лічильник, за умови, що в нього зареєстрована електроопалювальна установка, матиме право на тариф 1,32 грн в період з 23:00 до 7:00 в межах загального (день і ніч) споживання перших 2000 кВт∙год на місяць під час опалювального сезону», — уточнює директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Tolkові партнерства: український представник міжнародного холдингу Fareva Group ТОВ “Інтерфіл” працює на сонячній енергії
17 січня 2025р
ТОВ «Інтерфіл» — єдиний представник в Україні міжнародного холдингу Fareva GroupКлієнти Групи компаній Tolk — це партнери, які разом зі своїм енергопостачальником працюють над зміцненням української економіки. Група Tolk забезпечує стабільне та надійне електропостачання, а її клієнти — великі, середні та малі бізнеси — створюють робочі місця, впроваджують інновації та розвивають ключові галузі. Це партнерство ґрунтується на спільній меті — відбудові та розвитку України, навіть у періоди найбільших викликів.
ТОВ «Інтерфіл» — єдиний представник в Україні міжнародного холдингу Fareva Group, одного зі світових лідерів у промислово-побутовій, косметичній та фармацевтичній індустріях. З 2021 року підприємство є членом Європейської бізнес асоціації. Розташоване в Ужгороді на площі 22 тисячі квадратних метрів, «Інтерфіл» продовжує працювати, незважаючи на всі труднощі. Олег Адамчук, керівник підприємства, розповідає про історію компанії та її досягнення.
Олег Адамчук, керівник «Інтерфіл» і Олександра Новікова, Novikova Agency«Ми працюємо з 1993 року. Тоді ми запустили наш перший бренд — пральний порошок «Універсал М». У 1999 році ми розширили діяльність, створивши спільне підприємство з компанією Henkel, світовим лідером у сфері побутової хімії. У 2005 році ми заснували спільне підприємство «Інтерфіл» разом із Fareva Group. Це дозволило залучити нових партнерів, таких як Colgate, Bourjois, L’Oréal, Beiersdorf, Palmolive, Adidas та інші. Наразі нашим найбільшим замовником є компанія Unilever. Понад 2000 позицій продукції Unilever, що продаються в Україні, виготовлені саме нами», — зазначає Олег Адамчук.
«Інтерфіл» активно впроваджує екологічні рішення. «Ми працюємо над виробництвом упаковки з перероблених матеріалів. Всі пляшки, які ми виготовляємо протягом світлового дня, створюються виключно з використанням сонячної енергії», — підкреслює керівник.
Всі пляшки, виготовлені протягом світлового дня, створюються виключно з використанням сонячної енергіїСпівпраця з Групою компаній Tolk побудована на довірі й надійності. «Tolk забезпечує відмінний сервіс. Ми отримуємо стабільну електроенергію і своєчасно оплачуємо її. Попри зменшення обсягів споживання у воєнні роки, ми адаптуємося до нових умов», — ділиться Олег Адамчук.
Війна суттєво вплинула на діяльність підприємства. «Багато наших співробітників добровільно стали на захист країни. Ми тимчасово призупинили роботу, але завдяки підтримці Закарпатської військової адміністрації відновили її через три місяці. На жаль, війна забрала життя двох наших працівників, ще двоє отримали поранення, а один зник безвісти», — розповідає керівник.
Завдяки підтримці Закарпатської ОВА роботу підприємства відновили через три місяці від початку війни«Інтерфіл» також активно займається благодійністю. «Ми організували безкоштовний шелтер для переселенців у адміністративному корпусі іншого нашого підприємства. У найскладніші часи тут проживало до 280 людей, з них 65 — діти. Нині залишилося 120 переселенців, але ми продовжуємо їм допомагати».
«Інтерфіл» організував безкоштовний шелтер для 280 переселенцівЯкість продукції — один із ключових пріоритетів компанії. «Ми маємо на 100% відповідати вимогам замовників. У нас є спеціальна «бібліотека продукції», де протягом трьох років зберігаються еталонні зразки кожної партії. Це дозволяє уникати помилок», — наголошує Олег Адамчук.
Рівень контролю процесів на виробництві дуже високий, відповідно до вимог міжнародних аудиторів.
«Десять років тому у нас був цікавий випадок, — пригадує керівник. — Одна дуже поважна компанія з Великої Британії проводила у нас аудит на предмет розміщення тут свого виробництва.
Ми підготувались, все по три рази перевірили. Але аудиторка сказала, що знайшла один недолік. Я питаю – який? Каже, я на лінії побачила дівчину в сережках. А виявилось, що то вона себе сфотографувала...
Ось на таких прикладах ми вчимося, набуваємо досвід».
Рівень контролю процесів на виробництві дуже високий, відповідно до вимог міжнародних аудиторівНа запитання про майбутнє компанії Олег Адамчук відповідає оптимістично: «Сподіваюся, що наукові досягнення змінять хімічну промисловість. Можливо, колись для прийняття ванни буде достатньо однієї пігулки. Ми готові бути частиною цих змін».
Олег Адамчук і Олександра Новікова«Інтерфіл» демонструє стійкість і інноваційність у найскладніших умовах, здійснюючи вагомий внесок у розвиток української економіки.
-
Як сьогодні підприємству зменшити витрати на електроенергію?
09 січня 2025рУ кожного з нас, як у споживачів електроенергії, щомісяця є деякі важливі дати. Тут з'ясовуємо разом, що це за дні та що варто запам'ятати кожному відповідальному клієнту Групи Tolk.
Tolk наголошує: для оптимізації енерговитрат на підприємстві варто підходити системно та враховувати такі фактори:
-
Вибір надійного партнера − постачальника енергоресурсів для вашої компанії, який проаналізує роботу вашого підприємства і запропонує найкращу комерційну пропозицію саме для вашого бізнесу;
-
Впровадження заходів, спрямованих на зменшення обсягів споживання електроенергії, а саме:
- проведення енергоаудиту підприємства на виявлення джерел втрат енергії;
- застосування сучасного LED-освітлення;
- використання енергоефективного обладнання;
- використання датчиків руху та реле часу;
- прогнозування власного споживання електричної енергії;
- встановлення та використання відновлювальних джерел енергії.
Tolk – надійний постачальник електроенергії, звертайтесь 👉 https://tolk.ua/ua/business/
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
-
Tolkовий календар: ключові дати для споживачів електроенергії
08 січня 2025рУ кожного з нас, як у споживачів електроенергії, щомісяця є деякі важливі дати. Тут з'ясовуємо разом, що це за дні та що варто запам'ятати кожному відповідальному клієнту Групи Tolk.
На початку нового місяця або у кінці поточного варто повідомляти показники лічильника електроенергії. Тоді в рахунках за світло відобразиться сума за фактично спожиті кіловати, і не буде ніяких обчислень середньодобового споживання. Отже, показники свого лічильника електроенергії за січень маємо повідомити протягом 5 днів: 30, 31 січня або 1, 2, 3 лютого. Як це зробити побутовим клієнтам, пояснюємо в розділі «Передати показники».
Період, коли ваш постачальник електричної енергії — ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) — формує рахунки настає одразу після того, як всі показники лічильників зібрано, операторами системи розподілу визначено всі обсяги споживання електроенергії по кожному з клієнтів на Волині. І з 6 по 9 число щомісяця ТОВ «Волиньелектрозбут» надає дані про суми нарахування усім українським банкам, платіжним сервісам. І вони починають у себе відображати суму до оплати. Деякі фінансові установи можуть робити сповіщення у своїх сервісах. Наприклад, банк може зачекати оновлень від усіх надавачів комунальних послуг і 15 числа кожного місяця сповіщати, що рахунки за комуналку оновились.
Потім починається період, коли всі активно сплачують за рахунками. Адже до 20 числа щомісяця споживачам варто сплатити за раніше спожиту електроенергію. Тоді енергетики отримають кошти вчасно, і не буде ніяких боргів.
Такий таймлайн працює щомісяця. Якщо знати ці важливі дати та дотримуватись наших рекомендацій, то легко стати відповідальним споживачем електроенергії. Наші Tolkові поради допомагають кожному бути саме таким.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Світла пам'ять: Дмитро Іванов – лідер, наставник, друг
06 січня 2025р.28 грудня 2024 року не стало Дмитра Олександровича Іванова, багаторічного керівника найбільшого на Волині постачальника електроенергії. Його раптова смерть − несподівана втрата для всієї енергетичної спільноти регіону.
Дмитро Олександрович присвятив енергетиці Волині понад 40 років свого життя. Він був не просто керівником – він був ментором, другом і наставником для багатьох поколінь енергетиків. Його досвід, знання та вміння об’єднувати людей навколо спільної мети зробили його незамінним лідером.
Згадуючи біографію Дмитра Олександровича, можна дослідити, як розвивалася галузь від радянських часів до сучасного ринку електроенергії України. Проте починалось усе не з керівних посад.
«Працювати став відразу після школи…»
Батьки Дмитра Олександровича Іванова приїхали на Волинь з Луганської області на початку 1950-х. Батько, Олександр Дормидонтович, будував першу в Волинській області підстанцію на 110 кВт. Вона призначалась для запуску Нововолинської групи шахт. Мама, Єлизавета Григорівна, за освітою − технік легкої промисловості, але згодом працювала бухгалтеркою. Дід, Дормидонт Васильович, теж був електриком, працював на шахтному енергооб’єкті. Тому можна сміливо говорити про династію в енергетичній галузі України.
«27 вересня 1977 року я прийшов на роботу в майстерню із ремонту лічильників. Працювати став відразу після школи, тому що не пройшов за конкурсом на стаціонар будівельного факультету, − згадував сам Дмитро Олександрович в інтерв'ю 2017 року для видання «Енергетики Волині». − Записався на вечірню форму навчання. Ремонтував лічильники та вчився. З 8:00 до 17:00 − на роботі, а з 19:00 до 23:00 − на парах, вихідні − в обласній бібліотеці. Після трьох років навчання у Луцькому філіалі Львівського політехнічного інституту перевівся до Київського політехнічного університету. Захищав реальний диплом на кафедрі технічної кібернетики. Треба було не лише сотню сторінок диплома написати і креслення на шість листків формату А-4 зробити, а й власноруч зібрати робочий прецизійний електронний прилад. Пропонували залишитись на кафедрі й продовжити займатися науковою діяльністю та розробками. Але повернувся до Луцька».
Після закінчення інституту Дмитро Іванов захоплювався конструюванням електронної апаратури. Паяв перші комп’ютери «ZX-80 Spectrum» і «Електроніка БК-42». Потім став цікавитися програмуванням. По кар'єрних щаблях перейшов на посаду інженера з техніки безпеки «Волиньобленерго», потім − інспектора, старшого інспектора. Згодом став начальником відділу збуту електроенергії. А потім, коли створили комерційний відділ «Волиньобленерго», деякий час був там начальником. Також посідав посаду заступника директора з енергозбуту «Волиньобленерго».
До 2018 року впродовж 20 років Дмитро Іванов був директором із комерційних питань ПрАТ «Волиньобленерго». А потім розпочалось реформування енергетичної галузі.
У травні 2018 року було утворено ТОВ «Волиньелектрозбут». З перших днів заснування Дмитро Іванов очолив товариство. У червні компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії. І у грудні 2018 року повноцінно запрацював оновлений механізм, коли за різні напрямки діяльності на ринку електроенергії відповідають різні компанії. Тобто, кілька місяців тривав перехідний період, коли умовно одна компанія розділилась на дві незалежні. І такі процеси тривали у кожній області України.
«Чи не в перший день, коли Дмитро Олександрович прийняв рішення очолити новостворену компанію, він мені запропонував йти до нього заступником. Звичайно, я тоді думала, вагалася. Але, коли я пішла до «Волиньелектрозбут», відчула, що з Дмитром Олександровичем ніби сиджу на стільці зі спільною спинкою. Тобто, що є спинка, на яку можна спертись в разі потреби. Я знала, що він ніколи не відмовиться від свого слова, ніколи не буде двозначним, він буде щирим, як завжди був. Я точно знала, що якщо треба буде, то він підтримає, допоможе, зорієнтує», − пригадує нинішня директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
«Він як директор зайшов у новий бізнес, по суті побудував фірму з нуля. Це було досить нелегко. Пригадую перші торги, коли ми вперше виходили на ринок на добу наперед, коли мали оформляти перші заявки. Ніколи не стикалися з цим раніше. Ходили в перші дні до Дмитра Олександровича за погодженнями, радилися − які обсяги замовляти. Було дуже хвилююче. Далі це стало частиною буднів товариства, щоденною роботою. А тоді це було в новинку для всіх, і для нього також», − розповідає Михайло Петрук, заступник директора ТОВ «Волиньелектрозбут».
Від радянської системи до європейського ринку
Кар'єра Дмитра Олександровича охопила період кардинальних змін в енергетиці України. Він був свідком переходу від планової економіки до ринкових відносин, брав активну участь у реформуванні галузі та впровадженні нових технологій.
Про деякі процеси на початку самостійності нашої держави він сам згадував як про «безлад у розрахунках у перших роках незалежності України». Наприкінці 1990-х років взаємозаліки сягали 80% загального обігу коштів у енергосистемі. Одні компанії боргували іншим і домовлялись про списування боргів. Грошового обороту не відбувалось. Україні потрібно було зробити перехід від бартерної до грошової форми взаєморозрахунків за електроенергію та провести фінансову реформу.
Перетворення та новизна ніколи не лякали Дмитра Олександровича. Навпаки, викликали азарт або цікавість.
«Ми йшли від абонентських книжок, які колись люди самі заповнювали, до звичних сучасних рахунків. Зараз один із проєктів, який ми почали робити разом, а маємо втілювати вже без Дмитра Олександровича − це переведення наших бізнес-клієнтів та побутових споживачів на електронні сервіси. Перевести 400 тисяч клієнтів на електронні сервіси − це питання не одного дня. Але ми розуміємо, що це − наше майбутнє» розказує Оксана Гентіш.
Цікавий факт: енергетики Волині одні з перших в Україні свого часу почали друкувати та доставляти паперові рахунки побутовим споживачам. Це сталось тому, що відійшли від «оплаченого показника», який розраховували від суми платежу, і перейшли на виміряну кількість, тобто, до фактичного показника електролічильника. В Україні почали платити за спожите.
«Серед найважливіших проєктів, які вдалось реалізувати, створення і впровадження першого білінгу. Це дозволило перейти на фактурування усіх споживачів: побутових і юридичних. У листопаді 1996 року тарифи змінювалися понад 20 разів на місяць. Чи можна це порахувати вручну? На двох машинах впроваджували усі програми. Допомагали програмісти з підрядної фірми», − згадував сам Дмитро Олександрович.
Зараз на Волині працює вже шосте за рахунком «покоління» білінгової системи, а кількість поточних оновлень програмного забезпечення вимірюється двозначними цифрами.
«Був навіть випадок, коли до нас на Волинь із Києва приїжджали колеги познайомитись з Дмитром Олександровичем. Це було майже 20 років тому. Чи десь у міністерстві енергетики, чи на конференції вони побачили презентацію, яку робив Дмитро Олександрович по Волині. І їм стало цікаво детальніше познайомитися, як працює Волинь. Тобто Київ приїжджав переймати досвід Луцька», − розповідає Оксана Гентіш.
Варто згадати і участь Дмитра Олександровича Іванова у проєкті, який дозволив для жителів обласного центру об’єднати облік і рахунки за усі житлово-комунальні послуги в «єдину квитанцію». У Луцьку вперше в Україні це реалізували. Ідеологом такої платіжки був Микола Іванович Хомич, тодішній директор міського обчислювального центру. Треба було звести всі розрахунки в одну базу даних − на той момент це і ЖЕКи, і вивезення сміття, і вода, і тепло, електро- і газопостачання. Надзвичайно важко було дотриматися балансу інтересів усіх надавачів послуг. Мали багато суперечок, дискусій, але знайшли компроміс, і він працює донині. Згодом в області ще додались Володимир і Нововолинськ, де такі ж проєкти «єдиної квитанції» працюють.
Новітні виклики та рішення
У перший день повномасштабного вторгнення всі працівники ТОВ «Волиньелектрозбут» були на робочих місцях. Жоден з процесів не «посипався», не зупинився, закупівлі електроенергії проводились з самого ранку. Товариство не завмерло в очікуванні, як це можна було бачити в інших фірм, а про паніку взагалі не йшлося.
«Дмитро Олександрович зібрав усіх нас і розповів, як побудована енергосистема. Частина людей в колективі − не енергетики і вони, природно, не розуміють, як працює мережа. А аварійні ситуації, обстріли тощо − це ж все могло бути. І як спеціаліст, він дав людям роз’яснення − щоб і самі розуміли, чому десь можуть бути вимкнення, і щоб іншим могли пояснити. Щоб кожен працівник розумів, як усе взаємопов'язане. Бо якщо ти у чомусь розібрався, то спокійніше себе почуваєш», − пригадує перші дні повномасштабного вторгнення росіян в Україну Катерина Михальчук, начальниця відділу юридичної та договірної роботи ТОВ «Волиньелектрозбут».
А вже за тиждень на стіні головного офісу волинського постачальника електроенергії на LED-моніторі, який біля входу, красувалась крилата фраза про російський воєнний корабель. Вона уже тоді була символом незламного духу. Такі прояви сприймались як підтримка морального стану людей. І це була ініціатива Дмитра Олександровича.
«Він просто сказав це зробити. Ми тільки обговорили, як обійтись без матюка у цій фразі. У нас там були зірочки», − Віталій Лелик, начальник відділу білінгу та інформаційних технологій ТОВ «Волиньелектрозбут».
Лідер та наставник
«Дмитро Олександрович був високопрофесійною людиною. Він глибоко занурювався в усе, що він робив − він дуже багато думав, аналізував. І поряд з ним усі, хто працювали, намагалися тягнутися за ним. Ще з молодих років це був стимул до саморозвитку, до вдосконалення. Це був приклад хороший для молоді, бо за ним тягнулися всі, не тільки я.
Чесно кажучи, я дуже багато в нього навчилася за життя, за ті спільні роки, коли ми працювали. Я з Дмитром Олександровичем працювала з 1989 року. Із 2002-го під його безпосереднім керівництвом, а із 2005 року я була його заступником. І оце 2 роки тому ми обмінялися посадами. Тому він мені був не просто колега по роботі, в нас постійне спілкування. І те, що стосувалося роботи, я могла дуже багато розказати йому. Ми могли обмінятися різними думками як керівники − про якісь ситуації в енергетиці України, про своє бачення. І ця потреба в спілкуванні залишилась, на жаль. Особисто мені його не вистачає», − ділиться Оксана Гентіш, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут».«Дмитро Олександрович завжди читав і коригував усе, що йому давали на підпис. У тому числі юридичні документи. Він розбирався в цьому, сам постійно читав нормативні акти. Постійно відвідував різні форуми, слідкував за обговореннями на сайтах, якщо такі виникали, дізнавався новинки. Іноді навіть бувало, що він щось читає і телефонує: «Передивіться і дайте мені висновок, що змінилося». Тобто, він постійно був в темі», − Катерина Михальчук, начальниця відділу юридичної та договірної роботи ТОВ «Волиньелектрозбут».
«Це був приклад і взагалі − наставник. Я дослухався до його порад, дивився, які вчинки він робить, часом наслідував. Він мене сформував як спеціаліста, як особистість. Це, по суті, більше половини життя, що я його знав. Можу розказати, що коли він мене почав брати з собою на різні наради в органах державної влади, з різними організаціями, то було таке: «Так, ти їдеш зі мною!» − «То що мені брати з собою нормативні документи, розрахунки?» − «Голову бери!» І це справді досить така проста і важлива порада, символічна настанова, яку я часто згадував», − розповідає Олександр Помазун, нині начальник відділу оптової закупівлі електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут».
«Він не робив замість когось роботу, але він завжди міг так направити людину, що вона доходила до рішення і при цьому вчилася, набувала досвід. У нас є багато колег, які стали класними фахівцями. Я вважаю, що це вміння Дмитра Олександровича − правильно ставити задачі і правильно за них питати», − Оксана Гентіш.
«Легко з ним було вирішувати будь-які питання. Завжди. Бо вже розуміли з пів слова один одного. Бувало і поглядом домовлялися. Щоб швидше», − Василь Іванович Сервачинський, начальник адміністративно-господарського відділу ТОВ «Волиньелектрозбут».
«Я завдячую Дмитру Олександровичу своєю кар'єрою, бо він був моїм наставником з першого дня моєї трудової діяльності. Я прийшов на роботу в «Волиньобленерго» під його керівництво. Це був 1998 рік. Він був заступником директора з комерційної діяльності уже. А я прийшов інженером у комерційний відділ. А потім моя кар'єра поступово росла. Я вдячний, що Дмитро Олександрович в мені щось розгледів.
Згадую про його «залізний аргумент». Коли ми з ним щось обговорювали, шукали якесь рішення, розглядали різні варіанти, і він казав, що «Треба робити так», а я щось заперечував, то завжди знаходився залізний аргумент, дослівно цитувати не буду, але за змістом – «Мені чуйка підказує». І потім завжди ставалось саме те, як він відчував, у 100% випадків. Бракуватиме усього, особливо цього чуття», − тепло відгукується Михайло Петрук, заступник директора ТОВ «Волиньелектрозбут»Так само тепло Дмитро Олександрович колись відгукувався про своїх перших керівників. Першим шефом був Юрій Іванович Жидков, багаторічний начальник цеху з ремонту лічильників. Важливу роль в зростанні зіграв Анатолій Миколайович Маковський. Дехто з колишніх колег пам’ятає трійку: Жидков, Маковський, Іванов. На перші керівні посади його пропонували Володимир Вікторович Папазов, Анатолій Олексанрович Бурін та Володимир Йосипович Потурай.
Інтуїція Дмитра Олександровича, вміння бачити та аналізувати ситуацію зі сторони, так би мовити, з висоти пташиного польоту, часто ставало визначальним у проєктах.
«Він розумів, як відбувався процес доставки побутовим клієнтам паперових рахунків. І ще в «Волиньобленерго» зайнявся тим, щоб доставкою, логістикою зайнявся хтось сторонній − підрядник, у якого більше людей, специфіка інша. І це ще було за рік чи два до реформування і розподілу функцій на оператора системи розподілу та постачальника. Він передбачив, що ми маємо якусь організацію знайти і перейти на її послуги. Зупинились на співпраці з АТ «Укрпошта». Це нам потім дуже допомогло», − про інтуїцію Дмитра Олександровича згадує Ігор Самолюк, начальник відділу універсального ринку ТОВ «Волиньелектрозбут».
Про особисте
«Не можна не згадати його почуття гумору. Це напевно всі відзначають. Іноді щось таке як скаже, то і настрій підіймається, і не очікуєш. Не вистачатиме цих його постійних коментарів», − Катерина Михальчук.
«В Дмитра Олександровича мені дуже подобалося його почуття гумору. Воно абсолютно не таке, як у більшості інших людей, просто особливе, інтелектуальне. Дуже незвично без його гумору зараз в офісі», − Іванна Войтович, секретар керівника ТОВ «Волиньелектрозбут».
«Дуже багато чого Дмитро Олександрович робив своїми руками. Він був спеціалістом не тільки по роботі, як керівник, він мав різні хобі. Він міг, наприклад, за комп'ютером, коли нові речі ще тільки з'являлись, розбиратись із тим, як це працює. Він робив кліпи з домашніх відео. Відеодоріжка, звукоряд − як воно накладається, він розібрався − навчився монтувати. На початку 2000-х це було щось нове, прогресивне.
Міг зібрати щось, виточити з дерева. Тобто, різностороння особистість. Він вів активний спосіб життя. Не спортсмен, але завжди знаходив час на якісь нові заняття, аби не лежати на дивані. По гриби сходити. І не тільки. Тихе полювання − до речі, це ж ціла філософія була − це зустріч колег за спільним заняттям, тімбілдинг своєрідний. Тобто, в ліс могли вийти командою, з керівництвом, люди «притирались», створювався монолітний організм, дружній колектив» − згадує Олександр Помазун, начальник відділу оптової закупівлі електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут».У Дмитра Олександровича залишились люблячі дружина та донька. Дружина Оксана за фахом військова перекладачка. І попри описані вище важливі робочі проєкти, Дмитро Олександрович на першому місці, коли запитували про досягнення, говорив про власну сім'ю.
«Найголовнішою подією у житті вважаю народження доньки Дарини», − ділився Дмитро Олександрович.
На прощанні з багаторічним керівником найбільшого на Волині постачальника електроенергії, незважаючи на холодну погоду, було дуже багато людей. Те, що знайомі, колеги та друзі приїхали не тільки з усієї Волині, а й з інших регіонів України, теж багато про що говорить.
-
До уваги мешканців негазифікованих багатоквартирних будинків, в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання
02 січня 2025р.ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) інформує споживачів, що 20 грудня 2024 року Уряд вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії. Ці зміни встановлюють диференційований тариф на електроенергію протягом опалювального періоду — з 1 січня по 30 квітня (включно) — для побутових споживачів, які проживають у багатоквартирних будинках, що не газифіковані та в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання або системи автономного теплопостачання, які використовують будь-які види енергоносіїв, крім електричної енергії. На території Волинської області такі багатоквартирні будинки зосереджені переважно в межах колишніх Маневицького та Любомльського районів.
Отже, якщо ваше помешкання знаходиться в багатоквартирному будинку, де немає газопостачання, де немає централізованого або автономного теплопостачання, то можна оформити документи і сплачувати за пільговим тарифом на електроенергію.
Так, згідно з Постановою, тариф диференційовано за обсягами споживання електроенергії в такому помешканні у період з 1 січня по 30 квітня (включно):
- до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт∙год,
- понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт∙год.
Зверніть увагу, диференціація така ж, як для клієнтів з електроопаленням. У разі споживання понад норму 2000 кВт на місяць, навіть на один кіловат більше, тариф — стандартний за весь обсяг споживання і становить 4,32 грн/кВт∙год. Це стимулює відповідальне споживання ресурсів.
Урядом також затверджена процедура підтвердження факту відсутності газифікації багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування в зазначених будинках систем централізованого теплопостачання або систем автономного теплопостачання: підтвердження здійснюється районною та/або обласною радою (за згодою) із залученням представників надавачів відповідних послуг та за власною ініціативою або за результатами звернення співвласника та/або співвласників багатоквартирного будинку, уповноваженої співвласниками особи, підприємства, установи, організації, що здійснює утримання, обслуговування, управління багатоквартирним будинком, шляхом видачі відповідного висновку.
Відповідна фіксована ціна для побутових споживачів, які проживають у негазифікованих багатоквартирних будинках, застосовується з наступного розрахункового періоду після того, в якому відповідний висновок отримано відповідним оператором системи розподілу. Нагадаємо, для клієнтів Групи Tolk це — на більшості території Волинської області це ПрАТ «Волиньобленерго», менша частина споживачів підключені до електромереж ДП «Регіональні електричні мережі» та АТ «Укрзалізниця».
У разі виникнення запитань, можна звернутися до фахівців ТОВ «Волиньелектрозбут» у робочий час. Адреси та номери телефонів центрів обслуговування клієнтів Групи Tolk знайдете у розділі «Контакти».
Радо допоможемо розібратися у всіх питаннях електропостачання та тарифів на електроенергію.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Оксана Гентіш: «Війна завершиться нашою перемогою, і ми маємо бути готовими до роботи за європейськими стандартами»
24 грудня 2024рр.ТОВ «Волиньелектрозбут» — енергопостачальна компанія, яка зарекомендувала себе як надійний постачальник, що пропонує якісні послуги, сучасні сервіси обслуговування та професійний підхід у розв'язанні питань. ТОВ «Волиньелектрозбут» входить до Групи Tolk та виконує функції постачальника електричної енергії та газу на всій території України. Крім того, товариство виконує функції постачальника універсальних послуг (для побутових та малих непобутових споживачів) на території Волинської області. Про те, як уже три роки в умовах війни працює головний постачальник електроенергії на Волині, журналу «ЕнергоБізнес» розповіла директор ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
— Як працює «Волиньелектрозбут» в умовах війни?
— Вже третій рік поспіль у цих надскладних для всієї країни умовах вдається ефективно працювати, вчасно і повному обсязі сплачувати податки. Як і інші компанії Групи Tolk, ТОВ «Волиньелектрозбут» стабільно забезпечує постачання електроенергії своїм споживачам. Це вдається непросто. Але ми маємо наш потужний колектив висококваліфікованих працівників, які знають свою роботу, які віддані їй, які викладаються не на 100%, а на всі 200%. Ми маємо наших клієнтів, більшість яких відповідально і по-партнерськи ставляться до розрахунків за спожиту електроенергію і розуміють, наскільки важливо вчасно розрахуватися за комунальні послуги, усвідомлюють, що в першу чергу це — допомога нашій країні, Збройним силам України. Бо якщо буде надійний тил, якщо лікарні, підприємства критичної інфраструктури, великі бізнеси, оборонні об’єкти будуть забезпечені енергією — це буде спільним внеском для перемоги.
Зараз досить складні часи, але ми повинні розуміти, що все, що ми можемо зробити корисного — ми повинні робити. Якщо це в економічній площині, то робити все можливе. Якщо це в енергетичній сфері, то працювати на максимум. Це буде наш вклад в нашу перемогу.
І зараз можна сказати, що все і всі у Групі Tolk, до якої входить ТОВ «Волиньелектрозбут», спрацювали ефективно. Ми продовжуємо розвиватись, пропонуємо своїм клієнтам нові сучасні та більш зручні сервіси, консультуємо і допомагаємо своїм клієнтам щодо питань електропостачання.
— Ви працюєте лише всередині України?
— Ми є компанією, на яку покладено виконання функцій постачальника універсальних послуг на території Волинської області. Але разом з тим ТОВ «Волиньелектрозбут» здійснює постачання електричної енергії за вільними цінами. Тому наша діяльність ведеться в багатьох регіонах України. Ми підтримуємо зв'язки із закордонними нашими партнерами, зокрема, польськими. Група Tolk імпортує ресурс зі Словаччини та Угорщини, що дозволяє нашим бізнес-клієнтам безболісно проходити періоди відключення електроенергії, спричинені нестабільною ситуацією в її генерації та розподілі в країні.
— Проблема заборгованості з боку споживачів — наскільки вона зараз гостра, за підсумками року?
— Заборгованість споживачів почала нарощуватися ще під час епідемії коронавірусу. Тривалі заборони на застосування відключень мали свій негативний вплив на розрахунки населення. З початком запровадження воєнного стану ще більше погіршилася платіжна дисципліна. За цей час проявились далеко непоодинокі факти сприйняття користувачами цих заборон, як можливості взагалі не платити за використану електроенергію. Але ніякий мораторій на відключення не давав і не дає такого карт-бланшу побутовим споживачам.
Досить складно зараз проходять розрахунки споживачів житлово-комунального господарства. Тарифи на їхні комунальні послуги не покривають реальні витрати, а фінансова підтримка місцевої влади не завжди є. Установи та організації бюджетної сфери дуже залежні від достатності фінансування і своєчасності виділення коштів. Дрібний і середній бізнес сьогодні не в ліпшому фінансовому стані й активно вишукує можливість якомога пізніше сплачувати будь-які рахунки.
Усі ці чинники зумовлюють постійне збільшення заборгованості клієнтів та обсягу наших кредитних ліній, оскільки ми змушені сплачувати на усіх сегментах ринку «онлайн», а потім чекати повернення коштів від споживачів.
— Протягом 2024 року у багатьох компаній-постачальників енергії виникали, так скажімо, «тертя» з НКРЕКУ та з «Укренерго». До кінця року, які проблеми залишилися, а які вдалося вирішити?
— У нас немає «тертя» з жодним учасником ринку — свої взаємовідносини ми будуємо чесно, прозоро і справедливо. Під час діяльності можуть виникати ті чи інші питання, які ми намагаємось вирішувати цивілізовано.
— Обов'язкове у наші дні питання: як ви допомагаєте захищати Україну?
— У нас переважно жіночий колектив, понад 80% працівників. Але четверо наших хлопців, чоловіків зараз в лавах Збройних сил України. Щомісяця ми матеріально підтримуємо їх. Намагаємось задовольнити прохання щодо технічної допомоги. Неодноразово перераховували значні суми безповоротної допомоги безпосередньо військовим частинам. Крім того, вважаємо, що прозорі розрахунки нашого товариства з іншими учасниками ринку теж допомога і протидія ворогу.
— Які плани щодо подальшого розвитку?
— Ми розвиваємось, покращуємось. Специфіка нашої роботи з населенням така, що ми, на жаль, дуже залежимо від того як оперативно працює, наприклад, «Укрпошта», як працюють банки, платіжні сервіси. Ми зараз зосереджені на розширенні та прискоренні комунікації з нашими клієнтами через використання сучасних технологій. Нарощуємо кількість тих споживачів, які отримують від нас рахунки електронним повідомленням на телефон. Серед пріоритетів залишається збільшення кількості наших клієнтів, поширення нашої присутності в інших, крім Волині, регіонах України. Війна завершиться нашою перемогою, і ми маємо бути готовими в технічному, кваліфікаційному сенсі до роботи в умовах європейських стандартів.
-
Група Tolk на Волині презентувала мультфільм для дітей молодшого шкільного віку про енергоощадження
23 грудня 2024рр.Група Tolk продовжує свій унікальний освітній проєкт, спрямований на популяризацію відповідального та ощадливого використання енергоресурсів. Для дітей віком від 8 до 10 років було створено мультфільм, у якому казковий персонаж Світлячок ділиться простими та дієвими порадами з енергоощадності. Герой мультфільму допомагає зрозуміти, як економити електроенергію вдома та знайомить із базовими правилами користування побутовими приладами.
Наприкінці 2024 року фахівці ТОВ «Волиньелектрозбут» відвідали Луцьку гімназію № 2 на запрошення закладу. Під час відкритого уроку представники компанії-постачальника електроенергії розповіли третьокласникам про ринок енергоресурсів в Україні. За 45 хвилин їм вдалося простими словами пояснити дітям, як функціонують компанії, завдяки яким у їхніх домівках, на підприємствах та у школах є світло.
Мультфільм, створений Групою Tolk, гармонійно доповнив спеціально розроблений урок із курсу «Я досліджую світ» про ринок електроенергії.
«Для кожного віку школярів важливо знайти свій підхід. Як відповідальний постачальник електроенергії, ми маємо місію формувати у дітей змалку дбайливе ставлення до природи та ресурсів. Для наймолодших учнів ми використовуємо інтерактивні брошури, але дітям третього-четвертого класів вже цікавіший відеоконтент. Тому ми вирішили оживити Світлячка — тепер він говорить до старшої аудиторії через мультфільм», — розповідає директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Раніше компанії-постачальники Групи Tolk проводили уроки для молодших школярів, роздаючи інтерактивні брошури з наліпками, головним героєм яких був той самий Світлячок. Однак для старших дітей було створено мультфільм, щоб зробити навчання цікавішим та краще залучити їх до теми енергоощадності.
На згадку про урок всі учні отримали світловідбивальні браслети, які роблять пішоходів помітними на темних вулицях, та розмальовки. А на вчительському столі тепер є календар на 2025 рік із порадами Світлячка, які нагадуватимуть про енергоощадність протягом усього року.
Група Tolk планує й надалі поширювати поради Світлячка серед учнів різного віку, проводячи нові уроки в освітніх закладах Волині та Закарпаття у Новому році.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Ірина Береснєва: "Толк Україна" злагоджено і стабільно працює задля перемоги"
23 грудня 2024рр.Про те, як усупереч кризі та війні працює один із найбільших в Україні комплексних постачальників газу та електроенергії – група компаній «TOLK» – журналу «ЕнергоБізнес» розповіла генеральний директор ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА» Ірина Береснєва.
Як працює «Толк Україна» в умовах війни?
«Толк Україна» в умовах війни працює злагоджено, стабільно та задля перемоги. Початок повномасштабної війни, як і для багатьох компаній України, для нас був дуже складний. Але ми змогли забезпечити стабільне постачання електроенергії для наших споживачів і зберегти довіру клієнтів. Навіть за умов дефіциту електроенергії, руйнування інфраструктури, нестабільної роботи енергосистеми та відключень по всій Україні, ми продовжуємо накопичувати клієнтський портфель і завжди залишаємося надійною підтримкою для наших споживачів. Сьогодні «Толк Україна» є компанією, яка змогла впоратись – не побоюсь цих слів – практично з усіма викликами, які принесла війна. Ми імпортуємо електроенергію, співпрацюємо з усіма видами генерації, включаючи альтернативну, та постійно знаходимо нові рішення для забезпечення комфорту наших споживачів.
Ви працюєте лише всередині України?
Наразі ми працюємо всередині України, але постачаємо споживачам, у тому числі, й імпортний ресурс зі Словаччини та Угорщини. Це дозволяє нашим клієнтам безболісно проходити періоди відключення електроенергії, спричинені нестабільною ситуацією в її генерації та розподілі в країні. Інтеграція роботи нашої компанії за межами України перебуває на завершальній стадії, і вже найближчим часом ми вийдемо на енергетичні ринки Європи.
Проблема заборгованості з боку споживачів – наскільки вона зараз гостра, за підсумками року?
Проблема заборгованості споживачів, на жаль, завжди була актуальною, і наразі вона залишається вкрай гострою. До того ж наприкінці року ситуація додатково ускладнюється заборгованістю з боку бюджетних установ. Але ми знаходимо варіанти співробітництва та допомоги споживачам через надання кредитних інструментів, зокрема факторингу, який наразі підтримується державними дотаціями, та відстрочки платежів завдяки значному кредитному портфелю «Толк Україна». На сьогодні гостріше за все стоїть питання платоспроможності водоканалів. Тариф для населення не покриває навіть базових витрат на електроенергію підприємств водопостачання. Це питання потребує вирішення на іншому рівні, але оминути його неможливо, адже тут однозначно існує найгостріша проблема.
Протягом 2024 року у багатьох компаній-постачальників енергії виникали, так скажімо, «тертя» з НКРЕКП та з «Укренерго». До кінця року які проблеми залишилися, а які вдалося вирішити?
«Толк Україна» – це компанія, яка не має «тертя» ні з однією із названих або інших структур енергетичного ринку, тому що ми завжди готові до діалогу та взаєморозуміння. Тому цю проблему нам вирішувати не потрібно.
Обов'язкове у наші дні питання: як ви допомагаєте захищати Україну?
Захист України сьогодні понад усе. Наша компанія постійно надає благодійну допомогу, спрямовуючи кошти на підтримку військових та постраждалих, які втратили свої домівки або близьких. Надання більш детальної інформації вважаю некоректним.
Які плани щодо подальшого розвитку?
«Толк Україна» постійно перебуває в процесі розвитку та вдосконалення. Основний вектор зосереджений на покращенні сервісів для наших споживачів, де діджиталізація є ключовим напрямком оптимізації бізнес-процесів. Окрему увагу ми приділяємо підвищенню професійних навичок нашого неймовірного персоналу, адже досконалості немає меж.
Серед важливих напрямків розвитку також розширення географії постачання енергоресурсів і збільшення портфелю споживачів. Ми ніколи не зупиняємось і завжди ставимо перед собою надскладні завдання, щоб спростити й полегшити життя наших партнерів-споживачів.
Довідка
Група компаній Tolk створена в червні 2021 року. До її складу входять: ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА», ТОВ «Закарпаттяенергозбут», ТОВ «Волиньелектрозбут», ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА» (Луцьк), ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА» (Ужгород), ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА» (Житомир), ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА» (Кривий Ріг), TOLK EU s.r.o. На сьогодні Група займає 8-е місце серед понад 700 постачальників енергоресурсів в Україні. Це понад 875 тисяч клієнтів з обсягом річного споживання понад 3,9 млрд кВт∙год, що становить 5,8 % всього ринку.
-
Напередодні новорічно-різдвяних свят Тolkовий Світлячок завітав до ужгородських школярів
20 грудня 2024рр.Напередодні новорічно-різдвяних свят Тolkовий Світлячок завітав у Навчально-виховний комплекс «Веселка» у м. Ужгороді. Майже три десятки хлопців та дівчат з 1-Б класу познайомились із мультиплікаційним героєм від Групи компаній Tolk, який навчає дітей ощадливого використання електроенергії
Як до наших будинків потрапляє електроенергія? Хто її виробляє та як доставляє?
Чому важливо заощаджувати цей ресурс? Як робити це, щоб і надалі жити в комфорті?
Про це говорила з дітьми директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець, а допомагала їй у такій важливій роз’яснювальній справі брошурка, розроблена з відповідною метою Групою компаній Тolk спеціально для дітей раннього шкільного віку.У брошурці Світлячок розповідає діткам про способи економії електроенергії в побуті. Щоб закріпити отримані знання, дітки отримують стікерпак із Світлячком та вклеюють кожного на потрібну сторінку. Виходить і цікаво, і пізнавально, і весело.
Цього ж разу Група компаній Тolk розширила проєкт, і Наталія Німець завітала до діток також із мультфільмом «Тolkові поради Світлячка». Героя, який ожив на екрані, діти дуже добре зустріли, дивились та уважно слухали.
«У кожному класі, в кожній школі, куди ми приходимо із нашим просвітницьким проєктом, нас зустрічають буквально на «ура». Дітям цікаво, вони читають та активно працюють з брошурками, і завжди питають – чи можна взяти їх і додому, щоб показати батькам та сестричкам-братикам. Це ще один доказ того, що ідея вдала та затребувана, а ми рухаємось у правильному напрямі», – прокоментувала Наталія Німець.
Невдовзі Тolkовий Світлячок вирушить і в інші школи Ужгорода та Луцька, а мультфільм можна буде переглянути на сайтах компаній Групи Тolk
-
В особистому кабінеті споживача електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут» — технічні роботи
13 грудня 2024рр.ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) розпочинає оновлення програмного забезпечення, на якому працює Особистий кабінет. Зручність користування сервісами та безпека даних клієнтів — у пріоритеті. Дякуємо за розуміння та закликаємо зберігати спокій.
У суботу, 14 грудня в Особистому кабінеті споживача електроенергії на Волині розпочнуться технічні роботи. Прогнозується, що вони триватимуть до понеділка, 16 грудня. Під час регламентних робіт тимчасово неможливо буде авторизуватись та сплатити за спожиту електроенергію через сайт ТОВ «Волиньелектрозбут» як побутовим клієнтам, так і бізнесу (юридичним особам).
Сплатити за використані енергоресурси можливо іншими способами: через українські банківські установи, інші платіжні сервіси, а також офлайн у відділеннях банків, АТ «Укрпошта».
Нагадуємо, що 20 грудня — крайній термін оплати за спожиту в листопаді електроенергію. Отже, чекаємо оплат за листопад до 20 грудня.
Вчасно та в повному обсязі сплачувати за спожиті ресурси надважливо для сталої роботи енергосистеми. Щиро дякуємо кожному відповідальному клієнту. Кожна сплачена гривня потрапляє до тих, хто електроенергію постачає, розподіляє, передає і виробляє. Таким чином в українських енергетиків є можливість підтримувати роботу системи й надалі.
У попередній редакції положення заходи обмеження електроенергії не передбачались лише для підприємств, що імпортували понад 80% електроенергії в кожній годині для своїх потреб.
-
Група Tolk допомагала Святому Миколаю, який завітав до дітей на Закарпатті
10 грудня 2024р.Святий Миколай пам'ятає про кожного і кожну. Завдяки його помічникам — Групі компаній Tolk та Благодійному фонду «Майбутнє – дітям» — справжнє свято завітало до дітей Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло», учнів та учениць Нижньобистрівської гімназії та дітей внутрішньопереміщених осіб, які знайшли прихисток у селі Нижній Бистрий Закарпатської області.
Миколай подарував не лише солодкі сюрпризи та корисні подарунки, а й віру в дива, яка так потрібна у наш непростий час. Дитячі усмішки, радість в очах та теплі обійми — ось що стало найкращою нагородою для всіх, хто долучився до цього благородного жесту.
Дякуємо всім, хто допоміг втілити це свято в життя. Кожен внесок — це не просто подарунок, а частинка світла, яку ми даруємо дітям разом.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Міністерство енергетики оновило інструкцію про графіки відключень
09 грудня 2024р.Міністерство енергетики України оновило інструкцію про графіки відключень для більш справедливого розподілу електроенергії між споживачами.
Tolk розповідає про головні зміни:
Нова система планування:
- Графіки складаються двічі на рік (літо та зима)
- Охоплюють 75% максимального споживання з 8:00 до 22:00
- Розподіл на 6 рівних черг + 2 підчерги в кожній
- Кожна черга = 12,5% від загального споживання
Чіткі часові рамки:
- Максимальна тривалість відключення — 6 годин (+1 година можливого відхилення)
- Гарантований період зі світлом після відключення — мінімум 2 години
- Час на технічне перемикання — до 30 хвилин
Переваги нової системи:
- Гнучкіший контроль споживання
- Зменшення кількості одночасних відключень
- Єдині правила для всіх регіонів України
- Справедливий розподіл за чіткою черговістю
Ці правила діють на період воєнного стану та 12 місяців після його завершення.
Оператори систем розподілу мають оновити графіки відключень згідно з оновленою інструкцією. Про зміни у вашому регіоні оператори повідомлять додатково. Нагадаємо, на переважній більшості території Волинської області такий оператор — ПрАТ «Волиньобленерго», частина споживачів ще підключені до електромереж ДП «Регіональні електричні мережі» та АТ «Укрзалізниця».
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Рахунки за електроенергію на Волині можна отримувати на телефон. Як це працює?
05 грудня 2024р.Група Tolk постійно вдосконалює якість своїх послуг, підвищує зручність комунікації з клієнтами. ТОВ «Волиньелектрозбут», що обслуговує усі 100% побутових споживачів електроенергії у Волинській області, із жовтня 2024 року проводило дослідження серед своїх клієнтів. Метою опитування було визначити, які ще способи отримання рахунків від товариства, окрім тих, що вже існують, були б зручні людям. Так започаткували сповіщення про суми нарахування у Viber.
Якщо ви цінуєте свій час, активно використовуєте смартфон для різних оплат, то це рішення вам точно підійде. Скористайтесь підпискою на розсилку у Viber від ТОВ «Волиньелектрозбут», щоб оперативно отримувати інформацію про суму нарахування за спожиту електроенергію та сплачувати у кілька кліків.
Лише за перші місяці понад 50 тисяч клієнтів підписались на електронні сповіщення та позитивно відгукуються про цю нову послугу для споживачів.
Які переваги сповіщень на Viber?
- Побутовий споживач електроенергії може не чекати на паперовий рахунок, щоб вчасно сплатити за спожиті кіловати. А у динамічному сьогоденні — це вагома перевага для багатьох клієнтів.
- Сповіщення одразу містить активне посилання на платіжний сервіс, який підтримує різні банківські картки. Що зручно, бо дозволяє сплатити лише у кілька дотиків.
- Повідомлення на Viber від Tolk приходять автоматично і стають додатковим нагадуванням вчасно сплатити за раніше спожиті кіловати.
- Крім того, можна спокійно відмовитись від паперових рахунків — і таким чином зекономити папір, фарбу, енергоресурси, години роботи людей, що витрачаються на виготовлення цих паперових рахунків.
Як почати отримувати Viber-сповіщення від Tolk?
Самостійно заповніть опитувальну форму, або зателефонуйте до кол-центру (0-800)300-521 та повідомте про своє бажання підписатись на наші сповіщення у Viber, або ж навідайтесь до Центрів обслуговування клієнтів чи їх представництва.
Вам знадобляться такі дані:
- номер особового рахунку споживача електроенергії (це дев’ять цифр, на Волині особові рахунки розпочинаються на 5 або 3);
- ваш номер телефону, на який створено обліковий запис в застосунку Viber;
- адреса, за якою хочете отримувати повідомлення про нарахування.
Чому виникла ідея створити новий сервіс?
«У будь-якій ситуації, особливо зараз, у складні воєнні часи, ми прагнемо знаходити рішення, які роблять життя наших клієнтів зручнішим, — зазначила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш. — Коли один із великих українських банків раптово припинив відображати суми до сплати за електроенергію у своєму сервісі, це створило незручності для споживачів Волинської області. Хоча при цьому інші банки та платіжні системи продовжували надавати необхідну інформацію, паперові рахунки, які б мали її замінити, часто губились чи доставлялись із затримкою.
Ми оперативно і комплексно розв'язали цю проблему, запровадивши цифрове рішення — розсилку сповіщень через Viber. Експеримент, що стартував у серпні, отримав позитивні відгуки: клієнти високо оцінили зручність і простоту цього сервісу та запропонували зробити його постійним. Завдяки новому сервісу клієнти ТОВ «Волиньелектрозбут» завжди мають доступ до актуальної інформації та можуть вчасно сплачувати рахунки без зайвих клопотів», — підкреслила Оксана Гентіш.
Нагадаємо, що з 1 жовтня ПриватБанк у Волинській області припинив відображати у додатку «Приват24», касах та терміналах інформацію про суму до сплати за спожиту електроенергію. Це створило незручності для значної частини клієнтів ТОВ «Волиньелектрозбут». Ми зробили детальні роз’яснення щодо алгоритму дій споживача у цьому випадку.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Як скористатися програмою «Зимова єПідтримка» для оплати спожитої електроенергії?
04 грудня 2024р.Із 1 грудня 2024 року в Україні стартувала програма «Зимова єПідтримка». Згідно з нею кожен українець, зокрема й діти, мають можливість отримати тисячу гривень для оплати певних послуг та товарів. Програма ініційована Президентом Володимиром Зеленським.
Отримайте гроші, які можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг, зокрема й на оплату комунальних послуг. А саме, завдячуючи такій ініціативі, ви зможете оплатити й за спожиту електроенергію. Оплата здійснюється карткою «Національний кешбек», яку можна відкрити в багатьох банках України. Компанії Групи Tolk пропонують скористатися такою чудовою можливістю!
А як легко й швидко оплатити за спожиту електроенергію, повідомляємо:
- в вашому Особистому кабінеті споживача електроенергії:
https://pay.elektro.volyn.ua/login або https://tolk.ua/ua/osobistiy-kabinet/ - через платіжні онлайн-сервіси;
- через додатки банків, якими ви користуєтесь.
Скористайтеся «Зимовою єПідтримкою» на оплату спожитої електроенергії та водночас підтримаємо разом Україну! Про умови програми можна прочитати на офіційному сайт.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
- в вашому Особистому кабінеті споживача електроенергії:
-
Нові можливості для бізнесу: уряд вніс зміни до Положення про імпорт електроенергії
28 листопада 2024р.Уряд України оновив правила імпорту електроенергії в умовах воєнного стану, ухваливши Постанову № 1342 від 26.11.2024. Згідно з оновленим положенням, заходи обмеження електроенергії не будуть застосовуватись до підприємств, що імпортують 60% від обсягу споживання кожної години, під час введення графіків погодинних відключень (ГПВ) у випадку дефіциту енергії на внутрішньому ринку.
"Прийняті зміни є важливим кроком до енергетичної стабільності країни в умовах опалювального сезону під час воєнного стану. Нарешті вони схвалені з урахуванням неодноразових Tolkових пропозицій та звернень учасників ринку електроенергії. Зменшення обов’язкового відсотка імпорту електроенергії в годині споживання до 60% збільшують нашим бізнес-клієнтам можливість безперебійно отримувати електроенергію навіть у самі критичні періоди зимового сезону. Ми й надалі готові забезпечувати надійне електропостачання нашим споживачам, використовуючи всі можливі інструменти, зокрема імпорт задля сприяння відновлення та розвитку економіки України," — зазначила генеральний директор ТОВ "Толк Україна" Ірина Береснєва.
Водночас нагадуємо, що міждержавний перетин збільшено до 2,1 ГВт для можливості нарощування імпорту електричної енергії до України з європейських країн, підвищуючи стійкість енергосистеми.
У попередній редакції положення заходи обмеження електроенергії не передбачались лише для підприємств, що імпортували понад 80% електроенергії в кожній годині для своїх потреб.
-
Наталія Німець, Tolk: Тільки разом, об’єднуючись, можна досягати успіху
22 листопада 2024р.Майже сотня жінок різних сфер діяльності долучилася до діалогу про жіноче лідерство, підприємництво, гендерну рівність у рамках форуму «Роль жінок у відновленні та розвитку Закарпаття і країни: бізнес, влада, громадський сектор». Групу компаній Tolk на форумі, який проходив в Ужгородському районі, представляла директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець
Як прозвучало під час форуму, в умовах воєнного стану жінки стають одним із найпотужніших чинників стійкості для країни. Вони беруть на себе додаткову відповідальність, пов’язану з викликами війни, працюють у стресових та часто важких обставинах, опановують нові, «чоловічі» спеціальності, демонструють відмінні лідерські якості та відвагу на місцях. Саме це і стало основною темою форуму.
Учасниці ділились власним досвідом будівництва бізнесу чи організації роботи за тим чи іншим напрямом, розповідали про власні приклади успішних чи неуспішних кейсів та розповідали про шляхи подолання проблем.
«Але найголовніша точка дотику, на якій сходились ми всі, що тільки разом, об’єднуючись, можна працювати і досягати успіху. Це саме те, про що я сама завжди кажу: без команди ми – ніхто! Тому ще раз дякую своєму колективу, людям, які поруч зі мною, які розуміють, підтримують, допомагають удосконалюватись. Разом ми справді потужна сила!» – зазначила Наталія Німець.
Говорили учасниці й про безбар’єрність, інклюзію, доступність до освіти, а також інструменти для досягнення цього, зокрема за рахунок грантів, залучення благодійників, спонсорів, влади.
Такі заходи, як відзначив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, дуже важливі, адже це шанс ще раз поглянути збоку, як багато ми досягли у питаннях рівності, і що ще нам потрібно зробити.
Відео:
https://www.facebook.com/watch/?mibextid=UalRPS&v=919216496817706&rdid=DUDyGnunztpgwLV2 -
Tolk долучився до діалогу влади та бізнесу про енергоефективні рішення на Волині
15 листопада 2024р.14 листопада відбулась зустріч влади та бізнесу в межах платформи при Волинській ОВА. Цього разу тема розмови «Енергоефективні рішення для бізнесу, особливості реалізації проєктів з розподіленої генерації» зібрала чимало представників малого, середнього та великого бізнесу, а також енергетиків, газовиків та представників банківських установ. ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, взяв участь у цій зустрічі.
Про важливість розвитку розподіленої генерації електроенергії, готовність до різноманітних викликів у енергетичному секторі, перед якими область постає через повномасштабну російську агресію, коротко нагадав заступник голови ОВА Олександр Троханенко у вступному слові.
Директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Оксана Гентіш звернула увагу учасників на різницю між самовиробництвом електроенергії активними бізнес-споживачами і «зеленим тарифом» для побуту. Адже це принципово різні рішення для різних груп клієнтів. А також наголосила на тому, що законодавча база в цій сфері динамічно змінюється. Якщо до серпня цього року можна було викуповувати надлишки електроенергії виробленої виключно з альтернативних джерел, то зараз уже дозволено від усіх видів генерації, які існують, а не лише сонця і вітру.
«Ми, як постачальник, готові викупити у споживачів надлишкові обсяги електроенергії — варто лише після врегулювання всіх технічних питань з ПрАТ «Волиньобленерго», укласти договір купівлі-продажу з нами. Ми максимально сприяємо нашим клієнтам, консультуємо, допомагаємо з прорахунками. Компанії Групи Tolk першими в Україні розпочали викуповувати у активних споживачів надлишки згенерованої ними електроенергії, виробленої з альтернативних джерел. Маємо такий досвід роботи з серпня минулого року. В тому числі — з установами і організаціями бюджетної сфери, які встановили сонячні панелі й таким чином забезпечують власне споживання та отримують додаткові кошти за продану енергію. Ціна викупу надлишків формується на основі фактичних погодинних цін ринку на добу наперед з урахуванням надбавки постачальника», — зазначила під час зустрічі директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш
Технічний директор ПрАТ «Волиньобленерго» Віктор Степанець та заступник головного інженера Волинської філії ТОВ «Газмережі» Андрій Цибульський зосередились на технічних аспектах реалізації проєктів та наголосили про свою відкритість до співпраці та готовність забезпечити будь-яке підключення до мереж установок сонячної чи вітрової генерації, когенераційної, газопоршневої чи газотурбінної виходячи з того, що ці питання є пріоритетними для краю.
Директор Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Едуард Зубчик нагадав умови кредитування та фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, який визначає параметри програми «Доступні кредити 5-7-9%»
Такі регулярні зустрічі влади та бізнесу сприяють обізнаності з умовами на ринку, з проблематикою розвитку розподіленої генерації та укріплюють національну безпеку.
Група Tolk і надалі долучатиметься до розвитку розподіленої генерації в Україні та всіма можливими способами готова сприяти проєктам, які впроваджують енергоефективні рішення.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Tolk бере участь у міжнародній конференції ReBuild Ukraine Construction and Energy в Варшаві
14 листопада 2024р.Забезпечення стійкості ланцюгів постачання чистої енергії, доступності енергопостачання, перехід від викопних видів пального в упорядкований та безпечний спосіб – ці та подібні питання в центрі уваги міжнародної конференції ReBuild Ukraine Construction and Energy, яка проходить цими днями у Варшаві. Серед учасників потужного європейського заходу і Група компаній Tolk.
Майже пів тисячі учасників – представників української та іноземних влад, бізнесу – зустрілися цими днями в Польщі для обговорення та вирішення питань відновлення енергетичної інфраструктури України, енергетичної безпеки, децентралізації генерації енергії, розвитку відновлюваних джерел енергії.
Учасники вважають, що досвід України, яка відновлює та будує нові розподільні генераційні об’єкти та ВДЕ під час масових атак росії на енергетичну інфраструктуру та об'єкти держави, може надати цінні відомості про стійкі підходи до відновлення та реконструкції енергетичного сектору.
«Як відзначив під час свого виступу Міністр енергетики України Герман Галущенко, метою проведення Rebuild Ukraine 2024 є консолідація зусиль українського та міжнародного бізнесу задля відбудови України, – прокоментувала Ольга Тагієва, яка представляє на цій конференції Групу компаній Tolk. – І ми справді в ці дні на цьому потужному європейському майданчику відчуваємо єдність з Україною, бачимо величезну зацікавленість у її відбудові. Представники профільних міністерств України, Європейського Союзу та інших країн світу представляють своє бачення шляхів відновлення України та обговорюють конкретні механізми сталої, інклюзивної та прозорої її відбудови. У рамках численних виступів звучать плани та пропозиції щодо мобілізації приватних інвестицій ЄС у критично важливі сектори для підтримки зусиль з відновлення України. А загалом конференція окреслює плани на майбутнє України як енергетичного хабу Європи, і ці перспективи вражають!»
Участь у конференції беруть представники української влади та європейських країн, органів місцевого самоврядування, міжнародних фінансових установ, донорів, інвесторів, лідери будівельної галузі.
-
Просвітницька ініціатива від Tolk набирає обертів
06 листопада 2024р.Спеціальна брошурка від Групи Tolk з порадами, як заощаджувати електроенергію, мандрує навчальними закладами у різних регіонах країни уже 2-й навчальний рік поспіль, аби маленькі українці та україночки навчалися свідомо споживати електроенергію.
Наразі інформаційно-просвітницька кампанія триває із дітьми дошкільного та шкільного віку, і не лише на території Закарпатської області, а й на Волині та в столиці.
«Толкові поради Світлячка» – це перший в Україні просвітницький проєкт від компанії енергоринку для дітей молодшого віку. Завдяки спеціальній брошурі можна сформувати свідоме ставлення до енергоспоживання, навчити простим і дієвим методам економії електроенергії вдома чи в школі, а також виховати екологічну відповідальність та дбайливе ставлення до довкілля та енергоресурсів.
Зацікавились проєктом і закарпатські телеканали 👉: //youtu.be/PTS-TR9zD34 -
Tolk взяв участь у Міжнародному бізнес-форумі на Прикарпатті
29 жовтня 2024р.INTERNATIONAL BUSINESS FORUM PRECARPATHION зібрав цими днями представників влади, бізнесу, ділових кіл не тільки з України, а й з закордону. Участь у заході взяла і директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець.
Бізнес-форум у Калуші на Прикарпатті ініціювали для обговорення актуальних викликів, пошуку інноваційних рішень та формування партнерств між бізнесом, владою та міжнародними організаціями. У діалозі, присвяченому аналізу поточних економічних умов в Україні та світі, спікери з України, Бельгії, Франції, Великої Британії обговорювали глобальні та національні економічні зміни, що впливають на розвиток місцевих громад, бізнесу, а також на можливості та виклики у сфері міжнародної співпраці.
Особливо важливою та цікавою стала сесія форуму, у рамках якої учасники обговорювали шляхи досягнення енергонезалежності через модернізацію енергетичної інфраструктури. Це питання вкрай важливе з огляду на те, що, за даними з відкритих джерел, внаслідок російських атак було пошкоджено понад 50 % енергетичної інфраструктури, а потреби у відбудові обраховуються в 500 млрд доларів США. Проте, як зазначають експерти, відбудовувати генерацію в тому вигляді, в якому вона існувала досі, нема сенсу, однозначно слід розвивати енергетичну децентралізацію з використанням новітніх досягнень у галузі.
«Спікери з Європи розповіли про інновації у сфері енергоефективності, які можуть бути актуальними для України. Група Tolk теж цікавиться такими рішеннями, вивчає європейський і, зокрема, польський досвід енергоефективності децентралізованих енергосистем з метою підвищення стійкості енергетики України. Сучасні розробки в галузі енергетики вражають, мова насамперед про накопичувальні системи, що можуть стати ключовим фактором для стабільності енергетичного ринку країни, яка перебуває у війні», – прокоментувала Наталія Німець.
На її думку, під час таких діалогів, зокрема, і формується чітке бачення енергетичної модернізації України. Міжнародні ж контакти, що зав’язуються за результатами форумів, сприяють залученню в Україну грантових можливостей та інвестицій, що безумовно допоможе відбудувати енергетику держави.
-
Tolk – про умови отримання пільгового тарифу на електроопалення
28 жовтня 2024р.Як побутовим споживачам оформити пільговий тариф на електроопалення? За яких умов він діятиме? Чи застосується нічний тариф при оформленому тарифі на електроопалення? На ці та інші актуальні питання відповідали днями на брифінгу в Закарпатській обласній військовій адміністрації директорка ТОВ «Закарпаттяненергозбут» (Tolk) Наталія Німець та представник оператора системи розподілу в Закарпатській області.
З 1 червня 2024 року для побутових споживачів Уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт⋅год, зазначила під час брифінгу директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець. Водночас, за її словами, уряд подбав про тих споживачів, котрі обігріваються за допомогою електроопалювальних установок – для них на опалювальний період встановлений пільговий тариф на електроенергію.
«У період з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року для споживачів із обладнаними в установленому порядку електроопалювальними установками діятиме пільговий тариф – 2,64 грн/кВт⋅год. Слід звернути увагу, що він має обмеження: протягом місяця за такою ціною можна спожити до 2 000 кВт⋅год. Якщо абонент використає більше навіть на один кіловат, то він сплачуватиме повну вартість електроенергії за весь спожитий обсяг», – наголосила Наталія Німець.
Директорка товариства також відповіла на питання, з якими найчастіше звертаються споживачі до кол-центру товариства: чи буде втрачено пільговий тариф, якщо в якомусь із місяців протягом опалювального періоду споживач використає електроенергії понад 2000 кіловат.
«Ні, в такому разі пільговий тариф не буде втрачено, просто в тому місяці, коли споживач використає більше за вказану норму, він сплачуватиме за весь обсяг повну вартість електроенергії. Якщо ж у наступних місяцях родина зуміє проконтролювати споживання та вкладеться в обсяг до двох тисяч, то платитиме зі знижкою», - уточнила Наталія Німець.
Ще одне питання, яке цікавить багатьох: якою буде вартість електроенергії, якщо будинок чи квартира в установленому порядку обладнані електроопаленням, зонним лічильником та протягом місяця власники житла вклалися в норматив до двох тисяч кіловат?
«За згаданих умов споживач оплачуватиме вночі електроенергію за тарифом 1,32 грн/кВт⋅год, – уточнила директорка товариства. – Але обов’язково слід пам’ятати про ліміт в дві тисячі кіловат і не виходити за цей обсяг».
Про механізм оформлення електроопалення розповів на брифінгу комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска:
«У червні цього року Уряд затвердив для побутових споживачів єдиний алгоритм оформлення тарифу на електроопалення. Згідно з ним, власники негазифікованих приватних житлових будинків чи квартир у багатоповерхівках мають можливість сплачувати менше за відповідні послуги. Механізм отримання зниженого тарифу складається лише з кількох кроків».
За його словами, насамперед абонент має підготувати проєктне рішення, яке буде передбачати саме електричний вид опалення помешкання. Згодом свою опалювальну установку потрібно ввести в експлуатацію та внести відповідні зміни в технічний паспорт на житловий будинок. Наступний крок – подача заявки та переліку необхідних документів до місцевого оператора системи розподілу. Для більшості споживачів краю це саме «Закарпаттяобленерго».
«Протягом 10 днів від дати подачі заяви ми вносимо зміни в паспорт точки розподілу та до платформи DataHub. Ці дані автоматично отримує й актуалізує у своїх договорах і постачальник універсальної послуги на території області – «Закарпаттяенергозбут». Пільговий тариф починає діяти з наступного місяця після того місяця, коли абонент подав заяву», – відзначив Іван Плиска
Загалом на сьогодні в Закарпатті такою послугою вже користуються понад 6 500 абонентів, ще близько 250 заявок споживачів – на опрацюванні
Детальніше дивіться у відеозаписі брифінгу: https://tinyurl.com/yubz77de
-
Щодо роботи сервісу Приват24.
25 жовтня 2024р.
Публічне звернення ТОВ «Волиньелектрозбут» до АТ КБ «ПриватБанк»ТОВ «Волиньелектрозбут» звертається до АТ КБ «ПриватБанк» із закликом відновити інформування клієнтів про суми до сплати за електроенергію.
Проблема: відсутність актуальної інформації
З 1 жовтня користувачі сервісу Приват24 на Волині втратили доступ до актуальної інформації про оплату за спожиту електроенергію, що створює незручності для споживачів. Клієнти «ПриватБанку», на відміну від клієнтів інших фінансових установ в області, змушені докладати низку додаткових зусиль, щоб дізнатися суму рахунку та оплатити її.
Переговори та рішення з іншими партнерами
Піклуючись про всіх своїх споживачів, ТОВ «Волиньелектрозбут» завчасно, ще навесні, розпочало переговори з банками щодо умов приймання платежів через зростання тарифів на електроенергію з 1 червня. Всі інші партнери, включаючи «Ощадбанк» та «Укрпошту», знайшли компромісні рішення і продовжують надавати актуальну інформацію своїм клієнтам.
Позиція «ПриватБанку»
«ПриватБанк» не пішов на компроміс, що призвело до припинення показу актуальної інформації про рахунки за електроенергію в Приват24, терміналах та касах банку. Пояснення банку, що нібито «Волиньелектрозбут» не надав необхідну інформацію, не відповідають дійсності. Інші платіжні сервіси працюють без змін.
Пропозиції «Волиньелектрозбут»
- Відновити інформування клієнтів у Приват24 про суми до сплати за електроенергію.
- Прийняти запропоновану «Волиньелектрозбут» та погоджену іншими фінансовими установами форму обміну даними для відображення актуальної інформації.
- Забезпечити зручність оплати для споживачів, щоб уникнути штучних боргів, втрати субсидій та відключень від мережі.
Спираючись на роки партнерських відносин, закликаємо «ПриватБанк» повернути повноцінний доступ до сервісу Приват24, забезпечити якісне обслуговування споживачів та не порушувати безперебійну роботу економіки у складний для країни час.
Слава Україні!
-
Група Tolk розпочала постачання споживачам електричної енергії з гарантіями походження
24 жовтня 2024р.21 жовтня 2024 року компанія «Толк Україна» взяла участь у перших в історії України торгах з купівлі гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ГПЕЕ).
Передані споживачу та «погашені» в місяці споживання гарантії походження свідчать, що придбана електроенергія вироблена виключно з відновлюваних джерел, таких як гідро-, вітро- та сонце. Це підкреслює екологічну відповідальність, як постачальника енергії, так і її споживача – українського виробника, відкриваючи для нього додаткові можливості по співпраці з європейськими партнерами, для яких еко-складова походження товарів має суттєве значення.
«Участь у перших торгах гарантіями походження є важливим та безумовно відповідальним кроком для нашої компанії, і важливою віхою для учасників ринку ВДЕ. Група компаній Tolk прагне забезпечувати наших клієнтів не лише якісною, але й екологічно чистою енергією. Придбання таких гарантій підтверджує нашу відданість підтримці сталого розвитку та зобов’язанням України по зменшенню вуглецевого сліду та зміцненню іміджу наших споживачів на міжнародних ринках» – відзначила генеральна директорка «Толк Україна» Ірина Береснєва.
Група компаній Tolk системно працює над збільшенням частки «зеленої» енергії, яку постачає своїм споживачам. Так, протягом останніх років портфель її значно зріс.
Бізнес, що вкладається в придбання гарантій походження електричної енергії, зможе скористатися ними протягом 18 місяців з дати виробництва у відповідних обсягах. Крім бонусів щодо зміцнення довіри до свого бренду, компанії-споживачі «зеленої» енергії набувають додаткові конкурентні переваги, зокрема, доступ до міжнародних програм підтримки, які стимулюють використання відновлюваних джерел енергії, та грантів на розвиток «зелених» технологій.
-
Як за допомогою програми «Національний кешбек» розрахуватись за електроенергію?
22 жовтня 2024р.Відтепер побутові споживачі електроенергії Групи Tolk можуть розрахуватись за світло, використовуючи програму «Національний кешбек»
У рамках Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні” впроваджено надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва. Тим, хто оформив картку “Національний кешбек” та додав її у застосунку “Дія”, нараховуються 10% від вартості придбаних українських товарів. Накопичити таким чином можна до 3 тисяч грн щомісяця.
Ці кошти, нагадує Tolk, можна спрямувати на сплату за світло, оскільки електроенергія входить до категорії, на яку можна використати кешбек.
Отже, підтримуйте українського виробника, заощаджуйте гроші, і використовуйте їх для оплати за спожиту електроенергію!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Tolk продовжує навчати діток енергозбереженню
21 жовтня 2024р.Tolk продовжує свій унікальний просвітницький проєкт із ознайомлення дітей раннього шкільного віку з принципами збереження електроенергії: цього разу фахівці компанії-постачальника завітали до Ужгородської початкової школи №1 Ужгородської міської ради Закарпатської області.
Із початком нового навчального року 2024-2025 Tolkовий Світлячок знову прийшов до шкіл Волині та Закарпаття: ще б пак, ігрова форма навчання дуже сподобалася учням, тож компанії, що входять до Групи Tolk, постійно отримують запрошення з різних навчальних закладів щодо проведення уроків із енергозбереження.
Днями фахівці ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) навчали принципам економії енергоресурсів учнів початкової школи №1 м. Ужгорода. Спілкуючись із третьокласниками, познайомили їх із Світлячком – головним порадником діток у питаннях економії електроенергії.
«Чи знаєте ви, учні, звідки береться електроенергія? Де її виробляють? Які ресурси витрачаються при цьому? І чому їх так важливо заощаджувати?» - саме ці питання пояснювала дітям директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець, а відтак за допомогою героя інтерактивної книжки розповідала, як кожен із нас щодня в побуті може заощаджувати електроенергію.
«Вимикати світло, коли виходимо з кімнати, кип’ятити стільки води, скільки потрібно для чашки чаю, закривати вікна, коли працює кондиціонер – ці та інші поради на прикладі нашого мультиплікаційного героя ми роз’яснюємо школярам. Відтак просимо пояснити батькам, чому важливо робити саме так. А за допомогою брошури, яку діти отримують від компанії, вони зможуть разом із дорослими знову переглянути поради і користуватись ними. Тільки так, змалечку, можна формувати добрі звички, і ми намагаємось прививати їх діткам», - каже Наталія Німець.
Особливо діток зацікавили поради, про які вони не чули, наприклад, про те, що холодильник, розміщений біля радіатора, витрачатиме на охолодження більше електроенергії.
Еріка Репка, класний керівник класу, в якому проходив урок, каже: принципам збереження енергії та інших ресурсів дітей у школах навчають під час виховних бесід, але такий формат, який запропонувала компанія-енергопостачальник, дуже зручний, бо дозволяє в ігровій формі запам’ятовувати нову інформацію.
«Діти повинні знати, що енергію потрібно зберігати, особливо в теперішній час, в умовах війни. На жаль, ми вже залишалися без світла і знаємо, як це важко…», - додає вчителька.
До речі, компанії-постачальники, що входять до Групи Tolk, також передали до шкіл плакати, на яких розміщені всі поради Світлячка щодо збереження електроенергії. Такі матеріали адміністрації навчальних закладів розміщують у школах та класах, щоб діти могли самостійно вивчати матеріал.
Для довідки.
Група компаній Tolk у жовтні 2023 року започаткувала освітній проєкт у сфері енергоощадження для юних українців. Це перший в Україні подібний освітній проєкт від компанії енергоринку для дітей молодшого віку, який втілений у формі спеціальної брошури «Tolkові поради Світлячка». Метою проєкту є формування свідомого ставлення до енергоспоживання у дітей молодшого шкільного віку; навчання дітей простим та дієвим методам економії енергії вдома та в школі; виховання екологічної відповідальності та дбайливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. За час зі старту проєкту проведено низку уроків у навчальних закладах Закарпаття та Волині. Наразі видрукуване друге, доповнене видання брошури та плакати для шкіл на енергоощадну тематику.
-
Tolk роз’яснює: скільки часу необхідно зберігати паперові рахунки і чи потрібно їх зберігати взагалі?
17 жовтня 2024р.Відповідаємо на питання щодо паперових рахунків, які ми найчастіше отримуємо від побутових споживачів Tolk:
-
Чи потрібно зберігати паперові рахунки за електроенергію після оплати?
Оплачуючи паперовий рахунок за електроенергію від Tolk офлайн в касах банків, у відділеннях пошти та інших фінансових установах, які приймають оплати, зверніть увагу, що на них вже не ставлять жодних відміток про оплату. Тому потреби зберігати їх немає. Інформація про зберігання паперових рахунків у Правилах роздрібного ринку, які діють наразі, відсутня.
Здійснюючи оплату онлайн, усі ваші електронні рахунки, зберігаються в Особистому кабінеті вашого постачальника та доступні до перегляду/завантаження/друку у будь-який час. -
Як довести, що оплата за спожиту електроенергію була здійснена?
Якщо зазвичай ви здійснюєте оплату через фінансові установи (банки, відділення пошти) вам видають чек про прийняту оплату. Тому якщо виникне потреба підтвердити оплату за спожиту електроенергію, вам необхідно буде пред’явити тільки банківську квитанцію/чек про оплату або скріншот оплати з інтернет-банкінгу, при здійсненні оплати онлайн. Наявність паперового рахунку при цьому не потрібна.
-
Чи є різниця між паперовим і електронним рахунком?
Електронний рахунок містить ту ж саму інформацію, що і паперовий. Вони нічим не відрізняються. Згідно діючих Правил роздрібного ринку електричної енергії для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію постачальник має сформувати та виставити клієнту платіжний документ у паперовій або електронній формі. Кожен споживач самостійно визначає, який формат рахунка використовувати для оплати за спожиту електроенергію.
Tolk закликає побутових споживачів реєструватися в особистому кабінеті свого постачальника, відмовлятись від паперових рахунків та оплачувати за спожиту електроенергію легко та швидко онлайн.
-
-
До уваги побутових споживачів електроенергії!
16 жовтня 2024р.Вчасна оплата за спожиту електроенергію — сумлінний обов'язок кожного споживача та його особистий внесок у зміцнення енергосистеми України.
В усіх банківських установах та платіжних системах, окрім однієї, відображається актуальна сума до сплати за спожиту електроенергію. Приймальники платежів отримують інформацію від ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk), та опрацьовують її.
З причин, які не залежать від ТОВ «Волиньелектрозбут», із 01 жовтня сума до оплати за електроенергію не відображається в сервісах ПриватБанку (в застосунку Приват24, касах, терміналах). Це створило незручності для багатьох споживачів електроенергії в області.
Рекомендуємо для оплати скористатися Особистим кабінетом споживача на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут» та сервісами інших банків та фінустанов, перелік — за посиланням: https://elektro.volyn.ua/electricity/home/payment.php
Нагадуємо, що в Особистому кабінеті можна сплатити за спожиту електроенергію без комісії.Для того, щоб сплатити через сервіси ПриватБанку, потрібно вводити номер особового рахунку як ідентифікатор платежу та суму. Дізнатись ці дані можна:
- в Особистому кабінеті на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут»;
- підписавшись на розсилку у Viber
- у паперовому рахунку за електроенергію, якщо не відмовлялись від отримання такого;
- у центрах обслуговування клієнтів;
- за номерами телефонів: https://elektro.volyn.ua/about/csc.php.
Звертаємо увагу, ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, розширило перелік номерів телефонів для довідок. Тепер клієнти можуть уточнювати потрібну інформацію і за мобільними номерами:
Луцький центр обслуговування клієнтів: (0332)78-05-05 (багатоканальний), (0332)78-05-35, (050)400-11-53, (067)981-91-54, (097)-684-50-78, (093)312-40-96, (093)279-67-28, (093)312-40-89, (093)869-97-09, (093)869-97-11, (093)248-43-77;
Нововолинський центр обслуговування клієнтів: (0332)78-05-05, (067)005-27-62;
Ковельський центр обслуговування клієнтів: (03352)71-403, Ковель: (050)403-92-09, (067)334-36-11, Ратне: (068)789-07-56, Стара Вижва, Турійськ: (099)211-46-30;
Маневицький центр обслуговування клієнтів: (0332)78-05-82, (067)361-83-24, (067)116-52-02, (050)400-11-63;
Представництво у Володимирі: (0332)78-05-81, (067)116-49-48;
Представництво у Горохові: (0332)78-05-83, (067)332-41-38;
Представництво у Камені-Каширському: (0332)78-05-84, (067)361-85-82;
Представництво у Любомлі: (0332)78-05-34, (067)806-69-01.Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Енергонезалежність. Як бізнес та держава готуються до нових викликів
14 жовтня 2024р.Енергетична галузь України знаходиться у стані трансформації через війну та виклики, пов'язані з руйнуванням інфраструктури. На фоні цього форум «Енергія Бізнесу», організований Forbes, став важливою платформою для обговорення шляхів до енергонезалежності. Генеральна директорка енергопостачальної компанії «Толк Україна» Ірина Береснєва поділилась своїми враженнями від заходу та розповіла про внесок очолюваної нею команди до реалізації стратегії стабільного енергопостачання.
Форум справді був вражаючим за масштабом і важливістю обговорюваних питань, зазначила Ірина Береснєва. Одне з ключових спостережень — це те, що енергетична система України перебуває у стані вимушеної великої трансформації. Кожна компанія шукає шляхи, як забезпечити надійне постачання електроенергії своїм споживачам, незалежно від зовнішніх обставин. Це стало особливо важливим в умовах війни. Обговорювалися нові технології, питання лібералізації ринку та регуляторної передбачуваності
Енергетична система України, яка до цього часу була профіцитною, внаслідок масованих атак швидко перетворюється на дефіцитну. Але попри шок першої хвилі блекаутів, бізнес швидко адаптувався. Більшість компаній встановили альтернативні джерела живлення, такі як генератори, сонячні панелі та газові установки. Як зазначалось на форумі, станом на 2024 рік 88% компаній готові до відключень електроенергії, 83% мають план дій на випадок тривалих відключень, а 37% здатні працювати автономно понад 24 години.
Частка відновлюваних джерел енергії у першій половині 2024 року досягла 10% від загального виробництва електроенергії. 40% компаній використовують сонячні панелі або газові установки.
Які рішення «Толк Україна» використовує для забезпечення стабільного постачання електроенергії споживачам?
Ми активно працюємо над тим, щоб наші споживачі мали безперервне електропостачання навіть у складних умовах. Основна задача для нас, як енергопостачальної компанії — забезпечити надійність та стабільність постачань. Однак важливо зазначити, що наші клієнти для нас є не просто споживачами, а партнерами. Ми співпрацюємо з ними у викупі надлишкової електроенергії, яку вони генерують з власних відновлювальних джерел, і таким чином інтегруємо їх в енергосистему. Також ми активно займаємося питаннями енергонакопичення, знаходимо точки перетину із закордонними виробниками обладнання Energy Storage для впровадження їх в Україну.
Щодо забезпечення надійності постачання без додаткових інвестиційних проєктів, ми пропонуємо нашим бізнес-споживачам імпортовану електроенергію, щоб гарантувати для виробництва безперебійне постачання навіть у складних умовах.
Що Ви можете сказати про перспективи на опалювальний сезон 2024-2025 років? Чи готова енергосистема України до нових викликів?
Україна готується до зимового сезону з певним оптимізмом, хоча викликів вистачає. Як зазначив на форумі міністр енергетики Герман Галущенко, якщо не буде нових масштабних руйнувань, відключення електроенергії не матимуть системний характер, а виникатимуть лише через аварійні ремонти. Ми також працюємо з нашими партнерами над резервними проєктами постачання та збереження енергоресурсів
Як Ви оцінюєте загальний стан енергетичної системи України та її перспективи?
Ситуація непроста, але ми бачимо значний прогрес у багатьох аспектах. Компанії інвестують у «зелену» енергію, модернізацію своєї та зовнішньої інфраструктури, розвиток розподіленої генерації та впровадження технологій накопичення енергії. Для нас важливо не лише відновлювати енергетичну систему після руйнувань, але й робити її стійкішою до майбутніх викликів. Попри всі виклики та теперішні руйнування, ми маємо великий потенціал стати енергетичним хабом Європи. Нашому уряду лише необхідно зробити висновки з допущених помилок, виправити їх та рухатися вперед у співпраці з бізнесом, який завжди готовий підтримати. Лише спільними зусиллями ми зможемо досягти Перемоги!
-
Tolk відкрив першу зарядну станцію для електромобілів
08 жовтня 2024р.Чудова новина: відтепер ужгородці та гості міста зможуть заряджати свої електрокари на новій сучасній зарядній станції від Групи компаній Tolk. Станція потужністю 29 кВт розташована на парковці одного з найбільших гіпермаркетів обласного центру Закарпаття.
Зарядна станція має два порти - Type 1, Type 1 AС. Вона спроектована так, що власникам електрокарів було максимально просто і легко користуватись нею для заряджання автомобілів.
Станція сумісна з усіма типами автівок.Сім рівнів захисту гарантують безпеку в користуванні як для споживачів, так і для автомобілів.Тож відтепер поки клієнти здійснюватимуть покупки у розташованому поряд гіпермаркеті «Дастор», їхні електрокари встигнуть поповнити свої акумулятори.
Невдовзі зарядних станцій від Tolk побільшає.Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Tolk бере участь в обговоренні стратегії децентралізації енергетики України
07 жовтня 2024р.Міжнародний економічно – туристичний форум, який відбувся на Закарпатті, зібрав фахівців з енергетики, логістики, експорту та туризму. У панельній дискусії «Енергетична децентралізація» взяли участь директори провідних компаній України, які спеціалізуються на ринку альтернативних джерел енергетики. Долучилась до обговорення й директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.
Енергетична децентралізація – ключове питання сьогодні для виживання України в умовах російської агресії. Так відзначив під час форуму директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко: «Нам необхідно змінити радянський підхід існування гігантських генеруючих потужностей, сконцентрованих в одному місці та дуже вразливих, на будівництво сотень і тисяч невеликих генерацій, розповсюджених по всій країні, які можна буде легше захистити. Тому концепція енергетичної децентралізації – це наразі концепція виживання».
За словами експерта, наразі слід думати не лише про ціну кіловат-години, а насамперед про те, щоб цей кіловат відбувся, був згенерований.
Енергетична стратегія в Україні в нинішніх умовах має базуватись на кількох напрямах – будівництво малих модульних реакторів, розвиток вітрової, водневої, сонячної та гідроенергетики, а ще – виробництво біогазу. Кожен із цих різновидів має свої плюси та мінуси, складнощі на етапах реалізації. Щоправда, є й успішні приклади подібних проєктів в Україні, їх і озвучували під час форуму. Економічними джерелами енергетичної децентралізації можуть стати бізнес та муніципальні компанії.
Закарпаття має величезний потенціал для генерації електроенергії – це і велика кількість сонячних днів та, відповідно, сонячна енергетика, і вітро-, гідро- й термальні можливості. «Але одна річ згенерувати електроенергію, інша – зберегти її, накопичити, що в нинішніх умовах теж надзвичайно актуально, – підкреслила Наталія Німець, – тому Група компаній Tolk приділяє цьому напряму особливу увагу. Днями ми зустрічались з польським партнером, який розповів про технології та показав виробництво енергонакопичувачів. Це вкрай цікаво з погляду їх подальшої інтеграції до української енергосистеми, і думаю, що за такими технологіями, які працюватимуть в комплексі з невеликими генераціями, і є майбутнє України».
«Міжнародний економічно – туристичний форум Закарпаття: енергетика, логістика, експорт та туризм» організовано Закарпатською обласною військовою адміністрацією разом із партнерами.
-
Чи реально побутовому споживачу заощаджувати на оплаті за світло до 50%?
03 жовтня 2024р.Для того, щоб зменшити витрати коштів на електроенергію майже вдвічі, ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, радить побутовим споживачам встановити зонні прилади обліку електроенергії.
Двозонні лічильники фіксують обсяг споживання за періодами часу: окремо вдень та окремо вночі.
Денний тариф застосовується з 7:00 до 23:00 – електроенергія обліковується за повним тарифом: 4,32 грн/кВт⋅год
Нічний тариф застосовується з 23:00 до 7:00 – електроенергія обліковується зі знижкою 50%: 2,16 грн за кВт⋅год.
Якщо вмикати енерговитратні прилади з 23-ьої години вечора до 7-ої ранку, або планувати їх роботу через «розумні» розетки або режими відкладеного запуску, то зможете економити до 50% вартості спожитої електроенергії.
Нагадуємо, до енерговитратних приладів належать: бойлери, посудомийні, пральні та сушильні машини, електричні системи опалення та кондиціонування, хлібопічки та пароварки тощо. Роботу цих приладів можна запрограмувати саме на нічні та ранні ранкові години.
Зацікавились?
Звертайтеся до свого оператора системи розподілу, уточнюйте можливість встановлення двозонного приладу обліку за своєю адресо. Група Tolk підказує, як заощаджувати на рахунках за світло.
Енергоефективність – це відповідальність кожного з нас. Tolk заликає кожного робити свій внесок у збереження довкілля та економію коштів. Приєднуйтесь до спільноти людей, що цінують ресурси.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
У новому навчальному році – новий етап освітнього проєкту Групи Tolk
02 жовтня 2024р.Група Tolk продовжує свій унікальний освітній проєкт у сфері енергозаощадження для дітей молодшого шкільного віку. Для цього соціально відповідальний постачальник електроенергії розробив інтерактивне видання з наліпками «Tolkові поради Світлячка». Днями відбувся новий відкритий урок у Луцькій гімназії № 12
Цього разу дві енергетичні компанії краю провели спільні навчання. Постачальник універсальної послуги ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, зосередився на питаннях ощадливого споживання, а оператор системи розподілу електроенергії ПрАТ «Волиньобленерго» нагадав малечі правила безпечного користування приладами. Таким чином фахівці охопили для учнів перших класів весь спектр практичних порад і правил, які можуть знадобитись у щоденному поводженні з побутовими приладами.
«Через руйнування, завдані українській енергосистемі агресором, сьогодні надактуальним питанням є енергозаощадження та дбайливе ставлення до енергоресурсів. Але дітей не варто навантажувати проблемами, до них треба шукати інакший підхід. Тому освітня ініціатива задумувалась як легка, інтерактивна взаємодія, місцями з елементами забавки. На меті у нас – через відкриті уроки за допомогою Світлячка навчити дітей правильно заряджати телефони, ощадливо кип'ятити воду, варити їжу з мінімальними втратами тепла, ефективно завантажувати пральну машину тощо. Ми, дорослі, маємо пояснювати такі практичні речі змалечку. І як показує досвід, дітям подобаються такі уроки», — коментує новий етап освітнього проєкту директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Нагадаємо, із брошурою «Tolkові поради Світлячка» уперше мали нагоду познайомитись учні Закарпаття в листопаді минулого року. Відтоді книжка уже з'явилась удома у понад 1,5 тисячі школярів Луцька, Ужгорода та Києва.
Як проходив відкритий урок, бачили і журналісти телеканалу «Аверс». Більше про заняття можна подивитись у сюжеті:
На черзі нові уроки зі Світлячком в Ужгороді, адже Група Tolk продовжує нести світло та знання.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Розподілена генерація в умовах війни: як забезпечити громади енергією
26 вересня 2024р.Чи готові українські громади до зими в умовах нескінченних обстрілів ворогом об'єктів енергетичної інфраструктури? Як вони вирішують питання стабільного забезпечення енергоресурсами лікарень, шкіл, підприємств? Чи вивчають можливості розподіленої генерації, чи залучають відповідні проєкти, якими нині діляться з нами Європа та світ? Ці та інші актуальні теми були на порядку денному форуму Energy Club – найбільшого в Україні бізнес-ком'юніті енергетичних компаній. До обговорення цих питань долучилися й керівники компаній, що входять до Групи Tolk – генеральна директорка ТОВ “Толк Україна” Ірина Береснєва, директорка ТОВ “Закарпаттяенергозбут” Наталія Німець, директорка ТОВ “Волиньелектрозбут” Оксана Гентіш.
Головною темою, яку обговорювали учасники зібрання, була готовність громад до опалювального сезону. На жаль, як відзначали спікери, переважна більшість громад поки не готова до усвідомлення того, чого слід очікувати цієї зими.
“Ми неймовірно вдячні європейським партнерам за надані українським громадам установки розподіленої генерації, – підкреслила генеральна директорка ТОВ “Толк Україна” Ірина Береснєва. – Проте виникає проблема у впроваджені розподіленої генерації – як на рівні регіонів, так і з боку центральних органів влади. Так, вкрай необхідна удосконалена та спрощена нормативна база для швидкого постачання та впровадження генераційного обладнання. Крім того, гостро відчувається нестача на місцях фахівців, які б могли з професійного погляду підійти до питання оперативного та «безболісного» підключення когенераційних, сонячних чи поршневих генераційних систем та оптимальної експлуатації генераційних потужностей.”
На думку експертів, громадам зараз буде потрібно цілеспрямовано та планово працювати в напрямі розвитку розподіленої генерації та енергонезалежності щонайменше впродовж наступних 3-5 років.
Для початку громада має оцінити, скільки електроенергії потрібно для житлового фонду, скільки споживають об'єкти соціальної інфраструктури, а скільки – ті об'єкти, які мають безперебійно діяти в умовах відсутності світла. Далі – розробити перспективні плани для виходу на самостійне енергозабезпечення. І третє – зрозуміти, які можливості зараз відкрились на рівні кредитування, на рівні уряду та на рівні міжнародної допомоги.
Активною є й відповідна робота учасників ринку енергетики в Україні. Свій постійний внесок у забезпечення стабільного енергопостачання робить Група компаній Tolk, яка активно працює над розширенням умов безперервного постачання електроенергії та впровадженням енергонакопичувачів.
“Одним зі способів забезпечення безперебійного енергопостачання є також імпорт електроенергії для кінцевого споживача, – зазначила Ірина Береснєва. – За виконання певних умов, укладення довготривалих контрактів на імпорт електроенергії дозволить бізнес-споживачу отримати ціну, навіть кращу ніж ту, яка може бути на українському ринку, а головне – до нього не застосовуватимуться обмеження енергопостачання з боку оператора систем розподілу”.
Підвищити надійність енергопостачання в регіонах із пошкодженими обладнанням та мережами призначені накопичувачі енергії. Їх промислове впровадження суттєво поліпшить якість та стабільність електропостачання до споживачів. Нещодавно керівники компаній Групи Tolk провели бізнес-зустріч з польським партнером, який ознайомив їх з технологіями та виробництвом енергонакопичувачів – для їх подальшої інтеграції до української енергосистеми.
-
Tolk залучає молодь до роботи в компаніях Групи постачальників енергоресурсів
25 вересня 2024р.Компанії Групи Tolk працюють над тим, щоб залучати активну молодь, яка прагне розвиватись та навчатись, до роботи в компаніях, що постачають енергоресурси. З цією метою компанії долучаються до ярмарків вакансій, що проводять в різних містах України.
Так і днями фахівці ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) взяли участь у Ярмарку вакансій, який кілька років поспіль проводить найбільший вищий навчальний заклад Закарпаття – Ужгородський національний університет. Виш, у якому навчається близько 17 тисяч студентів, зацікавлений у тому, щоб його випускники були успішними, відповідно, організовує заходи з залучення роботодавців та презентації можливостей ринку праці Закарпаття.
Ярмарок вакансій УжНУ, який відбувся цими днями, вже традиційно організували перед основним корпусом навчального закладу. Участь у заході взяли потужні компанії області, серед яких ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk), ТОВ «Флектронікс», ТОВ «Фішер-Мукачево», ТОВ «Джейбіл», АТ «Укрпошта», ТОВ «Сільпо-Фуд», а також Патрульна поліція, Закарпатська митниця та інші державні установи.
«Приємно, що підходила молодь і цікавилася особливостями та можливостями з працевлаштування в нашій компанії, – розповіла керівник відділу кадрів ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Алла Петрище. – Причому цікавить молодь не просто зарплата, а й фахові обов’язки, віковий та фаховий склад колективу, перспектива кар’єрного зростання. І це дуже приємно, бо свідчить про реальне бажання працювати в команді та розвиватись».
Ярмарки вакансій, як і інші численні заходи, дають реальний результат, вважає директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець:
«Ми з задоволенням інформуємо потенційних працівників про можливості роботи та розвитку в компаніях Групи Tolk, і навіть не розчаровуємось, якщо до нас не одразу приходять – це все робота на перспективу. Часто людям потрібно отримати інформацію, обдумати її, а відтак приймати рішення. Так, до речі, один із спеціалістів працевлаштувався у нас аж через рік після ярмарку: він ще навчався у виші, коли почув про Tolk, а коли отримав диплом, звернувся і зараз успішно працює. Тож вважаю, що участь у подібних заходах вкрай важлива, адже допомагає молоді визначатися із місцем майбутнього працевлаштуванням, а нам – залучати до роботи активних та перспективних співробітників».
Усі вакансії компанії Групи Tolk оприлюднюють на своїх сайтах та на Фейсбук-сторінках. Тож, якщо мрієте про цікаву роботу та прагнете вивчати щось і рости, заходьте на ці ресурси.
-
Група Tolk обговорила з польськими партнерами впровадження енергетичних накопичувачів
23 вересня 2024р.Продовженням бізнес-зустрічей у Варшаві та Кракові стало обговорення з польськими партнерами можливості інтеграції енергетичних накопичувачів у систему постачання енергії. Сторони обговорили сучасні підходи до енергоощадження, а також перспективи стійкого розвитку енергетичних систем в умовах значних пошкоджень критичної інфраструктури України, спричинених війною.
Учасники зустрічі ознайомилися з інноваційними рішеннями, відвідавши одне з польських підприємств, що спеціалізується на виробництві та впровадженні енергетичних технологій. Особливу увагу було приділено використанню енергетичних накопичувачів, які можуть суттєво підвищити надійність енергопостачання в регіонах із пошкодженими обладнанням та мережами.
«Енергетичні накопичувачі відіграють ключову роль у забезпеченні безперебійного енергопостачання, особливо зараз, на початку опалювального сезону, коли Україна готується до нових викликів, пов’язаних із відновленням енергетичної інфраструктури. Співпраця з польськими партнерами відкриває нові можливості для інтеграції інноваційних технологій та покращення енергетичної стійкості нашої країни», — зазначив під час зустрічі СЕО Групи Tolk Володимир Крупко.
Зустріч стала важливим кроком на шляху до поглиблення співпраці між українськими та польськими учасниками енергоринку, що сприятиме більш ефективному відновленню енергосистеми України.
-
Група Tolk зміцнює партнерські відносини на європейському енергетичному ринку
18 вересня 2024р.Бізнес-зустрічі "Європейсько-український енергетичний ринок: партнерство та перспективи", які проходять у Варшаві та Кракові 17-19 вересня 2024 року, мають на меті створення та зміцнення партнерських відносин між українськими та європейськими компаніями у сфері енергетики
Групу Tolk представляють Ірина Береснєва, генеральна директорка "Толк Україна", Наталія Німець, директорка "Закарпаттяенергозбут" та Оксана Гентіш, директорка "Волиньелектрозбут". Очільниці компаній надали учасникам першої зустрічі у Варшаві вичерпну інформацію щодо ситуації на енергетичному ринку країни та тенденцій розвитку в регіонах присутності Групи.
"Перспективи співпраці з польськими партнерами відкривають перед нами нові можливості в сфері енергоефективності та збереження такої цінної на сьогодні електроенергії, — відзначила генеральна директорка "Толк Україна" Ірина Береснєва. — На зустрічі предметно обговорювалися новітні технології, зокрема енерджі сторидж та відновлювані джерела енергії, які мають вирішальне значення для енергетичної незалежності України".
З огляду на глобальні виклики в галузі та необхідності інтеграції українського енергоринку до європейського такі заходи надають можливість для пошуку нових рішень у сфері енергетичної безпеки та енергонезалежності країни, розвитку новітніх технологій, залучення інвестицій.
"Особливо важливою сьогодні є допомога Польщі в постачанні електроенергії під час опалювального сезону. Нам необхідно оперативно прийняти відповідні нормативні акти, щоб забезпечити реалізацію цієї підтримки, яку Польща готова надати", — підкреслила Ірина Береснєва.
Обговорення перспектив співпраці, обмін досвідом та налагодження нових контактів продовжаться на наступній бізнес-зустрічі у Кракові.
-
Хто може претендувати на знижену ціну на електроенергію взимку і що для цього потрібно?
16 вересня 2024р.Для побутових споживачів електроенергії в Україні тариф є фіксованим, його затверджує Кабінет Міністрів. У кінці травня цього року Постановою №632 Уряд оновив тариф на електроенергію для населення, зараз він становить 4,32 грн/кВт∙год. Цей тариф застосовується від 1 червня 2024 року і буде чинним по 30 квітня 2025 року. Цим рішенням Уряд також передбачив можливу диференціацію тарифу в період опалювального сезону для тих побутових споживачів, які користуються електроопалювальними установками та не мають іншого виду опалення у своєму помешканні — залежно від обсягів фактичного споживання електроенергії. І, звісно, залишаються без змін коефіцієнти для тих, у кого дво- і тризонні лічильники. Адже тарифи зонного обліку за періодами часу застосовуються до встановленої фіксованої ціни. Група Tolk як відповідальний постачальник електроенергії розказує про всі диференційовані тарифи у цьому матеріалі.
Хто може скористатись диференційованими тарифами на електроенергію під час опалювального сезону?
Індивідуальні та колективні побутові споживачі, які проживають в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних лише електроопалювальними установками, можуть почати розраховуватись за фіксованим зниженим тарифом на час опалювального сезону — із 1 жовтня по 30 квітня.
За умови відсутності іншого виду опалення у помешканні, виконання технічних вимог до нього та за належного оформлення документів на наявне електроопалення у визначеному порядку можливе застосування диференційованих тарифів для таких побутових споживачів:
- споживання до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт∙год,
- споживання понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт∙год за весь обсяг споживання.
Отже, побутові споживачі, які уже мають оформлені або до початку опалювального сезону оформлять документи на свої електроопалювальні установки, можуть отримувати платіжки за зниженим тарифом на електроенергію.
«Зауважу, є спеціальна процедура «легалізації» такого електричного опалення, зокрема, існує порядок влаштування електроопалення. Якщо до 1 липня 2024 року електроопалення було влаштоване з дотриманням технічних і нормативних вимог, це фіксувалось в технічному паспорті будинку/квартири та, відповідно, в паспорті точки розподілу, — то такий споживач вже має право на пільгову ціну при споживанні до 2000 кВт на місяць в опалювальний період. Але потрібно розуміти, якщо в приватному будинку просто відсутнє пічне опалення чи газовий котел, камін тощо, а фактично є лише електрокотел, або коли в багатоквартирному будинку відсутнє централізоване опалення з якихось причин і люди зробили собі «теплі підлоги», але не дотримались установленого порядку облаштування електрообігріву, то для них ці пільгові ціни не діятимуть», — пояснює директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Отже, якщо побутовий споживач хоче зафіксувати для себе диференційовані тарифи залежно від обсягів споживання на час опалювального сезону, то про це варто подбати заздалегідь.
Інший же вид диференційованого тарифу — це коли застосовуються коефіцієнти зонного обліку за періодами часу. Вони застосовуються до встановленої фіксованої ціни у разі наявності лічильників зонного обліку за періодами часу. Нагадаємо, прилади зонного обліку бувають одно, двозонні та тризонні.
Якщо у побутового споживача двозонне диференціювання, то сплачуватиметься:
- 50% фіксованої ціни — з 23:00 до 7:00 — 2,16 грн/кВт∙год,
- 100% фіксованої ціни — з 7:00 до 23:00 — 4,32 грн/кВт∙год.
Якщо у побутового споживача тризонне диференціювання, то тариф, відповідно, обраховується:
- 150% фіксованої ціни — з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00 (години максимального навантаження на мережу) — 6,48 грн/кВт∙год,
- 100% фіксованої ціни — з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00 (напівпіковий період) —4,32 грн/кВт∙год.
- 40% фіксованої ціни — з 23:00 до 7:00 — 1,73 грн/кВт∙год.
Можливість встановлення різних типів лічильників варто уточнювати кожному побутовому споживачеві за своєю адресою у свого оператора системи розподілу.
У разі, коли в побутового споживача одночасно належним чином влаштовано електроопалення і наявний зонний прилад обліку, то коефіцієнти застосовуються до зниженого тарифу за таким же принципом: 50% та 100% відповідно; 150%, 100% та 40% відповідно.
«Варто уважно підходити до розрахунків. Ми як відповідальний постачальник електроенергії завжди на боці наших клієнтів, тому і пояснюємо усі тарифи. До прикладу, той побутовий споживач, у кого двозонний лічильник і діє «нічний тариф», за умови що в нього зареєстрована електроопалювальна установка, матиме право на тариф 1,32 грн в період з 23:00 до 7:00 при споживанні до 2000 кВт на місяць під час опалювального сезону», — уточнює директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Чи багато волинян узаконюють своє електроопалення? Як ситуація виглядає зараз і якою вона була місяць тому?
ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, розмістила інформацію про Алгоритм дій для побутових клієнтів, які користуються або мають намір користуватись електроопаленням цього зимового сезону, на своєму сайті, а також на звороті кожного з рахунків за спожиту в липні та серпні електроенергію. Цей Алгоритм спеціально спільно узгодили НКРЕКП, Міністерство енергетики, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури та Державна інспекція енергетичного нагляду України.
«Кожен наш побутовий клієнт, а ми постачаємо електроенергію усім 100% побутових споживачів на Волині, отримав інформацію про узаконення електроопалення на звороті свого рахунку. Декому зі споживачів, можливо, варто буде звернутись до свого оператора системи розподілу та звірити відомості в паспорті точки розподілу електроенергії. Ми отримаємо оновлені дані автоматично від усіх трьох операторів, які є в області. Поки що нам видно, що у липні було 3857 побутових споживачів, які мають електроустановки. А 11 вересня їх уже 3950. Отже, можемо говорити, що люди цікавляться темою, користуються своїм правом оплачувати за електроенергію за диференційованими тарифами у період із 01 жовтня по 30 квітня. Бачимо, що є приріст узаконених електроопалювальних установок на майже 100 домівок», — уточнює директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш у коментарі Суспільному мовнику Волині.
Який порядок дій для влаштування електроопалення і чим це визначено?
21 червня 2024 року у приміщенні НКРЕКП відбулася нарада з метою визначення єдиної в Україні позиції з питання порядку дій, які необхідно виконати споживачу для підтвердження введення в експлуатацію електроопалювальної установки в установленому порядку та можливості застосування зниженої ціни на електричну енергію в опалювальний період. Нарада пройшла під головуванням Голови НКРЕКП за участю уповноважених представників Міністерства енергетики України, Державної інспекції енергетичного нагляду України та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
За результатами наради підготовлено Протокол узгоджувальної наради щодо визначення порядку обладнання споживачами житлових будинків електроопалювальними установками від 21 червня 2024 року № 77/1-п та додаток до Протоколу, а саме, Алгоритм дій для побутових споживачів, ОСР та ПУП для підтвердження обладнання житлового будинку електроопалювальною установкою в установленому порядку та можливості застосування фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію з 1 жовтня по 30 квітня (включно).
Що є електроопалювальною установкою?
Відповідно до чинного законодавства і як вказано у спеціально підготовленому Алгоритмi дій для побутових споживачів, які користуються або мають намір користуватись електроопаленням, то електроопалювальні установки — це сертифіковані електронагрівальні пристрої заводського виготовлення або обладнання, на яке розроблені й діють технічні умови, а саме:
- електричні котли різних типів;
- електричні теплогенератори різних типів;
- акумуляційні електропечі;
- променисті електропечі;
- електричні нагрівальні панелі для опалення приміщення, у тому числі акумуляційні рідинні електричні нагрівальні панелі, включаючи водяні електричні нагрівальні панелі;
- електричні нагрівальні кабелі, вбудовані в конструкційні елементи;
- електричні конвектори a6o комбіновані електроводяні конвектори;
- теплові насоси з електроприводом компресорів;
- електричні насосні установки з вихровою трубою.
Усі побутові споживачі, до паспорта точки розподілу яких до 01 липня 2024 були внесені відомості щодо обладнання їхніх житлових будинків/квартир електроопалювальною установкою, мають право на застосування зниженої ціни на електричну енергію. А ті, хто поки не внесли таку інформацію, мають час до початку опалювального сезону зробити це.
Для підтвердження факту обладнання житлового будинку електроопалювальною установкою в визначеному порядку — за умови відсутності іншого виду опалення — для застосування зниженої ціни на електричну енергію, необхідно звернутись до оператора системи розподілу електроенергії із відповідною заявою та надати документи, визначені Алгоритмом дій.
Нагадаємо, для клієнтів Групи Tolk це — на більшості території Волинської області це ПрАТ «Волиньобленерго», менша частина споживачів підключені до електромереж ДП «Регіональні електричні мережі» та АТ «Укрзалізниця»; на більшості території Закарпатської області побутових клієнтів обслуговує ПрАТ «Закарпаттяобленерго», а частину АТ «Укрзалізниця» та АТ «Прикарпаттяобленерго».
Як дізнатись, що вказано в моєму паспорті точки розподілу?
Для уточнення інформації про свої активні договори про розподіл електроенергії та додатків до них, у тому числі невіддільного додатка у вигляді паспорта точки розподілу, варто звертатись до свого оператора системи розподілу електроенергії.
Контакти операторів системи розподілу можна знайти для Волині тут і для Закарпаття тут.
Як дізнатись, що за моєю адресою застосовуватиметься знижений тариф на електрику?
Після того, як побутовим споживачем було належним чином оформлено документи на електроопалювальну установку в оператора системи розподілу, або документи на зональні прилади обліку, то інформація потрапляє до постачальника автоматично.
Якщо споживачем було раніше виконано порядок влаштування електричного опалення, тобто, до 01 липня 2024 року електроопалення було влаштоване з дотриманням технічних і нормативних вимог, — а це фіксувалось в технічному паспорті будинку/квартири і, відповідно в паспорті точки розподілу, — то такий споживач уже має право на застосування фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію в опалювальний період. Й інформація про електроопалювальну установку вже наявна у постачальника, тобто у ТОВ «Волиньелектрозбут» або ТОВ «Закарпаттяенергозбут», що входять до Групи Tolk.
Якщо ж мова про нове оформлення, то не пізніше наступного робочого дня з дня направлення споживачу паспорта точки розподілу із зазначенням уже в ньому інформації про електроопалення, оператор системи розподілу інформує постачальника, тобто компанію Групи Tolk про наявність у такого споживача установки електроопалення.
Група Tolk автоматично приймає паспорт точки розподілу від оператора системи розподілу додатком до договору про постачання електричної енергії споживачу та відображає цю інформацію в особовому рахунку в частині застосування у період з 1 жовтня по 30 квітня (включно) фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію.
Для побутового споживача застосування фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію в опалювальний період має здійснюватися з 1-го числа наступного розрахункового періоду після періоду, в якому оператор системи розподілу направив споживачу підписаний паспорт точки розподілу із зазначеною в ньому інформацією щодо наявності електроопалювальної установки та передачею відповідної інформації постачальнику.
І це можна перевірити у компаній Групи Tolk: за телефоном 0800300521 (у робочий час) або особисто в центрах обслуговування клієнтівТОВ «Волиньелектрозбут»; або за телефоном 0800505960 (у робочий час) або в центрах обслуговування клієнтів ТОВ «Закарпаттяенергоозбут».
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Проект тарифу Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньелектрозбут» на послуги постачальника універсальних послуг на 2025 рік
13 вересня 2024р.Формування тарифу на послуги постачальника універсальних послуг на 2025 рік здійснюється відповідно вимог Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.10.2018 №1176, прогнозованого рівня інфляції, економічно-обґрунтованих планових витрат, бухгалтерської та статистичної звітності.
Прогнозований рівень тарифу товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньелектрозбут» на послуги постачальника універсальних послуг на 2025 рік становить – 235,69 грн./МВтгод.
Товариство звертає увагу на те, що остаточний тариф на послуги постачальника універсальних послуг буде затверджений НКРЕКП.
-
Фахівці Tolk – про особливості тарифу на електроопалення
05 вересня 2024р.Численні питання комунальної сфери, в тому числі ті, що стосуються електропостачання та особливостей формування ціни на електроенергію в зимовий період, обговорювали минулого тижня в Ужгороді під час розширеного засідання Ради голів правлінь об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів тощо. Участь у засіданні взяли також директор ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець та комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска.
Як відзначив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, засідання зініційовано з тим, щоб сприяти розв'язанню проблемних питань, із якими стикаються ужгородці, в тому числі й при нарахуванні за пільговими тарифами за спожиті комунальні послуги.
Насамперед учасників засідання цікавили численні питання щодо Алгоритму дій для побутових споживачів для підтвердження обладнання квартир у негазифікованих будинках та інших житлових будинках електроопалювальними приладами в установленому порядку та можливості застосування фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію.
Директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець нагадала присутнім, що питання ціноутворення на електроенергію перебувають виключно в компетенції уряду.
«Постановою КМУ із 1 червня цього року запроваджено фіксований тариф на електричну енергію - 4,32 за кВт·год, який діятиме до 30 квітня 2025-го року. Водночас постановою уряду передбачено пільгову ціну для споживачів, яка діятиме в опалювальний період. Так, якщо домогосподарство споживатиме до 2000 кВт·год на місяць, то платитиме за електрику 2,64 грн за кіловат. В іншому разі, при перевищенні цього ліміту, навіть уже при споживанні 2001 кВт, вартість спожитої електроенергії обчислюватиметься за повним тарифом».
Наталія Німець уточнила, що за пільговим тарифом (за умови дотримання наведеного обсягу споживання) можуть платити індивідуальні та колективні побутові споживачі, які проживають в житлових будинках, квартирах, обладнаних електроопалювальними установками.
Директорка товариства також додала, що споживачі можуть звертатися до компанії і отримувати вичерпну інформацію щодо цього питання. Багато відповідної інформації вже розміщено на офіційних сайтах ТОВ «Закарпаттяенергозбут» та Групи Tolk, тут же можна знайти необхідні контакти та звернутися до фахівців.
Комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска ознайомив присутніх з Алгоритмом дій для побутових споживачів, операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг для підтвердження обладнання житлового будинку електроопалювальною установкою в установленому порядку та можливості застосування фіксованої (зниженої) ціни на електричну енергію з 1 жовтня до 30 квітня (включно). Для тих споживачів, в яких опалення вже введено в експлуатацію, буде застосовуватися пільговий тариф.
Щоб скористатися пільговим тарифом на електроенергію в опалювальний період, побутовий споживач повинен розробити проєкт, у якому буде визначено перелік електричного обладнання для обігріву згідно з держстандартами. Усі ці дані, а також алгоритм встановлення є на офіційних сайтах постачальників та оператора системи розподілу.
Як прозвучало під час засідання, в Ужгороді є багато негазифікованих житлових будинків, гуртожитків, також відомим є той факт, що в місті з 2011 року припинено централізоване теплопостачання, тож з огляду на це відкритим залишається питання щодо оплати за пільговими тарифами мешканцями негазифікованих будинків. Саме тому ТОВ «Закарпаттяенергозбут» направило листа в НКРЕКП для надання роз’яснення з цього питання і після отримання відповіді інформація буде розміщена на сайті та в соцмережах компаній Групи Tolk.
-
З Днем Незалежності, Україно!
24 серпня 2024р.Сьогодні ми вшановуємо нашу свободу, яку виборюють незламні Збройні Сили України Завдяки їхній відвазі та нашій єдності, ми йдемо до перемоги та світлого майбутнього.
У свою чергу, Tolk продовжує працювати, щоб у ваших домівках було світло, а наша країна була енергетично незалежною!
Слава Україні! Слава українським Героям!
-
Група Tolk пропонує готові комплексні рішення енергетичної незалежності для споживачів
16 серпня 2024р.Надійне постачання електроенергії для своїх споживачів є постійним пріоритетом Групи Tolk. Враховуючи ситуацію на енергоринку України, Tolk пропонує комплексні рішення, які допоможуть споживачам знизити витрати на енергію та забезпечити стабільне постачання електроенергії незалежно від зовнішніх факторів.
Обговоренню нових можливостей для енергетичної незалежності побутових споживачів була присвячена онлайн зустріч фахівців ринку, яку влаштувала Громадська Спілка «Енергетичний Союз». Її темою була «Інтеграція енергетичних накопичувачів у систему постачання енергії».
Свої напрацювання у цій сфері представила польська компанія Columbus Energy Capital Groupe, яка успішно впроваджує свій 10-річний досвід на європейському ринку. Для побутових споживачів Групи Tolk Columbus розробила спеціальну пропозицію: готове комплексне обладнання для резервного живлення, яке дозволить використовувати сонячні електростанції як звичайний побутовий прилад.
Це надасть можливість клієнтам ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, посилити власну енергетичну незалежність в умовах складної енергетичної ситуації, створеної російським агресором.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Скільки коштуватиме електроопалення: важливі нюанси
02 серпня 2024р.З 1 червня 2024 р. єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт (відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня ), вартість не змінюватимуть до кінця квітня 2025 р. Протягом опалювального періоду, з 1 жовтня 2024 р. по 30 квітня 2025 р., для споживачів із електроопалювальними установками при споживанні до 2000 кВт на місяць діятиме пільговий тариф 2,64 грн/кВт.
Журналісти ВСН поспілкувалися із директоркою ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Оксаною Гентіш і з’ясували, як відбуватиметься нарахування за спожиті пільгові 2 тис. кВт, кому їх надаватимуть і чи діятиме знижка, якщо споживач використає 2001 кВт.
– Кому надаватимуть під час опалювального сезону пільгові 2 тисячі кВт?
Для побутових споживачів електроенергії в Україні тариф є фіксованим і його затверджує Кабінет Міністрів. У кінці травня Постановою №632 Уряд змінив тариф на електроенергію для населення. Зараз він становить 4,32 грн/кВт∙год. Цей тариф застосовується з 1 червня 2024 року та буде чинним до 30 квітня 2025 року.
Також Уряд України цим своїм рішенням встановив диференційовані тарифи для тієї категорії побутових споживачів, яка користується виключно електроопаленням у холодний сезон і не має інших видів опалення свого житла.
Зауважу, є спеціальна процедура «легалізації» такого електричного опалення, зокрема, здавна існує порядок влаштування електроопалення. Якщо до 1 липня 2024 року електроопалення було влаштоване з дотриманням технічних і нормативних вимог, — а це фіксувалось у технічному паспорті будинку/квартири та, відповідно, в паспорті точки розподілу, — то такий споживач уже має право на пільгову норму до 2000 спожитих кВт на місяць в опалювальний період.
Але потрібно розуміти, якщо в приватному будинку просто відсутнє пічне опалення чи газовий котел, камін тощо, а фактично є лише електрокотел, або коли в багатоквартирному будинку відсутнє централізоване опалення з якихось причин і люди зробили собі «теплі підлоги», але не дотримались установленого порядку улаштування, то для них ці пільгові кВт∙год діяти не будуть.
Отже, за умови належного оформлення документів на електроопалення з дотриманням визначеного порядку і за відсутності іншого виду опалення можливе застосування диференційованих тарифів:
- споживання до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт∙год,
- споживання понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт∙год за весь обсяг споживання.
Сьогодні ТОВ «Волиньелектрозбут» і оператори систем розподілу електроенергії активно ведуть інформаційну кампанію, щоб пояснити побутовим споживачам, які кроки варто зробити, щоб можна було користуватись цими диференційованими тарифами вже з 1 жовтня 2024 року. Тобто, з початком опалювального сезону в Україні.
Усі побутові споживачі, які користуються або мають намір користуватись електроопаленням у холодну пору року і в яких немає іншого виду опалення, мають звернутись до свого оператора системи розподілу, виконати певні технічні і бюрократичні вимоги, і тоді оператор системи розподілу фіксує наявність електроопалення в паспорті точки розподілу електроенергії.
Ми, як постачальник електроенергії, отримуємо цю інформацію автоматично, і саме вона дає право на застосування диференційованого тарифу для споживача в опалювальний період — але не раніше, ніж з 1 жовтня
Які саме вимоги слід виконати і які документи власники електроопалювальних установок мають надати, аби зафіксувати наявність електричного опалення, можна знайти у відповідному Алгоритмі. Його спеціально спільно узгодили НКРЕКП, Міністерство енергетики України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державної інспекції енергетичного нагляду України. Алгоритм є додатком до протоколу узгоджувальної наради щодо визначення порядку обладнання споживачами житлових будинків електроопалювальними установками від 21.06.24 № 77/1-п. І ми, як постачальник, його теж опублікували на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут».
Не варто турбуватись тим споживачам, у кого електроопалення було належним чином улаштоване до 01 липня 2024. Перевірити свій статус можна у центрах обслуговування клієнтів Групи Tolk або за номером «гарячої лінії»: 0800300521.
Отже, якщо побутовий споживач хоче зафіксувати для себе диференційовані тарифи залежно від обсягів споживання на час опалювального сезону, то про це варто подбати йому вже заздалегідь.
Чи діятиме пільговий тариф, якщо споживач використає більше 2 тис. кВт?
Для усіх побутових споживачів тариф на електроенергію є свого роду пільговим, адже ринкова ціна електроенергії зараз значно вища, ніж та, яку зафіксував Уряд на рівні 4,32 грн/кВт∙год. Крім того, продовжує діяти державна підтримка для тих побутових споживачів, які її потребують: ті громадяни, хто не має змоги сплачувати за електропостачання за новим тарифом, можуть отримувати допомогу від держави у вигляді субсидії. Для її оформлення слід звертатися до органів Пенсійного фонду України.
А якщо ж таки мова про диференційовані тарифи за умови відсутності іншого виду опалення та за належного оформлення документів на наявне електроопалення, то при споживанні понад 2000 кВт на місяць тариф становитиме стандартні 4,32 грн/кВт∙год за весь обсяг споживання. Тобто, якщо спожито навіть 2001 кВт на місяць, необхідно буде оплатити весь обсяг електроенергії по 4,32 грн/кВт∙год. А якщо не перевершили 2000 кВт за місяць – сума буде нарахована за тарифом 2,64 грн/кВт∙год. Така чинна норма.
При наявності зонного лічильника, чи діятиме тариф день/ніч на пільгові 2 тис. кВт?
У разі наявності у побутового споживача зонного обліку за періодами часу, застосовуються відповідні коефіцієнти до встановленої єдиної фіксованої ціни. Ця норма може бути застосована постачальниками також і при нарахуванні на диференційовані тарифи. Але за однієї умови — має бути зонний лічильник, який може вимірювати спожиті обсяги електроенергії у певні проміжки доби.
Тариф у 2,64 грн/кВт∙год є фіксованим, і коефіцієнт -50% даватиме теоретично тариф у 1,32 грн/кВт∙год в межах до 2000 кВт∙год в опалювальний період.
Можливість встановити зонний лічильник за кожною окремою адресою варто дізнаватись кожному побутовому споживачу у свого оператора системи розподілу. Постачальники електроенергії не встановлюють і не обслуговують прилади обліку, це виключна компетенція саме операторів систем розподілу. Нагадаю, на більшості території Волинської області оператор системи розподілу — це ПрАТ «Волиньобленерго», менша частина споживачів підключені до електромереж ДП «Регіональні електричні мережі» та АТ «Укрзалізниця».
-
Tolk — про встановлення сонячних електростанцій та продаж надлишків виробленої електроенергії
31 липня 2024р.Україна готується пройти складний осінньо-зимовий період, в якому прогнозують часті відключення електроенергії. Різні експерти і посадовці в один голос стверджують, що відновити енергетичну інфраструктуру в короткі терміни і повністю — не вдасться, тож варто подбати про альтернативні види живлення, аби не замерзнути взимку.
Зокрема, на Закарпатті майже 420 тисяч побутових споживачів, і понад 5000 домогосподарств із них мають сонячні електростанції. А на Волині із майже 400 тисяч побутових клієнтів відомо про 1500 домогосподарств із сонячними електростанціями.
За моніторинговими даними, у літній період за добу Закрпатська область споживає 240 МВт електроенергії, разом з тим приватні електростанції генерують понад 140 МВт, що становить більше половини від потреби.
Якщо збільшити кількість «сонячок», Закарпаття має всі шанси покрити дефіцит, принаймні влітку.
Такі ж перспективи і в інших областей.
Будівництво окремих невеликих сонячних станцій підтримують і на державному рівні: днями в Україні запрацювала низка програм кредитування населення з метою встановлення електростанцій для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.
Українці можуть отримати безвідсотковий кредит на суму до 480 тисяч гривень на 10 років на встановлення генеруючих потужностей. Вироблену електроенергію зможуть використовувати для власних потреб, а надлишки — продавати за механізмом самовиробництва. Як саме це відбуватиметься — пояснюють фахівці Tolk
Усі деталі — в сюжеті:
-
Tolk долучається до всеукраїнських ініціатив з працевлаштування молоді
30 липня 2024р.На яку роботу сьогодні можуть влаштуватися молоді люди після закінчення навчання? Які актуальні потреби підприємців у кваліфікованих випускниках навчальних закладів? Про це йшлося днями в Ужгороді, під час регіонального форуму «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії» від Українського молодіжного фонду, участь у якому взяли, крім молоді, численні роботодавці області, серед яких і ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk).
Як прозвучало під час заходу, проєкт надзвичайно актуальний, адже часто випускникам важко знайти перше місце роботи, а в умовах війни це відчувається ще гостріше. Саме тому метою програми й визначена підтримка молоді в реалізації її соціально-економічного потенціалу та підвищення рівня економічної самостійності через створення нових чи додаткових робочих місць.
Присутнім презентували грантовий конкурс, який передбачає фінансування працевлаштування молоді від 16 до 21 року на три місяці для стажування. За цей час молоді люди мають можливість показати свої можливості і, з огляду на них, роботодавець надалі вже зможе взяти молодого працівника на постійну роботу.
Під час панельної дискусії в рамках форуму присутні ознайомилися з актуальними потребами підприємців у кваліфікованих випускниках професійно-технічної освіти, дізналися на яку роботу сьогодні можна влаштуватися після закінчення навчання.
«Компанії Групи Tolk долучаються до всіх ініціатив з працевлаштування, у тому числі працевлаштування молоді, – розповіла заступниця директора ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Петро. – Ми покладаємо великі надії на активну та свідому молодь, яка прагне вчитись, опановувати нові знання, будувати кар’єру. Все це ми й пропонуємо і, відповідно, за кожної можливості інформуємо потенційних працівників про перспективи працевлаштування в таких потужних компаніях, як ті, що входять до Групи Tolk»
Форум був побудований так, що присутні могли не лише ознайомитись із новою та корисною інформацією, а й випробувати свої сили. Приміром, для молоді організатори провели практичний тренінг "Як знайти перше робоче місце та досягти кар’єрного росту", а роботодавці, своєю чергою, працювали над завданням "Як створити ефективну програму для працевлаштування молоді".
Наприкінці присутні обмінялися контактами для подальшої взаємодії.
-
У центрах обслуговування клієнтів Групи Tolk цього літа з'явились дитячі куточки
25 липня 2024р.Бути відповідальним постачальником світла для 100% побутових клієнтів у двох областях України, а також працювати з бізнесами по всій Україні — це зараз ще й навчати кожного відповідально ставитись до ресурсів та заощаджувати електроенергію. В умовах, коли ворог нищить генерацію та розподільчі вузли, підстанції, коли електроенергії значно бракує і застосовуються графіки відключень, усі без винятків мають бути зацікавлені в ощадливому споживанні електрики. Група Tolk продовжує свій освітній проєкт для дітей, навчає малечу економно використовувати електроенергію.
Поки тривають канікули і діти не ходять до школи, вони часто бувають зі своїми дорослими у наших центрах обслуговування клієнтів. Саме тому Група Tolk ініціювала створення дитячих куточків у кожному з центрів обслуговування клієнтів та у кожному представництві, де це було можливо. У Волинській та Закарпатській областях влітку з’явились інтерактивні зони для найменших відвідувачів наших центрів обслуговування клієнтів. Тепер дітлахи можуть вивчати поради на спеціально створених плакатах про ощадливе споживання електроенергії та займатись розмальовуванням Tolkового Світлячка.
Група Tolk розробила та виготовила розмальовки із супергероєм, який знає усе про лампочки, зарядки, побутову техніку та ґаджети. Герой Світлячок може навчити кожну дитину, особливо за активної зацікавленості й залученості дорослих.
Освітня ініціатива для школярів початкової ланки таким чином перемістилась із навчальних закладів до закладів компанії-постачальника електроенергії. Нагадаємо, раніше фахівці Групи Tolk проводили відкриті уроки з енергоощадження. Тепер же у центрах обслуговування клієнтів кольорові плакати знайомлять дітей зі Світлячком, який знає дуже багато порад про відповідальне споживання ресурсів. А потім хлопці та дівчата можуть створити свого світлячка завдяки розмальовкам і розказати дорослим свою пораду про світло або почути від них дієву настанову. Навчати дітей економити електрику — це позитивний вклад у майбутнє та в енергетичну безпеку зараз.
Діти, які приходять з дорослими у справах, знайомляться зі Світлячком і дізнаються корисну інформацію. Саме так через приємні емоції Група Tolk залучає найменше покоління українців до тренду на ощадливе споживання електрики.
На згадку про знайомство з супергероєм Світлячком і аби краще пам'ятати його поради про економію світла, розмальовки можна забирати з собою.
Отже, якщо плануєте візит до якогось з центрів обслуговування клієнтів ТОВ «Волиньелектрозбут» або ТОВ «Закарпаттяенергозбут», беріть з собою малих споживачів електроенергії. Завдяки креативу команди постачальника електроенергії для них знайдеться корисне заняття.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
В Україні запрацювали фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів
23 липня 2024р.Це допоможе забезпечити власну енергонезалежність українців, локальні потреби в генерації і в цілому енергетичну безпеку держави, повідомляється на сайті Міністерства енергетики України.
Детальніше про програми:
-
Програма кредитування для фізичних осіб на придбання генерувальних установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел:
- кредит під 0%;
- до 480 тис. гривень;
- до 10 років;
- 5 банків-партнерів.
-
«Доступні кредити 5-7-9» на сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання:
- кредит під 7% річних для ОСББ та ЖБК;
- до 5 млн гривень;
- до 5 років;
- 46 банків-партнерів
-
Програма «ГрінДІМ», де держава компенсовує частину вартості обладнання сонячних електростанції та/або теплових насосів, придбаних ОСББ та ЖБК:
- компенсація до 70% вартості;
- до 1 млн гривень на встановлення СЕС;
- до 2 млн гривень – на встановлення теплових насосів;
- до 3 млн гривень — якщо одночасно встановлюється СЕС і тепловий насос;
- Фонд енергоефективності.
-
«Доступні кредити 5-7-9» на газотурбінні, газопоршневі чи біогазові генерувальні установки:
- до 150 млн гривень;
- до 10 років
-
Пільгове кредитування на реалізацію проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури:
- на перший рік — 13,5% річних або UIRD3M+0,5 %, починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3%
- до 25 млн євро;
- до 5-7 років;
- 19 банків-партнерів.
«Нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії має важливе значення для забезпечення термінових потреб споживачів. І це шлях до нашої енергетичної стійкості в цілому. Тому держава створює умови для можливості підвищення громадянами та бізнесом власної енергонезалежності через встановлення альтернативних джерел енергії з мінімальною кількістю бюрократичних процедур та можливостями залучення фінансування для таких проєктів», – додав міністр енергетики Герман Галущенко.
Більше про умови отримання читайте на сайті Міністерства енергетики України.
Tolk зі свого боку нагадує про те, що компанії, які входять до Групи, викуповують надлишки електроенергії, виробленої з сонячних електростанцій, у "активних споживачів". Це дозволяє непобутовим клієнтам Tolk отримувати додатковий дохід від продажу зайвої енергії та підтримувати стабільність енергопостачання.
Щоб дізнатися більше про Викуп надлишків електроенергії ВДЕ у підприємств – заходьте на сайті Tolk.
Щоб отримати консультацію щодо встановлення сонячної електростанції “під ключ” від Tolk - звертайтеся за номером 0800 33 18 33.
Залишайтеся з Tolk - будете зі світлом!
-
-
Група Tolk продовжує роботу з розбудови децентралізованої генерації
17 липня 2024р.Виробляти власну електроенергію, забезпечувати свої потреби та ще й продавати надлишки та отримувати певний дохід для громади - такі можливості мають відтепер Центр надання адміністративних послуг та Литовезька амбулаторія загальної практики сімейної медицини Литовезької громади Волинської області. Ці бюджетні установи встановили власні сонячні електростанції та з липня набули статусу «активних споживачів», отже, ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) відтепер викуповуватиме в них надлишкову електричну енергію, вироблену з відновлюваних джерел.
Навесні цього року на будівлях обох установ були встановлені дахові сонячні панелі. Зараз вони перетворились на мініелектростанції потужністю 20 кВт кожна, які можуть живити не лише будівлі, на яких розміщені, а й ділитись надлишками електроенергії з іншими споживачами регіону.
Відтепер у години, коли сонячні електростанції генерують електроенергії більше, ніж установи споживають, вироблений надлишок потрапляє в електромережу. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі місцевого самоврядування, оператора системи розподілу ПрАТ «Волиньобленерго» та постачальника ТОВ «Волиньелектрозбут».
«Група Tolk готова підтримувати кожен проєкт, що розбудовує енергонезалежність, формує децентралізовану генерацію електроенергії в Україні. Ми й надалі відкриті до діалогу з усіма нашими клієнтами, які хочуть продавати надлишки виробленої у себе електроенергії, готові підписувати нові договори. Дякуємо громаді за ініціативу, колегам з ПрАТ «Волиньобленерго» за технічні рішення, а також Голові Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрію Герусу за сприяння. Розподілена генерація, особливо з відновлювальних джерел енергії, це те, що формує стійкість загальнонаціональної мережі», — заявила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Нагадаємо, статус «активного споживача» електроенергії закріплений у Законі щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України, прийнятому в червні 2023 року. Завдяки чітко виписаній процедурі бізнес, державні установи та комунальні заклади можуть перетворюватись із звичайних споживачів електроенергії в «активних споживачів» – таких, які її й споживають, і виробляють. Для того, аби стати «активним споживачем», не потрібно отримувати ліцензій на виробництво електроенергії, адже при потужності до 5 МВт∙год ліцензія, згідно з чинним законодавством, не вимагається.
За перший рік роботи сонячних електростанцій у Литовезькій громаді ЦНАП та амбулаторія планують продати в мережу 42 тисяч кВт∙год, що може принести близько 126 000 грн доходу на потреби громади.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Як уникнути відключень електроенергії для вашого бізнесу?
Tolk пропонує скористатись перевагами постачання імпортованої електроенергії
11 липня 2024р.Згідно з чинним «Положенням про особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні», бізнес має можливість забезпечити стабільність електропостачання своїх підприємств. Це можливо за виконання кількох умов.
По-перше, отримують гарантії щодо невідключення їх від електропостачання під час примусових обмежень тільки ті підприємства, які використовують у своїх виробництвах не менше 80% імпортованої електроенергії.
По-друге, для забезпечення стабільності електропостачання, згідно з положенням, повинні бути виконані такі технічні умови:
- потрібна окрема лінія живлення або можливість обмеження субспоживачів;
- наявність погодинного обліку в реальному часі.
Виконання цих вимог надає низку переваг для бізнесу:
1. Забезпечення безперервності виробничих процесів
В умовах воєнного стану ризик відключення електропостачання зростає, що може призвести до значних збитків для виробничих підприємств. Невідключення від електропостачання дозволяє уникнути цих ризиків і зберегти стабільність виробництва.
2. Підвищення конкурентоспроможності
Підприємства, що можуть забезпечити стабільне електропостачання, отримують значну конкурентну перевагу. Можливість безперебійної роботи дозволяє підприємствам не лише підтримувати існуючі виробничі обсяги, але й розширювати їх.
3. Оптимізація витрат
Хоча імпорт електроенергії може супроводжуватися додатковими витратами, вони співмірні з витратами на обслуговування генераторів. Крім того, збитки, пов'язані з простоєм виробництва, вартість відновлення виробництва після відключення електропостачання, втрати продукції та можливі штрафи за невиконання зобов'язань перед контрагентами можуть значно перевищувати витрати на імпорт електроенергії.
4. Підвищення надійності енергопостачання
Імпорт електроенергії дозволяє підприємствам диверсифікувати джерела постачання. Під час примусових обмежень на внутрішньому ринку підприємства продовжуватимуть отримувати імпортовану електроенергію, чим забезпечать свою безперебійну роботу.
Дізнатись про технічну можливість отримання імпортованої електроенергії та питання підключення можна у постачальника Tolk – https://tolk.ua/ua/import-elektroenergii/
-
Tolkові поради: Як безпечно користуватись альтернативними джерелами енергії
2 липня 2024р.Уже важко уявити щоденне життя без таких приладів як повербанки, зарядні станції, генератори тощо. Вони суттєво допомагають при графіках відключенье електроенергії. Але водночас користування ними вимагає дотримання елементарних правил, безпечного використання. Нехтування цими правилами може загрожувати пожежною небезпекою, зіпсуванням пристроїв та іншими неприємностями.
Tolk нагадує, на що слід звертати увагу, користуючись такими приладами як генератор і повербанк.
Безпечне використання генератора:
- встановлюйте генератор лише на відкритому повітрі, не менше, ніж у 6 м від вікон та дверей;
- заборонено встановлювати генератор на балконі чи в під'їзді ;
- тримайте пристрій сухим, накривайте генератор від дощу так, щоб цей навіс не торкався до нього;
- робіть перерви у роботі генератора, щоб він не перегрівався;
- не тримайте біля генератора предмети, які легко можуть спалахнути;
- зберігайте пальне окремо від генератора;
- заправляйте лише вимкнений генератор, який вже охолонув;
- заборонено обʼєднувати генератори у ланцюг.
Правила користування повербанком:
- не залишайте повербанк під прямими сонячними променями і біля гарячих предметів;
- для безпечної зарядки пристрою потрібне свіже повітря;
- не можна заряджати телефон під подушкою або в кишені;
- відключайте повербанк від мережі, коли він повністю зарядиться;
- не залишайте заряджений телефон підключеним до кабелю;
- не користуйтеся телефоном, поки він заряджається від повербанка, це може пошкодити USB-роз'єм.
При виборі зарядної техніки зважайте на відгуки, а також купуйте лише сертифіковану продукцію. Пам'ятайте, безпека понад усе!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Група Tolk активно долучається до забезпечення енергетичної стійкості Волині
26 червня 2024р.У середу, 26 червня за ініціативи Волинської обласної військової адміністрації відбувся онлайн круглий стіл на тему «Енергетична стійкість. Особливості малої генерації для бізнесу».
Учасниками стали як представники бізнесу, так і комунальних підприємств, представники фінансових установ та експерти енергоринку. Від Групи Tolk до обговорення викликів сьогодення долучились Оксана Гентіш, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут», та Михайло Петрук, заступник директора ТОВ «Волиньелектрозбут». Головував на зустрічі Тарас Шкітер, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації.
Важливість та актуальність розподіленої генерації електроенергії не потребує пояснень. Усі зараз розуміють важливість підготовки до нового опалювального сезону завчасно та залучають всі можливі інструменти.
Оксана Гентіш нагадала учасникам круглого столу, що ТОВ «Волиньелектрозбут» Групи компаній Tolk викуповує надлишкові обсяги згенерованої електроенергії, оскільки є постачальником електроенергії за вільними цінами на території всієї України та постачальником універсальної послуги на території Волинської області.
«Чинне законодавство у частині підтримки активних споживачів за механізмом самовиробництва націлене якраз на те, щоб гарантувати споживачеві змогу продати надлишки виробленої електроенергії, яку він не встигає споживати. ТОВ «Волиньелектрозбут» — серед перших постачальників, які розпочали роботу з укладення договорів з активними споживачами. У нас вже є досвід викупу надлишків електроенергії, виробленої альтернативними джерелами», — вказала Оксана Гентіш.
З активними споживачами «Волиньелектрозбут» укладає договори купівлі-продажу із серпня минулого року. Зараз — на стадії завершення реалізації проєкт із кількома споживачами бюджетної сфери, які встановили сонячні панелі та мають намір продавати надлишок виробленої ними електроенергії. Таким чином ці споживачі будуть покривати і власне споживання, і отримувати додаткові кошти за продану надлишкову електроенергію, зекономив таким чином бюджетні кошти.
«З нами дуже просто реалізувати співпрацю. Після всіх технічних моментів, які врегульовуються з оператором системи розподілу, з нами, як з постачальником потрібно лише укласти договір, що займає до одного робочого дня», — поділилась досвідом підтримання споживачів, які встановлюють альтернативні джерела електроенергії, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут».
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, зосередив увагу на економічній стороні та на безпековому аспекті встановлення газопоршневих установок, які генерують електроенергію.
«Економічна сторона, на мій погляд, виглядає сьогодні достатньо привабливою для того, щоб такі проєкти розглядалися не тільки як безпекові, не тільки як проєкти, які зберігають бізнес від відключень і перерв у роботі, але й одночасно ці проєкти є інвестиційно привабливими і дають добрий результат. По тих розрахунках, які ми робили останні півтора-два місяці, окупність проєктів коливається від трьох до п'яти років. Пряма окупність, звісно, залежить від 2 факторів: моделі установки та обсягів споживання», — пояснив Олександр Харченко.
Також він нагадав, що для того, аби стати активним споживачем, не потрібно отримувати ліцензій на виготовлення електроенергії. Адже при потужності до 5 мегаватів ліцензія не вимагається чинним законодавством.
Денис Самчук, заступник директора департаменту мікро, малого та середнього бізнесу «Ощадбанку» детально презентував умови кредитування, які зараз існують.
Віктор Степанець, директор технічний ПрАТ «Волиньобленерго» зосередився у своїй доповіді на темі приєднання генеруючих установок до мереж оператора системи розподілу електроенергії.
Алгоритм дій нового приєднання до газових мереж чи реконструкції, коли відбувається збільшення потужності генеруючої установки, описав Андрій Цибульський, Волинська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Це була перша зустріч у такому форматі. Учасники активно обмінювались контактами для подальшої співпраці над зміцненням енергетичної стійкості Волині. Група Tolk і надалі братиме активну участь у розбудові розподіленої генерації електроенергії в Україні та сприятиме в рамках своєї компетенції купівлі згенерованої електроенергії з різного типу обладнання та від клієнтів різних форм господарської діяльності. Нагадаємо, що індивідуальний підхід та оперативність — це кредо, на якому будуються усі партнерства компаній Групи Tolk.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
В особистому кабінеті споживача електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут» триватимуть технічні роботи
20 червня 2024р.Нагадуємо, що 20 червня — крайній термін оплати за спожиту в травні електроенергію. Сплатити без комісії можливо через особистий кабінет. Крім того, існують також інші платіжні сервіси, що працюють онлайн та офлайн платежі у відділеннях банків, АТ «Укрпошта».
Звертаємо увагу, що у четвер, 20 червня, увечері в особистому кабінеті споживача електроенергії на Волині розпочнуться технічні роботи. Прогнозується, що вони триватимуть до ранку суботи, 22 червня. Під час запланованих регламентних робіт буде відсутня можливість сплатити за спожиту електроенергію через сайт ТОВ «Волиньелектрозбут». Тому закликаємо кожного клієнта здійснити оплату за спожиту в травні електроенергію вчасно, тобто, до початку регламентних робіт.
Вчасно та в повному обсязі сплачувати за спожиті ресурси надважливо для сталої роботи енергосистеми. Щиро дякуємо кожному відповідальному клієнту. Кожна сплачена гривня потрапляє до тих, хто електроенергію постачає, розподіляє, передає і виробляє. Таким чином в українських енергетиків є можливість підтримувати роботу системи й надалі.
ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, постійно працює над вдосконаленням взаємодії зі споживачами електроенергії. Зручність користування сервісами та безпека даних клієнтів у пріоритеті.
Детально роз’яснення дивіться на відеозаписі брифінгу в пресцентрі Закарпатської обласної військової адміністрації: https://youtu.be/LABXFz4OUBw
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Вартість електроенергії в Україні: все, що потрібно знати про нові ціни та як реально зменшити суму в платіжках?
19 червня 2024р.Кабінет Міністрів України схвалив постанову, згідно з якою встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів. Так, із 1 червня ціна електроенергії для населення становить 4,32 грн/кВт·год (з ПДВ), така ціна діятиме, згідно з урядовою постановою, до 30 квітня 2025 року. До цього часу побутові споживачі розраховувались за ціною 2,64 гривні за кіловат.
З роз’ясненнями щодо нової цінової політики та можливостями зменшити розміри оплат було проведено брифінг в пресцентрі Закарпатської обласної військової адміністрації.
«Ми бачимо, що підвищення суттєве, але на сьогодні підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок, на який вимушена піти держава, аби втримати систему», – уточнила Наталія Німець, директорка ТОВ “Закарпаттяенергозбут”. Вона також нагадала, що на Україну чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Загалом весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі, але, на жаль, обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси.
За словами директорки товариства, середнє споживання по Закарпатській області серед побутових споживачів становить 250-300 кВт·год впродовж місяця. При такому споживанні до підвищення цін на електроенергію сума в платіжці споживача становила 660-792 грн, з 1 червня сягатиме 1080 – 1296 грн. «Це без урахування так званого нічного тарифу. Саме тому ми закликаємо споживачів заощаджувати електроенергію, щоб зменшити суми в рахунках», – додала Наталія Німець.
Як реально можна зекономити електроенергію і цим самим зменшити суму в рахунках пояснив Іван Плиска, комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго».
Споживачі можуть заощадити електроенергію, якщо встановлять зонні прилади обліку й переведуть своє споживання в нічний режим споживання. Наприклад, при двозонному обліку в нічний період, з 23:00 до 7:00, електроенергія обліковується з 50-відсотковою знижкою. Якщо в цей час вмикати електробойлери, електрообігрів помешкання, пральну, посудомийну чи сушильну машинку, то економія буде суттєвою.
Що потрібно зробити, щоб встановити такий лічильник?
Встановити такий зонний прилад обліку можна, скориставшись онлайн-формою на сайті оператора системи розподілу. Вартість заміни однофазного лічильника від ПрАТ «Закарпаттяобленерго» становить у межах 3150 грн, трифазного – 6200 грн. У тижневий термін товариство здійснює заміну такого приладу обліку.
Детально роз’яснення дивіться на відеозаписі брифінгу в пресцентрі Закарпатської обласної військової адміністрації: https://youtu.be/LABXFz4OUBw
-
Tolkовий Світлячок зустрівся зі школярами перед канікулами
13 червня 2024р.В останні дні навчального року 2023-2024 Tolkовий Світлячок завітав до учнів 4-х класів Ужгородського ліцею імені В.С. Ґренджі-Донського. Нагадаємо: йдеться про просвітницький проєкт для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, який розробили фахівці Групи компаній Tolk і який по суті став першою подібною реалізованою ідеєю в Україні від енергопостачальника.
Уже чотири школи поетапно відвідав Tolkовий Світлячок в Ужгороді. Учнів початкової школи з проєктом ознайомлювала директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець, яка насамперед нагадала школярам, звідки береться електроенергія, які ресурси потрібні на її виготовлення, як вона потрапляє до наших осель.
«Ми заряджаємо телефони й планшети, переглядаємо фільми, кип’ятимо воду для чаю чи готуємо тости, маємо тепло і комфорт в оселі та світло, щоб читати улюблену книжку – усе це завдяки тому, що тисячі людей щодня працюють над тим, аби подати до кожної квартири, кожного будинку електроенергію. В умовах війни ми по-новому оцінюємо важливість такого ресурсу й розуміємо, як багато залежить від того, є світло чи ні. І саме з цією метою, щоб заощаджувати таку важливу електроенергію, вдумливо її використовувати, ми й проводимо навчання. Навчайтесь самі, навчайте друзів та пояснюйте це батькам – так ми всі разом допоможемо енергетиці України», – зазначила директорка товариства.
До слова, із закінченням навчального року 2023-2024 Tolkовий Світлячок не прощається зі своїми учнями початкової школи, а каже їм: «До нових зустрічей!» Адже з вересня представники компаній Групи Tolk планують продовжити просвітницьку кампанію, щоб якомога більше школярів ставали друзями Світлячка й долучались до потужної всеукраїнської кампанії з енергоощадності.
Для довідки.
Група компаній Tolk у жовтні 2023 року започаткувала освітній проєкт у сфері енергоощадження для юних українців. Це перший в Україні подібний освітній проєкт від компанії енергоринку для дітей молодшого віку, який втілений у формі спеціальної брошури «Tolkові поради Світлячка». Метою проєкту є формування свідомого ставлення до енергоспоживання у дітей молодшого шкільного віку; навчання дітей простим та дієвим методам економії енергії вдома та в школі; виховання екологічної відповідальності та дбайливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. За час зі старту проєкту проведено низку уроків у навчальних закладах Закарпаття та Волині. Наразі видрукуване друге, доповнене видання брошури та плакати для шкіл на енергоощадну тематику.
-
Усе про нову ціну на електроенергію – в роз’ясненнях фахівців
10 червня 2024р.Як відомо, з 1 червня ціна електроенергії для населення зросла до 4,32 грн / кВт·год. Така ціна діятиме, згідно з урядовою постановою, до 30 квітня 2025 року. Водночас виникає чимало питань з приводу дії ціни в нічний час чи в опалювальний період, тож фахівці Tolk надають роз’яснення.
По-перше: попри підвищення ціни, й надалі діятиме так званий «нічний тариф» - він складатиме 2,16 грн за кВт·год (з ПДВ). Нагадуємо, за такою ціною зі знижкою в 50 % обліковується електроенергія тільки в тих споживачів, у яких встановлені відповідні двозонні прилади обліку електроенергії. На сьогодні в Закарпатській області, до речі, 119 тисяч споживачів користуються тарифним обліком електроенергії.
Другий аспект: урядовою постановою передбачений пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки протягом опалювального періоду — з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Для них за умови споживання в цей період до 2000 кВт·год електроенергії на місяць діятиме тариф на рівні 2,64 грн/кВт·год.
Якщо такий споживач упродовж місяця використає більше (навіть 2001 кіловат), то вже весь обсяг електроенергії обліковуватиметься за повною ціною – 4,32 грн/кВт·год.
По-третє, продовжує діяти державна підтримка для тих споживачів, котрі її потребують: ті громадяни, хто не може дозволити собі оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави у вигляді субсидії. Для її оформлення слід звертатися до органів Пенсійного фонду України.
Tolk зі свого боку нагадає, що компанії-постачальники не встановлюють ціни на електроенергію – це питання виключно в компетенції уряду
Водночас залишається багато питань, зокрема, скільки сьогодні реально коштує електроенергія, хто сплачує різницю між ринковою ціною і ціною для населення, коли споживачам чекати на рахунки за електроенергію за новими цінами? Відповіді на всі ці питання в сюжеті телеканалу «М-студіо» пояснили фахівці ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk).
Відео за посиланням: https://youtu.be/quPainH4bi4
-
Tolkові поради: як підготуватись до відключення світла улітку
4 червня 2024р.Питання альтернативних джерел електроенергії для житла знову стало актуальним. Адже в Україні, попри титанічні зусилля енергетиків, знову почали діяти графіки відключення електроенергії. Відповідно в багатьох виникає питання: які саме зарядні прилади допоможуть пережити відключення світла улітку.
Tolk підготував із цього приводу кілька порад, які сподіваємось, допоможуть обрати саме той зарядний прилад, який вам стане у пригоді.
Якщо вам потрібно зарядити кілька смартфонів та ноутбук, то з цим завданням легко справиться power bank номінальною потужністю 20 000 — 30 000 mAh.
Проте для освітлення квартири вони вже не підходять. Для такого випадку підійде портативна електростанція. Вона безпечна, екологічна та порівняно недорога.Портативна зарядна електростанція — це теж своєрідний павербанк, що може живити різні прилади від телефону до холодильника або мультиварки. Головне — не забувати зарядну станцію час від часу заряджати від мережі.
Маленька зарядна станція (в межах 500 Ват-годин) дозволить:
- зарядити ноутбук;
- зарядити кілька телефонів;
- підключити телевізор на кілька годин або забезпечити безперебійну роботу холодильника (до 10 годин).
Зарядна станція середньої ємності (1048 Ват-годин) дозволить:
- кілька разів підзарядити ноутбук;
- зарядити кілька телефонів;
- підключити телевізор на кілька годин або забезпечити безперебійну роботу холодильника (до 20 годин);
- дозволить приготувати вечерю в мультиварці чи закип’ятити чайник.
- годину може попрацювати кондиціонер.
Зарядна станція великої ємності (2048 Ват-годин) дозволить:
- кілька разів підзарядити ноутбук;
- зарядити кілька телефонів;
- підключити телевізор на понад 10 годин або забезпечити безперебійну роботу холодильника (більше 20 годин);
- дозволить скористатись такими приладами як мультиварка, електрочайник, кондиціонер, кавомашина тощо.
Обирайте той прилад, який найкраще відповідатиме саме вашим потребам! Керуйтесь Tolkовими порадами. Ми завжди поряд зі споживачем!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
-
Свято для дітей переселенців та підопічних дитячого центру на Закарпатті
3 червня 2024р.У Міжнародний день захисту дітей село Нижній Бистрий на Закарпатті стало справжнім центром щасливого дитячого сміху! Завдяки спільним зусиллям Групи компаній Tolk, Благодійного фонду «Майбутнє – дітям», меценатам і педагогам відбулось незабутнє свято для 120 маленьких мешканців – учнів місцевої гімназії, серед яких діти переселенців з окупованих територій та вихованців Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло».
Для малюків підготували цікаву святкову програму з веселими конкурсами, захопливими анімаціями та розвагами, які подарували дітям незабутні емоції. Діти щиро сміялись, грались, розважались та просто насолоджувались цим чудовим днем, наприкінці якого на них чекали солодкі сюрпризи: смачні тістечка та морозиво – подарунки від місцевого кафе “Коффеліні” та Tolk.
«Дитяче свято, що відбулось у цьому році – лише невеликий епізод з нашої системної підтримки цих дітей, яку здійснює Група компаній Tolk, – розповіла генеральний директор «Толк Україна» Ірина Береснєва. – Ще до початку повномасштабної війни ми взяли шефство над підопічними Центру «Домашнє тепло» та продовжуємо його й нині. Тепер тільки кількість наших підопічних збільшилась за рахунок малечі, які зі своїми батьками були вимушені залишити свої рідні домівки і переїхати на Закарпаття».
Повсякденна турбота про дітей, які через війну були позбавлені мирного дитинства – один з головних пріоритетів Благодійного фонду ««Майбутнє – дітям».
«Цим дівчатам і хлопцям довелося пережити жахіття, які не повинні бачити маленькі серця. Але завдяки нашим друзям та партнерам, допомозі волонтерів та небайдужих людей ми робимо все можливе, щоб діти, які відчули на собі наслідки війни, пошвидше позбулися її впливу. Наша мрія та мета – повернути дітям вкрадене у них дитинство та створити фундамент їхнього щасливого майбутнього», – зазначив виконавчий директор БФ «Майбутнє – дітям» Олександр Нікішев.
Щиро дякуємо тим, хто також долучився до створення свята для дітей – Станіславу Галану , Світлані Макарі та Ведмедику Тедді.
===
Інформація та реквізити:
Email: [email protected]
Сайт: https://maydit.com.ua
Facebook: https://www.facebook.com/future2children
Instagram: https://www.instagram.com/future2children
-
За пів року Tolkовий Світлячок навчив енергозбереженню понад півтори тисячі дітей та їхніх родин
1 червня 2024р.1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Особливу увагу приділяють цій даті і в Tolk, адже Група компаній реалізовує освітній проєкт у сфері енергоощадження для дітей молодшого віку, який втілений у формі спеціальної брошури для дітей «Tolkові поради Світлячка». Це перший в Україні подібний освітній проєкт у сфері енергозаощадження від компанії енергоринку для дітей молодшого шкільного віку, і наразі ми можемо підбити певні підсумки втілення ідеї.
Освітній проєкт спрямований на те, щоб допомогти дітям сформувати правильне ставлення до енергоресурсів та довкілля і навчити їх заощаджувати електроенергію з малих років.
У брошурці в легкій та цікавій для дітей формі, в інтерактивному форматі, де дитина самостійно має віднайти та додати наліпку Світлячка відповідно певній ситуації, викладено правила правильного користування електроприладами, які допоможуть заощаджувати електроенергію.
«Ця ініціатива Групи компаній Tolk покликана не тільки популяризувати соціально-відповідальний спосіб життя, а й формувати у молодого покоління навички ощадливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. Саме тому поетапно цим освітнім проєктом ми плануємо охопити кілька тисяч дітей, і сподіваємось, що вони, своєю чергою, навчатимуть і своїх батьків основам енергозаощадження. Усе це особливо актуально з огляду на потребу в зміцненні енергетичної безпеки та енергонезалежності нашої держави», – зауважив СЕО Групи компаній Tolk Володимир Крупко.
Освітній проєкт презентували на Закарпатті 1 листопада 2023 року і за навчальний рік він охопив понад півтори тисячі учнів в одинадцятьох навчальних закладах Волинської, Закарпатської областей та в місті Києві.
Як відзначають ініціатори ідеї, через руйнування, завдані українській енергосистемі агресором, сьогодні надактуальним питанням є енергозаощадження та дбайливе ставлення до енергоресурсів. Саме про це говорить учням директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець, яка спілкується з учнями в школах:
«Упродовж дії проєкту ми працювали переважно з учнями 4-х класів і щоразу під час уроків особисто мене приємно вражав той факт, що дівчата й хлопці добре обізнані з темою електроенергії та знають, як важливо її заощаджувати. Водночас чимало порад із нашої брошурки діти чули вперше, розпитували про них і пообіцяли не тільки використовувати у майбутньому, а й навчати цих методів своїх батьків. Переконана: саме так – за допомогою цікавих уроків, інтерактивних способів, наочних пояснень – ми зможемо з раннього віку привчати дітей до вдумливого використання електроенергії».До речі, за час дії проєкт «Тоlkові поради Світлячка» перевидавались двічі, востаннє – в більш розширеному форматі. Також у Толк підготували плакати для шкіл на енергоощадну тематику.
«Освітня ініціатива — це про стратегію. Так ми пояснюємо дітям прості правила користування електроенергією у побуті, щоб вони задавали тренди на ощадливість дорослим уже зараз. Але також через такі дитячі видання з наліпками ми виховуємо культуру енергоощадливості у цього покоління на майбутнє. Діти дуже сприймають все те, що у них закладають змалку. Через 20-30 років у всіх цих Настусь, Микиток, Романчиків, Евелінок будуть свої рахунки побутових споживачів електроенергії, а хтось буде будувати бізнес і купувати електроенергію для виробничих потужностей, хтось, можливо, будуватиме державну політику у сфері енергетики. Тож, варто прищеплювати відповідальне ставлення до ресурсів саме у такому допитливому віці, поки малим усе цікаво. Стратегічно правильно отакі ціннісні засади будувати, не зважаючи ні на що. Війна закінчиться перемогою України, і цим дітям випаде будувати нову економіку процвітання»— коментує мотиви освітнього проєкту директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
З початком нового навчального року Тоlkовий Світлячок продовжить знайомити учнів із принципами вдумливого використання електроенергії.
Група компаній Тоlk вдячна адміністраціям департаментів освіти, керівникам навчальних закладів, учителям за підтримку проєкту та співпрацю. Особлива ж подяка нашим найважливішим слухачам – школярам, які своєю допитливістю та зацікавленням стимулюють нас покращуватись та розвиватись.
P.S. На період шкільних канікул освітня ініціатива працюватиме в Центрах обслуговування клієнтів Групи Tolk. Так, плакати із Tolkовим Світлячком, які були випущені як доповнення до інтерактивного видання, є в кожному ЦОКу, тож діти, котрі прийдуть із батьками до офісів компаній, зможуть познайомитися з головним героєм енергоощадного проєкту. А поки дорослі будуть зайняті своїми справами, можна взяти олівці та розмальовки і створити для Світлячка з енергоощадливою лампочкою чи з зарядкою для телефона купу нових кольорових образів.
-
Як унікальні «Tolkові поради Світлячка» потрапили додому до сотень школярів
31 травня 2024р.Унікальна дитяча брошура з Tolkовим Світлячком поширюється серед учнів молодших класів Луцька. Це наразі єдина в Україні розроблена компанією-електропостачальником інтерактивна книжка з наліпками, яка навчає дітей вдумливо користуватись електроприладами та, відповідно, заощаджувати електроенергію. Саме з таким виданням приходять до навчальних закладів на відкриті уроки фахівці ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk.
На черзі — «Луцька гімназія №3 Луцької міської ради» та «Луцький ліцей №5 Луцької міської ради». Тут першачкам розказали, як електроенергія мандрує дротами від електростанцій до їхніх домівок і школи; чому пральну машину варто завантажувати повністю, а не прати одні штанці та кілька футболок; пояснили, що мобільний телефон не варто залишати на зарядці на всю ніч; нагадали, що води у електрочайник слід наливати рівно стільки, скільки потрібно для приготування чаю, а не повний. Такі енергоощадливі ідеї дітям підказував головний герой видання «Tolkові поради Світлячка». Також маскот компанії-електропостачальника познайомив багатьох дітей із сонячними панелями. А деякі школярі вже знали, що енергію сонця також можна перетворювати в електроенергію.
«Цей освітній проєкт замислювався ще до погодинних відключень електроенергії і був просто частиною соціальної місії нашої компанії, — коментує продовження просвітницької роботи директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш. — Перший тираж випустили минулого року восени, якраз навчальний рік був у розпалі. Ми хотіли навчити дітей дбайливо ставитись до природних ресурсів. Це важливо за будь-яких умов, у будь-якій цивілізованій країні. Проте особливо актуальним це стало зараз, навесні. І ці уроки з ощадливого споживання електроенергії наразі перетворились у години підзарядки для нас, дорослих. Діти ростуть дуже кмітливими й самостійно знаходять пояснення, чому треба берегти світло та енергоресурси. Вірю, що майбутнє буде світлим завдяки саме таким учням!»
Нагадаємо, раніше фахівці Групи Tolk уже проводили аналогічні заходи в інших навчальних закладах в обох обласних центрах Волинської та Закарпатської областей та в столиці України. Продовжуємо розвивати добрі традиції там, де працюємо і живемо.
На період шкільних канікул освітня ініціатива знаходить своє продовження в Центрах обслуговування клієнтів Групи Tolk. Плакати, які було випущено як доповнення до інтерактивного видання, тепер є у кожному ЦОКу. Якщо клієнти приходять до офісу розв'язувати свої питання з електропостачання з дітьми, то малеча може познайомитись з Tolkовим Світлячком із цих плакатів. А поки дорослі будуть зайняті своїми справами, можна взяти олівці та розмальовки і створити для Світлячка з енергоощадливою лампочкою чи з зарядкою для телефона купу нових кольорових образів.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Уряд підвищив тариф на електроенергію для населення до 4,32 грн/кВт∙год.
Нічний тариф становитиме 2,16 грн за кВт∙год.Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня 2024 року схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт∙год – з 1 червня 2024 року до 30 квітня 2025 року.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання.
Згідно з цим рішенням, передбачено пільговий тариф для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками. Для них вартість електроенергії становитиме:
- до 2000 спожитих кВт на місяць – 2,64 грн/кВт∙год,
- понад 2000 кВт на місяць – 4,32 грн/кВт∙год.
Діятиме «нічний тариф»: при встановленому відповідному двозонному лічильнику він складатиме половину від денної ціни – 2,16 грн за кВт∙год.
«Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», – сказав Герман Галущенко.
Якби росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, додав він, то тарифи поки що залишились би незмінними.
Міністр зазначив, що тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.
Скільки насправді коштує електроенергія?
28 травня 2024р.Електроенергія для споживача — це комфорт удома і потужності для бізнесу. А для енергетиків електроенергія — це товар. І він має свою ціну, адже як і будь-який інший товар, як продукти харчування, до прикладу, електроенергію виробляють, і постачають. Тільки от процес генерації і доставки електроенергії до споживача дещо інший, ніж у традиційних товарів із супермаркету. І як за будь-який товар за електроенергію потрібно сплачувати.
«Росіяни завдали значних пошкоджень національній енергосистемі України. Для її відновлення потрібні значні ресурси. Для того, щоб електроенергію виробляти, передавати, розподіляти й постачати до кожного споживача, потрібні кошти. Вчасно і повністю сплачувати рахунки за використану електроенергію — це вже не просто обов'язок кожного. Це вже дещо більший рівень відповідальності, і не просто перед постачальником, операторами чи державою. Це вже питання національної безпеки — безпеки національної енергетичної системи», — коментує Оксана Гентіш, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk).
Що входить у вартість електроенергії?
Щоб виготовити, тобто згенерувати електричну енергію, потрібні певні потужності електростанції — атомні, теплові, гідро-, сонячні, вітрові, газові… Потім вироблену на електростанціях енергію треба передати, розподілити та поставити кінцевому споживачу. За всі ці етапи, згідно з законодавством, відповідають різні суб’єкти енергоринку. Відповідно, ціна електроенергії містить у собі всі ці 4 складники: тариф виробника (генерації), вартість послуг оператора системи передачі, вартість послуг оператора системи розподілу та вартість послуг постачальника.
У рахунках, які отримують побутові споживачі електроенергії Групи Tolk, всі ці складові ціни електроенергії можна побачити в окремих графах. Так само можна побачити і компенсацію різниці між ринковою і фіксованою ціною для населення. Ця компенсація — так зване ПСО або покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електроенергії — становить майже 70%. Тобто, всі побутові споживачі електроенергії в Україні сплачують менше третини її реальної вартості.
Фото рахункуНайдорожчим складником ціни електроенергії є виробництво (генерація), а найдешевшим — послуги постачальника. У кожній області України є компанії-постачальники, які обслуговують 100% побутових споживачів відповідно до своїх ліцензій. Видачу цих ліцензій та контроль за діяльністю постачальників універсальних послуг на ринку електроенергії проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — НКРЕКП.
Варто нагадати, що компаніями-постачальниками для усіх 100% населення на Волині є ТОВ «Волиньелектрозбут» та на Закарпатті — ТОВ «Закарпаттяенергозбут», що входять до Групи Tolk. До їхніх обов'язків належить закупівля необхідних гуртових обсягів електроенергії у виробників; отримання платежів від споживачів та оплата послуг з передачі й розподілу, роздрібний продаж споживачам; розв'язання питань щодо нарахувань, заборгованості чи переплат.
Операторами системи розподілу в областях можуть бути різні компанії. До прикладу, на переважній більшості території Волинської області такий оператор — ПрАТ «Волиньобленерго», частина споживачів ще підключені до електромереж ДП «Регіональні електричні мережі» та АТ «Укрзалізниця». Що ж стосується Закарпатської області, то тут більшість побутових клієнтів обслуговує ПрАТ «Закарпаттяобленерго», частину АТ «Укрзалізниця» та АТ «Прикарпаттяобленерго». Оператори системи розподілу електроенергії мають такі обов'язки: проводять обслуговування електромереж; визначають обсяги споживання електроенергії, у тому числі приймаючи показники приладів вимірювання споживання та знімаючи контрольні показники; встановлюють та замінюють лічильники; приєднують споживачів до системи розподілу електроенергії та відключають за потреби; складають графіки відключень електропостачання; укладають договори про розподіл електроенергії тощо.
Оператором системи передачі електроенергії для всіх споживачів в Україні є НЕК «Укренерго». Саме ця компанія має функції оперативно-технологічного управління Об'єднаною енергосистемою України. Задля стабілізації роботи усієї національної мережі вона зараз вимушена встановлювати ліміти на споживання електроенергії у ситуації, коли росіяни пошкодили значну частину об'єктів генерації, що й призвело до браку потужності.
Фіксована ціна на електроенергію для населення в Україні зараз 2,64 грн за 1 кВт⋅год. Такий тариф встановлений Кабінетом міністрів України до 1 червня 2024 року.
Проте реальна ціна електроенергії значно вища. У вартість кожного спожитого у квітні українцями кіловата входило: понад 3,5 грн за генерацію; понад 0,16 грн за послуги постачальника; майже 2,07 за послуги оператора системи розподілу; понад 0,63 грн за послуги оператора системи передачі.
Тобто, ринкова ціна у квітні становила понад 6,37 грн за 1 кВт∙годину. Зараз, у травні, вона досягає й 8 грн за 1 кВт∙годину. А побутові споживачі розраховуються за фіксованою ціною у 2,64 грн. Цю різницю між ринковою та фіксованою ціною усім їм компенсує держава.
Детально про реальну вартість на електроенергію дізнавались журналісти одного з волинських медіа. Чи знають люди, яка справжня ціна електроенергії в Україні та чи вчасно сплачують за спожиті обсяги дивіться в сюжеті телеканалу «Аверс».
Смаколики – для захисників: Тоlk долучається до ініціативи з підтримки поранених військовослужбовців
27 травня 2024р.Днями команда ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) долучилася до підтримки поранених захисників – для тих військовослужбовців, котрі перебувають на лікуванні в закарпатських шпиталях, ліпили вареники з сиром.
Компанії Групи Tolk, як соціально відповідальний бізнес, беруть активну участь у різноманітних ініціативах, спрямованих на підтримку дітей, соціально незахищених сімей, внутрішньо переміщених родин, ветеранів тощо. А зараз фахівці Tolk долучилися до чудової ініціативи волонтерської організації Закарпаття «Рух підтримки закарпатських військових» із підтримки поранених військовослужбовців.
Такі «вареничні вечорниці» проводять в Ужгороді щочетверга: зазвичай після закінчення роботи команди небайдужих колективів з усієї області приходять в офіс Руху, щоби разом виготовити велику партію вареників, які стануть смачною стравою для захисників, які перебувають на реабілітації в лікарнях краю.
Цього разу дівчата з Tolk разом із волонтерками Руху навіть встановили своєрідний рекорд – зліпили 1902 вареники! Робили їх з любов’ю та вдячністю, приправляли українськими народними піснями та гарним настроєм, і аж незчулися, як кілька кілограмів тіста й сиру перетворилися в смаколики.
«Ми ліпили вареники і думали про наших захисників, про тих, хто щодня ризикує здоров’ям та життям заради нас, заради того, щоб ми могли тут, у тилу, виховувати дітей, займатися своєю справою, допомагати, робити все можливе для наближення перемоги нашої країни, – відзначила директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець. – І ці відчуття єднання, причетності до спільної справи просто неймовірні».
Одна з працівниць товариства Анна Кузнєцова, чоловік якої захищав Україну, додала, що для поранених військових, котрі перебувають на реабілітації, подібна підтримка та увага дуже важливі: «Знаю з розповідей чоловіка, як хочеться в лікарні відчути часточку домашнього тепла, любові, скуштувати улюблену страву. Сподіваюся, нашим захисникам вареники смакуватимуть!»
Усі приготовані вареники волонтери склали в морозильні камери Руху, а відтак заморожені та розсортовані вони потраплять до кухонних блоків лікарень, де їх і приготують для захисників.
До слова, майже дві тисячі вареників дівчата зліпили буквально за півтори години – робота аж горіла в руках. По завершенні вареникобатлу відзначали, що така спільна справа допомагає великому колективу ставати дружнішим.
Зі свого боку волонтери нагадують: підтримати ініціативу приготування вареників для поранених військових може кожен. Для цього треба зібрати власну невеличку команду та запитати у Руху підтримки закарпатських військових про час спільнодії.
Як за рахунок ефективного використання енергії зменшити суми в платіжках за світло до 30% та при цьому не обмежувати себе у комфорті?
23 травня 2024р.Tolk ділиться порадами як контролювати свої енерговитрати, формувати побутові звички та дотримуватися комплексного підходу до енергоефективності:
- Порівняйте покази електролічильника за поточний та попередній місяці, якщо витрати збільшились, проаналізуйте за рахунок чого.
- Навчайте дітей змалку бути енергоощадними, це легко можна робити в ігровій формі.
- Не використовуйте декілька енергоємних приладів одночасно.
- При користуванні пральною машиною або посудомийкою, завантажуйте їх на дозволений максимум та обирайте відповідний режим.
- Якщо для нагріву води ви використовуєте бойлер, не налаштовуйте його на максимальну температуру нагрівання – це буде додатковим навантаженням на прилад. А якщо користуєтесь ним щодня, тоді не вимикайте із мережі – так на підтримку температури витрачатиметься менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.
- При використанні кондиціонера не включайте його при відкритих вікнах та дверях -- так він буде споживати на 30% менше енергії і прослужить вам довше.
- Використовуйте вдома зональне освітлення, щоб не витрачати енергію на повне освітлення приміщення. Вимикайте за собою навіть енергоефективні лампи, коли виходите з кімнати.
Друзі, дотримуючись цих простих tolkових порад, ви зможете відчутно заощаджувати на рахунках за світло і в той же час допоможете енергосистемі країни в цей важкий час. Разом ми здолаємо усі труднощі!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolk продовжує навчати школярів енергозбереженню
22 травня 2024р.У святковий день – із новими знаннями: 16 травня, коли в Україні відзначали День вишиванки, фахівці ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) завітали до Ужгородського ліцею «Лідер», щоб навчити школярів початкової школи основам енергоощадності. Вже традиційно допомагав у цьому Tolkовий Світлячок.
Гарний настрій, усмішки на обличчях, неймовірно прекрасні вишиванки та нові цікаві знання – таким запам’ятається цей день для учнів 4-го класу ліцею «Лідер». Цього дня до школи завітала директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець, яка разом зі своїми колегами провела урок енергозбереження.
У доступній формі, з веселими вікторинами та розповідями, а також, беззаперечно, за допомогою унікального освітнього проєкту Групи – спеціальної брошурки із порадами, як заощаджувати електроенергію – відбулася зустріч школярів та фахівців компанії.
Дівчата й хлопці отримали брошури з Tolkовим Світлячком і залюбки читали його історії. Наввипередки розповідали, чи знають про той чи інший спосіб економії: дивувалися окремим порадам, зацікавлено дізнавались про інші, ділилися своїми думками та спостереженнями з кожного приводу. Так знайомство з головним героєм спеціально розробленої інтерактивної брошурки, який давав школярам корисні поради з економії енергії в побуті, переросло в цікаву гру.
«Допитливі очі, руки, що тягнуться догори, бажання поділитися своїми знаннями та спостереженнями та величезне задоволення від усвідомлення того факту, яким розумним, допитливим та свідомим росте майбутнє України – такою для мене була ця зустріч у школі, – розповіла ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець. – Відверто приємним було те, як добре навчають наші освітяни дітей: дівчата й хлопці знали про те, як виробляється електроенергія, як потрапляє до наших осель, а також чули про основні способи її заощадження. Більше того, чи не кожен учень розказував, що не тільки чув про необхідність вимикати світло після того, як виходиш із кімнати, а й робить так. У нинішніх умовах ці знання та дії – безцінні, і за те, що батьки та вчителі прищеплюють їх, ми, енергетики, надзвичайно вдячні!»
Наступного тижня Tolkовий Світлячок від Групи компаній Tolk продовжуватиме свої візити до школярів із різних навчальних закладів Закарпаття та Волині.
Tolk: Системне впровадження накопичувачів енергії для надійного енергопостачання
20 травня 2024р.Питанням партнерства та перспективам співпраці українських та польських компаній на енергетичному ринку Європи була присвячена друга бізнес-зустріч, що відбулась у Варшаві. Групу Tolk на міжнародному зібранні представляв СЕО Групи Володимир Крупко та генеральний директор компанії “Толк Україна” Ірина Береснєва.
Проблеми відновлення генерації та постачання електроенергії внаслідок пошкодження критичної інфраструктури російськими військами потребують оперативного вирішення, особливо з урахуванням опалювального сезону 2024-2025. Тому на зустрічі, яку організувала та провела разом із польською стороною Громадська Спілка “Енергетичний Союз”, активно розглядались пропозиції та рекомендації бізнес-спільноти щодо шляхів вирішення дефіциту електричної енергії на ринку України.
“Одним із напрямів забезпечення безперебійного постачання електроенергії є системне впровадження накопичувачів енергії, – зазначив СЕО Групи Tolk Володимир Крупко. – Ми детально аналізуємо цю сферу, вивчаємо досвід й напрацювання колег та здійснюємо конкретні кроки щодо застосування energy storage у бізнес-процесах Групи”.
Продуктивними перемовинами відзначилась персональна зустріч Володимира Крупко з віцепрезидентом правління компанії Columbus Energy S.A. Даріушем Ковальчиком-Томерським, який представляє одного з європейських лідерів у виробництві і зберіганні відновлювальної енергії та інтеграції накопичувачів енергії у систему енергопостачання.
Зміцнення відносин з європейськими партнерами та міжнародними експертами в енергетичному секторі та плідна співпраця з ними є важливим фактором у розв'язанні ключових проблем на енергетичному ринку та забезпечення його стабільного розвитку.
Безбар'єрність як соціальний пріоритет Групи Tolk: на Волині оновились два представництва
17 травня 2024р.У ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, завершилось оновлення одразу двох представництв територіальних центрів обслуговування клієнтів. Ремонтні роботи у Горохові та Камені-Каширському враховували, що постачальник електроенергії обслуговує усі 100% побутових споживачів краю. Оновлені представництва у цих громадах стали безбар’єрними, адже абсолютно кожен волинянин має отримати вільний доступ до особистого обслуговування. Споживачам електроенергії — європейські пристойні умови обслуговування.
За час повномасштабного вторгнення росіян в Україну кількість людей з інвалідністю зросла на 300 тисяч і вже становить понад 3 мільйони українців. Тема рівності усіх громадян в обслуговуванні є частиною європейської інтеграції.
«Наш обов'язок, як соціально відповідального бізнесу, забезпечувати рівні умови для всіх споживачів. І ми собі це ставимо у пріоритет. Для тих, хто користується колісним кріслом, для всіх маломобільних груп наші центри обслуговування мають бути доступними та зручними. Тому, плануючи ремонтні роботи в приміщеннях, які зводились ще за радянськими будівельними нормами, ми врахували вимоги інклюзивності. Ми осучаснюємо не просто вигляд, а прагнемо безбар’єрності. Сподіваюсь, наш приклад змотивує й інші волинські бізнеси ставати зручними для клієнтів», — зазначила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Графік роботи представництв. Чекаємо усіх з понеділка до четверга із 8:00 до 17:00, а в п'ятницю із 8:00 до 15:45. Плануючи свій візит, врахуйте, будь ласка, що з 12:30 до 13:15 — перерва на обід.
Адреси представництв територіальних центрів обслуговування клієнтів не змінились.
м. Горохів, вул. 750-річчя Горохова, буд. 22/1;
м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, буд. 51.
Радо зустрінемо кожного нашого споживача та надамо професійну консультацію з питань постачання електроенергії. Нагадаємо, у центрах обслуговування клієнтів та представництвах надають послуги як для побутових, так і для юридичних споживачів. Тут можна укласти договір про постачання електроенергії, змінити власника особового рахунку (актуально при продажу нерухомості), звірити рахунки за електроенергію, врегулювати питання заборгованості (якщо вона виникла), подати звернення чи запит на інформацію в межах чинного законодавства.
Якщо ж наші клієнти хочуть отримувати послуги онлайн, то працює зручний Особистий кабінет споживача електроенергії на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут». У ньому, до речі, існує опція сплатити рахунок за використані раніше кіловати без комісії.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Відтепер у Луцьку у вівторок та четвер працюємо до 19:00
14 травня 2024р.У Луцькому центрі обслуговування клієнтів ТОВ «Волиньелектрозбут» оновився графік роботи.
ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, запроваджує зміни задля зручності споживачів електроенергії з Луцького району — у складі Берестечківської міської, Боратинської сільської, Городищенської сільської, Горохівської міської, Доросинівської сільської, Ківерцівської міської, Колківської селищної, Копачівської сільської, Луцької міської, Мар’янівської селищної, Олицької селищної, Підгайцівської сільської, Рожищенської міської, Торчинської селищної, Цуманської селищної територіальних громад. Відтепер Луцький територіальний центр обслуговування клієнтів (ЦОК) щотижня у вівторок та четвер працюватиме на 2 години довше — до 19:00.
Отже, оновлений графік роботи ЦОКу у Луцьку тепер такий:
- понеділок: із 8:00 до 17:00,
- вівторок із 8:00 до 19:00,
- середа із 8:00 до 17:00,
- четвер із 8:00 до 19:00,
- п'ятниця із 8:00 до 15:45,
- субота й неділя — вихідні.
Плануючи свій візит, врахуйте, будь ласка, що у будні з 12:30 до 13:15 — у перерву на обід — та у вівторок і четвер після 17:00 до 19:00 тепер у нас є чергові менеджери, які консультують та надають послуги. Якщо питання потребуватиме профільного спеціаліста, то чергові фахівці допоможуть в межах своїх компетенцій та передадуть необхідні документи в роботу колегам.
«Запроваджуємо подовжений час роботи за ініціативою начальника Луцького територіального центру обслуговування клієнтів Ярослава Корнійчука. Він знайшов можливість організувати чергування фахівців таким чином, щоб центр обслуговування клієнтів був відчинений до 19:00 у вівторок і четвер, а також в обідню перерву. Робимо це для того, щоб споживачі, які працюють з 8:00 до 17:00, отримали змогу розв'язати свої питання з постачання електроенергії, не відпрошуючись зі своєї роботи», — пояснила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Адреса Луцького територіального центру обслуговування клієнтів: м. Луцьк, вул. Яремчука Назарія, 11 А (колишня вул. Єршова) — поруч з торговим центром «Глобус».
Нагадаємо, у центрі обслуговування клієнтів можна укласти договір про постачання електроенергії, змінити власника особового рахунку (актуально при продажу нерухомості), звірити рахунки за електроенергію, врегулювати питання заборгованості (якщо вона виникла), подати звернення чи запит на інформацію в межах чинного законодавства.
Якщо ж клієнти хочуть отримувати послуги онлайн, то працює зручний Особистий кабінетспоживача електроенергії на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут». У ньому, до речі, існує опція сплатити рахунок за спожиту електроенергію без комісії.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolkовий Світлячок продовжує навчати школярів енергозбереженню
13 травня 2024р.Унікальний просвітницький проєкт, започаткований Групою Tolk, для навчання дітей раннього шкільного віку енергоощадності, продовжує працювати. Фахівці компаній разом із педагогами відвідують школи і спілкуються з учнями, щоб пояснити їм, звідки береться електроенергія та як важливо її вдумливо використовувати.
Днями спеціалісти ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) зі своїм освітнім проєктом навідалися до Ужгородського ліцею №12 Ужгородської міської ради, де познайомилися з учнями 4-х класів. Що цікаво, саме в той день, коли до школи завітали спеціалісти Tolk, діти вивчали на уроках тему електроенергії та її походження, тож за допомогою просвітницького проєкту енергопостачальної компанії дівчата й хлопці могли доповнити свої знання новою та вкрай важливою інформацією. Допомагав їм у засвоєнні отриманих знань Tolkовий Світлячок – головний герой спеціально розробленої інтерактивної брошурки, який давав школярам корисні поради з економії енергії в побуті.
Де народжується електроенергія? Що потрібно для її виробництва? Які корисні копалини використовуються для цього? Чи можуть природні ресурси допомогти нам для генерації цього важливого ресурсу? Як електричний струм потрапляє у міста і села, до кожної оселі? Чому так важливо заощаджувати енергію і як це робити кожного дня? Саме на ці теми фахівці Tolk говорили з дітьми, відповідали на їхні питання.
«Під час спілкування з дітьми надзвичайно приємно вразив той факт, що практично всі вже знали, що таке електроенергія і як вона виробляється, багато хто навіть розказував, які способи заощадження вже використовує вдома, – розповіла за результатами проведення уроків директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець. – Водночас чимало порад із нашої брошурки діти почули вперше і пообіцяли не тільки використовувати їх у майбутньому, а й навчати цих методах своїх батьків. Переконана: саме так – за допомогою цікавих уроків, інтерактивних способів, наочних пояснень – ми зможемо з раннього віку привчати дітей до вдумливого використання електроенергії».
Оскільки численні запрошення на проведення подібних уроків надходять до Групи компаній Tolk із різних навчальних закладів Закарпаття та Волині, Tolkовий Світлячок продовжуватиме свої візити до школярів.
Для довідки. Група компаній Tolk у жовтні 2023 року започаткувала освітній проєкт у сфері енергоощадження для юних українців. Це перший в Україні подібний освітній проєкт від компанії енергоринку для дітей молодшого віку, який втілений у формі спеціальної брошури «Tolkові поради Світлячка». Метою проєкту є формування свідомого ставлення до енергоспоживання у дітей молодшого шкільного віку; навчання дітей простим та дієвим методам економії енергії вдома та в школі; виховання екологічної відповідальності та дбайливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. За час зі старту проєкту проведено низку уроків у навчальних закладах Закарпаття та Волині. Наразі видрукуване друге, доповнене видання брошури та плакати для шкіл на енергоощадну тематику.
Ворог поновив атаки на енергетичну інфраструктуру України. Що варто знати?
8 травня 2024р.Українські енергетики роблять усе можливе, щоб запобігти тотальному блекауту. Навіть попри те, що повністю втрачено або частково пошкоджено суттєву кількість об'єктів генерації електроенергії, Україна знаходить можливості розподілити наявні потужності, імпортувати енергоресурси з сусідніх європейських країн.
Не секрет, що в українській енергосистемі зберігається дефіцит потужності через пошкодження росіянами ключових об'єктів. Система поки що тримається і налагоджена так, щоб запобігти колапсу. Тож не підігруйте ворогу, прислухайтесь до Tolkових порад свого постачальника комфорту, зважайте на офіційні попередження оператора системи розподілу та місцевої влади.
Що я можу зробити, щоб допомогти енергосистемі?
Потрібно вчасно і в повному обсязі сплачувати за спожиту електроенергію. Це правило номер один. Зібрані кошти потрібні для придбання ресурсу на виробництво електроенергії на наступні періоди, а також для відновлення пошкоджених чи зруйнованих об'єктів енергетики.
Крім того, варто зменшити використання електроприладів у пікові години навантаження. Це ранкові та вечірні години у будні, коли всі активно збираються на роботу або повертаються додому після робочого дня.
Отже, у проміжках із 7:00 до 10:00 та із 18:00 до 22:00 слід користуватись правилом одного ввімкненого приладу. І це вже може спрацювати. Наприклад, поки підсушуєте феном волосся, не вмикайте одночасно ще й електрочайник або мікрохвильовку.
А від роботи деяких приладів у пікові години варто відмовитись взагалі. Наприклад, запрограмуйте роботу електробойлера так, щоб у пікові години він не споживав електроенергію або відключайте його. Не користуйтесь такими потужними приладами як обігрівач чи кондиціонер, праска, пралка, посудомийка у ці пікові години. Плануйте їхню роботу, за можливості, на ніч або обідній час.
Випрацьовуйте звичку вимикати світло, виходячи з кімнати, аби не освітлювати порожні площі. Вимкніть із розеток усі ті прилади, якими ви не користуєтесь, адже монітори, тюнери, зарядні пристрої продовжують споживати електроенергію у режимі очікування. Навіть маленький монітор мікрохвильовки, який показує час, споживає кіловати, поки ви не грієте їжу. А чи потрібно витрачати на це кошти?
Якщо не знижувати рівень споживання у кожній оселі, то виробленої електроенергії просто не вистачить на всіх. Можуть траплятись аварійні відключення або операторам системи розподілу доведеться когось відключати планово.
Чому стаються відключення без попереджень?
Якщо ніхто не попереджав заздалегідь про відключення світла, то десь на мережі трапилась аварійна ситуація. Локальні аварії якраз можуть ставатися у моменти сильного навантаження на систему. Наприклад, коли люди нехтують проханнями споживати ощадливо.
Або ж від нових влучань ворога по енергосистемі.
Щоб колапс не ставався на великих ділянках, локально може спрацьовувати захист. Тобто, щоб не зникло світло в цілому місті, стається автоматичне відключення у якомусь конкретному мікрорайоні, де була аварійна ситуація. Ремонтна бригада одразу виїде її усувати, на що, до речі, теж потрібен час. При цьому важливо, щоб в енергетиків були ресурси, чим ремонтувати мережі та об'єкти при аварійному відключенні. Й тут знову повертаємось до питання, чи всі споживачі вчасно сплатили за електроенергію, щоб можна було придбати необхідні матеріали та ресурси.
Українські енергетики залучають усе наявне обладнання, щоб енергосистема працювала. І заходи з убезпечення і покращення системи тривають постійно. Якщо ви слідкуєте за новинами, то могли чути про планові роботи, спрямовані на підвищення надійності електропостачання в окремих громадах. Про такі відключення оператор системи розподілу завжди попереджає на своїх джерелах, про них повідомляють місцеві органи самоврядування. А про аварійні відключення, про спрацювання автоматичного захисту систем розподілу електроенергії попередити неможливо. На те вони й аварійні, що стаються незаплановано і непрогнозовано.
Якщо ви бачите ремонтну бригаду, не фіксуйте її роботу на камеру і ні в якому разі не розказуйте нікому. Інформаційна тиша — надійний помічник. Не давайте ворогу шанс отримати цінні дані, які він може використати для подальшого планування своїх атак.
Як підготуватись до аварійних або планових відключень?
Аби мати все ж якийсь комфорт в оселі, поки відсутнє електропостачання у мережі, можна заздалегідь подбати про освітлювальні прилади на батарейках або із можливістю підзарядження. Це можуть бути різні ліхтарики, світлодіодні свічки, світильники на акумуляторах, освітлювальні прилади на фотоелементах, що заряджаються від сонця тощо.
Мінімально для підзарядки телефону чи того ж ліхтарика слід мати під рукою заряджений павербанк. Зверніть увагу на різноманітні акумулятори, павербанки.
Для живлення своєї оселі можна використовувати портативні зарядні станції або альтернативні джерела електроенергії. Наприклад, генератори: бензинові чи дизельні, сонячні мініелектростанції тощо. Відповідно, зарядні станції потрібно періодично перевіряти, аби переконатись, що рівня зарядки буде достатньо у разі потреби. А для роботи не дуже екологічних генераторів варто запастись пальним і мастилом. Саме час перевірити наявність і поповнити запаси.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Унікальний освітній проєкт Групи Tolk: дітям – про енергоощадливість
7 травня 2024р.Група Tolk, як соціально відповідальний бізнес, впроваджує дбайливе ставлення до довкілля та ощадливість у використанні енергоресурсів через свій освітній проєкт. Його суть проста і водночас дієва для зміцнення енергетичної безпеки та енергонезалежності нашої держави. Фахівці постачальника електроенергії приходять до дітей на відкриті уроки, розповідають про електроенергію та дарують малечі унікальне видання «Tolkові поради Світлячка».
Це поки єдина в Україні розроблена компанією-електропостачальником інтерактивна книжка з наліпками, яка навчає дітей вдумливо користуватись електроприладами та, відповідно, заощаджувати електроенергію. Перший тираж видання мав успіх серед дітей молодшого шкільного віку, а також сподобався їхнім батькам та педагогам. Тож Група Tolk продовжила свій освітній проєкт у сфері енергоощадження і перевидала брошуру, вдвічі збільшивши її обсяг та доповнивши плакатами.
Команда ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, розпочала візити до учнів молодших класів комунальних закладів загальної середньої освіти. Стартував весняний етап із відвідин Луцького ліцею №2 Луцької міської ради та Луцького ліцею №4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради.
У перших класах фахівці провели відкриті уроки у форматі вікторини. Діти розмірковували на дорослі теми про світло, батарейки, ноутбуки, телефони, про сонце і вітер, про безпеку користування побутовими приладами. А також ставили багато своїх питань і запам'ятовували багато корисної, нової для себе інформації.
На деякі питання учнів допомагав відповісти головний герой навчального видання — Світлячок. Наприклад, на сторінках книжки він пояснює: що виходячи з дому, треба перевірити, чи скрізь вимкнули освітлення; що при ввімкненому кондиціонері варто закривати вікна; що води для кип'ятіння в електрочайник варто набирати саме стільки, скільки збираєтесь використати за раз; що прання варто ставити у машинці лише тоді, коли зібралось повне її завантаження; що холодильник має стояти трохи далі від обігрівача і не на сонці, аби йому було легко охолоджувати продукти.
Фахівці компанії-постачальника електроенергії, яка обслуговує всі 100% побутових споживачів у Волинській області, завжди знаходять нові підходи до своїх клієнтів, нові формати подачі суспільно важливої інформації. Пояснювати дітям правила безпеки і правила користування побутовими приладами, важливість економного використання електроенергії через ігрову форму — це дієвий спосіб змінити звички усієї родини.
«Освітня ініціатива — це про стратегію. Так, ми пояснюємо дітям прості правила користування електроенергією у побуті, щоб вони задавали тренди на ощадливість дорослим уже зараз. Але також через такі дитячі видання з наліпками ми виховуємо культуру енергоощадливості у цього покоління на майбутнє. Діти дуже сприймають все те, що у них закладають змалку. Через 20-30 років у всіх цих Настусь, Микиток, Романчиків, Евелінок будуть свої рахунки побутових споживачів електроенергії, а хтось буде будувати бізнес і купувати електроенергію для виробничих потужностей, хтось, можливо, будуватиме державну політику у сфері енергетики. Тож, варто прищеплювати відповідальне ставлення до ресурсів саме у такому допитливому віці, поки малим усе цікаво. Стратегічно правильно отакі ціннісні засади будувати, не зважаючи ні на що. Війна закінчиться перемогою України, і цим дітям випаде будувати нову економіку процвітання», — коментує мотиви освітнього проєкту директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Берегти енергоресурси — хороша звичка. А формувати хороші звички та відповідальне ставлення до електроенергії варто змалку і по всій Україні. Тому ТОВ «Волиньелектрозбут» надалі спільно з департаментом освіти Луцької міської ради планує візити до інших навчальних закладів.
Нагадаємо, що минулого року фахівці Групи Tolk в межах першого етапу вже проводили аналогічні заходи в інших навчальних закладах в обласних центрах Волинської та Закарпатської областей та в столиці України. Продовжуємо розвивати добрі традиції.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Ірина Береснєва: “Доброчесність має стати рушійною силою в енергетичній галузі”
2 травня 2024р.Форум Energy Talk Show Electricity Market 2024, організований у Києві бізнес-спільнотою Energy Club, був присвячений нагальним питанням та викликам енергоринку. Під час професійного діалогу учасники ринку детально розглянули два ключові блоки: “Балансуючий ринок та ціноутворення” і “Допоміжні послуги та ринок електроенергії в умовах війни та ПСО”.
Ще однією з тем, яка обговорювалась на заході, була тема доброчесної поведінки компаній на енергоринку, ведення прозорого бізнесу та етичної конкуренції. З цією метою за ініціативи Групи компаній Tolk був розроблений Меморандум доброчесності в енергетичній галузі.
Спікер форуму, генеральний директор ТОВ “Толк Україна” Ірина Береснєва зазначила, що в ринкових відносинах, особливо під час війни, в енергобізнесі не має бути жодного маніпулювання, а Споживач, який є кінцевим бенефіціаром всіх зусиль, повинен отримувати чесну, прозору й об’єктивну інформацію та послуги.
Саме такі цінності сповідує Група Tolk від початку її створення та роботи на вільному ринку.
Запропонований Меморандум вже підписали близько 30 гравців ринку. Ірина Береснєва запросила доєднатись до ініціативи й інших учасників енергетичного ринку, які займаються не лише постачанням чи трейдингом, а й розподіленням і передачею електроенергії.
“Коли компанії-конкуренти змагаються між собою не брудом, вилитим один на одного, а комфортом постачання та спілкуванням із клієнтом, не демпінговою ціною – аби забрати споживача до свого пулу, а чесним і прозорим ціноутворенням, – ми всі разом генеруємо спільну позитивну енергію доброчесності, – зазначила генеральний директор ТОВ “Толк Україна”. – Доброчесність має стати рушійною силою в енергетичній галузі”.
Найближчим часом відбудеться перше засідання Клубу доброчесних із розробкою подальших кроків щодо реалізації Меморандуму у бізнес-життя компаній.
Група Tolk вірить, що впровадження в енергетиці України доброчесної поведінки та конкурентної етики між учасниками ринку сприятиме здоровому розвитку енергетичної галузі, від якого виграють всі, а у першу чергу – Споживач.
«Tolkові поради Світлячка»: унікальний освітній проєкт Групи Tolk навчає дітей енергозаощадження
1 травня 2024р.Унікальна освітня ініціатива, започаткована 2023 року Групою компаній Tolk у напрямі енергозаощадження, отримала величезне схвалення серед громадськості, педагогів та учнів початкових шкіл Києва, Луцька та Ужгорода. Саме тому проєкт продовжується та розширюється з метою охоплення якомога більшої кількості дітей.
«Tolkові поради Світлячка» – наразі єдина в Україні інтерактивна книжка з наліпками, яка навчає дітей вдумливо користуватись електроприладами та, відповідно, заощаджувати електроенергію. Перший тираж видання мав значний успіх. Численні позитивні відгуки щодо проєкту надійшли до компаній Групи, багато педагогів звертались із проханням прийти в школи та провести уроки енергозаощадження, що вкрай актуально в умовах, в яких наразі перебуває Україна через російське вторгнення. Тож Група Tolk вирішила продовжити свій освітній проєкт і перевидала брошуру, доповнивши її та збільшивши обсяг удвічі.
У виданні діти мають змогу познайомитись із Світлячком – казковим героєм, який доступною мовою пояснює, що і як робити, щоб заощаджувати електроенергію. Учні долучаються до навчання, шукаючи відповідні наліпки та вклеюючи їх відповідно до ситуації – це допомагає краще засвоювати матеріал.
«Ця ініціатива Групи компаній Tolk покликана не тільки популяризувати соціально-відповідальний спосіб життя, а й формувати у молодого покоління навички ощадливого ставлення до довкілля та енергоресурсів. Саме тому поетапно цим освітнім проєктом ми плануємо охопити кілька тисяч дітей, і сподіваємось, що вони, своєю чергою, навчатимуть і своїх батьків основам енергозаощадження. Усе це особливо актуально з огляду на потребу в зміцненні енергетичної безпеки та енергонезалежності нашої держави», – зауважив СЕО Групи компаній Tolk Володимир Крупко.
Для підсилення інтерактивного проєкту Група компаній Tolk підготувала та видала плакати, на яких згруповані всі поради Світлячка щодо енергозаощадження. Цей плакат надішлють до навчальних закладів, де їх зможуть розмістити на дошці оголошень у школах, і де Світлячок розказуватиме всім дівчаткам і хлопчикам, чому так важливо економити світло і як саме це робити.
Познайомитися з проєктом можна на офіційних сторінках компаній Групи Tolk:
- Тolk: https://tolk.ua
- ТОВ «Волиньелектрозбут»: https://elektro.volyn.ua/
- ТОВ «Закарпаттяенергозбут»: https://zakarpatzbut.energy/
Вдумливе використання електроенергії сьогодні – гарантія стабільного електропостачання і завтра. Рухаємось до Перемоги разом!
Уряд продовжив дію пільгового тарифу для населення до червня
29 квітня 2024р.Кабінет міністрів України на засіданні 26 квітня ухвалив рішення зберегти пільговий тариф на електроенергію для населення на рівні 2,64 грн за кВт⋅год до 31 травня поточного року.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль:
"Сьогодні Уряд ухвалює рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення. 2 гривні 64 копійки за кіловат. Залишаємо цю ціну без змін. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня".
Відповідна постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483» оприлюднена на Урядовому порталі.
Вітаємо переможців другого етапу розіграшу «Великодній кошик»
27 квітня 2024р.До Великодніх свят Група компаній Tolk двічі проводила розіграш серед своїх сумлінних побутових споживачів, які вчасно і в повному обсязі сплачують за спожиту електроенергію. 23 березня та 27 квітня визначили переможців розіграшу «Великодній кошик».
Сьогодні, 27 квітня оприлюднюємо імена нових восьми щасливчиків. Вони виконали усі умови участі: не мають боргів за спожиту в 2024 році електроенергію, вчасно сплатили за енергоресурси в квітні, підписані на наші сторінки в соцмережах та не є співробітниками Групи компаній Tolk.
Отже, Група компаній Tolk вітає пані Ірину С. з Луцька, пана Богдана К. з Ковельського району, пані Юлію Ч. з Нововолинська, пані Світлану П. з Маневицької громади, пані Оксану Ч. з Мукачева, пані Інну Г. з села Минай на Ужгородського району, пані Наталію Н. з Рахова, та пана Миколу Б. з Виноградова. Із кожним та кожною із переможців команда зв'яжеться, найближчим часом вручить смачні подарунки і опублікує фото.
Нагадаємо, в першому етапі розіграшу в березні також було визначено 8 щасливчиків серез усіх відповідальних клієнтів. Як вони отримували смаколики, можна подивитись ось тут. Сподіваємось кожен сумлінно сплачуватиме за рахунками і надалі.
Обидва рази переможців обирали за допомогою генератора випадкових чисел Random.org серед усіх побутових споживачів, що відповідають критеріям участі в акції. Як саме відбувалось визначення переможців розіграшу другого етапу можна переглянути на сторінках у соцмережах. У ТОВ «Волиньелектрозбут» тут, а ТОВ «Закарпаттяенергозбут» тут .
З правилами проведення акції можна ознайомитись тут .
Якщо вас немає серед переможців, не розчаровуйтесь. Група Tolk пропонуватиме нові цікаві активності для відповідальних клієнтів. Варто слідкувати за оновленнями у соцмережах компаній.
Група Tolk зичить усім мирного неба та світлих прийдешніх свят!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Молодь і кар’єра: компанії Групи Tolk беруть участь у ярмарках вакансій, які організовують вищі навчальні заклади
25 квітня 2024р.Познайомити молодь із можливостями кар’єри в галузі енергетики, знайти активних, перспективних працівників, презентувати свій бізнес – такою метою керуються компанії Групи Толк, коли беруть участь у ярмарках вакансій, що проходять у різних регіонах. Так і днями команда ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk ) долучилась до подібного заходу в Ужгороді.
Організатором ярмарки виступив Ужгородський національний університет, який у рамках Форуму «JobJam: ритм твоєї кар’єри» мав на меті надати майданчик для ефективного обміну інформацією між роботодавцями і студентами, які змогли більше дізнатися про діяльність підприємств краю та наявність у них вакансій, умови працевлаштування, проходження стажування та практики, а також кар’єрного росту.
Крім ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk), на ярмарці були представлені різноманітні компанії, починаючи від ІТ та курортного бізнесу Закарпаття й закінчуючи такими державними установами, як поліція чи митниця. Кожен із роботодавців підготував для студентів вишу актуальні пропозиції та матеріали, що розповідають про їхні компанії, про особливості роботи в них, про актуальні вакансії для випускників.
«Що ви за компанія і чим займаєтесь?», «Чи маєте потребу в випускниках математичного факультету?», «Чим потрібно займатись у вас?», «А чи була б у вас робота для тих випускників, які матимуть спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»? Дівчата й хлопці підходили до намету з написом Tolk та вивчали презентовані матеріали. І, що важливо, не так цікавились рівнем заробітної плати, як задавали питання представникам ТОВ «Закарпаттяенергозбут» щодо можливостей для працевлаштування, умовами праці, а також, безперечно, перспективами кар’єрного зростання.
«Певна річ, у Групі Tolk перспективи росту є завжди, адже ми компанія, яка постійно розвивається, запроваджує нові сервіси для споживачів, удосконалюється, тому й потребуємо активних співробітників, котрі мають бажання працювати. Рости разом із компанією – це розуміння, для чого працюєш, ба більше – це усвідомлення вкладу кожного і кожної в майбутнє країни. І дуже тішить, що сучасна українська молодь усвідомлює це і прагне працювати та розвиватись», - прокоментувала участь у заході директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.
Слід додати, що всі компанії Групи Tolk беруть участь у подібних заходах, долучаються до Ярмарок вакансій від різних організаторів, з задоволенням відвідують різні навчальні заклади, щоб ознайомити студентів з можливостями роботи в галузі енергетики.
На що звертати увагу при виборі постачальника електроенергії для вашого бізнесу?
24 квітня 2024р.Вибір постачальника електроенергії для бізнесу може здатися складним завданням, адже на ринку представлено безліч компаній, кожна з яких пропонує різні тарифи та послуги. Tolk підготував список ключових факторів, на які слід звернути увагу:
-
Ціна
Низька ціна в комерційній пропозиції — причина задуматись! Це може свідчити про приховані платежі або суттєве зростання ціни в майбутньому, ризики для вашого бізнесу.
Порівняйте ціни різних компаній, врахуйте такі фактори, як досвід постачання, якість обслуговування та додаткові послуги.
-
Надійність постачання
Перевірте відгуки про компанію, переконайтесь, що вона не перебуває в списку дефолтних чи переддефолтних підприємств. Віддайте перевагу постачальнику, який може гарантувати безперебійне постачання електроенергії.
-
Якість обслуговування
Зверніть увагу на те, як компанія спілкується з клієнтами, чи має зручні канали зв'язку, чи створила розгалужену сервісну мережу тощо.
Віддайте перевагу постачальнику, який буде швидко та ефективно реагувати на ваші запити та допомагати розібратись у всіх важливих питаннях.
-
Додаткові послуги
Наявність у постачальника додаткових послуг,буде перевагою:
енергоаудит, енергоефективні рішення, пропозиції по викупу надлишків електроенергії з СЕС тощо.
Ці послуги можуть допомогти вам заощадити гроші та покращити енергоефективність вашого бізнесу.
-
Договори
Ретельно ознайомтесь з договором — постачання перед його підписанням. Зверніть увагу на такі речі, як термін дії договору, штрафні санкції, умови зміни тарифу та процедура розірвання договору.
Обираючи постачальника електроенергії, не соромтеся зателефонувати і розпитати про всі нюанси співпраці. Tolk пропонує індивідуальний підхід для кожного підприємства!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolkові поради: як зменшити споживання електроенергії в офісі
3 квітня 2024р.Економити електроенергію можна не тільки вдома, як часто радить Tolk, але і в офісах компаній, підприємств, установ, закладів освіти, медицини тощо. Перелік способів, які можна вжити для зменшення споживання енергії, дуже широкий. Зрозуміло, не всі можна втілити одразу, але частину з них можна застосувати вже. Економію відчуєте відразу у першому рахунку!
Основні способи для заощадження електроенергії в офісі:
- вимикайте електропристрої після закінчення робочого часу;
- закривайте вікна при включеному кондиціонері або опаленні
- використовуйте природне освітлення без закривання вікон;
- не залишайте пристрої в режимі очікування;
- налаштуйте комп’ютерну техніку на режим енергоощадження;
- відключайте після роботи подовжувачі та зарядні пристрої;
- використовуйте лампи (настільне освітлення) замість верхнього освітлення;
- вимикайте світло при виході з приміщення;
- розміщуйте холодильник подалі від джерел тепла і регулярно розморожуйте;
- кип'ятіть лише необхідну кількість води в електрочайниках;
- фарбуйте кімнати у світлі кольори.
Енергоаудит
Tolk також рекомендує замислитися над питаннями енергоаудиту та, відповідно, в разі потреби - термомодернізацією будівлі вашого підприємства чи установи, що дасть значне заощадження ресурсів, особливо в зимовий період.
З енергоаудитом можуть допомогти в Tolk, звертайтеся за номером: 0800331833
Виробництво та продаж надлишків електроенергії, виробленої з СЕС
Встановлення сонячної електростанції на даху будівлі підприємства чи установи дасть не лише енергонезалежність, а й можливість продавати надлишки виробленої електроенергії за ринковими цінами, викуп якої здійснює Група компаній Tolk. Про ці переваги читайте за посиланням https://bit.ly/3vC2Hka або питайте за номером телефону: 0 800 33 18 33 .
Додаткові способи енергозаощадження для підприємств:
- модернізувати чи замінити освітлення: перехід на енергоощадне освітлення зменшує енергоспоживання на 50%;
- встановити системи вимірювання, моніторингу та контролю температури в приміщеннях;
- купувати та встановлювати пристрої, установки чи засоби з низьким споживанням енергії та незначними експлуатаційними витратами;
- купувати обладнання з вищим класом енергоспоживання (наприклад, комп’ютери та ноутбуки, сучасна серверна, ліфти);
- запроваджувати організаційні удосконалення та просвітницько-інформаційні заходи щодо раціоналізації енергоспоживання офісними працівниками;
- здійснювати регулярне навчання та обмін передовим досвідом.
Група компаній Tolk також радить ретельно вивчити і порівняти пропозиції електропостачальних компаній, щоб вибрати оптимальне співвідношення «ціна/якість» для себе. Фахівці Tolk підготують індивідуальні пропозиції для кожного непобутового споживача. Звертайтеся: tolk.ua , 0800331833 .
Що відбувається, якщо не передати показники електролічильника вчасно?
1 квітня 2024р.Кожен споживач електричної енергії хоче отримувати рахунки за фактично спожиту електроенергію. Ми як постачальник комфорту, який дбає про своїх клієнтів, нагадуємо, що для цього необхідно вчасно передавати показники лічильника своєму оператору системи розподілу. Для більшості волинян таким операторам системи розподілу є ПрАТ «Волиньобленерго», для меншої частини ще два: АТ «Укрзалізниця» та ДП «Регіональні електричні мережі». Як передати показники свого електролічильника пояснюємо тут:
https://elektro.volyn.ua/electricity/home/submit-metric.phpЗапам’ятайте просту формулу: у всіх є 5 днів на те, щоб повідомити покази — два останні дні поточного місяця і три перші дні наступного місяця. Тобто, обсяги споживання електроенергії за березень треба передати не пізніше 3-го квітня, а показники за квітень потрібно буде повідомити у період з 29 квітня по 3 травня включно.
Кожен оператор системи розподілу електроенергії в Україні розраховує обсяги споживання, тобто приймає показання у визначені дні, опрацьовує та передає їх постачальнику. У Волинській області для всіх побутових споживачів електроенергії таким постачальником є ТОВ «Волиньелектрозбут». Починаючи з 4 числа кожного місяця в особистих кабінетах побутових споживачів з'являються актуальні рахунки за попередній місяць. Тобто, відразу після отримання та опрацювання даних від операторів системи розподілу електроенергії.
Рахунки формуються для кожного споживача. Навіть для тих, хто не передавав показники лічильника або передав показники невчасно — раніше або пізніше, ніж це визначено правилами. У такому разі оператор системи розподілу електроенергії визначить обсяги споживання за середньодобовим споживанням і повідомить ТОВ «Волиньелектрозбут» саме ці розрахункові обсяги. Отже, будуть сформовані рахунки не за фактичними обсягами споживання, а за середньодобовими.
Розглянемо деякі випадки з життя наших клієнтів.
Ніхто не живе, а нарахували борг
Наприклад, у помешканні тимчасово ніхто не проживає, показники лічильника не передаються власником і не знімаються контролером, усі електроприлади вимкнено, але не відключено електроенергію. Оператор системи розподілу, не знаючи про це, розраховує середньодобові обсяги споживання на основі статистики споживання в минулі періоди та передає їх постачальнику. Спираючись на ці дані, постачальником формуються рахунки. Так може виникнути штучна заборгованість. Таку ситуацію врегулювати дуже просто — достатньо передати фактичні показники електролічильника і перерахунок буде проведено автоматично. Також перерахунок відбудеться, якщо показники зніме контролер. Нагадаємо, знімання контрольних показань і визначення обсягу спожитої електроенергії належить до компетенції оператора системи розподілу, а не постачальника.
Передав показники лічильника, а їх не врахували
Споживачі можуть повідомляти показники електролічильника своєму оператору системи розподілу різними способами. Всі вони автоматизовані та працюють завдяки потужному програмному забезпеченню. Якщо в особистому кабінеті споживача електроенергії відображаються інші дані, ніж було повідомлено, то причиною може бути контрольне зчитування показань лічильника або помилкове введення даних.
Наприклад, ви випадково ввели показання менші за попередні, тоді система їх не врахує. Так само система не візьме до уваги ваші показники, якщо вони не збігаються з тими, які зняв контролер. Окрім цього, система завжди зіставляє показники зі статистикою споживання минулих періодів і якщо вони значно більші від середньомісячного споживання, то вона також їх не візьме до уваги і вам потрібно звернутись безпосередньо до оператора системи розподілу електроенергії.
Ніколи не передаю покази, а рахунки правильні завжди
Така ситуація може відбутись із двох причин. За вашою адресою відповідальний контролер оператора системи розподілу електроенергії щомісяця проводить контрольні зчитування показань лічильників. Або, можливо, у вас встановлена АСКОЕ, яка автоматично передає показники 1-го числа. Відповідно, коректна інформація передається постачальнику і розрахунок проводиться правильно. АСКОЕ — автоматизована система комерційного обліку електричної енергії.
Як контролювати нарахування за світло?
Щомісяця нарахування за спожиту електроенергію можна переглядати в особистому кабінеті споживача електроенергії на сайті ТОВ «Волиньелектрозбут». За допомогою особистого кабінету також можна оплатити використану електроенергію без комісії. Як створити собі такий особистий кабінет, дивіться тут:
https://pay.elektro.volyn.ua/user/registerБільше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
З ініціативи Групи Tolk учасники енергоринку підписали Меморандум про доброчесну поведінку в енергетичній галузі
28 березня 2024р.Понад 20 учасників енергоринку приєднались до Меморандуму про доброчесну поведінку в енергетичній галузі. Документ, що визначає основні принципи та стандарти етичної конкуренції та ведення прозорого бізнесу в енергетичному секторі, був розроблений спільнотою Energy Club з ініціативи Групи компаній Tolk.
“Ми звернулись до Energy Club як до найбільшого бізнес-ком’юніті енергетичних компаній в Україні з пропозицією організації підписання Меморандуму доброчесності між учасниками енергоринку, – розповідає Ірина Береснєва, генеральний директор ТОВ “Толк Україна”. – Метою ініціативи є підтвердження її підписантами спільного прагнення щодо підтримки сталого розвитку галузі та етичної ділової поведінки на ринку”.
Підписуючи Меморандум, учасники ринку беруть на себе зобов’язання щодо дотримання таких принципів:
- здійснювати чесну та прозору господарську діяльність, не вводячи в оману клієнтів та партнерів;
- вести справедливу конкуренцію, не вдаючись до антиконкурентних дій;
- дотримуватись високих етичних стандартів у всіх аспектах бізнесу, включаючи відносини з клієнтами, постачальниками, конкурентами та співробітниками;
- поважати інтелектуальну власність та інновації учасників;
- нести відповідальність за свої дії та їхній вплив на інших учасників та ринок у цілому.
Реалізація положень Меморандуму знайде своє відображення не лише у поведінці компаній та організацій на ринку, зокрема, в униканні ведення бізнесу з тими, хто не дотримується зазначених принципів, а й у розробці внутрішніх програм учасників, включаючи політику, процедури, кодекс етики, навчання персоналу, нагляд та контроль.
“Ми віримо, що впровадження доброчесної поведінки, конкурентної етики учасниками ринку постачання електроенергії сприятиме здоровому розвитку галузі, від чого виграють усі, а в першу чергу – Споживач, – зазначила Ірина Береснєва. – Число підписантів Меморандуму постійно зростає, тож запрошуємо до приєднання всіх, хто поділяє спільні цінності та готовий їх впроваджувати у своїй бізнес-діяльності”.
Представники Tolk взяли участь у міжнародній зустрічі «Енергетичний ринок Європи – України: партнерство та перспективи»
27 березня 2024р.Можливості щодо комунікації та співпраці між постачальниками електричної енергії та трейдерами України та Польщі, будівництво стратегічних планів та розвиток партнерських відносин підприємців різних країн обговорювали днями учасники зустрічі «Енергетичний ринок Європи – України: партнерство та перспективи», яку організувала Громадська Спілка «Енергетичний Союз» (голова – Ольга Тагієва) разом із польськими партнерами. Зустріч пройшла днями в Holiday Inn Warsaw City Center у місті Варшава.
У зустрічі взяли участь представники енергетичного сектору України, зокрема генеральний директор «Толк Україна» Ірина Береснєва, комерційний директор «Толк Україна» Вікторія Глухайкіна, фінансовий директор «Толк Україна» Тетяна Дегтярева, директор ТОВ «Хмельницькенергозбут» Олег Іванюк. З боку Польщі спілкувалися з українськими колегами міжнародний експерт з енергетики Кшиштоф Рогульський, директор ENERGYPRO100 Олексій Лунін, були присутні також інші учасники, серед яких Marek Krzysteczko Member of the Management Board Orlen Energia Sp.z.o.o., CEO Task Force Станіслав Горбачевський, радник Президента УСПП з питань економічного співробітництва між Україною та ЄС Роберт Мірек-Гоффман, інші експерти.
Як відзначила співорганізаторка зустрічі – голова Громадської Спілки «Енергетичний Союз» Ольга Тагієва, сторони обговорили широкий спектр питань, пов'язаних із бізнесом в енергетичній сфері. Учасники дослідили можливості щодо комунікації та співпраці між постачальниками електричної енергії, членами ГС «Енергетичний Союз», трейдерами та постачальниками Польщі. Спільно дійшли висновку, що для ефективного вирішення бізнес-проблем та підтримки партнерських відносин необхідно організувати щоквартальні заходи для обговорень та співпраці.
«Насправді день проведення зустрічі для нас був надзвичайно важким, оскільки ми отримали шокуючі новини про ракетну атаку на нашу енергетичну інфраструктуру, – відзначила Ольга Тагієва. – Пошкодження десятків об'єктів енергосистеми, аварійні відключення в областях, отримання аварійної допомоги з інших країн. У таких умовах важко було зосередитись на проведенні бізнес-зустрічі, але ми вдячні міжнародним партнерам за їхню підтримку. Разом ми сильніші і зможемо подолати всі виклики, з якими зіштовхується наш енергетичний сектор. Слава Україні! Слава ЗСУ!»
Генеральний директор «Толк Україна» Ірина Береснєва за результатами зустрічі відзначила, що подібні заходи дають можливість українським компаніям вивчати особливості роботи енергетичного ринку Європи, що вкрай важливо для підприємців країни, яка взяла рух на інтеграцію в Європейське співтовариство: «Попри складні відносини останнім часом, що склались на кордоні наших держав, ми змогли під час зустрічі, яка пролетіла на одному подиху, віднайти точки перетину наших спільних бізнес-інтересів й маємо намір продовжувати та поглиблювати плідну та довготривалу співпрацю».
Учасники заходу домовились зустрічатися щоквартально для того, щоб обговорювати питання торгівлі, будівництва стратегічних планів та розвитку партнерських відносин. Такі заходи, впевнені організатори, допоможуть зберегти зв'язок та підтримку одне одного в ці важкі часи.
Вітаємо переможців першого етапу розіграшу «Великодній кошик»
23 березня 2024р.До Великодніх свят Група компаній Tolk двічі вітатиме своїх сумлінних побутових споживачів, які вчасно і в повному обсязі сплачують за спожиту електроенергію. У березні та в квітні проводимо розіграш «Великодній кошик».
Сьогодні, 23 березня оприлюднюємо імена перших восьми щасливчиків. Вони виконали усі умови участі: не мають боргів за спожиту в 2024 році електроенергію, вчасно сплатили за енергоресурси в березні, підписані на наші сторінки в соцмережах та не є співробітниками Групи компаній Tolk.
Отже, Група компаній Tolk вітає пана Бориса із Рокинь Луцького району, пані Аллу з Ковеля, пані Людмилу з Нововолинська, пані Надію з Маневич, пана Володимира із Вільхівців, пані Антоніну з Мукачева, пані Камілу з Ужгорода та пані Марію із Велятина. Із кожним та кожною із переможців команда зв'яжеться та найближчим часом вручить смачні подарунки.
З правилами участі в акції можна ознайомитись тут
Переможців обирали за допомогою генератора випадкових чисел Random.org серед усіх побутових споживачів, що відповідають критеріям участі в акції. Як саме відбувалось визначення переможців розіграшу можна переглянути в коментарях до дописів. У ТОВ «Волиньелектрозбут» тут, а ТОВ «Закарпаттяенергозбут» тут.
Якщо вас немає цього разу серед переможців, не розчаровуйтесь. Наступний етап розіграшу може бути щасливим для вас! У кого цього року немає боргів за електроенергію і хто у квітні вчасно та в повному обсязі сплатить за спожиті в березні енергоресурси, усі ще потраплять до 2-го етапу розіграшу. Так пощастить ще чотирьом відповідальним клієнтам-волинянам і ще чотирьом сумлінним клієнтам-закарпатцям. Наступних вісім переможців і нові результати розіграшу «Великодній кошик» оголосимо 27 квітня 2024 року.
Група Tolk зичить усім мирного неба та світлих прийдешніх свят!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Компанії Групи Tolk продовжують безперебійне постачання електроенергії своїм споживачам.
22 березня 2024р.Усі фахівці компаній Групи Tolk – на місцях, продовжують виконувати свої обов’язки та робити все залежне від них для того, щоб світло, а отже, тепло і комфорт, були в кожній оселі.
Застосування графіків обмеження постачання електроенергії споживачам Групи компаній Tolk не планується.
Підтримаємо енергосистему України розумним споживанням та вчасними платежами за електроенергію!
Tolkові поради: як екологічно утилізувати електронні відходи?
18 березня 2024р.18 березня відзначають Всесвітній день перероблення. Свято було створене для того, щоб підкреслити, наскільки важливим є цей процес для майбутнього нашої планети. Адже ресурси виснажуються, а кількість відходів зростає. Тільки електронного сміття щороку у світі утворюється майже 50 млн тонн. Що з ним робити, щоб не нашкодити довкіллю? Tolk пояснює.
Електронні відходи — це використане, зламане або застаріле електричне та електронне обладнання — пральні машини, холодильники, комп'ютери, телевізори, дрилі, а також мобільні телефони, люмінесцентні та енергозберігаючі лампочки, а також батарейки.
Їх не можна просто викинути у смітник або в контейнер. Все це обладнання містить небезпечні речовини, наприклад, ртуть, свинець, кадмій, бром і нікель. Вивезення їх на звичайне сміттєзвалище призводить до витоку цих речовин у землю, а звідти – у ґрунтові води, що становить загрозу для життя людей і тварин.
У європейській практиці електронні відходи ділять на 6 груп:
- Обладнання, що працює за принципом обміну температури: холодильники, морозильники, кондиціонери, обладнання для осушення, теплові насоси, масляні радіатори тощо.
- Обладнання, що містить екрани площею понад 100 см кв.: екрани, телевізори, цифрові рідкокристалічні фоторамки, монітори, ноутбуки.
- Лампи: люмінесцентні, натрієві лампи та лампи високого тиску, світлодіоди.
- Велике обладнання з будь-якими зовнішніми розмірами, що перевищують 50 см: пральні, сушильні, посудомийні машини, електроплити, електродуховки, освітлювальні прилади, музичне обладнання, великогабаритні комп’ютери та принтери, копіювальна техніка, торговельні автомати, автоматичні пристрої видачі товарів і грошей, фотоелектричні панелі тощо.
- Дрібне обладнання, зовнішні розміри якого не перевищують 50 см: пилососи, швейні, освітлювальні прилади, мікрохвильові печі, вентиляційне обладнання, праски, тостери, електрочайники, годинники, електробритви, ваги, фени, плойки, калькулятори, радіоприймачі, відеокамери, відеообладнання, Hi-Fi обладнання, електричні та електронні іграшки, спортивні смарт-годинники та лічильники, детектори диму, терморегулятори, термостати, електричні та електронні інструменти, медичні прилади, кухонні терези, невелике обладнання з інтегрованими фотоелектричними панелями тощо.
- Невелике ІТ та телекомунікаційне обладнання, жоден із зовнішніх розмірів якого не перевищує 50 см. Мобільні телефони, GPS, кишенькові калькулятори, маршрутизатори тощо.
Чи небезпечні електронні відходи?
Слід пам’ятати, що електронні відходи класифікуються як небезпечні, бо речовини, які в них містяться, справді можуть становити загрозу для життя, здоров'я людини та навколишнього середовища.
Розбиті монітори чи телевізори, люмінесцентні лампи чи іржавий холодильник можуть виділяти небезпечні речовини, такі як ртуть, азбест, кадмій, фреон і сполуки брому, які проникають у ґрунт, ґрунтові води та повітря. Вони мають сильні отруйні та канцерогенні властивості. Лише спеціалізовані переробні підприємства з відповідними дозволами можуть переробляти електронні відходи.
В Україні утилізація техніки регламентується Законом України «Про управління відходами», згідно з яким чітко передбачена дисциплінарна, адміністративна, адміністративно-господарська, цивільна й навіть кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері управління відходам. Щоб уникнути покарання, поцікавтеся у комунального підприємства, яке здійснює вивезення твердих побутових відходів у вашому населеному пункті, як утилізувати електротехніку.
Також ви можете пошукати адреси пунктів прийому електротехніки, вони є практично в багатьох містах, при цьому можна замовити послугу, щоб техніку забрали з вашої хати.
Повернути використані батареї або акумулятори можна в будь-якому великому магазині: є спеціальні контейнери, в які їх можна кидати.
Повернути старий мобільний телефон нерідко можна в торговій точці оператора мережі, в магазині або сервісному центрі, спитайте працівників про це.
Загалом кожному з нас слід пам’ятати, що більшість електроприладів можна переробити, а це — крок до зменшення використання природних ресурсів та зниження технологічних витрат. Так ми захищаємо і навколишнє середовище, і себе, і своїх дітей.
Приєднуйтесь до екоініціатив Tolk, дбайте про здорове майбутнє!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Даруватимемо Великодні кошики від Tolk
15 березня 2024р.Оголошуємо про свої майбутні плани. Напередодні Великодніх свят Група компаній Tolk вітатиме своїх сумлінних побутових споживачів, які вчасно і в повному обсязі сплачують за спожиту електроенергію.
Група Tolk дякує своїм свідомим клієнтам та даруватиме Великодні кошики до свят. А отримати їх зможе той, хто вчасно сплачує за електроенергію.
З правилами участі в акції можна ознайомитись тут:
https://elektro.volyn.ua/main/rules-of-promotion.phpПереможці акції визначатимуться 23 березня та 27 квітня 2024 року.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
У ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, оновлена адреса у Луцьку
Тепер наш Луцький територіальний центр обслуговування клієнтів, а також центральний офіс у Волинській області знаходяться на вулиці Яремчука Назарія, 11-А. При цьому ми не змінювали своє місце розташування.
Причина оновлення проста. Рішення Луцької міської ради від 31 січня 2024 року про перейменування вулиці Єршова на вулицю Яремчука Назарія вже набуло чинності. Також під час засідання 13 березня 2024 року депутати Луцької міської ради внесли низку змін у переліки зупинок міського електро- та автомобільного транспорту у громаді. Серед оновлених назв зупинок є і зупинка імені видатного українського співака, Героя України Назарія Яремчука.
Звертаємо увагу, що у багатьох сервісах, на які ми не можемо повпливати, ще зміни не відбулись. Але відтепер на всіх своїх ресурсах ТОВ «Волиньелектрозбут» буде використовувати оновлену назву вулиці. Звикаємо до цих змін разом. А незмінними залишаються наша радість від зустрічі з кожним клієнтом та наш графік роботи. Працюємо з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 (перерва на обід з 12:30 до 13:15), а також у п'ятницю з 8:00 до 15:45 (перерва на обід з 12:30 до 13:15). У суботу та неділю — вихідні.
Нагадуємо, всі контакти та більше інформації про кожен структурний підрозділ ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, у розділі «Про нас» .
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Володимир Крупко: Енергія підприємців стає потужним активом суспільства
14 березня 2024р.Завершився черговий етап освітньо-грантової програми «Початок» на базі центрів Дія.Бізнес для жінок-підприємниць.
Програма передбачала онлайн- та офлайн-навчання з маркетингу, продажів, фінансового планування, цифрової трансформації, сервісу, стратегії ціноутворення. Учасниці програми отримали консультації провідних психологів та менторський супровід експертів. Отримані знання українські підприємниці втілили в проєкти, які презентували досвідченим гуру бізнесу.
Групу компаній Tolk на цьому етапі з боку експертів представляв Володимир Крупко, СЕО Групи.
«Вражений високим потенціалом бізнес-ідей, — відзначив він. — Учасниці програми виявили себе як креативні та цілеспрямовані лідери, які готові взяти відповідальність за економічний розвиток країни».
У цей складний період війни їхня енергія та наполегливість стають потужним активом для нашого суспільства, допомагаючи зміцнювати національну економіку та сприяючи відновленню країни після тяжких випробувань, — підкреслив Володимир Крупко.
Як зазначили організатори, успіх проєкту залежав як від самих учасниць, так і від експертів, які своїм ретельним аналізом та влучними порадами допомогли здобувачам краще визначити сильні сторони та унікальні переваги, виправити помилки, відточити подачу.
Саме за це Володимир Крупко отримав Подяку від керівниці регіонального Центру Дія.Бізнес Оксани Качурівської.
Нагадаємо, що освітньо-грантову програму «Початок» втілює мережа центрів підтримки підприємців «Дія.Бізнес» за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Посольства Японії в Україні.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolk: ефект від впровадження активного споживача може сягнути до 30 %
11 березня 2024р.Максимальний приріст ефективності від впровадження активного споживача може сягнути до 30 %, а термін окупності встановленої СЕС при цьому статусі суттєво зменшується. Саме про те, як набути статусу активного споживача і продавати надлишки своєму постачальнику для отримання економічного ефекту й говорили днями учасники енергоринку України під час відкритого вебінару, проведеного Асоціацією сонячної енергетики України разом із Громадською спілкою «Енергетичний Союз», Групою компаній Tolk за підтримки НКРЕКП.
З новим етапом розвитку енергоринку, з впровадженням законодавчих ініціатив, спрямованих на імплементацію директив Європейського Союзу, відбувається активне залучення споживачів до функціонування та управління енергосистемою.
Група компаній Tolk як інноваційний постачальник електроенергії ще з середини 2022 року активно розширює портфель договорів по викупу електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Tolk підтримує введення стимуляції розподіленої генерації та пропонує своїм споживачам набувати статус активного споживача, що дозволяє досягати економічного ефекту та суттєво скорочувати термін окупності встановленої електростанції.
Досвідом практичної роботи з новим гравцем на ринку енергетики та алгоритмом дій, необхідних для того, щоб перейти до класу активного споживача, поділився заступник директора ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Михайло Петрук.
Отже, щоб стати активним споживачем електроенергії, необхідно:
- звернутись до спеціалізованої організації для встановлення генеруючої установки ВДЕ;
- узгодити з оператором системи розподілу технічне завдання щодо встановлення засобу обліку на генеруючих установках;
- встановити АСКОЕ та додатковий облік на генеруючій установці;
- підписати акт введення в експлуатацію АСКОЕ;
- укласти договір з постачальником послуг комерційного обліку;
- отримати паспорт точки розподілу з зазначенням генеруючого обладнання, його потужності, ЕІС-коду генерації та місцем встановлення;
- знайти толкового постачальника для продажу надлишків електричної енергії;
- підписати договір купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва, що є додатком до договору з постачання електричної енергії споживачу;
- перевірити сплату розподілу через постачальника.
Окрему частину виступу Михайло Петрук присвятив аспектам, на які слід звернути увагу майбутнім активним споживачам: «Серед нюансів роботи активного споживача хочу виокремити дві речі. Перша: є необхідність встановлення споживачем, окрім АСКОЕ, додаткового обліку безпосередньо на генеруючій установці (це пряма вимога Закону та кодексу комерційного обліку). Друга: слід пам’ятати, що існує обмеження обсягу одномоментного відпуску в мережу. Так, активний споживач має право встановити генеруючу установку, потужність якої не перевищує дозволену потужність електроустановок такого споживача. Однак для споживачів вільної ціни (тобто крім побутових та малих непобутових споживачів) діє обмеження одномоментного відпуску в мережу не вище 50% від дозволеної потужності. В разі перевищення такого значення, вартість «надлишково відпущеної» електроенергії буде повернута споживачем своєму постачальнику у вигляді «компенсаційного платежу».
Звичайно, що всіх майбутніх активних споживачів цікавить ціна, за якою постачальник здійснюватиме викуп згенерованої електроенергії.
«Для побутових та малих непобутових активних споживачів викуп здійснюється за погодинними цінами ринку на добу наперед (ціни РДН завжди вказані на сайті Оператора ринку). Для активних споживачів «вільної ціни» ціна може бути договірна, але здебільшого з прив'язкою до цін РДН (зазвичай із незначним дисконтом). За підсумками розрахункового місяця вартість спожитої (з урахуванням вартості передачі та розподілу) та вартість відпущеної електроенергії активним споживачем сальдуються між собою», — пояснив заступник директора ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Михайло Петрук.
Під час обговорення питання учасники навели й конкретні приклади того, який економічний ефект від набуття статусу активного споживача може отримати власник СЕС. Так, за словами директора з розвитку Групи компаній Tolk Олега Наумика, максимальний приріст ефективності від впровадження активного споживача може сягнути до 30 %. При цьому термін окупності встановленої СЕС зменшитися на значний період, що немаловажливо для кожного інвестора. Усі ці розрахунки, як і супровід по набуттю статусу активного споживача, фахівці компаній Групи Tolk нададуть кожному зацікавленому власнику СЕС.
Які функції у постачальника електроенергії і які у оператора системи розподілу?
8 березня 2024р.Чимало побутових споживачів плутають, хто чим займається на ринку енергетики. ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Тolk, допомагає розібратися, до кого і з якими питаннями необхідно звертатись.
Постачальник електроенергії:
- купує електроенергію і постачає її до будинків, підприємств, бюджетних установ;
- формує рахунки за обсягами електроенергії та відображає покази, які йому передає оператор системи розподілу;
- переказує зібрані кошти іншим учасникам ринку енергетики;
- укладає договір ПРО постачання електроенергії споживачам;
- спілкується зі споживачами, допомагає їм з’ясувати всі питання електропостачання;
- надає споживачам супутні послуги для комфортного енергоспоживання.
Оператор системи розподілу:
- визначає обсяг спожитої електроенергії і передає цю інформацію постачальнику;
- обслуговує електричні мережі, експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти;
- управляє системою розподілу;
- здійснює приєднання споживачів до електромереж, збільшує дозволену потужність;
- обмежує, припиняє та відновлює електропостачання
- встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні покази.
Нагадуємо, ТОВ «Волиньелектрозбут» є саме постачальником електричної енергії. Тобто, у випадку з побутовими споживачами — постачальником універсальної послуги. А операторами системи розподілу на Волині є: ПрАТ «Волиньобленерго», АТ «Укрзалізниця» та ДП «Регіональні електричні мережі».
Для чого було здійснено в Україні розподіл обов'язків на ринку електроенергії?
Європейський досвід показує, що коли функції розділені між двома незалежними компаніями, система працює швидше та зручніше для споживача. Кожна компанія тоді зосереджена на своїх завданнях, обслуговує споживачів якісніше й оперативніше.
ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Тolk докладає багато зусиль для того, щоб кожен споживач відчув комфортну та надійну роботу постачальника.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolk роз’яснює: що таке енергоефективність і чому це важливо?
5 березня 2024р.5 березня відзначають Всесвітній день енергоефективності. Багато хто плутає це поняття з енергозбереженням, але це різні терміни та значення. Tolk роз’яснює відмінності.
Енергоефективність – це раціональне використання енергії, яке дозволяє отримати ту ж кількість енергетичних послуг, використовуючи менше ресурсів. Це не лише економить ваші кошти, але й робить значний внесок у збереження довкілля та захист клімату.
Чому це важливо?
- Економія коштів: завдяки енергоефективності ви можете значно зменшити свої рахунки за електроенергію, газ та інші енергоресурси.
- Зменшення викидів парникових газів: енергоефективність допомагає зменшити викиди CO2 та інших парникових газів, що сприяє боротьбі зі зміною клімату.
- Підвищення енергетичної незалежності: енергоефективність робить країну менш залежною від імпорту енергоресурсів.
- Створення нових робочих місць: розвиток енергоефективності стимулює інвестиції та сприяє створенню нових робочих місць у сфері енергоаудиту, енергомодернізації та виробництва енергоефективного обладнання.
Як досягати енергоефективності в щоденному житті?
Дуже просто, якщо запровадити в своє життя кілька звичок. Наприклад, удома:
- вимикайте світло, коли виходите з приміщення;
- виключайте електроприлади, коли вони не використовуються;
- замініть старі лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи;
- використовуйте енергоефективну побутову техніку тощо.
На роботі:
- здійсніть енергоаудит підприємства;
- встановіть на підприємстві енергоощадні лампи;
- вимикайте комп'ютери та монітори після закінчення роботи;
- дотримуйтесь правил енергозбереження в офісі.
Енергоефективність – це відповідальність кожного з нас. Tolk заликає кожного робити свій внесок у збереження довкілля та економію коштів.
Долучайтеся до спільноти енергоефективних людей! https://tolk.ua/ua/business/
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Користуйтесь оновленим особистим кабінетом споживача електроенергії
27 лютого 2024р.ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, завершило процес оновлення білінгової системи. Нове програмне забезпечення дозволяє більш ефективно та надійно комунікувати з кожним клієнтом. Безпека даних та зручність користування для споживачів завжди були в пріоритеті для нашої компанії. Це оновлення стосувалось усіх клієнтів, усіх споживачів електроенергії у Волинській області.
«Йти у ногу з часом — кредо, яке дозволяє нам розвиватись. Думаю, всі пам'ятають кібератаку на одного з операторів мобільного зв'язку і які наслідки вона спричинила. Аби схожа ситуація не сталась із нашими клієнтами, ми прийняли рішення здійснити оновлення білінгової системи. Нове програмне забезпечення — це потужний інструмент для автоматизованого розрахунку за послуги постачання електроенергії. І цей інструмент уже працює», — зазначила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Оновлення тривало з 15 до 23 лютого 2024 року. Тепер рекомендуємо всім клієнтам виконати простий процес перереєстрації на нашому сайті, щоб кожен міг оцінити переваги нового особистого кабінету. Як це зробити, описано в розділі:
https://pay.elektro.volyn.ua/user/register
Для чого реєструвати особистий кабінет споживача електроенергії?
За допомогою оновленого особистого кабінету побутові споживачі електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут» зможуть:
- отримати або згенерувати рахунок;
- проконтролювати врахування платежів;
- побачити наявність чи відсутність заборгованості;
- сплатити за послугу.
Детальну інформацію про особливості реєстрації, користування можна отримати за посиланням:
https://elektro.volyn.ua/main/personal-cab.php
Куди звертатись, якщо виникли питання при реєстрації в особистому кабінеті?
Якщо виникають питання чи потрібна допомога, варто звертатися до нашої служби підтримки за телефоном 0 800 300 521 або до працівників центрів обслуговування клієнтів. Контактні номери: https://elektro.volyn.ua/about/csc.php , працюють за графіком: пн-чт з 08:00 до 17:00, пт – з 08:00 до 15:45, обідня перерва з 12:30 до 13:15.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Наталія Німець (Tolk): Чому важливо вчасно оплачувати електроенергію
26 лютого 2024р.З 5 лютого в Закарпатській області розпочалися відключення від електропостачання споживачів, котрі мають значну заборгованість за спожиту електричну енергію. Усе – в рамках діючого законодавства і після скасування урядом мораторію на відключення боржників. Про те, що борги ніхто не спише, про важливість вчасної сплати за спожиту електроенергію розповіла в ефірі «Радіо Захід ФМ» директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець.
Під час ефіру директорка товариства повідомила, що триває процес відключення тих споживачів, котрі, попри всі попередження та звернення енергопостачальника, не оплатили за спожиту електроенергію. Варто не доводити до такої ситуації, адже відключення та повторне приєднання до електромереж тягне за собою додаткові видатки
Наталія Німець нагадала споживачам, як уникнути відключення: ті споживачі, які мають право на оформлення субсидій та пільг, повинні звертатися по допомогу до держави. Ті ж громадяни, котрі накопичили борги, але не мають можливості одразу їх оплатити, можуть звернутися до ТОВ «Закарпаттяенергозбут» із проханням про реструктуризацію боргу.
У будь-яких випадках заборгованість потрібно оплатити, її ніхто не буде списувати. Електроенергія – такий самий товар, як хліб чи молоко, на виробництво яких потрібні ресурси, що закуповують за кошти, які оплачують споживачі.
Водночас, нагадала Наталія Німець, ми всі пам’ятаємо, як важко обходитись без електроенергії. І це має стати ключовою перевагою в питанні оплати.
Детально про все це в ефірі: https://youtu.be/tXbVcfTUSoI
Ірина Береснєва, генеральна директорка ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА», доєдналась до журі освітньо-грантової програми для жінок «Початок»
23 лютого 2024р.Ірина Береснєва, генеральна директорка ТОВ «ТОЛК УКРАЇНА», у складі журі освітньо-грантової програми для жінок-підприємниць «Початок» провела оцінку конкурсних робіт учасниць. Проміжний Pitch Day відбувся на базі центру Дія.Бізнес у КНУ імені Тараса Шевченка.
У програмі «Початок» взяло участь понад 6000 активних підприємниць, а також тих, хто тільки починає свою бізнес-діяльність. Серед конкурсанток були й ВПО, які вимушено змінили місце проживання через активні бойові дії в своєму регіоні.
На даному етапі свої проєкти презентували 20 учасниць, які вже пройшли попередній відбір. Вони змагались за право вийти у фінал та залучити до $3000 фінансової допомоги для власного бізнесу. Презентації оцінювалися за 5 критеріями – візія, бізнес-проєкт, реалістичність, конкурентні переваги, фінансова стратегія.
«Дуже важко було обирати з кращих – найкращих, дівчата всі реально дуже натхненні та сильні, – зазначила Ірина Береснєва. – Вважаю, що саме за ними світле майбутнє нашої України!»
Від центру Дія.Бізнес у КНУ перемогу присудили Олені Меленчук-Буєвич з ідеєю Game-Book Space – закладом лайтово-активних розваг та інтелектуального дозвілля для сімей. У фіналі вона змагатиметься за додаткову можливість отримати ще $5000.
Всього, як повідомили організатори, фінансову допомогу здобудуть 200 учасниць. Крім того, всі жінки-підприємниці протягом проєкту пройшли курс з маркетингу, продажів, аналізу бізнес-моделі, фінансового планування та управління, створення бізнес-системи обслуговування тощо, отримали менторську та ментальну підтримку.
Попереду – змагання за головний приз, який отримають дві фіналістки, про що ми вам обов'язково розповімо. Слідкуйте за новинами!
Додамо, що освітньо-грантову програму «Початок» утілює мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.
Олег Наумик: Ми бачимо перспективу розвитку ринку ВДЕ
22 лютого 2024р.Ринок зеленої енергетики в Україні постійно стикається з проблемами – це проблеми боргів, проблеми мінливих правил на ринку, проблеми довіри. Група компаній Tolk пропонує виробникам електроенергії з ВДЕ альтернативні договори на викуп електричної енергії, виробленої з відновлювальних джерел, – зазначив у своєму виступі під час дискусії Energy Club Reception “Зелена генерація без зеленого тарифу” заступник директора з розвитку Групи компаній Tolk Олег Наумик.
Група Tolk з 2022 року працює з промисловими генераціями електроенергії з відновлювальних джерел, викуповуючи у них “зелену енергію” напряму, за цінами вільного ринку. Такий підхід є вигідним для обох сторін, тому що забезпечує надійність та стабільність виробництва і постачання, вчасність оплат. Від цього виграє також і суспільство – через те, що все більше споживає “чистої енергії”.
“Ми бачимо перспективу розвитку ринку ВДЕ, пропонуючи довгострокові контракти – на 10-15 років, під будівництво нових станцій, що допоможе залученню інвестицій у галузь, – підкреслив Олег Наумик. – Група компаній Tolk вже має певні напрацювання у цьому напрямку”.
Дізнатись деталі співпраці 👉 http://surl.li/qudlp
Новий особистий кабінет для споживачів «Волиньелектрозбуту»
14 лютого 2024р.Завершується оновлення білінгової системи. ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, постійно працює над удосконаленням комунікації зі споживачами електроенергії. Зручність користування особистим кабінетом та безпека даних наших клієнтів – у пріоритеті.
З 15 лютого 2024 року розпочнеться завершальний етап оновлення білінгової системи – зокрема, етап оновлення особистих кабінетів побутових споживачів електроенергії для клієнтів у всій Волинській області. Технічні роботи триватимуть орієнтовно до 24 лютого 2024 року. Ми робимо все можливе, щоб оновлення було здійснене якомога оперативніше. Наша команда докладає максимум зусиль, аби надалі кожен із клієнтів міг користуватись своїм особистим кабінетом легко. Уже незабаром всі волиняни зможуть оцінити переваги нового особистого кабінету.
Після оновлення, тобто після 24 лютого 2024 року, рекомендуємо усім клієнтам виконати простий процес перереєстрації в особистому кабінеті, як описано в розділі:
https://pay.elektro.volyn.ua/user/register
За допомогою оновленого особистого кабінету побутові споживачі електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут» зможуть отримати або згенерувати рахунок, проконтролювати врахування платежів, побачити наявність чи відсутність заборгованості, сплатити за послугу.
Детальну інформацію про особливості реєстрації, користування можна отримати за посиланням:
https://elektro.volyn.ua/main/personal-cab.php
Якщо виникають питання чи потрібна допомога, варто звертатися до нашої служби підтримки за телефоном 0 800 300 521, або до працівників центрів обслуговування клієнтів. Контактні номери: https://elektro.volyn.ua/about/csc.php працюють за графіком: пн–чт з 08:00 до 17:00, пт – з 08:00 до 15:45, обідня перерва з 12:30 до 13:15.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Які можуть бути наслідки несплати рахунків за спожиту електроенергію?
13 лютого 2024р.У світі енергії кожен платіж має велике значення, тому вчасна оплата рахунків надважлива. Оплачений рахунок за світло сьогодні – гарантія безперебійного постачання електроенергії до наших домівок.
І навпаки: несплата рахунків тягне за собою численні незручності. А саме:
Відключення боржників
Додаткові витрати в разі відключення
Відмова у наданні субсидії
Нестача коштів на відновлення енергетичної інфраструктури
Нещодавно уряд скасував мораторій на відключення боржників за заборгованість, тож в Україні вже почали відключати тих, хто має значні суми боргів.
За послугу відключення та повторного підключення електропостачання споживачеві доведеться сплатити додаткові кошти.
Обов’язковою умовою отримання житлової субсидії є своєчасна оплата за електроенергію та інші компослуги. Споживачі можуть отримати відмову від надання субсидії за наявності заборгованості за понад три місяці на суму більше 680 грн (40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Борги споживачів призводять до нестачі коштів для відновлення енергетичних об’єктів, яка страждають через ворожі обстріли.
Нагадуємо, що оплачувати рахунки можна швидко, дистанційно і без комісії:
- через Особисті кабінети: https://tolk.ua/ua/osobistiy-kabinet
- онлайн-сервіси: «Закарпаттяенергозбут» - https://bit.ly/3tRVmGE , «Волиньелектрозбут» - https://bit.ly/3bn2Uxw
Tolk дякує всім споживачам, які щомісяця до 20 числа оплачують спожиту електроенергію!
Оксана Гентіш: «Волиняни заборгували 46 млн грн за електроенергію»
08 лютого 2024р.Майже 18 тисяч мешканців Волині зараз мають протерміновану заборгованість за електроенергію. Це майже вдвічі більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Від початку року вже попередили про можливе відключення від електропостачання 1 511 абонентів. З них оплатили борги до дня припинення — 543, а 303 споживачів уже відключили за неоплату раніше спожитої електроенергії.
Які причини виникнення такої ситуації? Хто боргує і яка найбільша сума боргу за електроенергію сформувалась за майже 2 роки, поки діяв мораторій на відключення від електропостачання, запроваджений Урядом на початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну? Як відбувається відключення через борги? Про все це директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Оксана Гентіш говорила з журналісткою Суспільного мовника Ольгою Шарутою у передачі «Тема дня».
Директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» нагадала, що з 1 січня 2024 року Уряд скасував мораторій на застосування відключень за борги за житлово-комунальні послуги. І фактично зараз у разі неоплати постачальники цих послуг можуть припиняти обслуговування.
«Очевидно, що Уряд свого часу пішов на такий крок, як відключення, щоб якось підтримати українців. Але, на жаль, чомусь частина наших співгромадян сприйняла цей мораторій як дозвіл не платити. Хоча ми всі розуміємо, що електроенергія — товар, який так само потрібно виробляти, як і будь-що інше. Тобто, світло в наших розетках і лампочках має свою ціну так само, як і харчі в супермаркеті. І щоб виробити енергію на електростанціях, необхідно видобути чи придбати вугілля, мазут, ядерне паливо; потім цю електроенергію ще потрібно передати високовольтними та розподільчими мережами до кожного будинку. Щоб вона була в нас постійно, ці мережі потрібно підтримувати в належному стані, ремонтувати, а станціям — мати запас палива на складах і обслуговувати обладнання. Електроенергія має ціну і цінність», — нагадала директорка ТОВ «Волиньелектрозбут».
За майже 2 роки повномасштабної війни у побутових клієнтів ТОВ «Волиньелектрозбут» борги збільшились майже вдвічі. Близько 18 тисяч волинян боргують чималі суми. Понад 15 мільйонів становить борг тих, хто не платив довше, ніж 3 місяці. А якщо взяти всю суму — 46 мільйонів гривень боргу волинян.
«Борги споживачів за спожиту електроенергію вже стали критичними для енергобезпеки й Уряд, з огляду на ситуацію по всіх областях, був змушений скасувати мораторій на відключення. Залишилась заборона на відключення через борги споживачів лише на окупованих територіях та в зонах активних бойових дій. Із 1 січня 2024 року за електричну енергію, а також за інші комунальні послуги потрібно сплачувати вчасно і повністю. Бо якщо буде заборгованість, то постачальник може і має право припинити постачання електричної енергії. Відповідно, ТОВ «Волиньелектрозбут» як постачальник електричної енергії був змушений ініціювати припинення постачання електроенергії тим побутовим споживачам, які мають великі суми боргів», — пояснила Оксана Гентіш.
Хто боргує найбільше? Ті споживачі, які живуть у сільській місцевості, чи ті, які живуть у місті?
Можна сказати, що ми знаємо кожного свого клієнта і навіть можемо узагальнити портрет боржника. Навіть під час карантинних обмежень через коронавірус були на зв'язку з абонентами. Фахівці ТОВ «Волиньелектрозбут» не припиняли роботу зі своїми клієнтами, пояснювали, телефонували, відвідували, зустрічались у центрах обслуговування та представництвах, з'ясовували, хто це і чому виникають борги, зверталися до судів. Тобто, ми все одно працювали зі своїми боржниками завжди, захищаючи принцип рівності всіх клієнтів. Адже платити — це обов'язок усіх користувачів.
І якщо так загалом підсумувати, хто боргує, то, як не дивно, пенсіонери і субсидіанти — люди, які мають обмежені фінансові ресурси — якраз сплачують відповідально і вчасно. Боргують переважно люди, які мають велике споживання, а отже, користуються потужною електротехнікою в своїх оселях. І багато хто з них чомусь вирішив, що можна користуватись і не сплачувати за електричну енергію, ніби держава дозволила це зробити.
Крім цього є такі клієнти, які вважають, що електроенергія в мережі є, як сонечко, — ніби вона просто так з'явилася і ніби вона весь час має бути безкоштовною. Але це не так, бо енергія має свою ціну!
Щодо міського чи сільського населення: дійсно, серед боржників найбільше споживачів у Луцькому районі, Ковельській та Нововолинській зонах. Тобто, сільське населення більш справно сплачує, вчасно, хоча і тут є винятки. Так само і серед жителів міст - є й платники, й боржники. Однозначно одне: найбільше боргують власники приватних будинків (неважливо, чи у місті, чи в селі), бо в них і споживання суттєво більше.
Є такі боржники, які боргують 30 000, 40 000 і навіть 55 000 грн. І це суми, що накопичені переважно за оці неповних два роки. Є такі особові рахунки, власники яких за цей період не заплатили жодної гривні. Є люди, які платять щомісяця по 200 грн, а споживають на 4 — 5 тисяч гривень. За нашими спостереженнями, до списків на відключення потрапили ті, хто споживає багато, не економить і не має наміру оплачувати.
Як працювали з боржниками до скасування мораторію на відключення за борги? І які додаткові форми роботи тепер можна використовувати зі зняттям заборони на відключення?
ТОВ «Волиньелектрозбут» використовує автоматичні дзвінки, щоб повідомити про стан рахунку та попросити розрахуватися, ми зустрічалися зі споживачами, надсилали листи з проханнями. Дуже багато публікацій робимо на своїх платіжних документах, які отримують усі споживачі, із закликом бути свідомими. Ми всі повинні розуміти, що кожна сплачена гривня — це внесок кожної людини в енергонезалежність нашої країни. Якщо енергетика буде без коштів, не буде за що міняти обладнання, ремонтувати, можуть виникнути перебої з електропостачанням у всіх. А ми маємо дуже тяжкий досвід минулого року, коли через масові обстріли українських енергооб'єктів ми всі мали відключення електроенергії. Знаємо, як це.
Розкажіть, як фактично будуть здійснюватися відключення?
Якщо боржник має заборгованість, ми формуємо письмове попередження. Згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії таке попередження формується за 10 робочих днів до дати відключення. Працюємо через єдину загальноукраїнську електронну платформу DataHub, в якій робимо заявку на відключення конкретного споживача. Інформація в цій базі даних доступна операторам системи розподілу. На переважній більшості території Волинської області такий оператор — ПрАТ «Волиньобленерго», частина споживачів ще є абонентами АТ «Укрзалізниці» та ДП «Регіональні електричні мережі». Також повторне попередження про візит надсилає оператор системи розподілу, відповідно, ПрАТ «Волиньобленерго» чи інше з названих підприємств, за 5 робочих днів до фізичного припинення електропостачання.
Якщо споживач не виявив бажання отримати рекомендований лист на відділенні пошти, а ми надсилаємо, як правило, попередження через пошту, то, згідно з нормами чинного законодавства, такий лист вважається врученим після триденного терміну очікування адресата. Три календарні дні. Після цього у споживача є 10 днів на оплату боргу. Відповідно, якщо за цей час не надійшла оплата, ТОВ «Волиньелектрозбут» не має підстав відкликати заявку на відключення від мережі, і оператор системи розподілу на практиці має здійснити відключення.
Якщо споживач приніс квитанції чи ТОВ «Волиньелектрозбут» побачило кошти на банківському рахунку, то ми за день до відключення ще маємо можливість вилучити абонента зі списку боржників, зі списку на відключення. Якщо споживач приніс квитанцію запізно або показує квитанції вже тоді, коли безпосередньо приїхала бригада на відключення, то це вже не є причиною не відключати згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії. Датою оплати боргу вважається дата, коли кошти опинились на банківському рахунку постачальника, тобто ми її маємо побачити на рахунку ТОВ «Волиньелектрозбут». Тому порада не затягувати до останнього. Потім, якщо відключили споживача, йому доведеться сплатити кошти за повторне приєднання.
Якраз хотіла уточнити, як відбувається зворотний процес — підключення?
Щоб відновити електропостачання, споживач має відшкодувати оператору системи розподілу вартість робіт із відключення та підключення. Це додаткові витрати для споживачів. Якщо відключать на лічильнику — близько 700 грн, а якщо відключають на опорі біля будинку — понад 2100 грн. Оператор системи розподілу безпосередньо на місці визначає, як буде здійснювати відключення. Буває, що споживач не допускає фахівців ОСР до лічильника, тоді вони здійснюють відключення на опорі.
А інші мешканці, якщо мова про багатоквартирний будинок, не страждають?
Якщо мова про багатоквартирний будинок, то відключення здійснюється на лічильнику окремої квартири.
Розкажіть щодо реструктуризації боргів, будь ласка. Як така система працює?
Система існує. Хочу зазначити, що на реструктуризацію держава давала 2 роки майже. Якщо споживач не міг сплачувати якийсь період, то він міг перекрити, десь накопичити, десь зекономити використання електроенергії. Кожен розумів, що використовує електроенергію і має за її оплатити.
Якщо людина на лікуванні й не має змоги фізично провести розрахунок повністю?
Звісно, ми індивідуально підходимо до розгляду кожної ситуації. Річ у тім, що має бути документ на підтвердження такого факту: до прикладу, споживач може надати довідку про склад сім'ї, про малозабезпеченість тощо — ми дивимось, хто зареєстрований, які доходи тощо. Загалом є чіткий перелік документів, які є необхідними для укладання договору реструктуризації. Якщо є вмотивовані причини, з яких людина не платила, ваш приклад із лікуванням, онкологія чи люди з інвалідністю, певні життєві обставини, звісно, що розуміємо серйозність ситуації. Але хочу сказати, що якщо в людини дохід понад 20 000 у місяць, вона не платила просто, без поважних причин, то реструктуризація не є можливою в такому випадку. Важливий фактор — задокументована неплатоспроможність.
Якщо все ж таки реструктуризувати борг і людина має підстави, то які це терміни?
Залежить від доходів такого споживача, від можливостей розраховуватись. Залежить від суми боргу. Але все-таки ми просимо, щоб ті люди, які хочуть реструктуризувати заборгованість, мають оплатити мінімум третину боргу. Така умова, щоб все ж засвідчити намір далі сплачувати. І хочу додати, що разом з тим, коли людина укладає договір реструктуризації, то вона також повинна оплачувати поточне споживання, поточні рахунки щомісяця.
Підсумовуючи, що потрібно знати пересічному споживачеві на сьогоднішній момент? Той, хто, наприклад, платить ретельно — тут зрозуміло. Всі інші, які мають борги, але вирішили заплатити, то що робити?
Якщо є заборгованість, то це питання треба узгодити з постачальником. Спеціалісти ТОВ «Волиньелектрозбут» підкажуть шляхи вирішення і боржник зможе обрати, як йому розрахуватися. Якщо є певні життєві обставини, потрібно звернутись до постачальника і все-таки врегулювати ці питання, узгодити. Якщо ви попереджені про вимушене відключення вже на конкретне число і знайшли кошти, маєте змогу розрахуватися, то, будь ласка, зверніться до нас. Будь-який центр обслуговування клієнтів чи представництво ТОВ «Волиньелектрозбут» працюють у будні з 8:00 до 17:00, навіть у перерву на обід на 45 хвили ми залишаємо людину, щоб була змога відповісти на ваші питання. Це важливо. Якщо ви оплатили, то квитанції надайте, будь ласка, будь-яким способом — покажіть особисто чи надішліть фото, бо кошти не завжди попадають миттєво на наш рахунок. Тобто, коли оплата десь у сільській місцевості на пошті, наприклад, то це може бути триваліший проміжок часу на банківські операції. Тут не та ситуація, що можна легковажити. Варто прийти показати свої квитанції, що ви вже розрахувались, варто про це говорити.
Як борги впливають на роботу енергосистеми і підприємства?
Дуже негативно. Як би там не було, попри борги населення нам, ми зобов'язані вчасно оплачувати частину коштів НЕК «Укренерго», зобов'язані платити операторам системи розподілу в області. І ми шукаємо, як сплачувати. Бо можливі пориви ліній електропередачі, до прикладу, як зараз вітер. Кожному оператору потрібно підтримувати мережі та обладнання в належному стані, а на це потрібні ресурси. Якщо ми не отримуємо кошти від клієнтів, то ми залучаємо кредитні кошти. Але ми свої обов'язки повинні виконувати.
Я ще хочу звернути увагу, що ця ціна на електроенергію для населення, яка є зараз, вона не є реальною, ринковою, бо реальна вартість електроенергії разом із витратами на передачу, на розподіл коливається в межах 7,8—8,5 грн кВ⋅год. Залежить від того, яка вартість згенерованої електроенергії на ринку, а всі ми вдома платимо по 2,64 грн з ПДВ за кВ⋅год. Різницю між ринковою ціною і тарифом для населення відшкодовує ДП «Гарантований покупець». Держава на себе взяла цей обов'язок, розуміючи, що людям важко платити зараз ринкову ціну.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolkові поради: що означають енергетичні етикетки?
01 лютого 2024р.Кожен побутовий чи електронний прилад — пральна машина, холодильник, посудомийна машина чи телевізор — має білу наклейку з кольоровими смугами та літерами. Це етикетка енергоспоживання, яка вказує, до якого енергетичного класу належить пристрій. Але що саме означають символи A і G? Чи варто їх враховувати при придбанні нового обладнання роз’яснює Tolk.
Щоб досягти бажаного ефекту (наприклад, прання 5 кг білизни або заморожування 2 кг фруктів), різні моделі електроприладів можуть споживати більше або менше енергії. Ті, які споживають менше енергії, є більш енергоефективними. У Євросоюзу встановлені стандарти вимірювань для визначення енергоефективності побутових приладів та електроніки та віднесення їх до відповідного класу енергоспоживання. Ними послуговуються і в Україні, коли маркують відповідне обладнання.
Етикетка енергоспоживання — це наклейка або табличка, яка інформує про клас енергоспоживання та основні параметри пристрою, такі як споживання енергії, споживання води або рівень шуму.
За допомогою маркування енергоспоживання можна порівняти різні пристрої між собою.
При цьому пам’ятайте: чим вищий енергетичний клас обладнання, тим воно енергоефективніше.
Перші енергетичні етикетки запровадили у 1990. Більшість пристроїв, вироблених на той час, належали до класу енергоспоживання E, але завдяки технологічному прогресу наразі ми дійшли до найвищого класу А, а з часом до нього додалися А+, А++, А+++.
З 2021 року в ЄС вирішили відмовитися від плюсиків у маркуванні та встановити шкалу енергоефективності електрообладнання від A до G.
Так, відбулося усунення плюсів на етикетках: моделі найвищого класу A+++ були віднесені до класу C або іншого, а моделі від класу A+ навіть до класу G.
Оскільки виробники постійно модернізують свою продукцію, на ринку можуть з’являтися пристрої цих класів, але в деяких товарних категоріях може не бути пристроїв, позначених літерами A або B.
Додатково на етикетках встановлюють QR-коди, які ведуть в онлайн картку продукту.
Також на етикетки додають графічні знаки (піктограми), що ілюструють особливості пристрою.
Вчені підрахували: якби кожен житель Європи замінив старі пристрої (яким понад 10 років) на нові, то щорічно можна б економити 20 млрд кВт-год електроенергії. А це дозволило б заощаджувати ресурси планети та власні кошти споживачів.
Усі поради щодо енергоефективності та енергозбереження є на сайті Tolk: https://tolk.ua/ua/ekonomiya/
Заощаджуйте разом з нами — так ми разом зберігаємо довкілля для наших дітей!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Володимир Крупко: «Кожен вчасно сплачений платіж за електроенергію – це внесок в енергетичну безпеку України»
16 січня 2024р.«Кожен вчасно сплачений платіж за електричну енергію — це внесок у відновлення пошкодженої війною енергоінфраструктури, в стабільність енергосистеми, в енергетичну безпеку України», — наголошує СЕО Групи Tolk Володимир Крупко у коментарі для ExPro .
Мораторій на заборону відключення від комунальних послуг, впроваджений Урядом України 5 березня 2022 року, переважна більшість споживачів сприйняла, на жаль, як можливість не платити за послуги взагалі. Через це значно зросли борги на енергоринку. Зокрема, прострочена заборгованість населення Закарпатської та Волинської областей за електроенергію за 2 роки зросла втричі.
29 грудня 2023 року Кабмін України скасував мораторій на відключення боржників від житлово-комунальних послуг для не прифронтових регіонів. Це рішення є надважливим для ринку, зазначає Володимир Крупко, адже всі кошти, які надійдуть додатково від споживачів, що зловживали до цього часу чинною нормою, підуть на покриття заборгованості перед власниками приватних сонячних електростанцій, за послуги оператора системи передачі, оператора системи розподілу та сприятимуть зміцненню енергосистеми України.
Деталі за посиланням: https://bit.ly/48ycING
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
«Актуальне інтерв’ю»: Наталія Німець (Tolk) – про важливість вчасної оплати спожитої електроенергії
Чому важливо вчасно і в повному обсязі оплачувати спожиту електроенергію? Чи відключатимуть боржників за спожиті комунальні послуги? Яка процедура попереджень та відключень? Ці та інші питання журналістка «21 каналу Унгвар» Євгенія Фанта обговорювала з директоркою ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталією Німець.
Подаємо скорочену версію з викладанням основних новації та посилання на повний запис розмови.
Пані Наталю, уряд нещодавно схвалив рішення, що у зонах, де не ведуться бойові дії, можна буде відключати боржників за несплату комунальних послуг. Цей документ викликав дуже жваве обговорення у соцмережах. Розкажіть, будь ласка, детальніше: чого чекати і кому боятися?
29 грудня 2023 року Кабмін прийняв Постанову № 1405, згідно з якою в тому разі, якщо у побутових споживачів є заборгованість за комунальні послуги, зокрема й за електроенергію, постачальники мають можливість подавати таких споживачів на відключення, як це передбачено Правилами роздрібного ринку. Це стосується територій, де не ведуться бойові дії й де не окупована територія.
Уряд скасував мораторій на відключення через низку причин, і основна з них – накопичення заборгованості за спожиті комунальні послуги, яке є досить суттєвим. Заборгованість зростає, а в той же час на виробництво та постачання електроенергії необхідні ресурси.
Відзначу, що відключення – це останній крок, на який ми хотіли б піти. Тому наразі проводимо активну роз’яснювальну роботу з проханням, щоб ті споживачі, які мають можливість, максимально мобілізували фінансові зусилля та оплатили спожиту електроенергію, щоб не допускали відключень
Чи багато боржників на Закарпатті? І через яку суму заборгованості загрожує відключення?
Із 440 тисяч абонентів, які є у нашому краї, 110 тисяч боргують за електроенергію, а це четверта частина. Загальна сума боргів – близько 150 мільйонів гривень. Зрозуміло, що боржників багато, тому поки будемо працювати із найбільшими сумами заборгованості.
Загалом, суми дуже різні: є споживачі, які боргують 50, 30 тисяч гривень, а є й менше. Тому першим етапом буде проводитись робота з тими, у кого найвищі суми боргів. Але ще раз наголошую: краще оплатити і не доводити до відключення, бо воно тягне ще додаткові витрати.
ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) вдячне тим, хто розраховується за електроенергію вчасно і в повному обсязі. Це сьогодні потужна підтримка економіки нашої держави!
Чи повідомляєте людей про те, що у них борг? Яка взагалі ця процедура?
Процедура повідомлення та попередження про відключення передбачена Правилами роздрібного ринку постачання електроенергії. Загалом усіх, хто має заборгованість, ми маємо попередити. Попередження споживачам надсилаємо у вигляді рекомендованого листа через «Укрпошту» і, на жаль, маємо багато повідомлень, що споживачі не приходять забирати листи. З огляду на це звертаю увагу: якщо попередження потрапило на поштове відділення, де обслуговується боржник (ми це бачимо за спеціальним трекером), у нас з’являється підтвердження, що ми попередили споживача. Від цього моменту є 10 днів до подачі боржника на відключення. Тому просимо не ігнорувати повідомлення.
Відзначу, що ми загалом проводимо потужну інформаційну роботу з приводу недопущення відключень від електропостачання, інформуємо про це через ЗМІ, соцмережі тощо. Також надсилаємо тим споживачам, котрі зареєстровані у постачальника зі своїм мобільним телефоном, смс-повідомлення про стан рахунку, про заборгованість, якщо така існує. Відстежувати все це споживачі можуть і в Особистому кабінеті: це досить зручно, бо не потрібно очікувати повідомлень.
Суми 30-50 тисяч заборгованості – чималі. Але знаємо, що зазвичай пенсіонери, літні люди, часто малозабезпечені родини є справними платниками. Тобто боржники, можна зробити висновок, переважно заможні люди. Чи з’ясовуєте ви, чому ж вони не платять?
Відзначу, що на державному рівні розроблені та діють програми державної підтримки споживачів, котрі перебувають у скрутному матеріальному становищі, мають малі доходи – для них діє, зокрема, програма субсидій. Ті, хто їх оформив, зазвичай оплачують за електроенергію, бо можуть залишитися без субсидій. І пенсіонери теж сплачують. Але є й такі споживачі, котрі знаходять різні причини, щоб не платити, і, на жаль, оцінити, чому так сталося – дуже важко. Поки не було рішення щодо відключень, ми проводили претензійно-позовну роботу і максимально подавали справи щодо суттєвих боржників до суду.
Зазвичай, якщо споживач звертається, ми намагаємося увійти в його ситуацію і з’ясувати можливості розрахунку за електроенергію, відтак укладаємо окремий договір на погашення заборгованості на певний термін. Але при цьому наголошуємо: споживачеві потрібно буде оплачувати і частину боргу, і поточне споживання, тобто, щомісяця буде фактично подвійна оплата. Але все одно це буває легше, ніж оплатити всю суму боргу одразу.
Наскільки пригадую, компанія розробила й власну ініціативу на підтримку тих споживачів, котрим складно розрахуватися за спожиту електроенергію. Нагадайте про це, будь ласка.
Справді, Група компаній Tolk розробила проєкт під назвою «Робіть світлі справи», спрямований на підтримку тих сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, втратили годувальника тощо. Ця ініціатива – свого роду як «підвішена кава»: хто хоче допомогти таким родинам, може оплатити за них електроенергію. Дані про борги таких сімей розміщуємо на нашому сайті, при цьому не вказуємо персональні дані споживачів.
Чи багато тих, хто робить такі «світлі справи»?
Хочу дуже подякувати тим сумлінним платникам, які ще й допомагають іншим. У нас уже кілька сотень таких оплачених рахунків. Є й невеликі суми, є й досить значні. Ми щиро вдячні всім українцям за згуртованість і допомогу таким сім’ям!
Нагадайте ще раз, чому так важливо вчасно і в повному обсязі оплачувати спожиту електроенергію?
На виробництво електроенергії потрібні ресурси – вугілля, мазут тощо, тобто, електроенергія не виникає з повітря, на її генерацію потрібні кошти. І це саме ті кошти, які сплачуємо ми з вами.
Електроенергія – це товар, Так, цей товар не можна взяти в руки, його можна порівняти хіба що з інтернет- чи мобільним зв’язком. Але їх ми й не думаємо не оплачувати… На жаль, без електроенергії не буде не тільки можливості вийти в глобальну мережу чи поспілкуватися з рідними, але не буде й тепла та комфорту, і як без цього всього погано ми відчули минулого року. Тому завжди просимо споживачів розраховуватися вчасно – це запорука того. що й завтра в наших домівках буде електроенергія, а з нею і звичний усім комфорт.
Повний запис інтерв’ю можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/11D9QY8EOq0
Оксана Гентіш, Tolk: «Платіж за електроенергію — це вклад в енергетичну безпеку України»
15 січня 2024р.Уряд повернув відключення побутових споживачів через заборгованість за спожиті комунальні послуги своєю Постановою №1405 від 29 грудня 2023 року. Це є частиною стабілізаційних процесів держави в енергетичному секторі через суттєве нарощування боргів у населення. Що чекати волинянам у зв'язку з цим? Як повідомляють боржників про відключення і чи можливо уникнути відключення від електромережі, розповіла директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Оксана Гентіш у коментарі журналістам телеканалу «Аверс».
«На Волині складається така ситуація з розрахунками. У нас близько 400 тисяч побутових клієнтів, із них не оплачують за спожиту електроенергію понад 3 місяці — 18 тисяч. По окремих споживачах заборгованість перевищує 40-50 тисяч гривень. Хоча більшість волинян вправно і вчасно розраховуються за спожиту електроенергію. А найбільш дисциплінованими платниками є пенсіонери і отримувачі житлових субсидій», — поділилась станом справ Оксана Гентіш.
Повідомлення про відключення боржникам надсилають рекомендованим листом. У разі отримання повідомлення про відключення варто не зволікати та звернутись до центру обслуговування клієнтів постачальника електроенергії. Бо якщо навіть споживач не забажає отримати повідомлення, воно вважається врученим після того, як три дні пролежало на поштовому відділенні за адресою проживання споживача.
Уникнути відключення можливо. Варто сплатити борг завчасно, не очікуючи дати відключення та повідомити про це.
Сплатити борг можна такими способами — як кому зручно:
- у будь-якому центрі обслуговування клієнтів Групи Tolk (адреси тут );
- через сайт «Волиньелектрозбут» в особистому кабінеті;
- у банківських установах та в платіжних терміналах;
- через мобільний застосунок вашого банку.
Можна надіслати фото чи скрін квитанції, або пред'явити її особисто в центрі обслуговування клієнтів — знову ж таки, як зручно. Повідомляти про сплату важливо, бо не завжди платіж зараховується миттєво. А боржник може бути зацікавлений в оперативності.
«Будь-який платіж за спожиту електроенергію — це вклад в енергетичну безпеку України, в стабільність енергосистеми. Виробники електроенергії, оператор системи передачі та оператори системи розподілу електроенергії очікують на розуміння з боку всіх споживачів. Адже кожна гривня важлива. Щоб виробляти електроенергію, їм потрібно закуповувати вугілля, мазут, газ чи інші ресурси, а також щоб ремонтувати та обслуговувати мережі постійно потрібні кошти. Віримо, що всі наші споживачі є відповідальними, свідомими та розрахуються за спожиту раніше електроенергію і не накопичуватимуть боргів у майбутньому», — звернулась до волинян Оксана Гентіш.
Журналісти з'ясували також у ТОВ «Волиньобленерго», що у разі, якщо боржник не розрахується до визначеної йому дати, то для відновлення електропостачання такому боржнику доведеться сплатити не тільки суму заборгованості, а й вартість послуг з відключення/підключення електроустановки, що станом на 01 січня 2024 року становить:
- 271,40 грн/335,70 грн (607,10 грн) у разі проведення робіт в електролічильнику на комутаційному апараті;
- 593,20 грн/1206,40 грн (1799,60 грн) у разі проведення робіт на повітряній лінії.
На загальнонаціональному рівні розроблена та діє низка програм державної підтримки споживачів, у тому числі субсидіювання населення. Якщо ви опинились у скрутній ситуації і як споживач електроенергії потребуєте фінансової підтримки, слід звернутись до органів соціального захисту за субсидією.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Триває оновлення білінгового програмного забезпечення
14 січня 2024р.ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, постійно працює над вдосконаленням комунікації зі споживачами електроенергії. Зручність користування та безпека даних наших клієнтів у пріоритеті.
Із 15 січня 2024 року розпочнеться один з етапів оновлення білінгової системи, зокрема оновлення особистих кабінетів побутових споживачів електроенергії для тих клієнтів, особові рахунки яких розпочинаються з цифр 524*, 525*, 527*, 533*, 535*, 536*, 537*, 538*, 324*, 325*, 333*, 335*, 336*, 337*, 338*. Технічні роботи триватимуть до 16 січня 2024 року.
Після оновлення рекомендуємо переліченим клієнтам виконати простий процес перереєстрації в особистому кабінеті, як описано в розділі:
https://pay.elektro.volyn.ua/user/register
За допомогою оновленого особистого кабінету побутові споживачі електроенергії ТОВ «Волиньелектрозбут» зможуть отримати або згенерувати рахунок, проконтролювати врахування платежів, побачити наявність чи відсутність заборгованості, сплатити за послугу.
Детальну інформацію щодо реєстрації, користування та актуального списку особових рахунків для яких вже діє новий особистий кабінет, можна отримати за посиланням:
https://elektro.volyn.ua/main/personal-cab.php
Якщо виникають питання чи потрібна допомога, варто звертатися до нашої служби підтримки за телефоном 0 800 300 521, або до працівників центрів обслуговування клієнтів. Контактні номери: https://elektro.volyn.ua/about/csc.php працюють за графіком: Пн–Чт з 08:00 до 17:00, Пт – з 08:00 до 15:45, обідня перерва з 12:30 до 13:15.
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Tolkові поради для побутових споживачів: як продуктивно почати новий рік
05 січня 2024р.Як новий рік почнете – так його і проведете, каже народна мудрість. Tolk ділиться корисними порадами, як почати рік:
- Перевірте, чи всі ваші рахунки оплачені, щоб не починати рік із боргами.
- Зареєструйтеся в Електронному/Особистому кабінеті оператора системи розподілу та вашого постачальника електроенергії. Відмовтеся від паперових рахунків
- Робіть світлі справи – підтримайте тих, кому сьогодні потрібна підтримка.
- Якщо ви чи ваші рідні літнього віку ще не отримали безкоштовні LED-лампи, зверніться до найближчого відділення Укрпошти.
Сплатити послуги можна онлайн:
Волинь https://bit.ly/3bn2Uxw
Закарпаття https://bit.ly/3tRVmGE
Сайт Tolk: https://tolk.ua/ua/payment-communal/
Волинська область: https://elektro.volyn.ua/main/personal-cab.php
Закарпатська область: https://bit.ly/3L3grck
Переходьте на сайт Tolk, оберіть суму, яку ви готові оплатити, і підтримайте родину, котра опинилась у скруті: https://tolk.ua/ua/oplata-zaborgovanostey/
Група Tolk бажає всім мирного нового року. Ми впевнені: світло завжди перемагає темряву!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.
Уряд повернув відключення побутових споживачів через заборгованість за спожиті комунальні послуги
03 січня 2024р.Шановні споживачі! Звертаємо вашу увагу, що 29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову № 1405, якою, зокрема, внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».
Згідно з документом дозволяється відключати через борги за спожиті житлово-комунальні послуги, у разі їх неоплати, боржників-побутових споживачів, які мешкають у регіонах, у яких не ведуться бойові дії та які не знаходяться під тимчасовою окупацією. Це стосується й електропостачання.
Отже, на території Волинської області постачальнику електричної енергії, тобто, ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) дозволено ініціювати припинення постачання електроенергії споживачу у разі заборгованості з оплати з дотриманням вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії .
З огляду на це, звертаємось до вас із проханням розрахуватися за спожиті енергоносії в повному обсязі, щоб уникнути відключення від енергопостачання.
Нагадуємо, що на державному рівні розроблені та діють програми державної підтримки споживачів, в тому числі субсидіювання населення.
У разі виникнення питань звертайтеся:
- кол-центру: 0-800-300-521;
- центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3zpOuVh.
Нагадуємо, наш стандартний графік роботи: Пн–Чт: 08:00–17:00, Пт: 08:00–15:45, обідня перерва: 12:30–13:15.
Не зволікайте з оплатою та погасіть наявну заборгованість за спожиту електроенергію. Саме так ми підтримуємо економіку країни!
Більше новин від ТОВ «Волиньелектрозбут», що входить до Групи Tolk, на нашому сайті , а також у Фейсбук.