- 27 вересня
- 22 вересня
- 21 вересня
- 15 вересня
- 14 вересня
- 7 вересня
- 5 вересня
- 29 серпня
- 25 серпня
- 24 серпня
- 21 серпня
- 7 серпня
- 4 серпня
- 1 серпня
- 27 липня
- 18 липня
- 14 липня
- 10 липня
- 30 червня
- 28 червня
- 27 червня
- 26 червня
- 22 червня
- 19 червня
- 16 червня
- 9 червня
- 1 червня
- 29 травня
- 25 травня
- 24 травня
- 22 травня
- 18 травня
- 17 травня
- 16 травня
- 15 травня
- 12 травня
- 5 травня
- 3 травня
- 27 квітня
- 24 квітня
- 21 квітня
- 19 квітня
- 17 квітня
- 16 квітня
- 13 квітня
- 12 квітня
- 10 квітня
- 08 квітня
- 3 квітня
- 30 березня
- 29 березня
- 28 березня
- 22 березня
- 20 березня
- 15 березня
- 13 березня
- 10 березня
- 06 березня
- 02 березня
- 01 березня
- 28 лютого
- 24 лютого
- 21 лютого
- 17 лютого
- 13 лютого
- 09 лютого
- 06 лютого
- 01 лютого
- 31 січня
- 30 січня
- 25 січня
- 23 січня
- 10 січня
- 06 січня
- 03 січня
- 31 грудня
-
Володимир Крупко: Група Tolk рухається за затвердженою стратегією розвитку
27 вересня 2023р.Як війна трансформувала ринок праці в енергетиці? – дослідження на цю тему здійснило видання “Українська Енергетика”. СЕО Групи Tolk Володимир Крупко взяв участь у дослідженні та надав відповіді на питання.
Компанії, які працюють у секторі енергетики, вважають ситуацію з кадрами складною, але контрольованою.
“Якщо ми говоримо про Групу компаній Tolk, то найбільше ми відчуваємо дефіцит персоналу по Закарпатському регіону, – зазначив Володимир Крупко. – Там він складає близько 10 відсотків, тобто кожна десята посада в нас наразі не заповнена. Якщо говоримо про центральний апарат у Києві, то це приблизно п'ять відсотків”.
Проте на якість послуг з постачання електроенергії, які Група компаній Tolk надає своїм споживачам, це не впливає.
“В нас затверджено стратегію розвитку Групи Tolk, в межах цієї стратегії ми й рухаємося. Наразі йде укрупнення, створено компанію “Толк Україна”. І якраз для цієї структури передбачається певна кількість нових посад, перш за все для офісу активних продажів”, – підкреслив СЕО Групи.
Група Tolk радо запрошує фахівців по роботі з кінцевим споживачем – тих, хто займається активними продажами, пошуком і залученням нових клієнтів.
Детальніше з дослідженням можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/lntlk
-
Популяризуємо енергетичну галузь, шукаємо молоді кадри: Tolk проводить зустрічі зі студентами
22 вересня 2023р.Фахівці компаній, що входять до Групи Tolk, проводять зустрічі зі студентами фахових навчальних закладів з метою залучення активної, цілеспрямованої молоді до роботи в галузі енергетики. Оновлення кадрового потенціалу, вливання нових перспективних спеціалістів – вагоме завдання сьогодні для кожного підприємства, яке прагне розвиватися та опановувати нові напрямки діяльності.
Так і днями директор та керівники структурних підрозділів ТОВ «Волиньелектрозбут» (Tolk) зустрілися зі студентами технічного фахового коледжу ЛНТУ, які здобувають фах за напрямом «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». На зустріч до будівлі товариства завітали кілька десятків студентів 2 курсу разом із викладачами та заступником директора з навчально-виховної роботи коледжу Тарасом Божидарніком.
Чим займається ТОВ «ВЕЗ»? Як на сьогодні організований ринок електричної енергії в Україні? Який рух коштів між учасниками ринку? З цими питаннями насамперед ознайомила гостей директорка ТОВ «ВЕЗ» Оксана Гентіш: «На виконання зобов'язань України щодо Третього енергетичного пакета ЄС був схвалений закон «Про ринок електричної енергії», яким з липня 2019 року й запроваджена нова модель ринку, яка, на думку аналітиків, відповідає європейським стандартам та створила умови для конкуренції. У рамках цієї моделі вже четвертий рік поспіль ми й працюємо, – розповіла О. Гентіш. – Нова модель ринку електроенергії передбачає виділення постачання електроенергії в окремий бізнес, і таким бізнесом на теренах Волині є, зокрема, і ТОВ «Волиньелектрозбут». Підприємство наразі входить по потужної групи компаній Tolk і стабільно забезпечує електроенергією понад 403 000 побутових та непобутових споживачів».
Оксана Любомирівна ознайомила студентів із сегментами ринку енергетики, пояснила, що таке ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг, як формуються відносини між постачальником та споживачами, який стан справ енергоринку на Волині.
Заступник директора ТОВ «ВЕЗ» Михайло Петрук акцентував на тім, як приєднання до Європейської енергомережі вплинуло на українську енергосистему, адже це питання в умовах сьогодення вкрай актуальне та цікаве для багатьох. «І говорячи про це треба наголосити на тім, що українські енергетики сьогодні на рівні зі Збройними силами України захищають незалежність нашої держави, тільки вже енергетичну, – наголосив Михайло Михайлович. – Треба віддати належне всім, хто працює в галузі, хто зумів зорганізувати роботу однієї з найпотужніших енергосистем Європи так, щоб не тільки в перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну оперативно здійснити планове від’єднання від російської енергосистеми та приєднати її до європейської, а й відтак забезпечувати її функціонування в умовах ворожих обстрілів. І зробити неймовірне – відновити постачання електроенергії до всіх споживачів. Повірте, такого досвіду немає в енергетиків жодної країни ЄС».
Начальник відділу універсального ринку Ігор Самолюк розповів про типи роздрібних споживачів, принципи тарифоутворення для них, про складові роздрібного тарифу на електроенергію та їхню величину і частку в загальній ціні електроенергії. «Студентів цікавило питання, тож ми роз’яснили, хто оплачує (компенсовує) забезпечення побутових споживачів електроенергію за фіксованими цінами, які значно нижчі за ринкові – НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго». Наголосили на різниці між величиною фіксованої ціни для побутових споживачів та ринковою ціною непобутових споживачів, зокрема малих непобутових», – додав І. Самолюк.
Актуальною виявилася й розмова про відновлювальні джерела енергії у Волинській області, зокрема про генеруючі установки приватних домогосподарств, стимулювання розвитку відновлювальних джерел, «зелений» тариф, про перспективи його розвитку та можливість забезпечення автономного живлення, що особливо актуальне в умовах вимкнень електроенергії.
«Важливо, що ми можемо ділитись власним досвідом і що молодь не байдужа до проблем, з якими зіштовхується енергоринок України і наша компанія загалом, - додала старший менеджер ТОВ «ВЕЗ» Марта Лагода. – Впевнена, такі зустрічі мотивують молодь бути кращими з кращих, вчитись у найкращих і нагадують їм, що обрана ними професія – це місія. Бо енергетики у наш час – це справжні герої!»
Фахівці Tolk подякували студентам та керівництву ЛНТУ за зацікавленість до роботи підприємства і висловили сподівання, що чимало молодих перспективних юнаків та дівчат прийдуть працювати до товариства.
Пресслужба ТОВ «ВЕЗ»
-
Встановлення сонячних станцій – перспективна інвестиція для бізнесу та додаткове джерело електроенергії
21 вересня 2023р.Ціни на електроенергію спонукають українського споживача переходити на альтернативні джерела електроенергії і встановлювати їх як для власного споживання, так і для додаткового доходу.
Використовуючи власну сонячну електростанцію, як додаткове джерело енергії, компанії зможуть знизити витрати на електрику в середньому на 30%-50% (це залежить від потужності станції).
Прогнозований період окупності сонячної станції на 30-50 кВт може становити від 3 до 4 років за теперішніх цін на електроенергію. Це хороші інвестиції для бізнесу і суттєвий внесок в енергонезалежність та автономність вашого підприємства.
До того ж, встановлена сонячна станція на підприємстві для власних потреб не вимагає ніяких додаткових бюрократичних дій, не потрібно отримувати ліцензії тощо.
Завдяки партнерству з Tolk Ви завжди можете бути впевнені, що залишки виробленої електроенергії будуть викуплені за ринковою ціною, і Ви раціонально розпорядитесь своїми ресурсами.
За додатковими питаннями звертайтесь до спеціалістів Tolk або заповнюйте форму на сайті
👉 https://tolk.ua/ua/ses-biznes/ і ми обов'язково вам передзвонимо! -
Формування тарифу на послуги постачальника універсальних послуг на 2024 рік здійснюється відповідно вимог Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.10.2018 №1176, прогнозованого рівня інфляції, економічно-обґрунтованих планових витрат, бухгалтерської та статистичної звітності.
Прогнозований рівень тарифу товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньелектрозбут» на послуги постачальника універсальних послуг на 2024 рік становить – 234,36 грн./МВтгод.
Товариство звертає увагу на те, що остаточний тариф на послуги постачальника універсальних послуг буде затверджений НКРЕКП.
-
Tolk: надійний та відповідальний бізнес запрошує на роботу фахівців
14 вересня 2023р.Майже пів сотні провідних підприємств Закарпаття об’єднав сьогодні на одному майданчику в Ужгороді «Ярмарок вакансій-2023». Серед учасників і ТОВ «Закарпаттяенергозбут», яке входить до Групи компаній Tolk. Товариство представило кілька десятків вакансій у різних районах області, й слід відзначити, що пропозиціями активно цікавилися як закарпатці, так і внутрішньо переміщені особи, які живуть на території області.
Роботодавці, які беруть участь у ярмарку, оголосили 886 вакансій, усі вони оприлюднені на порталі «Допомога Закарпаття» (https://dopomoga.digital-zakarpattia.com.ua/), розробленому для підтримки закарпатців та гостей краю. Усі ж зацікавлені особи могли протягом дня підходити до наметів підприємств та цікавитися умовами праці у рамках кожної вакансії.
«Стабільний та відповідальний бізнес не може розвиватися без побудови команди професіоналів та розширення мережі представництв. Саме тому компанії Групи Tolk постійно працюють над залученням якісних кадрів та підвищенням їхнього фахового рівня. Переслідуючи цю мету, ми з задоволенням взяли участь у «Ярмарку вакансій-2023», який організували на Закарпатті. Маємо вакансії й радо вітатимемо активних людей, котрі прагнуть стабільної роботи та впевненості в завтрашньому дні», - відзначила директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.
Під час Ярмарку вакансій-2023 цікаво було й дітям, і навіть негода в цей день їх не налякала. Малюків розважали аніматори, поки батьки цікавилися вакансіями, а ще в подарунок дітки отримали наліпки від Tolk.
Організували ярмарок Закарпатська обласна військова адміністрація, Громадська організація «НЕЄМІЯ», ДОРКАС, PEOPLE IN NEED, Міжнародна Організація Міграції (МОМ) та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБООН).
-
Наталія Німець, Тоlk: «Патріотизм – це в тому числі про вчасну оплату комунальних послуг»
7 вересня 2023р.Особливої гостроти в Закарпатті впродовж останнього часу набуло питання вчасної оплати комунальних послуг. Заборгованість споживачів за надані послуги зростає, в тому числі за спожиту електроенергію. А ці борги – це саме ті кошти, які нині вкрай потрібні не тільки на придбання ресурсу і виробництво електроенергії для наступних місяців, а й на підтримку всього енергетичного комплексу України.
Наскільки гостим є питання й чому так важливо бодай потроху, але розраховуватись і не накопичувати борги, журналіст видання Uzhgorod.net.ua питає в директорки ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Толк) Наталії Німець.
Пані Наталю, промоніторили ваш сайт і звернули увагу, що ви багато пишете про зростання заборгованості споживачів за спожиту електроенергію. Ситуація така гостра?
Ситуація критична, я б сказала. Наразі борг за спожиту електроенергію споживачів перед товариством перевищив 120 млн грн, і з початку року зріс більш ніж на 112 відсотків. Це дуже велика сума, яка загрожує стабільному функціонуванню як постачальника електричної енергії, так і роботи всього енергетичного сектору. І це без перебільшення, адже всі ми розуміємо, що електроенергія не виникає з повітря, на її виробництво витрачаються ресурси – вугілля, газ, мазут тощо. На їх придбання і потрібні кошти. Тобто, коли споживачі не оплачують рахунки, це означає, що генерації не отримують кошти на придбання необхідних ресурсів, а отже, не матимуть з чого далі виробляти електроенергію.
Але борги спричиняють ще й іншу проблему: не маючи коштів, ми не можемо розрахуватися за своїми зобов’язаннями перед оператором системи розподілу, оператором системи передачі, іншими учасниками ринку енергетики. Як результат, ситуація критична, по суті, «по колу» борги у всіх учасників ринку енергетики величезні, попереду – глухий кут.
Тому ми просимо споживачів намагатися зосереджувати свої фінансові зусилля та оплачувати спожиту електроенергію. Ми розуміємо, наскільки важко зараз усім, але ж ще краще ми всі розуміємо, наскільки важливим є стабільне електропостачання. Комфорт, затишок кожної оселі, стабільна робота лікарень, шкіл, садочків, державних установ, станцій переливання крові та пожежних – це все електроенергія. Без неї невимовно тяжко.
На вашу думку, яка причина такої складної ситуації з заборгованістю? Складне фінансове становище громадян через війну?
Думаю, це є також є причиною, але не основною. Споживачі, котрі були сумлінними, і продовжують платити, розуміючи, що електроенергія – такий самий товар, як і хліб чи олія, а їх вам безкоштовно в магазині не дадуть. Вочевидь, негативно «спрацювали» заборона на відключення від електропостачання через борги та популістські заяви окремих політиків про те, що слід списати всі комунальні борги за час війни. Заяви прозвучали, ніхто ніяких законів не приймав, а люди повірили. У підсумку, маємо справді критичну ситуацію.
А питання ще і в тім, що зібрані кошти йдуть на відбудову зруйнованих ворогом об’єктів енергетики. Проте таке враження, що не розуміють цього тільки на Закарпатті, бо тут борги найбільші. Ми ж постійно наголошуємо: патріотизм – це в тому числі оплата комунальних послуг, адже коли працює енергетика – працює й економіка країни, сплачуються податки, наповнюються бюджети, отже – є кошти на підтримку нашої боротьби.
Якщо споживач усе ж таки перебуває в складному фінансовому становищі…
…тоді він може звернутися по допомогу до держави! Ми постійно нагадуємо, що для незахищених верств населення діє система державної підтримки – субсидіювання. Так, Уряд спростив її оформлення, відтепер працює механізм швидкого надання житлових субсидій через спрощену заяву в електронній формі в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України. Деталі: https://is.gd/iqGzC7
Також ми пропонуємо споживачам, котрі мають значну заборгованість і не можуть одразу розрахуватися, укласти угоду на реструктуризацію боргу (https://zakarpatzbut.energy/pro-kompaniiu/novini/vinikla-zaborgovanist-za-spozhitu-elektroenergiiu-ukladaite-ugodu-na-restrukturizatsiiu).
Чи ведете претензійно-позовну роботу?
Так, наші юристи працюють над цим питанням постійно, десятки справ щодо значних боргових зобов’язань уже розглядаються в суді. І я б дуже просила споживачів не зволікати з оплатою і не доводити справу до суду, адже в такому разі, окрім оплати боргу, доведеться сплатити ще й судові видатки тощо.
До всього, не слід забувати про такий механізм впливу на боржників за комунальні послуги, як блокування банківських карток виконавцями.
Уявімо, що після нашої з вами розмови кількість свідомих споживачів зросла, як вони можуть оперативно розрахуватися за спожиту електроенергію?
Для цього є низка можливостей: насамперед нагадаю про те, що працює Електронна абонентська книжка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» - https://pay.zakarpatzbut.energy/ - в якій можна оплатити рахунок без комісії. Так, ми нещодавно її оновили і ще працюємо над удосконаленням, але наразі це спосіб, за допомогою якого можна справді швидко і оперативно проводити оплати, одразу ж бачити надходження коштів по особовому рахунку і не перейматися, що виникне заборгованість.
До всього, час від часу виникають питання щодо доставки рахунків, тож користування електронною абонкнижкою дозволить уникнути їх. В цьому кабінеті ви одразу побачите нарахування і зможете його оплатити. До всього, ми рекомендуємо користуватися електронним сервісом на постійній основі й відмовитися від отримання паперового рахунку, адже тепер немає вимоги зберігати його кілька років. Відмовляючись від паперового рахунку ви ще й зберігаєте довкілля, що вкрай важливо. (Інструкція, як відмовитися від паперового рахунка - https://bit.ly/3JXEpEm).
Також споживачі можуть оплатити рахунки через численні онлайн-сервіси, якими можна скористатися, приміром, через наш сайт - https://bit.ly/3tRVmGE. Багато позитивних відгуків чуємо і про онлайн-розрахунки через банки, якими ви користуєтеся. Можна зробити все, головне – бажання та розуміння того, в якій ситуації ми всі сьогодні перебуваємо, працюємо, наближаємо перемогу.
Пані Наталю, спасибі за розмову. Успіхів Вам.
-
Спеціалісти Групи Tolk системно підвищують свій фаховий рівень
5 вересня 2023р.Навчання, розвиток, удосконалення вмінь та навичок команди – один із базових принципів Групи компаній Tolk, для якої професіоналізм співробітників – понад усе. Саме тому фахівці компаній, які входять до Групи, системно працюють над підвищенням фахового рівня. Адже, як впевнені в Tolk, професіонал не той, хто досконало вивчив один напрям чи галузь, а той, хто не зупиняється на досягнутому і завжди прагне нового.
Працівники Групи постійно беруть участь у різноманітних навчальних програмах, тренінгах, грантових проєктах, спрямованих на підвищення професійності та опанування нових знань, умінь, підходів.
Так і нещодавно керівники та менеджери управлінської ланки ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Михайло Петрук, Марта Лагода та Олександр Помазун взяли участь у грантовому навчально-консультаційному проєкті для бізнесу «Стале та стійке підприємництво» (за методикою SURE), який здійснюється в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Ця програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Начальник відділу оптової закупівлі ТОВ «Волиньелектрозбут» Олександр Помазун за результатами участі в проєкті відзначив його актуальність та важливість для компанії зокрема та українського бізнесу загалом:
«Під час тренінгу, можна сказати, відбулась систематизація та структуризація знань, набутих з досвідом роботи та певною мірою знаних на інтуїтивному рівні. Тепер буде простіше планувати стратегії, які знижують ризики, прогнозувати застосування широкого спектра фінансових операцій, здійснювати диверсифікацію портфеля за класами активів, що в нинішніх умовах украй актуально. Рекомендую бізнесу долучатися до таких програм – зараз, як ніколи, важливо вдумливо працювати над побудовою стійкої моделі економіки України».
Олександр Помазун відзначив, що подібні заходи важливі не тільки тим, що є нагода отримати нові знання, а й можливістю розширити коло комунікацій, які у майбутньому сприятимуть обміну інформацією, досвідом, напрацюваннями.
-
Розбираємось у реаліях ринку енергетики: за якими критеріями бізнесу обирати постачальника?
29 серпня 2023р.Частка видатків бізнесу на енергоносії впродовж останнього року зросла майже вдвічі. Тож чимало керівників підприємств замислюються над питанням, як зменшити витрати на електроенергію і підібрати оптимальний тариф саме для свого бізнесу?
Фахівці Tolk наводять критерії, на які слід звернути увагу при виборі свого постачальника енергоресурсів:Досвід.
Довіряйте тим компаніям, які вже тривалий час працюють на енергетичному ринку і мають хорошу репутаційну історію. Фахівці Тоlk завжди готові допомогти бізнесу професійними порадами та роз`ясненнями енергетичних питань.
Tolk рекомендує при виборі нового постачальника електричної енергії оцінювати всі можливі ризики і обирати надійного та перевіреного партнера.Надійність.
Переконайтеся у тому, що матимете ресурс і сьогодні, і завтра.
Перевірте на сайті НЕК «Укренерго», чи не перебуває компанія, яка вам пропонує вигідні пропозиції, у переддефолтному чи дефолтному списку. За час існування ринку енергетики понад 160 компаній набули дефолтного статусу.Ціна.
Низька ціна на електроенергію має насторожити, а не привабити. Окремі компанії для того, щоб залучити нових клієнтів, демпінгують ціни на електроенергію на початку співпраці, а потім їх підвищують і в кінцевому результаті не виконують своїх зобов’язань перед Споживачем.
Віддайте перевагу постачальнику, який має прозоре ціноутворення і пропонує варіанти комерційних пропозицій, розроблені для різних потреб клієнтів. Спеціалісти Групи Tolk проаналізують специфіку роботи вашого підприємства і діючий тариф на електроенергію та запропонують найкращу ціну саме для вашого бізнесу.Сервіс.
Клієнтоорієнтованість та зручні онлайн сервіси. Наявність розгалуженої мережі центрів обслуговування клієнтів – важливий показник.
Надійні компанії інвестують у розробку та запровадження онлайн-сервісів, які спрощують співпрацю зі споживачами, економлять час та зусилля для бізнесу. Це можуть бути особисті кабінети, мобільний застосунок, сервіси електронного документообігу, онлайн-розрахунків тощо.Комунікація.
Відповідальні компанії закріплять за вами персонального менеджера, який консультуватиме вас з будь-якого питання.
Фахівці Групи компаній Tolk мають великий досвід роботи в галузі, завжди на зв'зку і готові надати вам необхідну інформацію та підтримку. Відкритість до Споживача - наш основний принцип роботи!P.S. Ми говоримо про це тому, що все частіше з’являється інформація про недобросовісність окремих компаній-постачальників енергоресурсів.
Tolk: працюємо для того, щоб ви мали стабільне електропостачання!
-
Група компаній Tolk долучилася до проєкту оздоровлення дітей з числа ВПО, які живуть на Закарпатті
25 серпня 2023р.Посмішка, гарні враження, хороші спогади кожної дитини – безцінні. Особливо тих дітей, яким довелося на власні очі побачити найстрашніше на світі – війну. Саме тому численні організації, волонтери, підприємства докладають значних зусиль, щоб створити для дітей якісний відпочинок та оздоровлення. До одного з таких проєктів сьогодні долучилася і Група компаній Tolk, яка з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну втілює численні соціальні ініціативи.
24 серпня 2023 року у відпочинковому комплексі «Золота гора» поблизу Ужгорода розпочалася чергова сесія відпочинку для дітей із числа ВПО. Серед них і дев’ять хлопців та дівчат, котрі через вторгнення росії в Україну разом зі своїми родинами вимушено покинули домівки та знайшли прихисток на базі Нижньобистрівської гімназії у Хустському районі. Цими родинами впродовж тривалого часу опікується Благодійний фонд «Майбутнє - дітям», який постійно залучає різноманітні організації, волонтерів, підприємства для підтримки родин.
Одним із таких партнерів стала міжнародна гуманітарна організація Sign of Hope (Hoffnungszeichen), яка й відгукнулася на прохання Благодійного фонду “Майбутнє - дітям” про відпочинок дітей. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну місія Sign of Hope за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO) надала різноманітну допомогу понад 40 000 людей.
До організації відпочинку дітей долучилася Група компаній Tolk, яка постійно підтримує як Нижньобистрівську гімназію, так і родини внутрішньо переміщених осіб, що живуть на Хустщині, та Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» Горінчівської громади Закарпаття. Група компаній Tolk та Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» напередодні нового навчального року облаштували комп'ютерний клас для дітей переселенців, допомогли в облаштуванні житлових кімнат у Центрі. Відтак Група виступила з ініціативою про виділення коштів на підтримку діяльності Фонду з кожного рахунку, сплаченого непобутовими споживачами Групи.
«Група Tolk ще з 2021-го року системно опікується родинами, котрі потрапляють у складні життєві обставини, – розповіла генеральний директор «Толк Україна» Ірина Береснєва. – Відразу, коли до нас звернулися наші партнери з Благодійного фонду «Майбутнє – дітям», ми відгукнулися без вагань та роздумів, бо всі ми насамперед батьки, а діти – це наше світле і мирне майбутнє та саме святе для кожної родини. Тому всі подібні проєкти – наша соціальна позиція, і вони, безумовно, триватимуть і будуть підтримані нами».
Упродовж тижня на дітей в таборі очікує насичена програма, каже координаторка ужгородського табору British Camp, який приймає дітей, Катерина Бородіна: “У нас в програмі і фізичні активності, і творчі зустрічі, і багато тренінгів з психологами, які допомагатимуть будувати дружні стосунки між собою. Ми хочемо, щоб у дітей залишилися найкращі враження про літо”.
Загалом у таборі поблизу Ужгорода відпочиватимуть півсотні дітей з прифронтових регіонів України та з міст, які зазнали окупації, обстрілів чи руйнування.
-
Вітаємо з Днем Незалежності!
24 серпня 2023р.Сьогодні Україна відзначає 32 рік від дня відновлення Незалежності.
І вже дев'ятий рік ми захищаємо свою свободу величезною ціною – на полі бою.
Ми знаємо, за що боремось, що відстоюємо. Прагнемо жити у прекрасній країні, народ якої сам визначає своє місце в історії та Європейській спільноті.
Спільними зусиллями, пліч-о-пліч здолаємо все, як би складно не було. Віримо в нашу Перемогу!
-
Програма обміну енергоощадних ламп розширюється на ОСББ та соціальні установи
21 серпня 2023р.Tolk продовжує інформувати своїх споживачів про доступні заходи з енергозбереження. Зокрема, в Україні розширили програму обміну ламп розжарювання на LED-лампочки. Тепер ще більше установ зможуть обміняти старі лампи розжарювання на енергоощадні. Тепер послуга доступна для закладів культури, органів соцзахисту, ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), бібліотек та музеїв, спортивних організацій тощо.
Щоб подати заявку на заміну ламп розжарювання на LED, потрібно:
- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
- перевірити інформацію щодо підприємства;
- у розділі "Послуги" обрати "Обмін лампочок" та заповнити запит;
- вказати площу в калькуляторі - там вказаний ліміт, за яким можна вибрати кількість та тип ламп;
- поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;
- вказати місцезнаходження організації;
- підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.
Протягом тижня після подання заявки представники «Укрпошти» зв’яжуться за вказаним номером телефону і дадуть подальші інструкції для отримання енергозберігаючих ламп.
Загалом від початку програми українці обміняли 20 мільйонів лампочок. Мета уряду — замінити близько 50 мільйонів ламп розжарювання, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни в опалювальний період.
Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.
-
Олег Наумик: Нові можливості для енергетичного бізнесу
7 серпня 2023р.Нещодавно Верховна Рада схвалила комплексний закон щодо відновлення та зеленої трансформації енергетики України. Документ охоплює широкий спектр питань енергетичного бізнесу.
Заступник директора з розвитку Групи компаній Tolk Олег Наумик відзначив, що Закон створює нові можливості як для активних споживачів електроенергії, так і для інвесторів, які мають промислові електростанції, збільшуючи загальний рівень лібералізації ринку.
“Запроваджений закон дозволяє таким підприємствам не тільки ефективно використовувати вироблені ними надлишки електричної енергії, а й продавати їх на ринку без втрати, – підкреслив він. – Це дозволяє таким підприємствам збільшити ефективність виробництва та забезпечити скорочення терміну окупності своїх електростанцій, що сприяє розвитку екологічної енергетичної інфраструктури”.
Група компаній Tolk активно підтримує лібералізацію ринку відновлювальної енергетики (ВДЕ) і вже протягом тривалого періоду успішно співпрацює з великою кількістю станцій різних потужностей на комерційних умовах. Tolk завжди дотримується своєчасних розрахунків та пропонує гнучкі умови для всіх існуючих та потенційних інвесторів.
Повний текст відповідей Олега Наумика на питання журналіста “ЕнергоБізнес” читайте: http://surl.li/jsvln
-
Tolk радить бізнесу оптимізувати споживання електроенергії на підприємстві – це допоможе заощаджувати.
4 серпня 2023р.Нагадаємо, що з 30 червня НКРЕКП затвердила нові цінові обмеження на електроенергію для бізнесу, які є значно вищими за ті, що діяли до цих пір. Tolk радить бізнесу завчасно прогнозувати роботу свого підприємства — це допоможе оптимізувати витрати на електроенергію.
Як це зробити?
-
За можливості, мінімізуйте споживання електроенергії у вечірній час з 19:00 до 23:00.
У цей період через дефіцит суттєво збільшений вечірній прайс-кеп, мінімізація споживання електроенергії з 19:00 до 23:00 дозволить заощадити кошти підприємству.
-
Плануйте основне споживання електроенергії підприємством на день з 10:00-17:00 або на нічний час з 23:00 до 7:00. Вночі тариф на електроенергію найнижчий.
- Якщо ваше підприємство споживає значну кількість е/е, вивчіть питання переведення (повного чи часткового) роботи на нічний час, коли ціна енергоресурсу найнижча.
- Здійсніть аудит енергоспоживання підприємства. Використайте всі доступні можливості для заощадження електроенергії, встановіть енергоощадне освітлення, АСКОЕ тощо. Зверніться з цим питанням до професіоналів.
Прайс-кеп — це лише граничне значення ціни, а не її остаточна вартість, тому при правильному плануванні споживання е/е підприємством і врахуванні ринкового значення ціни ваше підприємство зможе значно заощаджувати кошти і не платити за електроенергію за максимально граничними цінами.
Користуйтесь tolkовими порадами та заощаджуйте: https://tolk.ua/ua/ekonomiya-biznes/
-
-
Tolk роз’яснює: як змінилась ціна на електроенергію для бізнесу з 30.06.2023 року
1 серпня 2023р.27 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НРЕКП), встановила нові граничні максимальні та мінімальні ціни (прайскепи) на електроенергію для юридичних клієнтів, які сплачують за світло за ринковими цінами. НКРЕКП розглядає та встановлює граничні ціни кожні півроку.
Основні причини підвищення граничних цін:
-
Значні руйнування енергетичної інфраструктури України через російські обстріли.
Держава за рахунок підвищення цін на електроенергію планує профінансувати відновлення зруйнованої російськими обстрілами підприємства теплової генерації, щоб вони могли підготуватися до наступного опалювального сезону.
-
Імпорт електроенергії.
На сьогодні в енергосистемі України зберігається значний дефіцит. Для повноцінного покриття потреб бізнесу, державі необхідно здійснювати імпорт електроенергії з ЄС, де ціни на е/е вищі за українські. Попередньо встановлені цінові обмеження, які не корелювали з європейськими, не дозволяли імпорту покривати дефіцит у пікові години. Навпаки – імпорт електроенергії заходив на український ринок у невигідний час, коли існував профіцит потужності.
Нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу значно вищі за попередні прайскепи, що своєю чергою може призвести до значного зростання ціни для бізнесу. Нові прайскепи: http://surl.li/jjsbr
Найвищий прайскеп – 7200 грн/МВт·год – застосовується саме у вечірні години, коли споживання електроенергії найбільше.
Tolk зауважує: на кінцевий тариф для підприємства значно впливає специфіка споживання електроенергії підприємством. Якщо пік споживання е/е припадає на вечірній час, з 19:00 до 23:00 години, то ціна на е/е буде максимальною. Якщо ж підприємство переважно споживає е/е з 10:00 до 17:00 дня або в нічний час – вартість е/е для підприємства буде розраховуватись за мінімальною ціною.
-
-
Tolk роз’яснює: з чого складається ціна на електроенергію для населення на прикладі Волинської області
27 липня 2023р.У липні всі побутові споживачі Групи Tolk отримали платіжки за електроенергію, розраховані за новою ціною. Нагадаємо, що з 1 червня 2023 року Уряд підвищив вартість електроенергії для населення і встановив фіксовану ціну — 2,64 грн з ПДВ за 1 кВт незалежно від обсягів споживання.
На сьогодні реальна ринкова ціна на електроенергію для населення становить приблизно 6 грн за 1 кВт⋅год з ПДВ(для кожної області вона різна) і складається з таких складових:
- ціни закупівлі електричної енергії на ринку;
- вартості послуг оператора системи розподілу — в кожного ОСР вона різна;
- вартості послуг з передачі електроенергії НЕК «Укренерго» — тариф один для всіх
- тарифу вашого постачальника — тариф може відрізнятись у постачальників, його розраховує та затверджує НКРЕКП;
- ПДВ.
Tolk зауважує, що побутові споживачі і надалі продовжують оплачувати фіксовану ціну – 2,64 грн за 1 кВт⋅год, що становить приблизно 40% від ринкової ціни на електроенергію.
Більшу частину ціни за кожен кіловат електроенергії для населення доплачує держава.
Тариф постачальника Tolk не змінювався.
-
Велика знижка в комерційній пропозиції – привід задуматись!
18 липня 2023р.Отримали комерційну пропозицію із привабливою ціною і великою знижкою на електроенергію? Задумайтесь!
Якщо Вам пропонують велику знижку на електроенергію, і у підсумку кінцева вартість е/е навіть не покриває витрат постачальника на її закупівлю — це говорить про «шахрайську» роботу постачальника. Зазвичай така «співпраця» триває недовго і закінчується сумно — зникненням постачальника та припиненням постачання електроенергії.
Ризики для клієнта в цьому випадку великі:
- Якщо постачальник збанкрутував або ліквідований, клієнти даного постачальника переходять до «Постачальника останньої надії» (ПОН). При цьому ціна на електроенергію у ПОН буде найвищою на ринку електроенергії;
- При дефолті постачальника клієнт несе фінансові ризики: не зможе повернути авансові кошти, не отримає вчасно податкові накладні тощо.
Tolk рекомендує при виборі нового постачальника електричної енергії оцінювати всі можливі ризики і обирати найкращихю Більше про це за посиланням: https://tolk.ua/ua/business/
-
Оксана Гентіш: Група Tolk допомагає громадам та споживачам оптимізувати витрати
14 липня 2023р.Питання енергоефективності, захисту критичної інфраструктури, місцевих енергетичних ресурсів були у центрі уваги учасників Форуму енергетичної безпеки громад, партнером якого виступила Група компаній Tolk.
У Форумі взяли участь топменеджери Групи Tolk. У своєму виступі Оксана Гентіш, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» звернула увагу присутніх на те, що компанії Групи Tolk завжди готові забезпечити своїх споживачів надійним енергопостачанням, оптимізувати витрати за електроенергію, підтримати у будь-якій ситуації, допомогти розв’язати будь-яку проблему, що стосується питань енергопостачання.
Одним з таких кроків назустріч споживачу є викуп у нього надлишків електроенергії, які він виробляє з відновлювальних джерел для власних потреб. Вже понад рік цей взаємовигідний інструмент активно використовується Групою Tolk. При цьому споживач не обтяжений бюрократичними процедурами, не проходить реєстрацію як учасник ринку, не бере участь у тендерах, а лише робить заявку своєму постачальнику, отримуючи при цьому і економію ресурсів, і кошти за реалізовану електроенергію.
Ще одним з засобів енергоощадження – вже на рівні територіальних громад – є встановлення на дахах комунальних об’єктів та адміністративних споруд сонячних панелей. За підтримки міжнародних партнерів на Волині зараз встановлюють сонячні панелі лікувальні заклади, ЦНАПи, заклади освіти. Завдяки цьому ці юридичні споживачі мають можливість працювати навіть за відсутності сонця та постачати електрику для критично важливого обладнання. Також, у випадку відключення від загальної мережі енергопостачання, вони зможуть працювати автономно.
Нещодавно схвалено зміни до ряду законів, що дозволить більше розвивати «зелену генерацію» та стимулювати «активного споживача» до використання альтернативних джерел енергії. Цей механізм «самовиробництва енергії» дозволить зекономити на її передачі, наблизивши споживання електроенергії до місця безпосередньої генерації.
«Ми завжди готові допомогти громадам та кожному споживачеві з порадою та консультацією, посприяти розв'язанню конкретного питання як на місцевому, так і на національному рівні», – підкреслила директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш (Група Tolk).
-
Ірина Береснєва: Головними принципами Групи Tolk є надійність та стабільність постачання енергоресурсів
10 липня 2023р.Форум енергетичної безпеки громад, партнером якого виступила Група компаній Tolk, був присвячений питанням енергоефективності, місцевих енергетичних ресурсів, відновлюваної енергетики, розподіленої генерації та захисту критичної інфраструктури громад.
На заході виступила Ірина Береснєва, директор ТОВ «Августа» (Група Tolk), яка звернула увагу учасників на енергетичну безпеку споживачів, поділилась рекомендаціями щодо критеріїв обрання надійного постачальника, аргументувала доцільність запровадження енергоефективних технологій, розповіла про енергетичний портфель Групи, до якої – задля диверсифікації ризиків – входять всі види генерації, про заходи, які вживають компанії Групи задля забезпечення безперервного енергопостачання своїх споживачів.
“Хочу зазначити, – підкреслила Ірина Береснєва, – що наша Група послідовно впроваджує використання «зеленої» енергетики, підтверджуючи свій стратегічний напрям екологічної і соціальної відповідальності. Саме тому в енергетичному балансі Групи постійно збільшується питома вага електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел. Відновлювальна енергетика має бути в пріоритеті в тому числі і у місцевих громад”.
Група компаній Tolk вже тривалий час здійснює викуп електроенергії, виробленої з енергії сонця та вітру, у промислових виробників, а тепер ця пропозиція дійсна й для дрібних промислових та побутових виробників.
Умови співпраці вигідні для обох зацікавлених сторін. Детальніше можна дізнатись: 👉 http://surl.li/iykjl
-
Про ризики для бізнесу при виборі недобросовісного постачальника електроенергії
30 червня 2023р.Новий ринок електричної енергії в Україні сприяв появі великої кількості енергопостачальних компаній і дав можливість бізнесу обирати вигідні умови співпраці з постачальниками енергоносіїв.
Але, окрім нових можливостей, з’явилися і нові ризики для бізнесу — не дуже сумлінні постачальники, які занижують ціни на місяць, два чи й на три з метою залучення нових клієнтів. У результаті бізнес може отримати додаткову знижку на електроенергію, але низьку якість послуг і суттєве зростання ціни у майбутньому.
Tolk ділиться порадами, як не потрапити на гачок до шахраїв. На що слід звернути увагу:
- Комерційні пропозиції на постачання електроенергії від нового постачальника зі знижками.
- Комплексна пропозиція на постачання газу і електроенергії.
- Постачальник оперує неактуальною статистикою.
- Непрофесійний сервіс, який часто призводить до фінансових втрат вашого підприємства.
Варто розуміти, що електроенергія зараз не може бути дешевою, адже енергосистема, внаслідок неодноразових ворожих атак, переживає значну ресурсну та фінансову кризу. Імпорт е/е дорогий, а експорт неможливий. Нещодавній підрив Каховської ГЕС також спричинив значну втрату ресурсів гідроенергетики.
Радимо з насторогою переглядати комерційні пропозиції зі знижками, яких зараз на ринку просто не може бути.
Ціна на електроенергію занижується, але ця різниця нікуди не зникає, а додається до ціни газу. В підсумку клієнт платить ту саму ціну.
Навмисно демонструються неактуальні дані за минулі періоди
Недобросовісна робота постачальника може призвести до того, що він не в змозі буде виконувати свої зобов’язання за договорами і перейде до статусу «Дефолтний». Клієнти такого постачальника переходять до «Постачальника останньої надії» з найвищими цінами на ринку електроенергії.
Tolk рекомендує при виборі нового постачальника електричної енергії оцінювати всі ризики і обирати професіоналів!
Слідкуйте за нашими порадами на сайтах компаній Групи Tolk та на Фейсбук-сторінках під хештегом #Tolkові застереження.
Програма ЄС та Уряду з обміну ламп відтепер доступна для шкіл, садочків, лікарень
Tolk нагадує, що в Україні стартувала друга хвиля обміну ламп розжарювання — обміняти старі лампи на світлодіодні зможуть заклади освіти та медичної сфери. Про це інформує Урядовий портал: https://bit.ly/3N16Cfb
За офіційними даними, до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії, вже долучилися 4 млн українців, вони обміняли загалом 20 млн лампочок. Але ціль України – замінити близько 50 млн ламп розжарювання, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни, тому на урядовому рівні було схвалено рішення розширити програму на нові сегменти споживання.
Саме тому наразі до програми обміну закликають долучатися керівників закладів охорони здоров’я та закладів освіти. Громадяни, як і раніше, можуть обмінювати лампи за раніше затвердженою процедурою у тих відділеннях Укрпошти, які продовжують брати участь в програмі.
Хто зможе обміняти лампи у рамках нового етапу програми?
У програмі для закладів освіти та медицини можуть взяти участь не тільки дитячі садки, школи, профтехучилища чи ВУЗи, а й спортивні й музичні школи, автошколи та будь-які інші заклади освіти.
Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.
Кожна вищезгадана юридична особа отримала право обміняти:
- по 3 лампи на 10 кв. м. в аудиторіях, учительських, палатах, процедурних кімнатах;
- по 2 лампи на 10 кв. м. для місць загального користування.
Інструкція для обміну
Для обміну лампи необхідно буде попередньо відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал Дія. Для цього потрібно:
- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
- перевірити інформацію щодо підприємства;
- перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;
- вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;
- поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання ;
- вказати місцезнаходження організації;
- перевірити та підтвердити дані, щодо сформованого запиту;
- підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.
Після подання заявки, протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп
Отримувачі світлодіодних ламп будуть зобов'язані передати відповідну кількість ламп розжарювання до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.Довідково
Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Володимира Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. -
Група компаній Tolk стала партнером Форуму енергетичної безпеки громад
28 червня 2023р.6 липня 2023 відбудеться Форум енергетичної безпеки громад - ключова подія для всіх, хто цікавиться енергоефективністю, місцевими енергетичними ресурсами, відновлюваною енергетикою, розподіленою генерацією та захистом критичної інфраструктури громад.
Група компаній Tolk виступила партнером цього престижного заходу, який пройде у "Хаятт Рідженсі Київ".
Організатор Форуму - Energy Club.
Деталі та реєстрація: https://bit.ly/3PkHenw
Не пропустіть унікальну можливість почути думку провідних експертів у галузі енергетики та взяти активну участь у дискусіях, що формують майбутнє енергетичної безпеки наших громад.
Вітаємо з Днем Конституції України!
Конституція сучасної незалежної України, якій сьогодні виповнюється 27 років, - фундамент нашої держави.
Країна-терорист щодня намагається відібрати у нас невід’ємне право на життя, свободу, на права, які записані в Основному законі.
Кров’ю та вогнем захищаємо наше майбутнє!
Україна переможе!
-
Нові граничні ціни на ринку електричної енергії
27 червня 2023р.Tolk попереджає юридичних споживачів про можливе збільшення витрат підприємств на електроенергію.
27 червня 2023 року НКРЕКП прийняв постанову про встановлення нових граничних цін на ринку електричної енергії, які почнуть діяти з 30.06.2023 року.
На РДН та ВДР встановлено ідентичні обмеження:
- максимальна ціна з 07:00 до19:00 – 5600 грн/МВт·год;
- максимальна ціна з 19:00 до 23:00 – 7200 грн/МВт·год;
- максимальна ціна з 23:00 до 07:00 – 3000 грн/МВт·год;
- мінімальна ціна – 10 грн/МВт·год для всіх розрахункових періодів.
На балансуючому ринку встановлено такі граничні ціни:
- – максимальна ціна – 125% від ціни РДН, яка склалася у відповідну годину постачання;
- – мінімальна ціна – 0,01 грн/МВт·год.
Детальна інформація на сайті НКРЕКП: https://is.gd/93A27a
-
Уряд затвердив механізм швидкого надання субсидій. Розраховуйтесь за надані послуги вчасно!
26 червня 2023р.Група компаній Tolk вдячна кожному за оплачені рахунки за спожиту електроенергію. Вчасні розрахунки – це стабільна робота генерацій електроенергії, це відновлення зруйнованої ворогом інфраструктури, це підготовка до зимового періоду та підтримка України!
Нагадуємо, що для незахищених верств населення працює система державної підтримки – субсидія, оформлення якої Уряд нещодавно спростив. Відтепер працює механізм швидкого надання житлових субсидій. Деталі: https://is.gd/iqGzC7
Отже, споживачам більше не потрібно збирати довідки і витрачати час на заповнення декларації, достатньо подати спрощену заяву в електронній формі:
- в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua/
- у мобільному додатку ПФУ
- на Порталі Дія: https://is.gd/Q2CQ4M
При цьому не забувайте, що субсидію можна оформити, якщо немає заборгованості за спожиту електроенергію (комунальні послуги)!
-
Оксана Гентіш: Ми за те, щоб всі економічні механізми, які регулюють діяльність ринку, були збалансовані
22 червня 2023р.Питання переходу до лібералізованого ринку електроенергії, аналіз впливу прайс-кепів, обговорення своєчасності рішення про скасування/зміну граничних цін на ринку та моделювання розвитку подій внаслідок реалізації цього рішення стали предметом професійної дискусії представників урядових структур, органів центральної влади, представників компаній-членів Energy Club та провідних галузевих експертів.
Свій погляд щодо лібералізації ринку електроенергії висловила Оксана Гентіш, директорка ТОВ «Волиньелектрозбут», Група Tolk.
"Ми за те, щоб ринок був лібералізований, щоб ціни формувалися ринковими умовами, – відзначила Оксана Гентіш. – Але нам потрібно пам'ятати, що ми живемо в умовах війни. Також потрібно розуміти, що ми постачаємо значну частину електричної енергії бюджетним споживачам, де ціни зафіксовано умовами тендерів. І якщо ціни на ринку суттєво зростуть, у бюджетних споживачів не буде достатньо коштів. А законодавство, що регулює діяльність ринку електроенергії, так до сьогодні не відпрацьовано, і не відрегульовано закупівлі електричної енергії для бюджетників".
З підвищенням цін суттєво збільшуються дельти у постачальників універсальних послуг, виникають значні касові розриви через оплату споживачами у наступному місяці. Це значно ускладнює і без того важке фінансове становище постачальників в умовах, коли існує досить велика заборгованість «Гарантованого покупця» перед постачальниками. Ще один проблемний момент: недостатнє забезпечення постачальників «Гарпоком» обсягами для населення. Через це постачальники вимушені докуповувати ці обсяги на організованих сегментах ринку.
Оксана Гентіш також підкреслила важливість збалансованого підходу до регулювання ринку: "Ми за те, щоб всі економічні механізми, які регулюють діяльність ринку, зокрема, універсальну послугу постачання населення, були збалансовані. Бо якщо з однієї сторони буде регулювання, а з іншої сторони – відпускання цін, і не буде передбачено шляхів вирішення, то ринок розбалансується остаточно".
-
Tolk купує електроенергію, вироблену з ВДЕ у промислових виробників
19 червня 2023р.Tolk послідовно збільшує в енергетичному балансі Групи питому вагу електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел.
Саме тому компанії Групи Tolk здійснюють викуп електроенергії, виробленої з енергії сонця у промислових виробників.
Співпрацюємо з виробниками на вигідних умовах для обох зацікавлених сторін:
- виробники отримують від Tolk «живі кошти» за вироблену електроенергію у повному обсязі за ринковою ціною і за графіком;
- виплати здійснюються без затримок та у встановлені терміни;
- укладаємо довгострокові контракти.
За детальною інформацією звертайтесь до спеціалістів Групи Tolk за номером телефону: 0800 33 18 33 або заповнюйте форму на сайті 👉https://tolk.ua/ua/vikup-elektroenergii-viroblenoi-z-ses-u-promislovikh-virobnikiv/
-
Tolkові поради: як змусити пральну машину споживати в 2 рази менше електроенергії?
16 червня 2023р.Рахунки за комунальні послуги зростають і спонукають нас замислюватись над тим, як заощаджувати власні кошти. Група Tolk підказує, як зекономити.
Економне прання — відмінне рішення!
Невисокі температури. . Під час прання при 60 °С ваша пральна машинка витрачає в 2 рази більше електроенергії, ніж при 30 °С! Отже, можна заощадити при низьких температурах. Безумовно, коли потрібно прати дитячі речі або одяг хворих людей, обирайте спеціальний режим.
Кількість білизни. Намагайтеся завантажувати бак пральної машинки повністю. Прилад витрачає однакову кількість ресурсів в будь-якому випадку. І неважливо, перете ви два рушники або повний кошик білизни.
Дозування засобу для прання. Слід пам'ятати: чим більше засобу, тим більше піни. В такому разі машинка буде частіше зливати воду і набирати нову. Не перестарайтеся з пральним порошком. Крім того, використовувати потрібно тільки засоби, що спеціально призначені для пральної машинки.
Вибір пральної машини. Якщо найближчим часом ви плануєте купити нову, вибирайте найбільш ощадливу модель - автомат класу А+++. Такі прилади витрачають менше електрики. Відповідно, машинки класів А++, А+, А, В і так далі витрачають більше. Крім того, майже на всіх сучасних агрегатах є режим «Економного прання» або «Екопрання». У такому режимі вони витрачають мінімум електрики і води.
Якщо дотримуватись всіх перелічених правил – можна буде скоротити витрати електроенергії в 2-3 рази тільки на пральній машинці!
Слідкуйте за нашими tolkовими порадами, користуйтесь та заощаджуйте:
https://tolk.ua/ua/ekonomiya/ -
Нова ціна на електроенергію: що потрібно знати населенню?
09 червня 2023р.Вартість. З 1-го червня 2023 року ми всі – побутові споживачі – сплачуємо за електроенергію за новими цінами, які затвердив уряд: тепер 1 кіловат для населення коштує 2,64 грн/кВт год.
Єдина ціна. Уряд передбачив на електроенергію для побутових споживачів єдину ціну, яка не буде залежати від об’єму споживання електроенергії, хоча першочергово обговорювались інші пропозиції. Отже, використали 100 чи 1000 кіловат – не важливо, ціна за кожен кіловат однакова.
Термін дії ціни. Тариф актуальний з 1-го червня до 31 грудня 2023 року. Тобто, платіжки за спожиту електроенергію за новими цінами ми отримаємо тільки в липні. В червні ж ми розраховуємося за електроенергію, яку споживали у травні, тож рахуватимуть її ще за старими цінами – тими, що діяли до 31.05.2023 р.
Зонний облік. На щастя, зонний облік діє й далі. Отже, споживачі, які вже встановили двозонний лічильник (день/ніч) зможуть і надалі заощаджувати свої кошти і платити на 50% менше за електроенергію, спожиту з 23:00 вечора до 7:00 ранку. Тож вмикайте електробойлери, пральні машини та інші енергоємні прилади вночі.
☝️Tolk нагадує, що дотримуючись простих правил розумного споживання електроенергії в побуті можна суттєво заощаджувати власні кошти 👉 https://bit.ly/3oVLJdm
Використовуємо електроенергію tolkoво – рухаємось до Перемоги! 💙💛
-
Уряд підвищив тариф на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт-год
01 червня 2023р.30 травня Уряд схвалив рішення ( Постанова КМУ №544 ) про підвищення з 1 червня 2023 року тарифу на електроенергію для побутових споживачів – до 2,64 грн за кВт-год.
Це було вкрай складним, але необхідним рішенням для масштабної підготовки енергосистеми до наступного опалювального сезону, яка триває на енергетичних об'єктах країни, зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Зауважимо, що НКРЕКП пропонувала підняти тариф до ринкового рівня у 5,5 грн за кВт-год з першим етапом до 2,88 грн. Але уряд підвищив тариф для населення до 2,64 грн за кВт-год. Цей тариф діятиме по 31 грудня 2023 року включно.
Державні субсидії для вразливих споживачів будуть збережені, також уряд планує збільшити фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення.
Важливо: зонний облік електроенергії залишається. Тому Tolk рекомендує побутовим споживачам для зменшення витрат на електроенергію встановлювати тарифні прилади обліку.
-
«Я купую світло для всієї Волині й численних споживачів в інших областях України!» - менеджер ТОВ «ВЕЗ» Марта Лагода ділилася історією свого успіху
29 травня 2023р.Навчатися в кращих, щоб бути успішною в житті, щоб мати улюблену роботу, працювати і розвиватися - про це говорила під час зустрічі зі студентами кафедри обліку і оподаткування Волинського національного університету імені Лесі Українки менеджер ТОВ «Волиньелектрозбут» (Tolk) Марта Лагода. Такі зустрічі з майбутніми спеціалістами – це завжди привід оглянутися на досягнуте, оцінити себе та свою роботу, а ще мотивувати майбутніх спеціалістів шукати свій шлях в енергетиці. Саме тому фахівці компаній Групи Tolk завжди з задоволенням відгукуються на пропозиції навчальних закладів розповісти про свою роботу, поділитися досвідом.
Зустріч зі студентами кафедри обліку і оподаткування Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбулася 8 травня поточного року. Це вже не перша така нагода фахівців ТОВ «ВЕЗ» поспілкуватися зі студентами, зараз вона пройшла у рамках місячника публічних лекцій «Історія мого успіху», присвячена 25-річчю кафедри. Про це повідомили на фейсбук-сторінці кафедри:
«У цей раз мали приємність спілкування з випускницею спеціальності Мартою Лагодою (Кобильчук). Мета такого формату є акцентування випускниками уваги здобувачів на soft skills, що варто набувати та удосконалювати майбутнім професіоналам з обліку та оподаткування.
«Мріяти, розвиватися, позитивно мислити, конкурувати з іншими, різносторонньо удосконалюватись та займатися спортом!» – основні елементи успіху.
Під час зустрічі зі студентами Марта Лагода розповідала про свої обов’язки економіста ТОВ «Волиньелектрозбут». Навички прогнозування, планування, обліку, контролювання та звітування стали їй у нагоді на займаній посаді.
Випускниця з захопленням згадувала про студентське навчання, рівень отриманих знань та компетенцій, що дозволило їй пройти свій шлях від бухгалтера логістичної фірми, бухгалтера групи компаній Континіум та пошуку себе як психолога на шляху до «роботи своєї мрії, що приносить щоденне задоволення!»
«Я купую світло для всієї Волині й численних споживачів в інших областях України!» – Марта розповіла про особливості своїх обов’язків, проблеми, що виникають на ринку світла у період війни, складність прогнозування та балансування окремих процесів.
Здобувачів цікавило, як Марті вдалося уникнути професійного вигорання, як саме допомогла їй отримана спеціальність на її шляху; чи обрала б вона щось інше, якби визначалася сьогодні?
Усі учасники отримали заряд позитиву та приємних вражень!
Ми пишаємося своїми випускниками та щиро бажаємо їм щастя та удачі!
P.S. Розібрано на цитати: «Бухгалтер – це, перш за все, лідер!», «Саме там, де є страх, і є зона росту!», «Все «Ок!» – показник зрілості!»
Група компаній Tolk щиро вдячна викладачам кафедри обліку і оподаткування Волинського національного університету імені Лесі Українки за увагу до товариства, за можливість поспілкуватися з його працівниками. Запрошуємо випускників на роботу!
-
Чесні взаємини з клієнтами, професійність, командна робота: ТОВ «Волиньелектрозбут» виповнюється 5 років
25 травня 2023р.Світло, тепло і комфорт в оселях сотень тисяч волинян, стабільне електропостачання і чітка спланована робота десятків тисяч підприємств, установ та організацій – такий результат роботи ТОВ «Волиньелектрозбут». Саме сьогодні, 25 травня, виповнюється п’ять років з дня створення підприємства, яке забезпечує електроенергією всю Волинську область, а також численних споживачів поза її межами. За цей час пройдено чимало, зроблено ще більше і, оглядаючись, можна багато чого згадувати, аналізувати та, певна річ, планувати. Тож як створювалась потужна компанія, як змінювалась, скільки довелося здолати за такий короткий і водночас тривалий як для підприємства період, згадуємо разом із працівниками ТОВ «ВЕЗ».
Говорячи про ТОВ «ВЕЗ», насамперед говоримо про Дмитра Олександровича Іванова – саме він п’ять років тому стояв біля витоків підприємства, реєстрував його, формував перші накази, ставив перші підписи. На його плечі тоді лягла надзвичайно відповідальна місія, від якої, без перебільшення, залежало основне – функціонування не тільки самої компанії, а повноцінне життя Волині. Саме так і без перебільшення – «на кону» стояло забезпечення електроенергією цілого краю. Всього кілька місяців тому Дмитро Олександрович передав керівництво компанією своїй досвідченій колезі, але залишився працювати в команді, ділитись величезним досвідом, вчити нові покоління енергетиків
Підсумовуючи період роботи, Дмитро Олександрович високо оцінює колектив товариства і пишається ним: «Найбільшим досягненням за ці 5 років вважаю не створення матеріальної бази і організаційної структури, не показники, не подолання складнощів, а формування ініціативної, професійної команди, яка здатна працювати самостійно без щоденного систематичного втручання керівника. І приємно, що команда продовжує вчитись, розвиватись, вдосконалюватись і постійно в пошуку нового».
Доповнює колегу і наставника нинішня очільниця підприємства Оксана Любомирівна Гентіш: «Справді, 5 років діяльності нашого товариства – це насамперед період, за який був сформований потужний колектив справжніх фахівців. Але, крім того, це період напруженої роботи, глибока реформа роздрібного ринку електроенергії, а пізніше й оптового ринку, запровадження ковідних обмежень і найтяжче для всієї нашої країни – це військові дії, а відтак – здійснення примусових і аварійних відключень через масовані обстріли. Якщо оглядатись назад, то ми пройшли стільки, як окремим компаніям за чверть століття не здолати. Тим не менше, всі поставлені завдання виконували і, що найголовніше, за ці 5 років у нас вибудувались чесні й довірливі взаємини з нашими клієнтами. Ми, незважаючи на всі виклики, розвивалися, пропонували нові сервіси і збільшували спектр послуг для споживачів, розширювали географію електропостачання з Волинської області на всю територію нашої країни».
Про те, наскільки відповідальною була робота в умовах реформування ринку енергетики, говорить заступник директора, фахівець із 20-річним досвідом роботи в галузі енергетики Михайло Петрук: «Оглядатися на пройдений шлях і аналізувати зроблене зараз – порівняно легше, ніж було йти цим шляхом, але якщо вдуматись, то на плечах нашого товариства лежав і лежить величезний тягар відповідальності – забезпечити електроенергією всіх без винятку. А це щоденна кропітка робота: ми з командою здійснюємо закупівлю електроенергії на всіх сегментах ринку (двосторонній ринок, РДН/ВДР, «зелений тариф» від ПДГ, балансуючий ринок); працюємо з платформами ММS, XMtrade, УЕБ; прогнозуємо щоденне та погодинне споживання; здійснюємо розрахунки з контрагентами і багато іншого. Впевнено ж можу сказати одне: спокійно реагувати на виклики допомагало усвідомлення потрібності моєї роботи не лише для колективу, а й для всіх споживачів ТОВ «ВЕЗ»; справлятися з викликами вдавалось завдяки мудрому керівництву та командній роботі. І тепер ми з колегами отримуємо величезне задоволення, коли в результаті вдалого прогнозування споживання отримуємо мінімальні небаланси, що призводить до покращення фінансового результату товариства».
Ще один досвідчений енергетик Волині Володимир Панас у команді ТОВ «ВЕЗ» майже від початку функціонування ринку електричної енергії, очолює Нововолинський ТЦОК. Каже, раніше думав, що важко – це коли починаєш працювати в нових умовах, як-от під час реформи ринку енергетики, та виявилось інакше: «Звісно ж, доводилось працювати і в екстремальних, і в стресових ситуаціях, хоча такі моменти одразу і не пригадаєш, тому що це все сприймається як буденність. Напевно найбільш екстремальний період роботи в ТЦОКу був під час аварійних знеструмлень, коли робота за комп’ютером була схожа на лотерею: пощастить – встигнеш виконати роботу, а ні… Та під час усіх складних моментів рятують два чинники: потужна команда та своєрідне кредо, із яким крокую по життю «Ти можеш зробити усе. Якщо захочеш». Саме підтримка однодумців, усієї команди і допомогли створити «з нуля» сучасний територіальний Центр обслуговування клієнтів у Нововолинську. «Відкриття нового офісу ТЦОКу, проєвропейського сучасного офісу у форматі Open space, вражаючі відгуки наших клієнтів – цей момент став для мене найкрутішим за весь час роботи», – каже Володимир Панас.
А загалом кожен територіальний Центр обслуговування клієнтів ТОВ «ВЕЗ» – це висококваліфікований персонал та повний спектр послуг компанії. Тобто, споживачам із віддалених населених пунктів не обов’язково їхати в обласний центр за отриманням унікальних послуг у сфері електропостачання – ні, все це є там, де є представництво компанії, додає Руслан Оксенюк, який очолює Маневицький ТЦОК. «Колектив – це те, чим пишається кожен із нас. Ми підтримуємо один одного, вчимося один в одного, замінюємо в разі потреби, страхуємо. Коли чую вислів «незамінних не буває» – не погоджуюся, бо наш колектив – як по вертикалі, так і на місцях – замінити не можна! Говорю це і жартома згадую недавні події: взимку, під час вимкнень електропостачання, наш ТЦОК використовував генератор із ручним стартером, який могли завести тільки я і ще мої колеги-жінки. Всі чоловіки з сусідніх офісів пробували, і не могли. Я ж завжди кажу, що ми з колективом не те, що стартер заведемо, а гори перевернемо. І так у будь-якій справі. Пишаюся людьми, з якими працюю!»
Бути не тільки енергетиком, менеджером, а часом ще й психологом – це те, з чим сьогодні доводиться зіштовхуватися багатьом працівникам компанії, але це – реалії часу, каже Наталка Климюк – очільниця Ковельського ТЦОКУ, який є другим за величиною в області за кількістю споживачів, але територіально – найбільший. У цьому сенсі справжній порятунок як для компанії, так і для споживачів – цифровізація послуг.
«Це так приємно, що наша компанія рухається пліч-о-пліч з усією країною в напрямі діджиталізації, що ми сучасні та передові, а найголовніше – що такими нас бачать наші споживачі й задоволені цим, – уточнює Наталія Анатоліївна. – Укласти договір на постачання електроенергії онлайн – легко; відправити завірені документи через «Медок» чи «Вчасно» – будь ласка, не витрачайте час на відвідування офісів; хочете оплатити рахунки, не виходячи з кімнати – що може бути простіше за сервіси ТОВ «ВЕЗ»? І коли мене питають, що спонукає нас так ефективно працювати, я завжди кажу: «Наш результат і наші задоволені споживачі дають натхнення до нової роботи, бажання бути кращими».
«5 років. П’ять. Не віриться, що вже п’ять, бо, здається, лише нещодавно новою командою ми починали всю цю роботу. Час летить швидко, ми зробили дуже багато і ще багато буде зроблено. Оскільки реформа ринку триває, перед нами будуть нові й нові завдання, які ми в будь-якому разі зможемо виконати», – додає керівник відділу універсального ринку Ігор Самолюк.
СЕО Групи компаній Tolk Володимир Крупко, вітаючи колектив, відзначає: «ТОВ «Волиньелектрозбут» – це чудова команда професіоналів, завжди командна робота! Так тримати! 5 років – це лише початок вашого становлення. Упевнений, що завдяки вашому професіоналізму, наполегливості, постійній готовності до нових викликів, ТОВ «ВЕЗ» завжди буде взірцем для інших постачальників універсальних послуг!»
«І в цей день хочеться побажати і нашій компанії, і нашим клієнтам – миру і перемоги, – додає Оксана Гентіш. – З усім іншим ми – українці – справимося і здолаємо. Бо ми потужна нація, вміємо цінувати наші надбання та примножувати їх. Слава Україні!»
-
На що слід звернути увагу при виборі постачальника електроенергії?
24 травня 2023р.Після запровадження в Україні нової моделі ринку електричної енергії з’явилось багато енергопостачальних компаній. Як малому та середньому бізнесу не розгубитись в цій ситуації та зробити правильний вибір свого постачальника?
Tolk ділиться корисними порадами — які критерії допоможуть при виборі постачальника електроенергії:
- Наявність у компанії постачальника Ліцензії на постачання е/е, хороша репутаційна історія, позитивні відгуки задоволених клієнтів;
- Розвинена інфраструктура: зручний сайт, сучасні центри обслуговування клієнтів, наявність контакт-центру;
- Наявність доступних продуктів: пропозиції за фіксованою вартістю з постачання е/е, супутні продукти у вигляді газу, топлива, викуп е/е виробленої з ВДЕ, інші додаткові послуги або програми, які пропонує постачальник. Це можуть бути енергоефективні рішення, аудит рахунків за спожиту електроенергію та аналіз споживання е/е підприємством, консультації щодо оптимізації енергоресурсів тощо;
- Сучасні онлайн сервіси та послуги (можливість подавати заявку на постачання енергоресурсів онлайн, спілкування в онлайн-режимі, особистий кабінет для компаній);
- Електронний документообіг (використання систем електронного документообороту М.E.Doc та Вчасно).
Тоlk — надійний постачальник енергоресурсів, наші фахівці завжди на зв’язку і готові допомогти й відповісти на будь-яке Ваше запитання, звертайтесь:
https://tolk.ua/ua/elektroenergia-dla-biznesa/ -
Володимир Крупко: У 2025 році бачимо себе у трійці найбільших постачальників в Україні
22 травня 2023р.В рамках спеціального медіапроєкту бізнес-спільноти Energy Club відбулось “Велике інтерв’ю”, який СЕО Групи Tolk Володимир Крупко дав ведучому Андрію Куликову. Пропонуємо головні моменти бесіди. Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Energy Club.
...Коли виникає критична ситуація, часто-густо ми кидаємось на допомогу тим, кого вважаємо слабшими, забуваючи про себе. Як Група Tolk забезпечила власну спроможність у ці критичні часи?
Насамперед це колектив. Бо навіть бізнес, його показники не так важливі, ніж люди: саме їх руками здійснюється весь бізнес.
Друге − це наші споживачі. Бо дійсно за ті роки, які ми працювали до війни, вдалося заслужити їхню довіру. І коли лунало дуже багато дзвінків, коли ніхто не розумів ситуацію, коли люди питали: а що ж далі, що ж буде з електроенергією, як мені працювати? − саме ці довірливі відносини між нами і нашими клієнтами дозволили опанувати себе та встановити режим роботи на підприємстві. Надалі вдалось згуртувати, заспокоїти наших споживачів, і утримати клієнтську базу.
В якій спосіб, окрім саме постачання послуг, ви підтримуєте зі споживачами зв'язок? Наскільки ви враховуєте їхні відгуки у формуванні своєї стратегії?
Питання дійсно широке, спробую коротко. Є різні категорії споживачів. Є категорії споживачів, яким навіть не дуже цікаво, що відбувається із ціною електроенергії. Тобто він уклав з нами договір, триває постачання енергії, він задоволений, що все нормально і не заглиблюється у деталі.
Є інша категорія споживачів, де ми самі виходимо на зв'язок − це великі споживачі. Ми маємо бути з ними в контакті, зокрема з енергетиками цих підприємств, для того, щоб наші фахівці, ті, хто займається прогнозом, могли правильно будувати баланс закупівлі, і, відповідно, баланс споживання електроенергії − для мінімізації небалансів. Тобто там ініціативу ми проявляємо самі.
Є ще третя категорія споживачів − там, де керівники бізнесу дійсно переймаються результатом, борються за кожну копійку своєї ефективності. Це так званий у нас VIP-сегмент. У нас є окремі групи менеджерів, які займаються саме цією категорією, спілкуються напряму з керівниками підприємств. І це доволі цікаве, до речі, спілкування, коли людина на тому боці, твій фактично клієнт, він сам зацікавлений, він тебе розпитує, а що відбулося з «Енергоатомом», що відбулось з експортом, як воно вплине на мою ціну електроенергії? Це така цікава комунікація, до речі.
І, щоб підсумувати, ми раз на місяць проводимо опитування наших клієнтів. Окремо наш колцентр продзвонює, бере певні категорії, робить такий зріз: рівень задоволеності клієнтів роботою наших менеджерів, наших компаній. І ось нещодавно якраз надали мені останній, за минулий місяць результат − рівень задоволення понад 80 відсотків. Це дуже гарний показник, насправді.
Справді дуже гарний, а у вас самого, якщо спробувати себе опитати, який рівень задоволення від результатів?
Якщо коротко − хотілося б більшого. Плани були − вони й залишаються − доволі амбітними, і я, сподіваюся, нам вдасться їх досягти: ми у 2025 році бачимо себе у трійці найбільших постачальників в Україні. Мається на увазі і по ефективності, і по обсягу електроенергії, який буде торгуватись.
Що стосується в цілому картини, тут не можна сказати, що нам пощастило, але те, що наш основний бізнес зосереджений на Волині і Закарпатті, звичайно, дало певну перевагу. Я постійно спілкуюсь зі своїми колегами, у тому числі й з тими, хто відповідає за постачання енергії у східних регіонах та північних регіонах країни, які дуже сильно постраждали. У них ситуація, звичайно, набагато гірша. І з одного боку, у нас кращі умови, а з іншого − це накладає певний тягар на нас: від нас багато очікують − і по зменшенню дебіторної заборгованості, і по зборах від населення, мовляв, вас не так сильно зачепила війна.
Коли Ви, пане Володимире, почали говорити про те, наскільки війна вдарила по колегах в інших областях, у Вас навіть тон змінився. Я відчуваю, що Вас це хвилює. Взагалі-то українські енергетики показали не тільки спроможність самим розв’язувати певні проблеми, а й допомагати одне одним. Наскільки у Вас в цьому ключі зараз співпраця з іншими компаніями, з інших областей?
Ми всі, як кажуть, знаходимося в одному човні. Постачальників універсальних послуг не так багато, з тих, що діють на сьогодні – 23, якщо не помиляюсь. Тому кожен учасник ринку знає іншого свого колегу, що називається, в обличчя.
Звичайно, підтримую зв'язок з усіма, і про рівень співпраці свідчать останні спільні листи. Ми багато спільних листів-звернень пишемо разом, і під цими листами ставлять підписи і печатки всі ПУПи, за виключенням державних (вони мають бути аполітичними) – будь-то звернення до президента України, чи до Ради національної безпеки і оборони України. Я думаю, це говорить про певний рівень кооперації.
Є кілька важливих благодійних та соціальних ініціатив Групи Tolk. Наприклад, на початку опалювального сезону Група компаній звернулась до всіх небайдужих із закликом долучитись до проєкту "Робіть світлі справи!". Розкажіть про нього, будь ласка.
Задум з'явився ще в травні минулого року. Трошки часу зайняла діджитал-інтеграція цього рішення, бо воно мало бути простим для того, щоб будь-хто, хто хотів би допомогти нужденним, зміг зайти на наш сайт і в один клік зробити добру світлу справу − оплатити рахунок тієї людини, яка соціально це зробити не може.
Ми по своїх клієнтах по Волинській та Закарпатській областях взяли саме тих, хто користується пільгами та субсидіями держави. Тобто тих, яких вже держава відібрала, хто дійсно потребує на допомогу. Щоб гроші були сплачені не за якогось бізнесмена, який заборгував за опалення та освітлення свого басейну.
Хочу відзначити активність небайдужих громадян, а також співпрацю зі швейцарським фондом Swiss Aid to Ukraine. Завдяки ним понад дев’ять сотень українських сімей отримали допомогу в рамках цієї ініціативи.
Я також знаю, що Група Tolk системно допомагає Благодійному фонду «Майбутнє – дітям», а фонд «Майбутнє – дітям» своєю чергою допомагає Гуманітарному хабу Харківської ТЕЦ-5. Отже, Ви й в такий спосіб колегам допомагаєте. А яким ще благодійним та волонтерським рухам допомагає Tolk?
Багато ініціатив було проведено. Ви знаєте, можливо, покажусь немодним, але ті, хто допомагають і роблять це щиро, намагаються про це не говорити. Багато ініціатив було зроблено з нашого боку – і комп’ютерний клас у гімназії, і допомога в облаштуванні соціального центру для дітей, і подарунки на свята, і співпраця з товариством глухих (УТОГ), і підтримка студентів… Слава Богу, якщо комусь змогли допомогти.
Цілком зрозуміло, пане Володимире, хоча я завжди все ж таки кажу, що про добрі справи треба говорити, бо це заохочує інших. Досі говорили переважно про індивідуальних споживачів, а що пропонує Група компаній Tolk бізнесу?
Є різні тарифи, які в нас народились з розуміння потреби ринку. А нещодавно ми вийшли з ініціативою і запропонували своїм клієнтам тариф «0», тобто фактично маржинальність постачальника електроенергії звели до мінімуму. Це ми зробили для того, щоб український бізнес – і малий, і середній, і великий – міг пройти складний період з найменшими для себе видатками. Тому був започаткований такий «0» тариф. А взагалі продуктова пропозиція у нас доволі багата, ціле «тарифне меню», навіть завершуючи постачанням одночасно і електроенергії, і газу для наших споживачів. Тобто кожен споживач з доволі ліберального, кастомізованого меню може обрати саме те, що для нього прийнятне.
Група компаній Tolk з вересня 2022 року є учасником Глобального договору Організації Об'єднаних Націй в Україні. Розкажіть про це детальніше.
Глобальний договір ООН досить широко представлений в Україні, туди входять потужні гравці різних сфер бізнесу. Всі учасники цієї міжнародної спільноти зобов’язуються свою діяльність спрямовувати, дотримуючись принципів Глобального договору, за чотирма напрямами: захист прав людини, трудові відносини, охорона довкілля та боротьба з корупцією. Ми працюємо по всіх напрямах, особливу увагу приділяючи саме антикорупційній діяльності.
Всі договори, які ми ухвалюємо у Групі Tolk, містять антикорупційну складову, а бізнес ми позиціюємо як відкритий. І ми жодним чином не підтримуємо будь-який прояв корупції, у нас до неї нульова толерантність. Саме тому ми приєдналися до цієї міжнародної ініціативи, щоб ще раз підтвердити свою позицію.
Яку найскладнішу задачу Вам довелося вирішувати у зв'язку із повномасштабною російську навалою?
Виокремити одну якось важко. Мабуть, комплекс питань, пов’язаний з рівнем розрахунків, з неплатежами.
І якщо казати про населення, то боржниками виступають насамперед не дідусі-бабусі – вони якраз все сплачують у першу чергу, а володарі «фортець» та басейнів, і їх борги становлять по 2-5-10 тисяч гривень.
Пане Володимире, чи планується − якщо це не комерційна таємниця – збільшення у Групи компаній, і якщо планується, то яке, − незважаючи на дуже складні умови, в яких ми всі зараз перебуваємо?
Збільшення планується по сервісності. Ми хочемо розвивати комунікаційний сервіс − фронт офіс, який спілкується в основному з нашими клієнтами. До кінця року цей апарат має зрости на 70 відсотків. Відповідно, це − додаткові робочі місця, які ми плануємо відкрити і в центральному офісі, і в регіонах − на Закарпатті та Волині. Тому для тих, хто шукає роботу, зокрема з-поміж переміщених осіб, ми маємо вакансії. З ними можна ознайомитись на професійних порталах та на сайтах наших підрозділів.
Сьогодні, як ми згадували, часто зустрічалось слово «на жаль». Хотілося б завершити тим, що Ви сформулюєте про те, що – «на щастя», вже в широкому плані?
На щастя, пане Андрію, ми здорові, живі, спілкуємось. Я сподіваюсь, що Перемога не за горами. Вона буде дуже скоро. Тому − на щастя − я вірю в те, що буде все добре і в Україні, і в наших споживачів, і в нашому бізнесі.
-
ТОВ «ВЕЗ» вітає всіх із Днем вишиванки
18 травня 2023р.18 травня – день, який і тішить, і болить.
Сьогодні ми говоримо про багату українську культуру, про міцні традиції нашого народу і вшановуємо символ і код української нації – вишиванку. Вдягаємо її, пишаємось нею, цінуємо!
І сьогодні ми вкотре згадуємо біль, який не вщухає: 79 років тому у цей день радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Ця трагедія тотожна з подіями, які відбувають зараз, коли росія намагається стерти з лиця землі український народ.
Але як не вдалося це зробити свого часу радянській владі, так не вдасться і зараз росії, бо вільні народи здолають ворога, як світло завжди долає темряву.
Ми переможемо, бо маємо вікову історію, міцне коріння й потужні традиції! Це те, що дає нам сенс і віру в перемогу!
Слава Україні!
-
Як знизити суми у рахунках за спожиту електроенергію підприємству?
17 травня 2023р.Іноді малому та середньому бізнесу важко розібратись в енергетичних питаннях підприємства. Не у всіх є можливість утримувати на підприємстві фахівця з енергетики, а проводити оптимізацію енергоспоживання на підприємстві сьогодні вкрай важливо. Адже витрати на сплату комунальних платежів становлять істотну частину розходів.
Тож як дізнатися, чи діючий тариф на електроенергію оптимальний для вашого бізнесу?
Можливо, варто змінити свого постачальника електроенергії?
Якщо сумніваєтесь, що ваш діючий тариф на електроенергію вигідний — зверніться до фахівців Групи Tolk! Ми проведемо безкоштовний аудит рахунків за спожиту електроенергію і підберемо кращу комерційну пропозицію саме для вашого бізнесу!
Tolk допоможе розібратись в усіх енергетичних питаннях, проаналізує особливості роботи вашого бізнесу, дасть поради щодо оптимізації споживання електроенергії підприємством та підбере оптимальний тариф на електроенергію саме для вас.
Звертайтесь: https://tolk.ua/ua/audit-tarifu/
-
Банкам дозволили блокувати рахунки українців-боржників. Просимо розрахуватися за спожиту електроенергію!
16 травня 2023р.Банки повертають арешти рахунків, накладені виконавчою службою через борги. Про це йдеться в Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану», який днями набув чинності.
Новий закон скасовує положення, які дозволяли українцям, чиї рахунки заарештувала державна виконавча служба або приватні виконавці, користуватися власними коштами. Слід нагадати, що раніше на час дії воєнного стану в Україні арешти коштів на суму менше 100 тис. грн були призупинені. Тепер це положення скасовано.
Клієнти банків з арештованими рахунками зможуть користуватися щомісяця сумою до двох мінімальних зарплат (станом на 9 травня – 13,4 тис. грн), а решту боргу спишуть на користь кредитора. Для того ж, щоб користуватися навіть цією сумою, виконавець має передати банку постанову на зняття арешту на суму двох "мінімалок" за одним із рахунків клієнта. Для вирішення цього питання клієнт має звернутися до виконавця самостійно.
ТОВ «ВЕЗ» звертається до споживачів з проханням врахувати нове законодавство і з метою уникнення незручностей оплатити наявну заборгованість за спожиту електроенергію. Зробити це можна через Особитстий кабінет - https://ok.elektro.volyn.ua/home , онлайн-сервіси товариства - https://bit.ly/3bn2Uxw , у банківських установах, відділеннях Укрпошти.
Також адміністрація товариства нагадує, що споживачі можуть звернутися до органів влади за призначенням субсидії, і таким чином уникати накопичення боргів. Більше інформації про це є на нашому сайті: https://bit.ly/44VRxU4
Адміністрація ТОВ «ВЕЗ» щиро вдячна всім споживачам, хто вчасно та в повному обсязі оплачує рахунки за спожиту електроенергію. Так ми тримаємо енергетичний фронт країни та наближаємось до Перемоги!
-
Розширено права споживачів на продаж електроенергії, виробленої з власних генеруючих установок
15 травня 2023р.Днями НКРЕКП прийняла рішення про надання всім споживачам електричної енергії (як побутовим, так і непобутовим) прав на продаж виробленої генеруючою установкою та/або установкою зберігання енергії такого споживача електричної енергії будь-якому постачальнику за вільним договором та за договірною ціною.
Постанова:https://bit.ly/41zZNqc
На думку регулятора, таке рішення сприятиме розширенню конкуренції на роздрібному ринку електричної енергії та направлене на розвиток розподіленої генерації і забезпечення проведення зеленої трансформації енергетики.
Група компаній Tolk нагадує, що вже тривалий час здійснює викуп електроенергії, виробленої з енергії сонця та вітру у промислових виробників. Умови вигідні для обох зацікавлених сторін. Більше про це:https://bit.ly/3MufY48
Деталі співпраці: 0800 33 18 33 або pv@tolk.ua
-
Як побутовому споживачу платити за електроенергію вдвічі менше?
12 травня 2023р.Для того, щоб витрати за електроенергію в побуті були меншими, варто перейти на зонні тарифи на електроенергію та встановити двозонні прилади обліку. Двозонні лічильники рахують плату за електроенергію, розділяючи тариф на денний та нічний.
Денний тариф застосовується з 7.00 ранку до 23.00 – електроенергія обліковується за повним тарифом.
Нічний тариф застосовується з 23.00 до 7.00 – електроенергія обліковується зі знижкою 50%.
При вмиканні енерговитратних приладів з 23-ї години вечора до 7-ї ранку можна реально економити до 50 % вартості спожитої електроенергії. Це стосується таких приладів: бойлери, посудомийні, пральні та сушильні машини, електричні системи опалення та кондиціонування, хлібопічки та пароварки тощо. Всі ці прилади можливо запрограмувати на роботу саме в нічні години.
У той же час, за електроенергію, яку споживає холодильник цілодобово, вночі будемо також платити вдвічі менше!
Задумались? Звертайтеся до свого постачальника електроенергії, ми допоможемо встановити необхідне обладнання!
Тolk здійснює електропостачання для бізнесу по всій Україні! Звертайтесь:
https://tolk.ua/ua/ekonomiya/Шукаємо в команду ТОВ «Волиньелектрозбут» менеджера з продажу електроенергії (В2В)!
ТОВ «Волиньелектрозбут» – компанія-постачальник електричної енергії, учасник Групи постачальників енергоресурсів Tolk, шукає в свою команду МЕНЕДЖЕРА З ПРОДАЖІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ (В2В).
ТОВ «Волиньелектрозбут» — це сучасна компанія, що надає послуги з постачання електричної енергії та стабільно працює на ринку енергії з 2018 року.
Вимоги до кандидата:
- вища освіта;
- вітається досвід регіональних продажів в В2В-сегменті;
- досвід проведення перемовин з власниками бізнесу;
- навички роботи з воронкою продажів;
- користувач ПК: MS Office;
- комунікабельність, вміння працювати в команді.
Серед основних задач – організація продажів електроенергії, дослідження та аналіз пропозицій конкурентів, пошук та залучення нових клієнтів, супровід діючих тощо.
Ми пропонуємо стабільну, своєчасну зарплату та преміювання за результатами роботи; офіційне працевлаштування, професійний розвиток та можливості кар'єрного зростання.
Команда професіоналів стане надійним помічником у втіленні цікавих проєктів!
Більше про вакансію: https://bit.ly/3py4SC2
Якщо Ви бажаєте стати частиною нашої команди, відповідаєте вищенаведеним вимогам до даної посади — чекаємо Ваші резюме: kadru1@elektro.volyn.ua
-
Tolk – за розумне споживання енергоресурсів
5 травня 2023р.Стати клієнтом Tolk можна онлайн
Український бізнес може обирати постачальника електроенергії онлайн. Це швидко, легко, а в умовах цифровізації – ще й зручно.
Нашим клієнтам не потрібно самим розбиратися в складнощах та особливостях функціонування ринку енергетики.
Ми зробимо це самі:
- - проаналізуємо ваш діючий тариф на електроенергію;
- - запропонуємо кращу комерційну пропозицію саме для вашого бізнесу;
- - узгодимо та підпишемо договір онлайн;
- - налаштуємо зручний документообіг через М.E.Doc, «Вчасно»;
- - здійснимо індивідуальний супровід компанії персональним менеджером.
Тolk здійснює електропостачання для бізнесу по всій Україні! Звертайтесь:
https://tolk.ua/ua/elektroenergia-dla-biznesa/ -
Tolk – за розумне споживання енергоресурсів
3 травня 2023р.Ми пережили тяжку зиму через обстріли об’єктів енергетики ворогом. Упродовж довгих місяців мали світло й тепло всього кілька годин на добу. Саме тому зараз добре знаємо ціну електроенергії та розуміємо, що запровадження принципів енергозбереження в довгостроковій перспективі виходить на перший план.
Непрості часи спонукають нас економно використовувати енергетичні ресурси і дають поштовх до розвитку в цьому напрямі. Культура споживання енергоресурсів – це необхідність, яка допоможе вистояти нашій державі та продовжити свій шлях до формування нових стандартів.
Розумний підхід до споживання енергоресурсів повинен поширюватися на всі галузі нашого життя, на кожне підприємство, установу, доходити до кожної оселі. На практиці це означає підвищення енергоефективності громадських будівель, термомодернізації медичних закладів, садочків, шкіл, житлових будинків, будівництво нових енергоефективних об’єктів, встановлення ощадного освітлення, придбання техніки з низьким споживання електроенергії тощо.
Користуйтеся Tolkовими порадами і заощаджуйте 👉 https://tolk.ua/ua/ekonomiya/
-
Уряд зберіг пільгову ціну на електроенергію для населення ще на місяць
27 квітня 2023р.Кабінет Міністрів України продовжив дію фіксованої ціни на електроенергію для населення ще на місяць – до кінця травня. Про це йдеться у постанові № 384 від 25 квітня 2023 року: https://bit.ly/3n9tUXi
Ціна на електроенергію для населення по 31 травня 2023 включно становитиме:
- - 1,44 грн/кВт-год – при споживанні до 250 кВт-год на місяць;
- - 1,68 грн/кВт-год – при споживанні понад 250 кВт-год на місяць за весь обсяг.
У разі виникнення запитань щодо цін на електроенергію, умов електропостачання, пільг, субсидій тощо звертайтеся до ТОВ «ВЕЗ» за номером:
- до контакт-центру: 0 800 300 521;
- до інформаційно-консультаційного центру: (0332) 780 504;
- до Центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3mXGiFl
- графік роботи: Пн–Чт: 08:00–17:00, Пт: 08:00–15:45, обідня перерва: 12:30–13:15
Вдячні кожному споживачу, що в цей складний час вчасно та в повному обсязі розраховується за спожиту електроенергію. Відбудуємо Україну разом!
-
Чи реально заощаджувати електроенергію на підприємстві?
24 квітня 2023р.Компанії Групи Tolk продовжують інформувати споживачів та партнерів про сучасні технічні рішення, за допомогою яких можна оптимізувати споживання електроенергії.
Зокрема, нагадуємо, що для заощадження електроенергії на підприємстві можна використати Автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ), яка дає можливість підвищити ефективне використання електричної енергії та зменшити витрати підприємства.
Впровадження АСКОЕ дає можливість:
- отримувати аналітику щодо споживання електроенергії на підприємстві в режимі реального часу;
- оптимізувати витрати на електричну енергію та самостійно розраховувати вартість електроенергії;
- прогнозувати потреби підприємства в електроенергії в майбутньому;
- контролювати енерговитрати та управляти собівартістю виробництва продукції;
- мати доступ до будь-якої точки комерційного обліку, що входить до складу автоматизованої системи підприємства;
- оперативно виявляти та локалізовувати втрати та спроби розкрадання електричної енергії при наявності субспоживачів;
- захистити дані від втрати при можливих атаках чи збоях в роботі бази.
Фактично АСКОЕ може забезпечити найбільш раціональне використання електроенергії на підприємстві за рахунок ефективного контролю і планування діяльності.
Фахівці Групи Tolk надають професійну консультацію щодо доцільності встановлення системи АСКОЕ на підприємстві та допоможуть розібратись в усіх питаннях на енергетичному ринку👉 https://tolk.ua/ua/business/
-
Компетентно про енергетику від Tolk – про ціни, послуги, борги й важливість своєчасної оплати
21 квітня 2023р.Виробництво електроенергії для забезпечення потреб населення та фронту і відбудова зруйнованих ворогом об’єктів енергетики – саме на це спрямовуються сьогодні всі кошти, які ми з вами сплачуємо за спожиту електроенергію. Саме тому питання вчасних та в повному обсязі здійснених розрахунків – питання національної ваги. Про це говорять в компаніях Групи Tolk і наголошують: розраховуватися можна за допомогою різноманітних сучасних онлайн-сервісів, у банках, поштових відділеннях.
Для громадян, які мають заборгованість і не можуть одразу сплатити всю суму – передбачений такий механізм, як реструктуризація існуючої заборгованості.
Ті ж споживачі, котрі отримують субсидію, повинні сплатити борги до закінчення квітня – в протилежному разі ризикують втратити державну допомогу. Більше про це: Українці, які хочуть отримувати субсидію, повинні оплатити борги за спожиту електроенергію до кінця квітня.
Про все це, а також про цінову політику на електроенергію, про перспективи розвитку енергоринку, про фінансову дисципліну споживачів говорила в програмі «Актуальне інтерв’ю» Наталія Німець, директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk).
Дивіться повну версію : https://youtu.be/Az6zNvKBlVc
-
Оксана Гентіш: «Ми протидіємо викликам своєю професійною командою»
19 квітня 2023р.Журнал «ЕнергоБізнес» продовжує спілкування з різними учасниками ринку електроенергії. Одним із потужних постачальників електричної енергії є Група компаній Tolk. Про актуальний стан речей у галузі, про те, як компанія долає труднощі, завдані російською агресією, пройшла найскладніший осінньо-зимовий період в історії незалежної України редакція поговорила з Оксаною Гентіш, керівницею ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk).
Розкажіть, будь ласка, як компанія пройшла ОЗП з такими масовими відключеннями світла та обмеженнями?
Це була досить складна зима для всіх – для країни і для всієї енергетичної галузі. Наша компанія не стала винятком: збільшення боргів споживачів, непрогнозованість електроспоживання, непередбачуваність цін і їхнє значне коливання, негатив у частини суспільства щодо відключень – усе це ми також пережили. Протидіяли цим викликам своєю професійною командою, вирішували надскладні задачі, доносили своїм клієнтам, населенню реальну інформацію щодо причин відключень – ракетні обстріли й руйнування наших енергетичних об’єктів. Адже в соціальних мережах було досить багато неправдивої інформації з приводу цього. Не всі люди розуміли, чому продовжувались відключення, якщо не було обстрілів у нашому регіоні.
Наскільки впало споживання електроенергії у жовтні 2022 р. – лютому 2023 р., якщо порівняти з такими ж місяцями осінньо-зимового періоду 2021 – 2022 рр. (у вашому регіоні, серед категорій ваших споживачів)?
З початком повномасштабного вторгнення споживання електроенергії у Волинській області знизилося в середньому на 20%. Коли почали застосовувати масові відключення, зниження електроспоживання вже було на рівні 11-15%, змінився графік споживання протягом доби.
Ми раніше не замислювались над тим, наскільки важливою і необхідною є електрична енергія в нашому житті. Дякувати Богу, нашим Захисникам, нашим неймовірним Українцям – ми цю зиму пережили. Але війна продовжується… Необхідно відновлювати, ремонтувати пошкоджене і знищене обладнання, необхідно готуватися до наступного осінньо-зимового періоду, потрібно зробити все можливе і навіть неможливе, щоб Україна була з електрикою. Чи зможе наша енергетика з цим впоратися – також залежить і від споживачів. Ми вдячні кожному за вчасні та повні розрахунки – це наш енергетичний фронт, який ми тримаємо з гідністю!
Яка ваша думка щодо питання підвищення ціни на електроенергію для населення?
Це питання завжди було чутливим для суспільства, а особливо зараз, коли країна перебуває в стані війни, і багатьом громадянам досить складно оплачувати комунальні послуги. Але разом із цим потрібно усвідомлювати, що ціни на електроенергію для населення не змінювались із 2017 року, а видатки на генерацію, на ремонт мереж суттєво зросли.
Згідно з урядовою постановою, чинна ціна електричної енергії для населення до 30 квітня 2023-го року залишиться незмінною: 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год – понад 250 кВт-год на місяць (за весь обсяг споживання).
Зараз тривають дискусії в робочих групах Уряду щодо питання доцільності підвищення вартості електроенергії для населення. Слід зауважити, що сьогодні ціна енергії для населення більш ніж у чотири рази є нижчою за ринкову. І зрозуміло, що для енергетичного сектору, який і без того перебуває у кризовому стані, це непосильна ноша.
Хто ж покриває різницю між ціною для населення і ринковою ціною?
Якщо коротко – інші учасники ринку електричної енергії. Саме це передбачено механізмом фінансового ПСО (покладання спеціальних обов’язків), яке запроваджене у 2021 році
Законодавець передбачав, що енергія для населення буде закуповуватись за ринковою ціною, а різниця між ціною купівлі й спеціальною ціною буде компенсована «Гарантованим покупцем» за рахунок високої маржинальності атомної і гідрогенерації. Це так зване «фінансове ПСО», коли забезпечення порівняно дешевою електроенергією населення здійснюється за рахунок фінансових розрахунків, а не товару.
Станом на сьогодні фінансове ПСО практично не працює. Ми закуповуємо енергію для населення за ринковою ціною, але компенсація наших витрат на виконання цих обов’язків не відбувається. Витрати постачальника на кожну кіловат-годину для населення наразі такі: послуга з передачі НЕК «Укренерго» становить 0,516 грн, послуга з розподілу місцевому обленерго – 1,415 грн (така вартість саме на Волині, в інших регіонах інша), ринкова вартість енергії у квітні – від 3,6 до 4,2 грн, інші дрібні витрати постачальника – 0,14 грн. Разом – 5,67- 6,27 грн. Якщо населення платить за середньою ціною 1,52 грн (приблизна цифра, що є середньою між 1,44 та 1,68), то різниця становить близько 4,15 – 4,75 грн, отже, саме така сума і мала б компенсуватися «Гарпоком» постачальнику за рахунок «Енергоатому» та «Укргідроенерго». У зимовий період, коли ринкові ціни на електроенергію є вищими, компенсація перевищувала і 5 грн за 1 кВт-год.
Однак через російську агресію і державним генеруючим компаніям, які мають фінансувати різницю в цінах, неабияк дісталося, вони втратили обсяги генерації, про маржинальність і прибутки вже не йдеться і, як наслідок, відшкодування повною мірою не відбувається. Відповідно, постачальник не отримує кошти, і через це не в змозі розраховуватись з іншими учасниками ринку за послугу з передачі та розподілу, направляючи наявні кошти виключно на закупівлю енергії для своїх споживачів. Наразі маємо фінансову кризу в галузі, яка поглиблюється з кожним днем.
Як розраховується населення за спожиту електроенергію?
Волинська область знаходиться в глибокому тилу, далеко від зони активних бойових дій. Всупереч цьому, за минулий рік борги населення збільшилися на 50%, і це сильно б’є не лише по постачальнику, а й по всій галузі. Поясню – чому. Ми пережили надзвичайно складну зиму, коли ворог щотижня завдавав ракетних ударів по об’єктах енергетики України, і через це запроваджувалися відключення від електропостачання наших споживачів. Зараз зруйновану інфраструктуру потрібно ремонтувати, відновлювати, бо, як кажуть, сани треба готувати влітку.
Свідомі споживачі розуміють, що кожна вчасно оплачена кіловат-година – це кошти на ремонти, це підтримка відновлення енергосистеми, це та маленька, але незамінна цеглинка у відновлення нашої енергетики. Тому ми щодня звертаємось до всіх – попри фінансові труднощі знаходити можливості для того, щоб розраховуватися. Бо електроенергія сьогодні – це не просто комфорт і тепло в наших оселях, це енергозабезпечення лікарень, де щодня рятують життя наших захисників, це стабільна робота пунктів забору крові, рятувальних частин, органів влади, це безперебійна робота об’єктів оборонної промисловості….Перелік може бути довгим, але очевидно, що в умовах фінансової кризи в енергетичній галузі потрібно терміново змінювати підходи до соціального захисту і регулювання ціноутворення.
Очевидно одне: ціна має бути економічно обґрунтованою. Малозабезпечені, незахищені верстви населення повинні отримувати пільги чи субсидії адресно, а всі інші споживачі повинні вчасно оплачувати ринкову ціну. Має бути відновлена можливість впливу на неплатників. В цьому питанні варто відзначити, що якраз найбільш сумлінними платниками є люди пенсійного віку, які, маючи невеликі пенсії, розраховуються вчасно і не накопичують борги.
До слова, якщо ми вже зачепили цю тему, то я звертаю увагу споживачів, які наразі отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, що термін її призначення завершується у квітні поточного року. У травні житлова субсидія буде призначатися відповідними органами на період до квітня 2024-го року. Однією з умов її призначення, як відомо, є відсутність заборгованості за спожиті комунальні послуги, в тому числі за електроенергію. Тому в разі наявності заборгованості просимо розрахуватися у квітні, щоб отримувати державну підтримку й надалі.
Яка ситуація з боргами юридичних споживачів?
Зараз, під час війни, складно виживати всім. Найбільшою проблемою нині є розрахунки споживачів, які надають житлово-комунальні послуги. В окремих випадках без фінансової підтримки місцевих бюджетів тут не обійтися. У бюджетних споживачів також інколи виникають локальні складнощі, але, як правило, їх доволі швидко вдається врегулювати.
Бізнесу також важко. Більшість наших клієнтів свідомі того, що необхідно розраховуватись вчасно, але через війну, через відключення світла, ситуації виникали й виникають різні. Намагаємося спільно їх вирішувати, часто це вдається завдяки тому, що маємо з нашими споживачами абсолютно чесні партнерські стосунки. Загалом завжди можна знайти якесь компромісне рішення, зробити крок назустріч.
Проте є такі моменти, про які потрібно говорити публічно. Під час війни дуже багато і людей, і організацій займаються благодійністю, докладають чималих зусиль для нашої перемоги над ворогом. І дуже прикро, що інколи така благодійність є показовою. Трапляються такі випадки, коли клієнт займається бізнесом, причому успішно, але дозволяє собі взагалі не оплачувати за електроенергію. Коли постає питання відключення, то починає розповідати, що його не можна відключати, бо він «займається благодійництвом». Хоча насправді це далеко не так. Не розумію таку «благодійність» чужим коштом. Те, що він своїми діями здійснює негативний вплив на енергетичну безпеку країни – це, виявляється, для нього нормально, «мене не вимикайте»…
Якщо вже мова зайшла про допомогу армії та населенню, розкажіть, будь ласка, про ініціативи Групи Tolk?
На початку опалювального сезону Група компаній Tolk звернулась до всіх небайдужих людей із закликом долучитись до проєкту «Робіть світлі справи!».
Цей проєкт направлений на погашення рахунків за електроенергію для тих, хто потребує допомоги – родини загиблих учасників бойових дій, багатодітні й малозабезпечені сім’ї, а також люди похилого віку.
На заклик відгукнулась Громадська організація «Розвиток ІТ освіти». Разом зі студентами факультету інформатики та обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту було відпрацьовано ідею та механіку функціонування благодійного проєкту. Завдання полягало у тому, щоб благодійник міг обрати на сайті Групи Tolk картки з сумами заборгованостей та сплатити за споживачів, які перебувають у скрутному становищі. Такий функціонал був створений та адаптований до платіжної системи. Усі переказані благодійником кошти зараховуються безпосередньо на особовий рахунок споживача-боржника. Причому персональні дані споживача не оприлюднюються.
З початку дії проєкту «Робіть світлі справи!» допомогу вже отримали понад 800 родин, чиї борги погасили небайдужі українці.
Слід додати, що всі роботи були здійснені студентами на волонтерських засадах.
Група Tolk підтримує не лише побутових споживачів?
Так, ми послідовно підтримуємо споживачів різних груп та галузей. Для українського бізнесу – малого, середнього та великого – у нас є своя пропозиція. На підтримку українських компаній ми відмовились від своєї маржі постачальника електроенергії й запропонували для них тариф «0».
Крім економії на маржі, наші клієнти отримують оптову ціну, відсутність штрафних санкцій, високоякісний сервіс і можливість подекадної оплати.
Пропозиція актуальна до кінця 2023 року.
-
«Енергетичний консьєрж» для бізнес-клієнтів
17 квітня 2023р.Для своїх бізнес-клієнтів Група компаній Tolk пропонує послугу “енергетичного консьєржа”.
Це повний супровід клієнта на енергетичному ринку, не обмежуючись лише постачанням електроенергії:
- спільний вибір оптимального тарифу;
- консультації щодо підключення;
- енергоаудит підприємства;
- розрахунок та будівництво СЕС;
- допомога в оформленні необхідного пакету документів;
- додаткові послуги.
«Енергетичний консьєрж» допоможе розв'язати комплекс питань енергетичного напрямку, залучаючи партнерів по ринку, та взяти на себе з’ясування всіх юридичних нюансів, пов’язаними з підключенням та постачанням енергоресурсів.
«Енергетичний консьєрж» від Tolk. Доручіть йому турботу про вас! Деталі:
https://tolk.ua/ua/elektroenergia-dla-biznesa/ -
Вітаємо вірян східного обряду з Великоднем!
16 квітня 2023р.Вітаємо всіх, хто сьогодні відзначає свято Воскресіння Христа!
Щиро бажаємо, хай у кожен дім увійде це свято з дарами Миру й Перемоги.
Хай у цей день за святковим столом зберуться рідні та друзі, хай наповнюються ваші оселі любов’ю та милосердям!
І хай світлими будуть ваші почуття, думки та всі справи. Хай сторицею кожному повертається добро!
Христос Воскрес!
-
Двері Пунктів незламності Групи Tolk завжди відкриті для тих, хто потребує допомоги
13 квітня 2023р.На підтримку державної ініціативи Група компаній Tolk у 2022 році відкрила у власних центрах обслуговування клієнтів “Пункти Незламності відповідального бізнесу”. Там, під час відключень електроенергії через ворожі атаки на енергосистему України, відвідувачі завжди могли зарядити свої гаджети, скористатися інтернетом та просто зігрітися гарячим чаєм зі смаколиками.
Зараз, завдяки героїчній праці енергетиків та захисту ЗСУ, процес постачання електроенергії стабілізувався, і держава ініціювала згортання таких пунктів по Україні, переводячи їх у режим «готові до роботи». Група Tolk доєднується до загального вектору, при цьому залишає двері своїх пунктів незламності відкритими для тих, хто потребуватиме підтримки.
«Ми, як соціально відповідальний бізнес, вирішили продовжити надання додаткових послуг нашим клієнтам й просто відвідувачам. Всі вони, як і раніше, можуть безплатно скористатися інтернетом, зарядити свої мобільні телефони та павербанки, відправити допис рідним й навіть віддалено повчитись або попрацювати у комфортних умовах», – відзначив СЕО Групи Tolk Володимир Крупко.
Наразі «Пункти Незламності відповідального бізнесу» працюють у 8 центрах обслуговування клієнтів Групи Tolk. Чотири у Волинській області – Луцькому, Ковельському, Маневицькому та Нововолинському центрах та чотири у Закарпатті – в Ужгородському, Мукачівському, Хустському та Тячівському (у місті Рахів) ЦОКах.
Усі витрати з функціонування пунктів та надання послуг для відвідувачів взяли на себе компанії Групи. Пункти працюють за графіком роботи ЦОКів.
-
Наталія Німець (Tolk) – про важливість оплати рахунків за спожиту електроенергію
12 квітня 2023р.Вчасна оплата спожитої електроенергії – це сьогодні питання національної ваги. Адже кожна сплачена гривня – це можливість і далі закуповувати ресурси, генерувати електроенергію, забезпечувати світлом і теплом лікарні та школи, дитячі будинки та пожежні частини, пункти переливання крові та об’єкти оборонної промисловості. Як ми всі взимку переконалися, жити без електропостачання вкрай складно, ми звикли до цього блага цивілізації. Проте, на жаль, навіть розуміючи реальну ціну кожного кіловата, далеко не всі українці оплачують спожиту електроенергію. Чим це загрожує, якими можуть бути наслідки для всієї країни і що ще сьогодні варто знати про електроенергію, субсидії на її оплату – відповідає в ефірі програми «На часі» на «21 каналі Ужгород» директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець.
Як багато закарпатці боргують за світло?
Це величезна сума, яка тільки по Закарпаттю перевищує 100 мільйонів гривень. І це не просто борг, це кошти, які сьогодні дуже потрібні нашій країні для відновлення! Ми знаємо, що з жовтня минулого року ворог цілеспрямовано б’є ракетами по електропідстанціях, підприємствах генерації. Як наслідок, понад 50 % об’єктів енергетики зруйновані й потребують відновлення. Кожного дня енергетики працюють в цьому напрямі, але для відбудови потрібні кошти. Так само кошти потрібні для подальшого виробництва електроенергії – на придбання вугілля, мазуту, інших ресурсів, які використовуються для виробництва електроенергії. А звідки їх взяти, якщо споживачі не розраховуються? Тому ситуація в енергетиці на сьогодні дуже складна, і складна вона по всій Україні, але в Закарпатті чомусь чи не найбільше…
Яка причина виникнення таких великих боргів? Фінансова неспроможність?
Ми вивчаємо ситуацію і маємо говорити, що серед таких причин є й фінансова неспроможність, але не основна, бо багато громадян із соціально незахищених категорій в разі складної ситуації звертаються по субсидію.
Але, на жаль, доводиться констатувати, що багато хто думає так: навіщо платити за товар, який я не бачу, не можу взяти в руки? Така думка помилкова. Ось, наприклад, ми не можемо взяти в руки мобільний зв'язок чи інтернет, але якщо не оплатимо їх, то не зможемо зв’язатися з рідними, зателефонувати близьким тощо. Таким же товаром є і електроенергія.
Більше того, всі ми цієї зими побачили, як складно жити, коли нема світла, бо від нього залежить і тепло в будинках, і можливість приготувати їжу, набрати воду і так далі. Альтернативи електроенергії в буквальному сенсі немає: генератори, павербанки і подібні речі дороговартісні й не забезпечують потреб родин. Тому ми просимо оплачувати спожиту електроенергію – щоб могти й надалі жити в комфорті й працювати на Перемогу!
З іншого боку, коли ми щось купуємо в магазині – даємо гроші наперед, хліб чи молоко нам не продають, якщо не розрахуємося. Електроенергія – такий самий товар, але багато хто чомусь дозволяє собі не платити – це тягне за собою багато складнощів, і найгірший варіант розвитку подій – відключення від електропостачання боржника.Які наслідки несплати боргів за електроенергію? Чи можуть відключити світло через борг?
Ми чудово розуміємо, що через скруту ситуацію у країні, війну, трату багатьма родинами роботи та годувальників, у споживачів виникають борги за спожиту електроенергію. Так, на сьогодні законодавцем заборонено відключати побутових споживачів за борги, але й не дозволено не платити, і ніхто списувати борг не збирається, не вірте таким фейкам, якщо чуєте їх.
Коли закінчиться війна – а ми віримо в нашу швидку перемогу! – щоб не лишитися без світла треба буде заплатити весь борг і одразу! Це буде в рази важче, ніж зараз, коли можна оплачувати щомісячно за фактом споживання.
У разі несплати боргу товариство вимушено подаватиме на боржника до суду, і в такому разі крім основного боргу доведеться сплатити ще й судові видатки, а це додатковий фінансовий тягар. І ми вже ведемо роботу в цьому напряміВи згадали про субсидії, тож уточнимо: як відомо, одна з умов отримання державної допомоги – це відсутність заборгованості. Тож як бути в цьому випадку боржникам?
Усе вірно: однією з основних умов призначення субсидії є відсутність боргу за спожиту електроенергію. Зараз, у травні, починається період призначення субсидій на наступний рік (до квітня 2024-го), тож якщо споживачі хочуть отримувати субсидію, повинні розрахуватися з усіма боргами до травня, інакше субсидію їм не призначать. Детальна інформація про це є й на нашому сайті: https://bit.ly/43qVjEk
Я тільки ще хочу додати, що компанії Групи Tolk (зокрема, ТОВ «ВЕЗ», ТОВ «Закарпаттяенергозбут») не призначають субсидії, цим питанням займається зараз Пенсійний фонд України.У багатьох постачальників комунальних послуг є таке поняття, як реструктуризація боргу, чи є щось подібне у вас?
Так, у разі виникнення у споживача заборгованості за спожиту електричну енергію Товариство пропонує укласти договір щодо реструктуризації боргу та графік погашення заборгованості. Для цього необхідно звернутися у центри обслуговування клієнтів ТОВ «Закарпаттяенергозбут» із відповідною заявою. Відповідальні працівники ЦОК визначають суму першого платежу з огляду на платоспроможність споживача, на залишок суми запропонують термін реструктуризації (не більше 12 місяців).
Звертаємо вашу увагу, що укладання договору про реструктуризацію боргу не звільняє споживача від оплати поточного споживання електричної енергії!
Але наявність відповідного договору вже може стати достатньою причиною для схвалення рішення про призначення субсидії.Чому так важливо платити за електроенергію – давайте нагадаємо.
Оплативши свій рахунок за електроенергію – ми робимо свій внесок у відновлення енергетичної системи країни. Адже обстріли енергетичної інфраструктури відбуваються кожен день – і досі. Щодня енергетики відновлюють зруйновані електромережі, і, як я вже говорила, на це потрібні великі кошти!
Сплачені нами рахунки – це світло для лікарень та пунктів забору крові, це робота підрозділів ДСНС, водоканалів, «швидких» та військових, це функціонування оборонних підприємств та економіки країни, це тепло і комфорт у кожній оселі. Кожна перерахована гривня – це відновлення обладнання Об’єднаної енергосистеми України після ракетних ударів, забезпечення зв’язку та можливість почути від рідних: «Живі, боремось, тримаємось!»
Оплатіть рахунок за електроенергію вчасно – долучіться до наближення перемоги України!Більше про все це -
https://www.youtube.com/watch?v=_iKOwUfAZ_c&ab_channel=21channel -
Зберегти людей на робочих місцях в умовах війни, працевлаштувати переселенців. Досвід Групи Tolk
10 квітня 2023р.Група компаній Tolk , як і численні компанії України, з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну зіштовхнулася з одним із критичних питань – як вберегти кваліфіковані кадри, які мають значний досвід роботи в галузі енергетики.
«Для всіх нас 24 лютого 2022 року стало справжнім шоком, – згадує Ірина Береснєва, директор ТОВ «Августа» (Група Tolk). – Постала задача: як зберегти наш колектив і водночас – як зберегти процеси, як втримати зв’язок із генерацією та клієнтами, які потребують електроенергії. Буквально під ракетними обстрілами вдалося релокувати київський офіс на Закарпаття, влаштуватися на новому місці та забезпечити безперервне постачання енергії нашим клієнтам».
Неабияк проявили себе працівники інших компаній, що входять до Групи Tolk – ТОВ «Закарпаттяенергозбут» і ТОВ «Волиньелектрозбут», паралельно займаючись волонтерством, приймаючи внутрішньо переміщених осіб, збираючи допомогу для фронту.
За рік від початку війни хтось із фахівців з-поміж ВПО вже повернувся додому, на деокуповані території, хтось поїхав у Європу, але більшість продовжує працювати у Закарпатті. Серед них – Владислав, головний бухгалтер ТОВ «Закарпаттяенергозбут». Він переїхав до Ужгорода з Бердянська і працює в компанії з серпня 2022 року. Каже, знайшов в Закарпатті нову домівку і радий, що його тепло прийняли у колективі.
Інформація про вакантні посади Групи передається у центри зайнятості та на спеціалізовані вебпортали, оприлюднюється на сайтах компаній Групи. Наразі актуальними є вакансії на популярні позиції юрисконсультів, економістів та фахівців по роботі зі споживачами.
За час війни Група Tolk стабілізувала ситуацію, зберегла кваліфікованих спеціалістів та продовжує надавати робочі місця людям, які облаштовують своє життя у нових місцях.
-
Вітаємо вірян західного обряду з Великоднем!
08 квітня 2023р.Сьогодні християни західного обряду святкують Світле Христове Воскресіння, найбільше свято у церковному календарі.
Кожна родина має свої столітні традиції Великодня, які передаються з покоління в покоління.
Тож бажаємо провести його з найближчими та найріднішими людьми!
Вітаємо й усіх, хто сьогодні відзначає Святу Вербну неділю.
Нехай весна і Воскресіння Христове додасть нам сили і впевненості, що життя восторжествує над темрявою, здолає смерть і принесе мир усім нам.
Мирного неба та щастя для всіх нас!
-
Змінити тариф та підписати договір на постачання електроенергії від Tolk можна онлайн
04 квітня 2023р.Як це зробити?
- - обираєте на сайті комерційну пропозицію, найбільш сприятливу для вас: https://tolk.ua/ua/elektroenergia-dla-biznesa/
- - заповнюєте і підписуєте електронним підписом (КЕП) заяву-приєднання та відправляєте нам у будь-який зручний спосіб (на електронну пошту:
info@avg.energy; через чат «Tolkової допомоги» на сайті tolk ua; через чат-бот у Telegram) - - після розгляду заяви та підготовки договору, в системі «Вчасно» ви отримаєте договір на електропостачання, підписаний з нашого боку.
*** Вам необхідно буде ознайомитися з договором, підписати та надіслати його нам.
Після цього договір вважається укладеним.
Деталі про укладання договору онлайн дивіться на сайті👉 https://tolk.ua/ua/yak-pratsyue-rinok-biznes/
-
До уваги власників генеруючих установок приватних домогосподарств!
30 березня 2023р.Згідно з п.1 Постанови НКРЕКП від 30 січня 2023 р. № 153 (https://bit.ly/3HJr0zL ), ТОВ «ВЕЗ» власними коштами в повному обсязі здійснило виплату власникам генеруючих установок приватних домогосподарств за «зеленим» тарифом за лютий 2023 року.
Повна оплата вартості електричної енергії, виробленої у березні 2022 року, згідно з пунктами 2,3 вказаної Постанови, здійснюватиметься після отримання відповідних коштів від оператора системи передачі (НЕК «Укренерго»). Станом на 30.03.2023 р. такі кошти на рахунок ТОВ «ВЕЗ» не надходили.
Надійний партнер = успішний бізнес
«Ваш» постачальник – це той, хто забезпечує постачання 24/7, має розгалужене сервісне забезпечення, постійний зв’язок зі своїм клієнтом, вигідні тарифи та персоналізовану пропозицію.
А ще – робить кроки назустріч бізнесу, відмовляючись від своєї маржі постачальника.
Група Tolk. Тариф Tolkoвий «0» без обмежень. Все для успішного бізнесу.
https://tolk.ua/ua/tarif-tolkoviy-0-bez-obmezhen/ -
ТОВ «ВЕЗ»: закликаємо відмовлятись від паперових рахунків – так зберігаємо довкілля!
29 березня 2023р.Кількість споживачів компанії ТОВ «ВЕЗ» (Група Тоlk), які переходять із паперових рахунків на електронні, зростає, і це надзвичайно приємно! Адже відмова від паперового рахунку сьогодні – це не просто вклад кожного з нас у справу збереження довкілля, це насамперед вклад у перемогу України, бо деревина знадобиться нам для відбудови!
Сотні тисяч рахунків за спожиту електричну енергію ТОВ «ВЕЗ» щомісяця надсилає на адреси побутових споживачів. Це десятки тон паперу щороку, які дуже швидко, одразу після оплати, потрапляють на смітники. Щоб цього уникнути, ТОВ «ВЕЗ» пропонує відмовитися від паперового рахунку, адже так ми економимо папір, а отже, вберігаємо від вирубування сотні дерев.
Відмовитися від паперового рахунку дуже просто: достатньо поставити галочку у відповідному віконечку в Особистому кабінеті – і все готово!
Особистий кабінет у ТОВ «ВЕЗ»: https://ok.elektro.volyn.ua/home
Інструкція для реєстрації в сервісі: http://bit.ly/3ZtLG4u
Інструкція для відмови від паперового рахунку в Особистому кабінеті: https://bit.ly/3JyzHfJ
До речі, за допомогою Особистого кабінету ТОВ «ВЕЗ» можна не тільки формувати й отримувати рахунки в онлайн режимі, а ще й сплачувати їх без комісії!
У разі виникнення запитань щодо реєстрації в Особистому кабінеті, відмови від паперових рахунків тощо, звертайтеся до спеціалістів ТОВ «ВЕЗ», ми з радістю допоможемо та проконсультуємо:
- до контакт-центру: 0 800 300 521;
- до інформаційно-консультаційного центру: (0332) 780 504;
- до Центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3mXGiFl
- графік роботи: Пн–Чт: 08:00–17:00, Пт: 08:00–15:45, обідня перерва: 12:30–13:15
Шановні споживачі! За кілька днів стартує п’ятиденний період передачі показів лічильника, за результатами якого кожен споживач має отримати паперовий рахунок. Поспішіть відмовитися від нього й долучайтеся до благородної справи збереження довкілля!
Пресслужба ТОВ «ВЕЗ»
-
Пільгові ціни на електроенергію для побутових споживачів залишаться до 30 квітня
28 березня 2023р.Уряд продовжив спеціальний період із пільговими цінами на електроенергію для побутових споживачів до кінця опалювального сезону, повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.
Кабінет Міністрів України продовжив дію постанови від 5 червня 2019 р. № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на ͎учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», якою були встановлені ціни на електроенергію для населення. Механізм ПСО діятиме до 30.04.2023, йдеться в постанові № 262 від 24 березня 2023 р.
Отже, ціни на електроенергію для побутових споживачів зберігаються на рівні 1,44 грн/кВт⋅год – для домогосподарств, які споживають до 250 кВт⋅год на місяць, та 1,68 грн/ кВт⋅год за місячний обсяг споживання понад 250 кВт⋅год (за весь обсяг).
У разі, якщо у вас залишилися питання щодо електропостачання, звертайтеся:
- до контакт-центру: 0 800 300 521;
- до інформаційно-консультаційного центру: (0332) 780 504;
- до Центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3mXGiFl
Шановні споживачі! Після багаторазових атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури енергетики без зупинки працюють над відновленням зруйнованої електромережі країни та стабілізацією електропостачання. Кожен із нас може зробити свій внесок і підтримати енергосистему України, вчасно та в повному обсязі оплативши свій рахунок за електроенергію.
Підтримайте енергетичний фронт! Слава Україні!
Пресслужба ТОВ «ВЕЗ»
-
Закликаємо споживачів перевірити та оновити персональні дані у свого постачальника електроенергії
22 березня 2023р.Як відомо, наразі по всій Україні триває перехід на єдину енергетичну базу даних – інформаційно-комунікаційну платформу Датахаб. У зв’язку з цим усі побутові споживачі повинні перевірити та оновити персональні дані у свого постачальника електроенергії. Цей обов’язок передбачений законодавством - постановою НКРЕКП №604 від 14.06.2022: http://bit.ly/3Iay2Ox.
Що це таке і для чого потрібно?
Компанії Групи Tolk теж активно працюють у системі Датахаб. Але для забезпечення правильного відображення даних закликаємо споживачів обов’язково звірити дані у свого електропостачальника та, у разі розбіжностей чи відсутності персональних даних, оновити необхідну інформацію.
Які дані потрібно оновити?
- дані про особу, за якою відкритий особовий рахунок (прізвище, ім’я, по-батькові);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- серію та номер паспорта або номера ID-картки.
Цю інформацію можна надати, звернувшись буд-яким зручним для вас способом до свого постачальника електроенергії - ТОВ «ВЕЗ»: https://elektro.volyn.ua/
Важливо: обробка персональних даних відбуватиметься із чітким дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».
Вдячні за співпрацю! Розвиваємось і відбудовуємо Україну!
-
Українці, які хочуть отримувати субсидію, повинні оплатити борги за спожиту електроенергію до кінця квітня
20 березня 2023р.Для всіх споживачів, які наразі отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, термін її призначення закінчується у квітні поточного року. У травні житлова субсидія буде призначатися на наступний період (до квітня 2024 року), і однією з умов для її призначення є відсутність заборгованості за комунальні послуги, в тому числі за спожиту електроенергію. Відповідне роз’яснення надає Мінсоцполітики.
«Тому звертаємо увагу отримувачів житлової субсидії на необхідність здійснення розрахунків з надавачами житлово-комунальних послуг до квітня», — наголошують у міністерстві.
З огляду на це, ТОВ «ВЕЗ» звертається до споживачів, які мають заборгованість за спожиту електроенергію, розрахуватися за неї в повному обсязі до квітня.
Уся інформація про пільги та субсидії розміщена, крім сайтів ПФУ та Мінсоцполітики , й на сайті ТОВ «ВЕЗ» за посиланням:
https://elektro.volyn.ua/electricity/home/benefits-subsidy.php
-
Стабільність, досвід, компетенція: компанії «Закарпаттяенергозбут» (Група Тоlk) сьогодні 5 років
15 березня 2023р.Рівно 5 років тому, 15 березня 2018-го, на виконання закону «Про ринок електричної енергії» була зареєстрована в Закарпатській області компанія ТОВ «Закарпаттяенергозбут». За ці роки енергопостачальне товариство пройшло шлях становлення, утвердження та розвитку. Команді довелося багато працювати, вивчати ринок в умовах нового законодавства, а ще – виконувати свої функціональні обов’язки в умовах найважчого випробування в цивілізованому світі – повномасштабної війни. Але сьогодні ми можемо цілком стверджувати, що досвід компанії в царині енергопостачання Закарпаття нині найпотужніший, його діяльність помітна на всіх рівнях, його соціальні проєкти відомі за межами країни. Тож сьогодні коротко – словами самих працівників – говоримо про основні віхи з життя товариства.
П’ять років копіткої роботи в умовах нового ринку, отже, нового законодавства, нових вимог та умов – це було і є нелегко, але це неймовірно цікавий досвід, і результат сьогодні дозволяє говорити про те, що ТОВ «Закарпаттяенергозбут» є найпотужнішим постачальником електроенергії на Закарпатті. Нові проєкти, які втілює компанія та Група Tolk, дозволяють говорити про новий досвід, нові перспективи та горизонти, каже директорка товариства Наталія Німець і додає, що в той самий час вистачало й випробувань: «Перед нами за ці роки постало багато викликів, і серед них – пандемія COVID та повномасштабна війна росії проти України, коли довелося працювати не те, що в непередбачуваних, а в стресових умовах. Але ми вистояли, працюємо, розвиваємось, в першу чергу завдячуючи командній роботі та взаємопідтримці. Ми відкриваємо нові напрями діяльності, виходимо на європейський ринок, і сьогодні Tolk – це звучить справді гордо»!
Ярослав Габор очолює найбільший Центр обслуговування клієнтів товариства – в Ужгороді. Тут завжди людно, працівники вітають споживачів, надають роз’яснення, показують нові термінали для оплати, радять шерити документи через Дію тощо. Прийом споживачів відбувається за електронною чергою. Загалом у приміщенні панує дружня й невимушена атмосфера – і так щодня. «Я очолюю один із ЦОКів, який входить до мережі сучасних Центрів обслуговування клієнтів по всій області, що надають весь спектр послуг товариства, – додає Ярослав Габор. – У кожному такому центрі можна укласти угоди, отримати рахунки, уточнити будь-яку інформацію щодо електропостачання, формування рахунків, оплати – і все це в сучасних умовах, швидко, якісно, на найвищому рівні».
Найвищий рівень обслуговування демонструє нині й найбільший за кількістю споживачів, яким надає послуги, Центр обслуговування клієнтів у Мукачеві. ЦОК було створено для зручності споживачів відповідно до адміністративної реформи, і так вийшло, що він об’єднав три великі райони Закарпаття – Свалявський, Мукачівський та Воловецький. Відповідно, на плечі команди підрозділу лягла велика кількість роботи. «Якщо тільки уявити собі обсяг завдань, які сьогодні ми виконуємо, то іноді страшно стає – як справляємося? – каже очільниця ЦОКу Наталя Штемак. – Але насправді нема нічого страшного, коли поряд з тобою професіонали, люди, які не бояться складнощів, бо розуміють, що будь-яку роботу можна виконати, якщо є знання, бажання та досвід. А ще коли є взаємопідтримка в команді, а вона відчувається на всіх рівнях. Повірте, коли тебе «чують» і підставляють плече, можна гори звернути, а в нашій Tolkовій команді це є!»
Вагомий напрям товариства – співпраця з бізнес-клієнтами. Тут потрібні неабиякий досвід роботи в енергетичній галузі, організаційні навички та вміння комунікувати. Усім цим володіє очільниця відділу супроводу споживачів вільної ціни ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Вікторія Вишневська, яка каже, що для команди відділу немає поняття обідньої перерви чи завершення робочого дня, якщо клієнт потребує консультації: «Якщо споживачі приходять в обідню перерву чи після роботи – ми залишаємося, щоб допомогти, у разі потреби виїжджаємо на підприємство чи в установу, завжди готові проконсультувати, порадити. Цей зв'язок зі споживачем є дуже важливим, бо якщо ми відповідаємо, то це значить, що ми поряд, ми працюємо, ми на місці – це і є найголовніше для споживача. Як кажуть, 24 на 7 і цілорічно. Споживач має відчувати, що ми цінуємо його»!
«Ми не тільки поряд, а й видеремся на найвищу гору, навіть у лютий сніг та мороз, якщо треба клієнтові допомогти, проконсультувати, надати допомогу, – з посмішкою додає очільниця Тячівського ЦОК Тетяна Остолош. – Тут, у долині, цвітуть крокуси, а ми щойно мали зустріч із нашими партнерами на Драгобраті, де сніг за коліно. І це – не проблема, головне – порозуміння та співпраця, і я щиро вірю, що партнери цінують наші зусилля».
Каріна Вашкеба створювала і налагоджувала в товаристві кол-центр, а зараз керує і ним, і роботою інформаційно-консультаційного центру. Завдяки її терпеливості та водночас наполегливості споживачі області щодня отримують фахову допомогу з питань електропостачання: «Фахівці ТОВ «Закарпаттяенергозбут» прийняли за п’ять років час понад 273 тисячі телефонних дзвінків, надали відповіді майже на тисячу звернень у письмовому форматі, підготували сотні консультацій для громадськості. Комунікація – це титанічна робота, але я впевнена, що споживачі цінують її, відчувають, що ми готові допомогти, роз’яснити, вирішити будь-яке їхнє питання, що пов’язане з електропостачанням».
Владислав Мартиненко – головний бухгалтер ТОВ «Закарпаттяенергозбут», переїхав до Ужгорода з Бердянська і працює в компанії з серпня 2022 року. Каже, знайшов на Закарпатті нову домівку і радий, що його тепло прийняли в колективі: «Я починав працювати в умовах нового податкового кодексу, і тоді я бачив, що молоді амбіційні бухгалтери та економісти швидко адаптувалися до його норм та вимог. Так само зараз команда ТОВ «Закарпаттяенергозбут» працює в рамках нового ринку електроенергії, і я бачу, як швидко молоді й активні люди справляються із завданнями, і це мені дуже імпонує».
ТОВ «Закарпаттяенергозбут» сьогодні входить до когорти соціально відповідального бізнесу області. Тут радо сприймають, розробляють та втілюють соціальні ідеї, підтримують гуманітарні ініціативи на рівні держави та краю, долучаються до проєктів, спрямованих на підтримку соціально незахищених родин, внутрішньо переміщених осіб, людей із інвалідністю. А ще працівники товариства волонтерять і донатять на ЗСУ: «Якби ви тільки бачили очі дітей, яким ми допомагаємо – дивишся в них, і хочеться небо пригорнути! – каже Іван Черничко, начальник Хустського ЦОК. – Група Tolk обладнала для діток у Центрі «Домашнє тепло» на Хустщині та для школярів із родин внутрішньо переміщених родин, котрі живуть на базі Нижньобистрівської гімназії, комп’ютерний клас, відтак допомогли з облаштуванням будівлі для діток, ігрової кімнати, організовуємо різноманітні майстер-класи, тренінги, заняття… Про ці справи ми мало говоримо, але вони гріють наші серця».
Оцінює п’ятирічну роботу компанії СЕО Групи компаній Tolk Володимир Крупко: «За ці 5 довгих, непростих років звичайна нова юридична особа сектору енергетики перетворилася на великого гравця ринку електричної енергії України, фактично єдиного постачальника електроенергії для всього Закарпатського регіону – у ТОВ «Закарпаттяенергозбут», що обслуговує майже мільйон громадян України! Завдяки наполегливій праці усього колективу товариства налагоджені всі бізнес-процеси, які необхідні для повноцінного постачальника електричної енергії, особливо в частині взаємодії зі споживачем. А долучення ТОВ «Закарпаттяенергозбут» у 2021 році до Групи постачальників енергоресурсів Tolk ще більше посилило його позиції на ринку завдяки спільному доступу до ресурсу, спільному прогнозуванню та використанню сучасних digital-рішень. Світле майбутнє кожного мешканця Закарпатського регіону завжди буде «освітлене» завдяки невпинній та старанній роботі ТОВ «Закарпаттяенергозбут»!»
-
Компанії Групи Tolk активно використовують у роботі з партнерами сучасні сервіси електронного документообігу
13 березня 2023р.Електронний документообіг передбачає обмін документами в електронному форматі за допомогою спеціального програмного забезпечення і наявності мережі Інтернет. Це зручна та екологічна альтернатива паперовому документообігу, яку запровадили та активно використовують компанії Групи Tolk у щоденній роботі зі своїми партнерами – непобутовими споживачами.
В Україні електронний документообіг регламентується трьома законами: «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» і законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність». Згідно з ними, електронні документи мають таку ж саму юридичну силу, як і аналогічні паперові.
Найбільш популярними системами для здійснення електронного документообігу з контрагентами є M.E.Doc і сервіс «Вчасно».
Система M.E.Doc – це сервіс для своєчасної звітності та миттєвого обміну електронними документами, який підходить в першу чергу компаніям, що є платниками ПДВ, бюджетним установам, комунальним підприємствам тощо.
«Вчасно» – це онлайн сервіс для безпечної роботи з документами, для користування яким не потрібно мати ніякого спеціального програмного забезпечення, лише браузер та доступ до мережі Інтернет.
Основні елементи електронного документообігу:
- електронний документ;
- кваліфікований електронний підпис;
- позначка часу.
Tolk рекомендує користуватись сучасними цифровими інструментами, які допоможуть оптимізувати та прискорити бізнес-процеси компанії.
-
Олександр Помазун: «Це наш, енергетичний фронт, і ми його повинні тримати»
10 березня 2023р.В енергетичній галузі Олександр Помазун, керівник відділу оптової закупівлі ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk), працює з 2000 року, безпосередньо на ринку закупівлі електроенергії – четвертий рік, із моменту реформи енергоринку.
Про себе та свою роботу розповідає скромно: «робота в бек-офісі». Проте у нього досить специфічний і відповідальний напрям: він має розрахувати, передбачити, яким буде електроспоживання всіх споживачів Волинської області кожної години сьогодні, завтра, наступного тижня, місяця… Який вплив на це матиме погода, ракетні обстріли, планові, аварійні, екстрені відключення, політичні заяви, новини, суспільне життя і ще дуже багато різних факторів. Все це потрібно врахувати, проаналізувати й викласти в цифрах.
Але Олександр, за відгуками своїх колег, досить успішно і якісно з цим справляється, бо найкращим чином у нього поєднуються відмінні аналітичні здібності, досвід роботи в енергетиці та спокійний, урівноважений характер.
«З Олександром Ігоровичем розпочинається мій робочий день – з обговорення поточних питань – і закінчується вже далеко після 18:00, але в нього завжди знайдеться час на допомогу, – розповідає колега. – Сумлінне виконання своєї праці – це лише одна із рис Олександра, а найголовніше – це людяність, безкорисність, справжність, добро, мудрість і тепло, яким він щиро ділиться».
Крім своєї прямої біди, війна принесла й відключення електроенергії внаслідок прицільного бомбардування енергетичної інфраструктури. Всі відчули істинну ціну кіловат-години – без електроенергії зупиняються виробництва, не працює обладнання у крамницях та у домашньому господарстві, відсутній зв'язок, без електрики (якщо немає газу) не приготуєш їжу, не зможеш випрати та випрасувати речі, відсутні вода та тепло у домівках…
«Особливо складною ситуація була під час блекауту в області, – пригадує Олександр Помазун. – Масово відключилась електроенергія, погасли всі лінії зв’язку. Був відсутній інтернет, навіть мобільний. Ще якось трималась, продовжувала працювати телефонія. Це тривало півтори доби, і частину рішень доводилось приймати лише у телефонному режимі. У цій ситуації сильно відчувалась підтримка нашої команди, бо великий обсяг роботи підхопила компанія «Августа», учасник нашої Групи Tolk. У ті моменти, які ми не могли технічно «закрити», допомагали вони. Постійно доповідали про оперативну ситуацію: що відбувається на ринках, ознайомлювали з цінами – були нашими “очима». А ми вже в оперативному режимі взаємодіяли зі споживачами, забезпечуючи вирішення питань».
Робота енергопостачальників не припиняється ні вдень, ні вночі, ні в будні, ні на вихідних – електроенергію потрібно постачати безперервно. І так само постійно моніторити та аналізувати ситуацію, яка швидко змінюється. І приймати оперативні рішення.
«Це наш, енергетичний фронт, – каже Олександр Помазун, – і ми його повинні тримати».
І ще кілька відгуків колег. «Олександр дуже кваліфікований працівник, справжній професіонал своєї справи. Робота в галузі електроенергетики потребує дуже вузьких та спеціальних знань, і Олександр – це саме та людина, яка дійсно розбирається у своїй справі, вміє правильно, чітко донести інформацію і пояснити простими словами специфічні терміни. Він чуйна та дуже позитивна людина, надійний колега, відданий своїй справі професіонал. Дуже імпонує той факт, що Олександр у будь-якій ситуації, навіть за стресових обставин, зберігає почуття гумору, залишається спокійним та врівноваженим, здатним приймати швидкі та правильні рішення».
-
Зручні онлайн-сервіси від Групи компаній Tolk для бізнесу
06 березня 2023р.За допомогою зручних і сучасних сервісів від Tolk ви зможете легко:
- контролювати і прогнозувати споживання енергоресурсів підприємства;
- здійснювати швидкий документообіг через М.E.Doc, «Вчасно» та ін;
- подати заявку на постачання енергоресурсів онлайн;
- прорахувати новий тариф на електроенергію;
- оплачувати рахунки через особистий кабінет;
- перевіряти правильність нарахувань;
- спілкуватись в онлайн-режимі з персональним менеджером.
Дбаємо про наших клієнтів і вдосконалюємо свій сервіс заради них.
З нами зручно, легко і надійно – звертайтесь 👉 https://tolk.ua/ua/osobistiy-kabinet/
-
Чому так важливо вчасно оплачувати рахунки за електроенергію?
02 березня 2023р.Після багаторазових атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктири енергетики працюють 24/7 над відновленням зруйнованої електромережі країни та стабілізацією електропостачання. Кожен з нас може зробити свій внесок і підтримати енергосистему України, вчасно оплативши свій рахунок за електроенергію.
- Своєчасна оплата рахунків за е/е допоможе швидко відновлювати та підтримувати в робочому стані електромережі.
- Кожна сплачена гривня гарантує стабільне електропостачання та надійну роботу електромережі.
Несвоєчасна оплата рахунків призводить до накопичення боргів, які рано чи пізно доведеться оплачувати.
Оплатити рахунок можна:
- на сайті tolk.ua через особистий кабінет https://tolk.ua/ua/osobistiy-kabinet/
- через Особистий кабінет ТОВ «ВЕЗ»: https://ok.elektro.volyn.ua/home
- інтернет-сервіси: https://elektro.volyn.ua/electricity/home/payment.php
- фінансові установи: https://bit.ly/3bn2Uxw
Також зручно передавати покази й оплачувати рахунки через новий сервіс ТОВ «ВЕЗ» - чат-боти в Telegram та Viber:
Viber-бот: viber://pa?chatURI=tovvezpay_bot
Інструкція для реєстрації: http://bit.ly/3EHWjZUTelegram-бот https://t.me/tovvezpay_bot
Інструкція для реєстрації: http://bit.ly/3Zb53QM -
ГО “Розвиток ІТ освіти” долучилась до розробки функціонала “Світлих справ” Групи Tolk
01 березня 2023р.Громадська організація “Розвиток ІТ освіти” долучилась до розробки функціонала благодійної ініціативи “Робіть світлі справи!”, оголошеної Групою компаній Tolk. Співпраця відбулась у межах підписаного Меморандуму про партнерство.
Разом зі студентами факультету інформатики та обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту, наукову діяльність яких ГО “Розвиток ІТ освіти” активно підтримує, було відпрацьовано ідею та механіку функціонування благодійного проєкту. Завдання полягало у тому, щоб користувач сайту міг наочно побачити та обрати картки з сумами заборгованостей за спожиту електроенергію тих споживачів, які перебувають у скрутному становищі та потребують допомоги.
Такий функціонал був створений та адаптований до платіжної системи. Причому персональні дані споживача не оприлюднюються, у спеціальному меню благодійник бачить лише населений пункт проживання споживача та суму накопиченого ним боргу. Здійснити оплату можна відразу на сайті Групи Tolk, без жодних комісій. Усі переказані благодійником кошти зараховуються безпосередньо на особовий рахунок споживача-боржника.
Слід додати, що всі роботи були здійснені студентами на волонтерських засадах, з початку повномасштабної війни студенти КПІ беруть участь у багатьох благодійних проєктах.
Нагадаємо, що з початку дії проєкту “Робіть світлі справи!” допомогу вже отримали 743 родини, чиї борги погасили небайдужі українці.
Громадську організацію "Розвиток IT-освіти" було створено у квітні 2021 року. Головна мета організації – це сталий розвиток IT-освіти в Україні через створення найкращих умов для здобуття високоякісної та практичної освіти в Україні, ефективної моделі взаємодії викладачів, студентів та бізнесу, впровадження інноваційної моделі розвитку університетів та їхніх підрозділів, а також зменшення відтоку талановитих студентів за кордон.
Група компаній-постачальників енергоресурсів Tolk та ГО «Розвиток ІТ освіти» підписали Меморандум про партнерство. Сторони домовились про співпрацю у розвитку IT-технологій для формування нових напрямів та створення майбутніх робочих місць для українських студентів у вітчизняних компаніях.
-
Легко і зручно: оплачуйте побутові рахунки за спожиту електроенергію від ТОВ «ВЕЗ» через чат-боти в Telegram та Viber
28 лютого 2023р.ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) розробляє та запроваджує зручні сервіси: відтепер побутові споживачі можуть не лише бачити нарахування, а й швидко, зручно і без комісії оплачувати рахунки за спожиту електроенергію через чат-боти в найпопулярніших месенджерах – Viber та Telegram.
Нові сервіси покликані спростити та пришвидшити можливість оплати рахунків за спожиту електроенергію для побутових споживачів ТОВ «ВЕЗ». Чат-боти містять чітко структуровану інформацію, прості у використанні, підкажуть, що вам потрібно зробити, щоб виконати необхідні дії.
Як зайти в чат-боти ТОВ «ВЕЗ» для оплати рахунків?
Viber-бот: viber://pa?chatURI=tovvezpay_bot
Інструкція для реєстрації: http://bit.ly/3EHWjZUTelegram-бот https://t.me/tovvezpay_bot
Інструкція для реєстрації: http://bit.ly/3Zb53QMУ Viber-боті й Telegram-боті доступні такі функції:
- загальна інформація (показує поточний стан рахунку, останній платіж і споживання за крайній розрахунковий місяць);
- можливість внесення нових показань приладу обліку – відобразить посилання на бот ПрАТ «Волиньобленерго», через який можна внести показники;
- можливість оплати: буде згенероване посилання на Portmone за вашим особовим рахунком, де можна зразу і без комісії оплатити спожиту електроенергію;
- історія платежів – можна переглянути останні платежі;
- мої особові рахунки – можна додати декілька о/р і оплачувати по них споживання.
Не змогли зареєструватися чи залишилися питання? Звертайтеся:
- до контакт-центру: 0 800 300 521;
- до інформаційно-консультаційного центру: (0332) 780 504;
- до Центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3mXGiFl
Нагадуємо: оплачувати рахунки можна також через Особистий кабінет побутового споживача ТОВ «ВЕЗ» (ok.elektro.volyn.ua/home ), онлайн-сервіси ( bit.ly/3bn2Uxw ), банківські установи, пошту.
ТОВ «ВЕЗ» щиро вдячне споживачам за вчасні та в повному обсязі оплачені рахунки. Це – гарантія того, що генерації отримають кошти на виробництво електроенергії і в підсумку всі ми з вами житимемо в світлі, теплі й комфорті, армія отримуватиме підтримку, економіка держави працюватиме!
Віримо в ЗСУ і наближаємо Перемогу!
-
Рік світла у темні часи
24 лютого 2023р.Сьогодні минає рік із дня початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Ця війна, що триває з 2014 року, призвела до великої кількості людських жертв, руйнування міст і сіл, підприємств, об’єктів інфраструктури.
Ворог неодноразово намагався знищити українську енергосистему, що живить економіку країни. Але, попри все, героїчна боротьба триває. Неймовірними зусиллями захисників та енергетиків постачання енергоресурсів здійснюється. Ми й надалі робитимемо все можливе, щоб забезпечити стабільну роботу підприємств, лікарень, шкіл та дитячих садочків, дати світло й тепло в оселі українців у цей важкий час.
Незважаючи на складнощі, спеціалісти Групи компаній Tolk системно виконують свої функції задля забезпечення високоякісного сервісу для споживачів. А ще вони волонтерять, збирають допомогу для малозабезпечених родин, підтримують внутрішньо переселених людей та піклуються про дітей, які втратили своїх батьків унаслідок війни. Наші співробітники знаходять додатковий час та сили, щоб надати допомогу тим, хто потребує її найбільше.
Група Tolk завжди буде надійною підтримкою та стійкою опорою для наших громад, споживачів, партнерів. Ми щиро віримо в Перемогу і мирне й процвітаюче майбутнє для всіх українців!
-
Перші результати співпраці Групи Tolk та Swiss Aid to Ukraine
21 лютого 2023р.180 малозабезпечених українських сiмей отримали пiдтримку у сплатi їхньої заборгованостi за електричну енергiю. Це – перші результати співпраці Групи компаній Tolk та швейцарської некомерційної асоціації Swiss Aid to Ukraine у благодійній ініціативі «Робіть світлі справи!».
Допомога надійшла сім’ям українців, котрі через воєнні дії опинилися в скрутному становищі й не мали можливості вчасно оплатити свої рахунки за електроенергію. Це люди похилого віку, багатодітні й малозабезпечені сім'ї, люди, які залишились без роботи або втратили годувальника.
Як повідомлялось, нещодавно Група компаній Tolk та швейцарська асоціація Swiss Aid to Ukraine підписали меморандум про підтримку проєкту «Робіть світлі справи!», започаткованого в жовтні 2022 року. Минулого місяця представники Групи Tolk взяли участь у благодійному арт-аукціоні для України, організатором якого стала Swiss Aid to Ukraine.
Загалом з початку проєкту отримали допомогу 743 родини, чиї борги погасили небайдужі українці.
Нагадаємо, що долучитися до благодійної ініціативи може будь-хто. Достатньо на головній сторінці сайту tolk.ua знайти блок «Робіть світлі справи!», у меню якого через кнопку «хочу допомогти» можна переказати кошти на особовий рахунок обраного споживача.
-
Вікторія Вишневська: «У цей складний час підтримка одне одного – головне»
17 лютого 2023р.Зараз, у час, коли російська армія нещадно нищить енергетичну інфраструктуру України, ми якнайкраще усвідомлюємо істинну ціну електроенергії. Без перебільшення, світло є життєдайною кров’ю організму держави, нам складно обходитися без нього. Робота лікарень та шкіл, функціонування пожежних частин та станцій «швидкої», забезпечення потужністю оборонних підприємств та магазинів – усе це вкрай необхідно. Тому так важливо знати керівникам усіх цих структур, буде електроенергія чи ні, зможуть вони допомогти людям, дати їм необхідне чи, не дай Боже, така можливість зникне? Саме в цій ланці величезну роль відіграє постачальник електроенергії, і важливим елементом ланцюга є люди, які щодня, часто без перерви на обід, або ж навіть 24 на 7 на зв’язку з керівниками підприємств, установ та організацій. Така реальність – щоденний робочий день відділу супроводу споживачів вільної ціни ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk), який очолює Вікторія Вишневська.
…«Той страшний день 24-го лютого не забуду ніколи: вийшла на вулицю біля свого будинку і почула викрики людей «Війна». Не повірила, забігла до хати, а там уже рідні слухають по телевізору страшну звістку, телефонують, і такий страх накочує, що не передати…», – зараз Вікторія Вишневська, як і мільйони українців, згадує той страшний день початку війни вже спокійніше, ніж досі, але все одно приховати тривоги з голосу не може.
«Збиралася на роботу як в тумані, не знала, за що хапатися, що робити, – пригадує Вікторія. – А в офісі те саме: всі ніби за умовчуванням виконують свої обов’язки, але то одна колега, то інша піднімає голову і наляканими очима наче питає: «Що будемо робити? Як таке могло статися?» Шок, невіра, розпач. Телефонні дзвінки рідним та знайомим у Дніпро, Київ, Волинь, прифронтові регіони. Інформація про ракетні обстріли, розстріляні аеропорти, зруйновані будівлі, танки на вулицях… Це був такий страх, який зараз просто не передати словами».
Того ж дня директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець зібрала працівників товариства і повідомила, що ситуація, в якій опинилася Україна – безпрецедентна, але підприємство продовжує працювати, виконувати всі покладені на нього обов’язки, найголовніший із яких – постачати електроенергію споживачам.
Слід наголосити, що вже в ті перші дні Ужгород, як і Закарпаття загалом, перетворився на один суцільний гуманітарний хаб – місце, куди приїжджали втікачі з прифронтових та окупованих регіонів, де рятувалися сотні тисяч українців, де створювали численні гуманітарні штаби для підтримки всіх, кому потрібна допомога. Область стала потужним тилом, в якому акумулювалися небачені можливості, де зібралася велика кількість українців, і всі працювали на єдиний результат.
«Коли почали приїжджати виснажені, вимучені втікачі від війни, то ми були просто шоковані, – продовжує Вікторія. – Річ у тім, що наш головний офіс розташований поруч із Ужгородською міською радою та основним гуманітарним центром міста, тож нерідко ці люди заходили до нас. Серце просто розривалося від їхнього вигляду: буквально голі посеред зими, з якимось клунками, з маленькими дітками на руках – вони тікали від обстрілів, від того жаху, що коївся руками окупантів… І ця велика кількість людей у нашому маленькому місті, де кожен знає один одного, теж навіювала атмосферу страху та потрясіння… Ми всім колективом допомагали їм, консультували, підказували, куди звертатися, де створені для них шелтери, зібрали для цього всю необхідну інформацію. Телефонували по родичах, питали, хто може когось прийняти переночувати чи бодай погодувати, розповідали, як виїхати за кордон тощо».
Менеджери з відділу Вікторії Йосипівни після завершення робочого дня не йшли додому, а одразу, навіть без вечері, переходили в сусідню з головним офісом товариства будівлю – Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо». Тут – сортували гуманітарну допомогу, яка надходила з-за кордону, від благодійників та містян, розподіляли її між переселенцями, допомагали людям облаштуватися, часто – підтримували морально та матеріально. І так – до півночі, а потім додому, щоб переночувати, а зранку на роботу, по завершенні якої – знову на допомогу тим, хто потребує підтримки. Інші працівники відділу готували обіди та їхали роздавати їх у приміщення вокзалів, через які щодня проходили сотні зневірених і згорьованих українців, у численні гуманітарні центри.
«Чітко викристалізувалося тоді одне чітко розуміння: ми повинні кріпитися, маємо це пережити дуже багато, і все витримаємо заради перемоги», – пригадує ті перші дні війни Вікторія Вишневська.
Але ті перші дні минули, роботу ніхто не відміняв, тож, занурюючись в обов’язки, якось минали година за годиною. Наступним страшним шоком стали оголошення повітряної тривоги: сидіння в коридорах багатоповерхівок із дітьми на руках, пошук та облаштування укриттів, недоспані ночі, переживання, адже тоді ніхто не розумів, долетить щось до Ужгорода чи ні. Напруження не полишало ні на мить, здавалося, воно витає в повітрі, заважає думати і працювати.
«Певне полегшення, принаймні психологічне, я особисто відчула, напевно, десь у квітні, коли почали повертатися додому люди, які виїхали за кордон, – каже Вікторія. – Багато хто питав, як ми працюємо, розуміли, що, попри все, виконуємо свої обов’язки, постачаємо електроенергію, і це також певною мірою заспокоювало».
Поряд з усім цим від перших шокових воєнних днів почав «оговтуватися» бізнес у регіоні. Непобутові споживачі почали звертатися з питанням, як ми працюємо, чи змінилися умови, на що розраховувати в питаннях постачання електроенергії?
«До обов’язків відділу, який я очолюю, входить супровід юридичних споживачів, великих юридичних споживачів, у яких потужність вище п'ятдесят кіловат (це вільна ціна), і з якими ми постійно на зв’язку. У цей час вони почали звертатися вже навіть не з робочих питань, а за порадами, що робити в цій ситуації? Ми ловили себе на думці, що нерідко виконуємо функції психолога, переконуючи, що все буде добре і що ми працюємо стабільно, без змін», – пригадує Вікторія Вишневська.
Водночас виникали й проблемні моменти, розповідає очільниця відділу: «Приміром, наведу такий: війна почалася 24 лютого, тобто, це був кінець місяця. Підприємство спожило певний обсяг електроенергії для виробництва продукції, відвантажило її кудись у східні області, вантаж розбомбили чи вкрали, словом, товар пропав, виручки нема, одні збитки. Тож керівники бізнесу почали турбуватися, як їм розрахуватися за електричну енергію? Заспокоювали їх, що не будемо застосовувати штрафні санкції, укладемо графіки реструктуризації заборгованості, підемо на поступки. Ми йшли назустріч, бо добре розуміли, що в цей час потрібно підтримувати один одного».
Загалом Вікторія каже, для команди відділу немає поняття обідньої перерви чи завершення робочого дня, якщо робота не виконана чи клієнт потребує консультації: «Якщо споживачі приходять в обідню перерву чи після роботи – ми залишаємося, щоб допомогти. Якщо необхідно, якщо споживач не хоче спілкуватися в телефонному режимі, ми можемо надати відповідь, допомогу чи консультацію електронним листом чи надіслати на будь-який із месенджерів, а в разі потреби – й виїхати на місце. Цей зв'язок зі споживачем є дуже важливим, бо якщо ми відповідаємо, то це значить, що ми поряд, ми працюємо, ми нікуди не ділися, ми на місці – це і є найголовніше для споживача. Як кажуть, 24 на 7 і цілорічно. Споживач має відчувати, що ми цінуємо його»!
Вікторія Вишневська каже, ніхто з нас не міг подумати, навіть уявити, що українцям доведеться переживати те, що зараз випало на нашу долю, бо розв’язування війни в 21-му столітті – це щось за межею порозуміння. Тим не менше, всім нам з цим довелося зіштовхнутися й працювати в таких умовах – часто переступаючи через власний страх, переборюючи невпевненість, іноді вигадуючи мільйони способів вирішення проблеми, щоб тільки допомогти людям. І це – стимул працювати й далі, стимул працювати на перемогу!
-
Група Tolk та ГО «Неємія» уклали Меморандум про співпрацю та взаємодію
13 лютого 2023р.З метою розвитку та здійснення діяльності, спрямованої на допомогу дітям, молоді, жінкам та кризовим сім'ям в Україні Група компаній Tolk та Громадська організація «Неємія» уклали Меморандум про співпрацю та взаємодію.
Основними цілями Меморандуму сторони визначили взаємну співпрацю та підтримку сторін за чітко визначеними напрямами на території України.
Громадська організація «Неємія» упродовж багатьох років успішно працює на Закарпатті, втілила багато потужних проєктів, зараз активно підтримує українців, які опинилися в скруті.
«Ми раді, що домовилися про співпрацю й одразу окреслили низку напрямів, за якими можемо розвивати нашу спільну діяльність, – зазначила Наталія Німець (Група Tolk). – Серед таких, зокрема, заходи, що спрямовані на збереження довкілля, що сьогодні надзвичайно актуально. Ще одна ідея, яку вже опрацьовуємо – просвітницька: маємо намір із початкових класів прищеплювати діткам знання про заощадження електроенергії. Впевнені, попереду в нас багато спільних цікавих проєктів».
Наталія Німець висловила вдячність виконавчій директорці ГО «Неємія» Тетяні Мачабелі за її активну громадську позицію й ту величезну допомогу, яку вона та її команда щодня надає усім, хто потребує підтримки.
«Приємно, що загальна частка соціально відповідального бізнесу зростає, і такий потужний бізнес, як Група компаній Tolk, долучається до проєктів з підтримки українців, які перебувають у скруті. Бачу багато напрямів співпраці, впевнена, наші спільні проєкти будуть успішними та корисними для багатьох людей», – додала Т. Мачабелі.
Сторони домовились, що до наступної зустрічі підготують конкретні напрацювання та пропозиції щодо втілення кейсів.
-
Група Tolk долучилася до тренінгу від проєкту Mental Help мережі Глобального договору ООН
09 лютого 2023р.Діти з Києва, Нововолинська, Луцька, Ірпеня, Ужгорода, Ковеля, Нижнього Бистрого, Хуста та з багатьох інших населених пунктів України взяли участь у сеансі арттерапії, який провели онлайн фахівці проєкту Mental Help мережі Глобального договору ООН, учасником якого є й Група компаній Tolk.
Психологиня проєкту Оксана Заніна провела для українських дітей онлайн-тренінг з арттерапії, що дозволяє за допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу та страхи. Оскільки Група компаній Tolk є учасником Глобального договору ООН з 2022 року, працівники компаній та їхні діти з задоволенням взяли участь у онлайн-тренінгу, а також запросили до нього своїх знайомих та друзів, особливо з тих областей, які наразі постраждали від окупантів. На запрошення підключилися до уроку й діти з родин внутрішньо-переміщених осіб та діти із соціально-незахищених родин, які наразі живуть у Нижньому Бистрому на Закарпатті, і якими опікується Група Tolk.
П’ять улюблених справ, предметів, речей чи тварин мали намалювати учасники тренінгу або ж те, що зігріває в тяжку мить, що дарує тепло. Так і виникали на папері котики й собачки, Карпати та будинки, які зображували діти в контурах карти України чи власної долоньки. Водночас вони розповідали психологині, звідки вони, де народилися і де живуть зараз, а також – про що мріють і що їм дарує щастя.
«Мені добре, коли нема сирен…», «…радію, коли українські воїни збивають російські ракети…», «я щаслива, коли є світло та вода, а ще – коли приїжджає дідусь» – такі прості й такі тривожні водночас формули щастя українських дітей мимоволі викликають сльози в кожного з дорослих, які були присутніми на тренінгу. Бо страшне сьогоденні – війна, бомбардування, смерть та руйнації – увірвалося в дитинство мільйонів українських дівчат і хлопців і лишило в долі кожного слід, який не стерти нічим.
На прохання психологині намалювати ресурси, які, на думку діток, принесуть користь рідній країні, хлопці й дівчата, майже не замислюючись, почали малювати зброю, літаки й танки-леопарди. Було страшно чути з дитячих вуст, що вони малюють «…найбільшу бомбу у світі, яка знищить усіх ворогів України», але в той же час зігрівали слова, що «…ось у мене на малюнку екскаватор, який допоможе будувати нові будинки після нашої перемоги…», «…а в мене ось тут – райдуга, яка захистить мою землю від усіх бід…»
За словами психологині Оксани, малюючи, змальовуючи на листках свої мрії й страхи, свої бажання й надії, діти водночас і виливають свої емоції, що дуже важливо. «Найголовніше, що прошу всіх пам’ятати: коли ви малюєте, творите, ви вже підтримуєте Україну, бо думаєте про неї. Ви й не уявляєте, скільки любові ви сьогодні віддали рідній Батьківщині!»
Організатори попросили учасників тренінгу надіслати свої твори в офіс мережі Глобального договору ООН в Україні. Усі малюнки будуть збережені та відправлені в Сполучені Штати Америки на благодійну виставку для збору коштів на потреби дітей, які постраждали від війни в Україні.
-
Запрацював зручний сервіс компаній Групи Tolk – оплата рахунків одразу на сайті
06 лютого 2023р.Відтепер оплатити за спожиту електроенергію побутовим споживачам Групи компаній Tolk (ТОВ «Волиньелектрозбут», ТОВ «Закарпаттяенергозбут») можна одразу на сайті tolk.ua — швидко та зручно.
Достатньо лише ввести номер свого особового рахунку і суму платежу.
Користуйтесь зручними сервісами Tolk і не забувайте вчасно оплачувати рахунки: https://tolk.ua/ua/payment-communal/
-
Регулятор зобов'язав Укренерго погасити борги перед власниками генеруючих установок приватних домогосподарств
01 лютого 2023р.ТОВ «ВЕЗ» інформує, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зобов'язала Укренерго погасити борги перед власниками приватних домогосподарств, в яких встановлені генеруючі установки.
Про це йдеться в ухваленому 30 січня рішенні, яке можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3HJr0zL
«Слід нагадати, що в квітні 2022 року через початок повномасштабної російської агресії Регулятором було прийняте рішення, що ПУП (постачальник універсальної послуги) має забезпечувати мінімальний гарантований розмір оплати придбаної у побутового споживача електричної енергії, виробленої генеруючою установкою (генеруючими установками) приватного домогосподарства на рівні ціни електроенергії для побутових споживачів (1,68 грн/кВт∙год), яка коригується на відсоток надходження грошових коштів за електричну енергію від споживачів у відповідному календарному місяці. Сьогодні, 01.02.2023 року, ця постанова втратила чинність.
Згідно з поясненнями НКРЕКП, нове рішення пов'язане з дефіцитом електроенергії в Україні та необхідністю використовувати усі види доступної в енергосистемі генерації, зокрема розвиваючи розподілену генерацію.
У прийнятій постанові, зокрема, зазначено, що НЕК "Укренерго" має перераховувати кошти кожного місяця (починаючи з березня 2023) за аналогічний місяць минулого року, а постачальник універсальних послуг направлятиме їх власникам СЕС приватних домогосподарств.
ТОВ «ВЕЗ» нагадує, що в разі виникнення запитань споживачі можуть звернутися:
- до контакт-центру: 0 800 300 521;
- до інформаційно-консультаційного центру: (0332) 780 504;
- до Центрів обслуговування клієнтів: https://bit.ly/3mXGiFl
ТОВ «ВЕЗ» вдячне споживачам за порозуміння та співпрацю. Разом тримаємо енергетичний фронт і працюємо на перемогу!
-
Ірина Береснєва: "Група Tolk незмінно є і буде надійним постачальником електроенергії"
31 січня 2023р.На початку року Кабінет міністрів України схвалив постанову щодо можливості та особливостей імпорту електричної енергії під час проходження осінньо-зимового періоду.
Міжнародна Група Tolk однією з перших розпочала імпорт електроенергії з Європи для своїх промислових споживачів згідно з укладеними договорами.
«Група компаній Tolk успішно відпрацювала механізм доведення імпортного ресурсу до нашого споживача, ми незмінно є і будемо надійним постачальником електроенергії. 24/7 компанії працюють задля забезпечення наших споживачів необхідними обсягами електричної енергії, – підкреслила директорка компанії «Августа» (Група Tolk) Ірина Береснєва. – Попри всі реалії сьогодення, кожного дня ми нарощуємо кількість поставлених МВт, створюючи необхідні умови для стабільного процесу виробництва продукції. Ми розуміємо, що для наших клієнтів питання репутації є не менш важливим, ніж економічна складова доцільності. Група компаній Tolk поділяє такі цінності й завжди готова підтримувати безперебійну роботу споживача та енергетичної системи України».
Постачання імпортованої електроенергії надає підприємствам можливість запобігти вимушеним зупинкам у виробничому процесі, дозволяє певною мірою компенсувати дефіцит української генерації та потужності, що склалась через військові дії, а також призводить до покращення та стабілізації роботи енергосистеми України.
-
В Україні стартувала програма безкоштовного обміну старих ламп на енергоощадні
30 січня 2023р.Від сьогодні українці зможуть обміняти 5 старих ламп розжарювання на стільки ж LED-ламп.
Програма обміну, ініційована урядом, діє вже у всіх областях України.
ЛЕД-лампи використовують у 8 разів менше електроенергії, ніж звичайні. В нинішніх умовах, коли Україна через ворожі обстріли відчуває дефіцит електроенергії, обмін старих ламп на ощадні допоможе зекономити і світло, і власні кошти.
А ще заміна 50 млн ламп дозволить заощадити до 1 гігавата електроенергії, що дасть змогу розвантажити один ядерний реактор.
Тому кожен, у кого є такі лампи, може безоплатно зменшити власне електроспоживання і допомогти енергосистемі країни замінивши 5 старих ламп розжарювання на 5 енергоощадних LED ламп.
Отримати лампи можна за інструкцією:
- авторизуватися в Дії: https://t.me/diia_beta_bot
- обрати Послуги – Обмін лампочок;
- вказати свій номер телефону та відділення Укрпошти для доставки лампочки.
Якщо у вас немає Дії, обміняти лампочки можна за заявкою у найближчому відділенні Укрпошти.
Інструкція, як це зробити - за посиланням https://svitlo.diia.gov.ua
Компанії Групи Тоlk активно долучаються до заходів з протидії домашньому насильству
Як розпізнати домашнє насильство? Чи впливає воно на виконання професійних обов’язків? Як розробляти та втілювати плани захисту від домашнього насильства на робочому місці? Про це йшлося на тренінгу «Домашнє насильство НЕ приватна справа», організованому для представників бізнесової індустрії Закарпаття кар'єрним хабом «ВОНА» за підтримки Посольства Великої Британії. Участь у тренінгу взяла директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець.
Як відзначила тренерка Анна Цицак, за офіційними даними, кожна четверта жінка в Україні постраждала від фізичного чи сексуального насильства, 56 % – психологічного. У окремих випадках домашнє насильство приходить на роботу, тобто, призводить до конфліктів між працівниками через незаплановані зміни в графіку роботи, перенесення виконання завдань тощо. Проблемою є й плинність кадрів: домашнє насильство стає причиною звільнення, зміни місця проживання та, відповідно, роботи, втрати заробітку.
Наталія Німець під час тренінгу розповіла про діяльність компаній Групи Tolk у напрямах захисту й підтримки громадян. Зокрема, Група Tolk зобов’язалась дотримуватися Десятьох принципів Глобального договору ООН за чотирма напрямами: захист прав людини, трудові відносини, охорона довкілля та боротьба з корупцією. Компанії Групи, як соціально відповідальний бізнес, постійно долучаються до державних ініціатив, спрямованих на підтримку українців. У напрямі протидії домашньому насильству проводиться значна інформаційна робота. Щомісяця на всіх рахунках на оплату електроенергії публікується номер урядової лінії з протидії домашньому насильству.
«Крім того, намагаємося постійно опановувати нову інформацію в цьому напрямі, беремо участь у тренінгах, щоб знати, як діяти в тому чи іншому випадку, вивчаємо нові можливості для захисту працівників, – каже Наталія Німець. – Нелегко підготувати спеціаліста в такій вузькій галузі, як енергетика, і дуже шкода втрачати його через випадки домашнього насильства. Саме тому важливо, як бачимо з тренінгу, розробляти плани захисту від домашнього насильства на робочому місці, які в кожному випадку можуть бути індивідуалізовані».
Наталія Німець під час тренінгу також проінформувала учасників та учасниць про можливості працевлаштування в компаніях Групи Tolk, адже чимало постраждалих осіб, котрі через насильство в сім’ї вимушені змінити місце роботи чи навіть проживання, шукають новий вид заробітку. В цьому контексті вирішено налагодити співпрацю з кар’єрним хабом «Вона» для періодичного інформування про вакантні посади та можливості розвитку в компаніях Групи Tolk.
-
Представники Групи компаній Тоlk взяли участь у благодійному арт-аукціоні по збору коштів для України
25 січня 2023р.Представники Групи компаній Тоlk днями взяли участь у благодійному арт-аукціоні для України, що проходив у швейцарському Цюріху. Тут, у міській Галереї слави, зібралися представники потужних європейських компаній, бізнесмени, дипломати, меценати для участі у культурно-благодійному вечорі, під час якого збирали кошти для термінової зимової допомоги Україні. Організатором заходу стала швейцарська асоціація Swiss Aid to Ukraine, з якою Група Тоlk нещодавно підписала меморандум про співпрацю.
Під час благодійного арт-аукціону Ірина Береснєва, директорка ТОВ «Августа» (Група Тоlk), презентувала організаторам заходу Групу компаній та ознайомила з проєктами допомоги, що ними започатковані. Зокрема, вона відзначила, що з перших днів вторгнення росії в Україну компанії Групи Тоlk надають системну допомогу внутрішньо переміщеним особам, які переселяються в тилові регіони.
«Останнім часом компанії Групи Tolk активно підтримали державну ініціативу щодо забезпечення українців необхідними умовами та надання їм турботливого прихистку руйнівні атаки ворога, у тому числі й на енергосистему України, – сказала Ірина Береснєва. – У власних центрах обслуговування клієнтів ми відкрили «Пункти Незламності відповідального бізнесу», в кожному з яких відвідувачі можуть зігрітися, зарядити свої гаджети, скористатися інтернетом, поласувати гарячим чаєм зі смаколиками».
Директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Тоlk) Наталія Німець, своєю чергою, розповіла про проєкт, який наразі об’єднав сотні небайдужих українців навколо ідеї підтримки родин, які перебувають у скруті – благодійну ініціативу «Робіть світлі справи».
«Усі, хто хоче і має можливість, можуть долучитися до підтримки родин, які через воєнні дії опинилися в тяжкому матеріальному становищі, накопичують борги, не мають можливості вчасно оплачувати рахунки за електроенергію, – розповіла Наталія Німець. – Серед таких − і багатодітні, і родини, які втратили годувальників, у тому числі сім’ї загиблих учасників бойових дій. Були сформовані списки таких людей за особовими рахунками і, без розголошення їхніх персональних даних, внесені в спеціальний модуль на сайті Тolk під назвою «хочу допомогти», через який можна їх підтримати».
Нагадаємо, нещодавно Група компаній Tolk та швейцарська асоціація Swiss Aid to Ukraine домовились про підтримку проєкту «Робіть світлі справи!»
-
Група Tolk розпочала імпорт електроенергії з Європи
23 січня 2023р.Група компаній Tolk однією з перших розпочала імпорт електроенергії з Європи для своїх промислових споживачів згідно з укладеними договорами. Це надає компаніям можливість працювати на повну потужність.
Імпорт електричної енергії для промислових споживачів дозволить перерозподілити вивільнені українські потужності та зменшити обсяги небалансу та дефіциту генерації електроенергії в Україні.
Постановою №1 від 3 січня 2023 року Кабінет міністрів України затвердив положення про особливості імпорту електроенергії під час проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 року. Цим документом передбачено додаткові гарантії для учасників ринку, які імпортують електроенергію з країн ЄС.
-
Наталія Німець: Про переваги електронних рахунків, вартість електроенергії та благодійництво
10 січня 2023р.Чи вплинуть графіки включень та відключень на вартість електроенергії? Як здійснюватимуться нарахування в тому разі, якщо через відсутність електроенергії не вдалося вчасно передати показники приладу обліку? Чи зміниться вартість електроенергії для населення до кінця опалювального періоду? На ці та інші актуальні питання, що цікавлять сьогодні багатьох українців, відповідає директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталія Німець.
Щодо вартості електроенергії
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою продовжується дія спеціальних обов’язків учасників ринку електроенергії. Це означає, що пільгові ціни на електроенергію для побутових споживачів не зміняться до 31 березня 2023 року включно.
Тобто, до квітня побутові споживачі сплачуватимуть за електроенергію так:
- - 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт⋅год на місяць;
- - 1,68 грн за кВт-год при використанні понад 250 кВт⋅год на місяць.
Щодо передачі показів лічильника
Зараз об’єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати покази лічильників. У таких випадках нарахування будуть здійснювати так:
«Законодавством передбачена процедура передачі показів лічильників, але з огляду на нинішні реалії на початку грудня 2022 року було затверджено постанову, яка спростила нарахування середньодобового показника. Якщо споживач показники не передав, а оператор системи розподілу не зміг їх зняти, то обсяг середньодобового споживання буде розраховуватися із застосуванням понижуючого коефіцієнта», − прокоментувала Наталія Німець.
Щоб не виникало проблем із оформленням платіжок, передати показники споживачі мають змогу через електронний кабінет. «Є можливість дистанційно передати покази приладів обліку, це не складно, і тоді обсяги споживання, які виставляються в рахунках, будуть максимально точні», − додала директорка товариства.
Щодо отримання рахунків
Через складну ситуацію з енергопостачанням на тлі воєнних дій виникають труднощі з друком та доставкою паперових рахунків. Щоб таких проблем не виникало, Наталія Німець рекомендує користуватися сучасними онлайн-сервісами:
«Люди отримають рахунки, але ми вже неодноразово зверталися до людей: можна відмовитися від паперових рахунків, адже на офіційному сайті компаній Групи Tolk (ТОВ «Закарпаттяобленергозбут» та ТОВ «Волиньелектрозбут») є Електронна абонентська книжка/Особистий кабінет, через які можна побачити свій рахунок за спожиту електроенергію, оплатити його без комісії і відмовитися від отримання паперового рахунку».
Щодо підтримки неплатоспроможних родин
Триває благодійна ініціатива Групи компаній Тolk «Робіть світлі справи». Всі, хто хоче і має можливість, можуть долучитися до підтримки родин, які через воєнні дії опинилися в скрутному становищі, накопичують борги, не мають можливості вчасно оплачувати рахунки за електроенергію.
Серед таких − і багатодітні, і родини, які втратили годувальників, у тому числі сім’ї загиблих учасників бойових дій. Розуміємо, що цим людям складно, у них виникла заборгованість, і , ініціюючи програму підтримки, сподіваємося їм допомогти. Були сформовані списки таких людей за особовими рахунками і, без розголошення їхніх персональних даних, внесені в спеціальний модуль на сайті Тolk під назвою «хочу допомогти» , через який можна їх підтримати.
Сплатити такі рахунки за інших людей можна повністю або ж частково. За перші тижні дії благодійної ініціативи добродії оплатили рахунки загалом на 130 тисяч гривень.
В енергопостачальних компаніях Групи Тolk вірять, що благодійників ставатиме більше, а боргів менше, адже маленькі, але світлі справи теж наближають нас до Перемоги.
Сюжет телеканалу «М-студіо» можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3CAEJWS
-
Вітаємо всіх християн східного обряду зі світлим Святвечором, з народженням Христа!
6 січня 2023р.Дорогі краяни, друзі, колеги!
Віфлеємська зірка сьогодні осяє світлом своїм наші душі – світлом, яке дає нам сили всі ці тяжкі місяці протистояти ворогу, долати всі перепони і перемагати! Зірка подарує надію, зміцнює віру, запалює в серцях полум'я любові.
І, готуючи святу вечерю, ми будемо просити в Господа світла, тепла й благодаті для всіх, хто сьогодні вимушений був покинути рідну землю, для всіх, хто постраждав, але найперше – для наших захисників, для тих, хто сьогодні дає нам можливість запалити свічку і скуштувати кутю.
З великим Різдвом вас! Нехай це чудове світло оберігає кожного на всіх життєвих дорогах.
Миру! Все є і буде Україна!
-
Подвійна економія: Tolk пропонує перейти на електронні рахунки
3 січня 2023р.Заощаджуємо двічі – папір та електроенергію: компанії Групи Tolk закликають споживачів відмовлятися від паперових рахунків.
Близько 800 тисяч побутових споживачів компаній Групи Tolk щомісяця отримують паперові рахунки за спожиту електроенергію. На їхнє виготовлення витрачається велика кількість паперу, в місяць – більше тонни. Якщо перерахувати, скільки на це потрібно зрубати дерев, то шкода довкіллю очевидна.
Крім того, щомісяця на друк квитанцій витрачаються сотні кіловат-годин електроенергії, дефіцит якої відчуває сьогодні кожен мешканець, кожне підприємство України.
Саме тому Група компаній Tolk звертається до своїх споживачів із проханням відмовлятися від паперових рахунків, так можна буде зекономити двічі: на виготовленні паперу та на друку квитанцій.
Відмовитися від паперових рахунків, а отже, заощадити папір та електроенергію дуже легко: достатньо почати користуватися сучасними дистанційними сервісами компаній Групи Tolk, за допомогою яких можна не тільки формувати й отримувати рахунки в режимі онлайн, а ще й сплачувати їх без комісії.
З цією метою у ТОВ «Волиньелектрозбут» розроблений та функціонує Особистий кабінет - https://ok.elektro.volyn.ua/home . За допомогою цього сервісу можна контролювати споживання електроенергії, спілкуватися з товариством у режимі онлайн, а також – формувати та оплачувати рахунки за спожиті енергоносії без комісії.
В Особистому кабінеті створена можливість відмови від паперових рахунків: у розділі «Загальна інформація» є панель під назвою «Актуальний рахунок». Якщо ви поставите галочку у відповідне віконечко з написом «Відмова від отримання паперового рахунка», то ТОВ «Волиньелектрозбут» більше не надсилатиме вам паперові рахунки. Натомість ви зможете формувати їх у електронному вигляді й одразу в абонкнижці оплачувати.
У разі виникнення запитань щодо реєстрації в електронних кабінетах чи процедури відмови від паперових рахунків, споживачі завжди можуть звернутися до фахівців ТОВ "Волиньелектрозбут":
- контакт-центр: 0 800 300 521
- інформаційно-консультаційний центр: (0332) 780 504
Тримаємо енергетичний фронт та зберігаємо довкілля для нащадків разом. Все буде Україна!
-
Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
31 грудня 2022р.Шановні споживачі, друзі, колеги, партнери. Дорогі українці! Вітаємо вас із прийдешніми святами!
Впевнені, 2023-й рік буде переможним, і в Україні настане омріяний мир.
Віримо, що наша держава в наступному році почне відбудовуватись та відновлюватись.Сподіваємось, що в кожній родині пануватиме злагода, любов та порозуміння.
Ні на мить не сумніваємось, що після найтемнішої ночі завжди приходить світанок!З Новим роком та Різдвом Христовим!
Група компаній Tolk